Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników dobrych miniwież...


audioholik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

audioholik ja tylko insynuuje ze z dobrym podejsciem i znajomoscia sprzetu jestes w stanie zblizyc sie do tego poziomu jednak nie zrobisz tego kupujac nowa budzetowke. Lepiej jest ta kase przeznaczyc na II reke i wydac ja rozsadnie plus tuning. Wiem co mowie bo w Krakowie sluchamy sporo i regularnie. Mamy tez zaprzyjaznione kilka sklepow. Wracajac do Luxmana: tu tendencja jest odwrotna niz u Pioneera. Po rozstaniu z Alpine (ten mariaz byl co najmniej o 17 lat za dlugi) w 2000 roku firma odnotowuje same sukcesy na rynku audio i mogla wreszcie powrocic do wspolzawodnictwa z Accuphase.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Rolandsinger

>@ disco

>Co Ty chcesz od tego 700AE, bardzo fajnie przygrywa teraz z głośnikami Logitech Z-2300. I słucham na tym częściej >muzyki niż na dojrzałym" stereo".

 

Widzisz Disco, i po co ci to było? Widocznie słuchałeś Denona w nieodpowiedniej dla niego aplikacji;). Musisz posłuchać z głośnikami Logitecha;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja zmienilem logi z-2300 na piano i odkrylem ze sprzet wrescie gra, na z-2300 bylo wszystko przerysowane i bas nie nadawal sie do muzyki(do kina fajny). Co do Meridana, to sie nie wypowiem, poki nie uslysze, co do niektorych wpisow, to dziwi mnie to ze niektorzy nie biora poprawki ze niektore "nawet bardzo drogie audio" nie zagra dobrze z np. ta muzyka ktora lubi dany sluchacz. Bo wpierw muzyka, a potem sprzet, a nie odwrotnie! Poza tym dla pewnych osob, sprzet audio to takze dodatkowy "mebelek" i warto by poza dobrym brzmieniem, tez prezentowal bardzo dobra wartosc visualna. Np. pewnie niewiele sprzetu, tez tego drogiego, bedzie dobrze gral taka muzyka jaka ja slucham np. takich artystow jak Magda, Richie Hawtin, Swayzak, Booka Shade, Roisin Murphy, Sting, Depeche Mode itd.

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast standów mam specjalnie dobrane, porcelanowe prostokątne "figurki" (lewa satelitka), pod prawą jest książka - konkretnie Roman Ingarden "Książeczka o człowieku".

 

A w BR suba jest wepchnięty zwitek grubych, bawełnianych skarpetek, poza tym zawsze gra na zero i brzmi to całkiem znośnie.

 

Przynajmniej słuchając tego moge patrzeć w monitor, a nie w ścianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>David_M

>...a ja zmienilem logi z-2300 na piano i odkrylem ze sprzet wrescie gra.

 

Patrząc na fotki głośniczków komputerowych Logitecha trudno o inne odkrycie;). O tych głośnikach to cały czas było ironicznie (bo trudno inaczej;)). Przesiadka z komputerowych na mini-system. Kolejny krok to będzie przesiadka na normalne stereo (i niekoniecznie drożej niż mini za ponad 3kzł). UWażaj tylko David, aby drogiego mini nie kupować w salonie. Odsprzedasz go jedynie za ułamek zapłaconej kwoty (najbezpieczniejsza jest chyba yamaha, i najtańsza w dodatku) i pieniądze pójdą się ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Rolandsinger

>Zamiast standów mam specjalnie dobrane, porcelanowe prostokątne "figurki" (lewa satelitka), pod prawą jest >książka - konkretnie Roman Ingarden "Książeczka o człowieku".

 

Polecam zamiast Ingardena 2 tomy "Nauki logiki" Hegla. Z racji ciężaru gatunkowego tych standów dźwięk na pewno nabierze masy;). Tylko, że te "standy" będą kosztowały więcej od głośników, pytanie czy jest sens?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Rolandsinger

>Jest, jeśli ktoś chce posłuchać muzyki, a nie fascynować się sprzętem. Realizm brzmienia jest priorytetem dla tych, >których wyobraźnia jest nad wyraz uboga.

 

I w końcu ktoś wysnuł jakiś rzeczowy wniosek. Mini-systemy więc, to chyba bardziej takie "wyzwalacze wyobraźni" (potwierdzam po doświadczeniach z Denonem) aniżeli prawdziwe stereo. I ładnie - to muszę przyznać - komponują się z starannie urządzanym mieszkaniu. Coś dla pobudzenia wyobraźni i cieszenia oka;) - w końcu za coś te np. 3kzł płaci (jak w przypadku jednego z modeli JVC) !;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czym dłuzej jestem na forum tym bardziej jestem pewien ze uza częsć forumowiczów wypowiada sie na temat sprzetów które widziała na zdjęciu ! i to dotyczy głównie tych najbardziej aktywnych!

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=>marek-1969

 

Też mam takie wrażenie, że spora liczba opisuje dźwięk po obejrzeniu zdjęć w internecie.

 

 

Co to za pierdoły za przeproszeniem że to zjada tamto a tamto jeszcze coś innego. Pojawili się kozacy od poważnych klocków i co myślicie że z takiej wieży nie da się uzyskać dobrego stereo? Ja duże klocki mam za sobą, trochę tego przerzuciłem przez 6 lat i powiem wam że z Piano słucha mi się po prostu przyjemniej. Wyższej klasy sprzęt wymaga dobrych lub bardzo dobrych płyt, a co z muzyką która lubimy a jest nagrana nie najlepiej? Oczywiście dobrze wiem że taki sprzęt jak np. piano nie przekazuje mi całej prawdy i maskuje tu i ówdzie, ale chodzi o przyjemność z obcowania ze swoją ulubioną muzyką. To powinno być priorytetem dla wszystkich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Pianocraft niewatpliwie jest niezlym rozwiazaniem dla ludzi ktorzy lubia dobry dzwiek a za wszelka cene chca mini i do tego nie dysponuja wiekszym zasobem gotowki. Jak zwykle za wieksze pieniadze mozna lepiej. Dobrym przykladem ewolucji sprzetu jest kolega Koobal ktory zaczynal od Pianocrafta. Tam mialem okazje dluzej posluchac tego wynalazku. Jak na swoja cene gralo to zdumiewajaco dobrze ale mialo niestety ograniczenia. Pierwszym ograniczeniem i chyba najwiekszym bylo zrodlo. Po jego zmianie dzwiek nabral zycia. Kolumny byly po upgrade wiec nie umiem powiedziec jak graja firmowe. Obecnie Koobal ma jeden z lepszych systemow w naszej krakowskiej grupie. CD to Audio Note CD 3 do tego modyfikowany Music Angel i kolumny robione na zamowienie przez McGyvera (dlaczego one tak z wygladu przypominaja Avalony?:)). Dzwiek znakomity i to na dlugie lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

clo2, 27 Sty 2008, 17:38

>I w końcu ktoś wysnuł jakiś rzeczowy wniosek. Mini-systemy więc, to chyba bardziej takie "wyzwalacze

>wyobraźni" (potwierdzam po doświadczeniach z Denonem) aniżeli prawdziwe stereo. I ładnie - to muszę

>przyznać - komponują się z starannie urządzanym mieszkaniu. Coś dla pobudzenia wyobraźni i cieszenia

>oka;) - w końcu za coś te np. 3kzł płaci (jak w przypadku jednego z modeli JVC) !;)

 

co żeś tak się uwziął na mój hajend? wyluzuj kolego....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>audioholic

>co żeś tak się uwziął na mój hajend? wyluzuj kolego....

 

 

...bo do dziś nie mogę wybaczyć mojemu Denonowi (mimo, że go sprzedałem), że nie chciał grać jak należy (choćby w jakimś małym a satysfakcjonującym stopniu) ... a tak ładnie w sypialni wyglądał:(. I tylko dlatego tyle grzał miejsce, o prawie niecały rok jego posiadania za długo. Nie ufaj nigdy oczom kolego;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ygrek dobrze to podsumowal, poza tym kazdy byl chyba swiadom swego wyboru, ten watek ma sluzyc wymianie zdan, doswiadczen i opini pogladowych, danych userow sprzetu. Jesli ktos chce tu stworzyc jakas pseudo wojne, to ja mowie wielkie i kategoryczne NIE.

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie nie wypowiadam, bo nie slyszalem;) ale jesli ktos tu daje Meridana i mowi z miejsca ze kasuje wszystko, to warto miec w dloni jakies argumenty, bo tak to sobie moze akzdy powiedziec, ze jego sprzet z obrazka kasuje wszystko;) hehe

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DawidM, 27 Sty 2008, 19:19

 

>Ygrek dobrze to podsumowal, poza tym kazdy byl chyba swiadom swego wyboru, ten watek ma sluzyc

>wymianie zdan, doswiadczen i opini pogladowych, danych userow sprzetu. Jesli ktos chce tu stworzyc

>jakas pseudo wojne, to ja mowie wielkie i kategoryczne NIE.

 

zgadzam się w 100%, wątek dotyczy miniwież a tu ktoś wkleja jakieś radyjka.... proszę trzymajmy się tematu:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko sprowadza się do definicji słowa "miniwieża" - jakie warunki musi spełniać sprzęt żeby mógł nosić to miano?:)

 

Wg mojej subiektywnej opinii radiobudzik Meridiana, Condor ani żadne Logitechy, choćby grały najprzecudowniej, nie są miniwieżami.

 

Przestańcie więc Panowie zaśmiecać bardzo ciekawy i przydatny wątek.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Erni, 27 Sty 2008, 21:03

 

>Wszystko sprowadza się do definicji słowa "miniwieża" - jakie warunki musi spełniać sprzęt żeby

>mógł nosić to miano?:)

>

>Wg mojej subiektywnej opinii radiobudzik Meridiana, Condor ani żadne Logitechy, choćby grały

>najprzecudowniej, nie są miniwieżami.

>

>Przestańcie więc Panowie zaśmiecać bardzo ciekawy i przydatny wątek.

>Pozdrawiam

 

własnie o to mi chodzi...

 

szkoda że nie można usunąć tych postów.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.