Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników dobrych miniwież...


audioholik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

zgadza sie ze W saturnie cena tego zestawu(Kenwood) to 7k no i tylko z kolumnami Heco;) za 7k to juz mozna wybrac cos innego np. cos takiego http://www.onkyo.pl/pokaz/karta/id/8964

wg mnie lepsze brzmieniowo i ladniejsze:) jesli ktos nie chce miec tunera(nie kupuje i za te pieniadze kupuje glosniki).

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.eu.onkyo.com/package/package_en_73890.html

tu sa precyzyjniejsze zdjecia i opisy:)

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo cos takiego

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

post-1391-100001979 1201612742_thumb.jpg

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAGNAT MC1 z lampa w przedwzmacniaczu.

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo tak:) ja tylko slyszalem kolumny magnata(graly bardzo fajnie), wielu by sie moglo zdziwic jak one moga przyjemnie zagrac;) co do sprzetu to slyszalem o nim same pozytywne opinie, wiec pewnie jest tez dobry.

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kichanadeta, 29 Sty 2008, 14:19

 

Słuchałem odrobinkę tego MAGNAT-a MC1 w jednym z MM w Wawie, podłączony był do jakichś monitorów Heco o ile dobrze pamiętam. Miałem przy sobie jakąś porzyczoną płytkę "Kathleen Battle" Mimo lampki w preampie dźwięk był mało lampowy!? a nawet chłodny, i miałem wrażenie że słucham Piano Crafta!? bardzo podobne brzmienie! serio :-D no ale dźwięk z Piano się wielu osobom podoba ;-) Więc albo to nobilitacja dla Piano albo degradacja dla Magnata? :-) Ja przyznam szczerze rozczarowałm się troche, bo za charakterem dźwięku Piano nie przepadam a magnacik stylistycznie bardzo mi się podoba, bardzo solidnie wykonany i dość mocny. Jednak w konfrontacji z Denonem CX-3 Magnat przegrał by sromotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez sluchalem tegoz Maganata w Saturnie w Hamburgu gral z monitorami Magnata 703 tymi ze zdjecia powyzej, mnie sie podobalo. Rzeczywiscie dziwek nie byl lampowy, ale przeciez to nie lampa tylko hybryda. Denon CX cenowo to inn polka troche. Natomiast co do porownania Piano i Dewnona DF102 to mnie bardziej spodobal sie Denon DF102. Pozdr

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sukces, kichanadeta,

 

dzięki za opis brzmienia tego magnata, swoją drogą opinie dosyć rozbieżne, ale właśnie po to jest forum. Wniosek wspólny - tej hybrydzie bliżej do tranzystora niż do prawdziwej lampy. Ciekawa jaka jest jakość tych kolumn magnata do których był podpięty, i jak byłoby z innymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=>karolus

 

Z moim opisem musisz jeszcze trochę poczekać, zakup był w sobotę i tak naprawdę dobrze pograły w niedziele. W tygodniu to wiadomo jak to wygląda, praca i inne obowiązki i czasu na słuchanie niewiele. Proszę uzbroić się w cierpliwość. Jak będę osłuchany i monitory się wygrzeją na pewno o tym napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wklejam link do recenzji Kenwood'a

http://www.audio.com.pl/testy/amplitunery%20wzmacniacze%20i%20procesory/cd-amplitunery_09.pdf

 

...przy okazji na stronie audio natknąłem się jeszcze na testy głośników, jeśli ktoś myśli o zmianie głośników w swojej miniwiezy polecam poniższą lekturę

 

monitory do 2000zł

http://www.audio.com.pl/testy/zespoly%20glosnikowe/monitory11.pdf

 

monitory z przedziału 2000-2500 zł

http://www.audio.com.pl/testy/zespoly%20glosnikowe/monitory12.pdf

 

swoją drogą szkoda że nigdzie nie ocenili moich monitorków:-))

post-17470-100001883 1201715468_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Karolus, Próbowałem i było naprawdę miło, ale nie pokuszę się o dokładnę ocenę. Podłączałem także z duszą na ramieniu Mozarty, ale o dziwo nawet przyjemnie grało. Piano Craft E810 wielki jest i tyle! Pozd.

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tej wiezy JVC, sprzedawca nie podaje zadnych danych, a sama konstrukcja przypomina mi produkowane kiedys zestawy technics'a. Dla mnie to nic wielkiego..;) Pewnie nasze mini zagraja lepiej:)

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem okazje posluchac i zobaczyc wnetrze konstrukcji. Zbudowana jest solidnie kondensatory ELNA FOR AUDIO i inne stosowane w sprzecie z wysokiej polki , dokladnie nie pamietam.Technics to bumbox przy tej wiezy. Gra bardzo fajnie i sadze ze nie jedna mini i normalna wieze by rozlozyl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od technicsa na pewno gra lepiej, miałem przez długi czas technics sc-hd55...dźwięk był fatalny

 

...mam nadzieję że JVC wypuści na rynek jeszcze jakąś nową hi-endową mini, np. EX-A1000:-) z odczytem SACD, DVD-A, procesorem K2, design na poziomie CX-3.... całość z kolumnami do 6000zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>audioholik

dawno dawno temu;)... myślałem o wieżyczce mini technicsa. Ostatnia seriia 500-ileś tam w oznaczeniu, plastikowe boczki, połączenia taśmowe jak to w technicsie. Czytałem recenzję w jednym z naszych wiodących pism (nie pamiętam dziś które) i pisano, że dźwięk z tego szmelcu zaskoczył redaktorów. Ponoć wokalista "śpiewał na środku pokoju" i takie tam inne... Miałem nawet się kiedyś na to ustrojstwo zdecydować, ale zarzuciłem wówczas koncepcję kupowania mini.

Ciekawe, czy redaktor tego pisma tak jawnie wystawił się na pośmiewisko wszystkich czytelników, czy teżten Technics jak na mini wcale tak źle nie grał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.