Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników dobrych miniwież...


audioholik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze jedno :-)

 

W mini systemach największym ograniczeniem są kolumny, dowiedziałem sie o tym jako "mały gówniarz" za początków rządów solidarności :-) jak podpiąłem duże kolumny przez mini jacka (wej. słuchawkowe) do radiomagnetofonu dwukasetowego typy "jamnik" :-))))))))

Co ja wtedy przeżyłem, ten dziwięk, ten rozmach, bass walił jak szalony, soprany siały jak z rękawa, ciarki na plecach, strach było odkręcić potencjometr :-D ajaajaj piękne czasy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to Piano jest chyba wyjatkiem bo co jak co ale kolumny moga smialo kosztowac rownowartosc Piano, bez elektroniki za pare;)

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

clo2, 22 Sty 2008, 21:46

 

>Dodatkowo zmieściłeś audioholic swoje zdjęcie "promujące" tego JVC i jakoś nie kojarzysz mi się z

>człowiekiem który pasjonuje się starymi dokonaniami Slayera - ale może się mylę;)

 

o przepraszam, uleciał mi ten klasyk!... to oczywiście nie jest moje zdjęcie, tylko jakiegoś uczestnika/recenzenta jakiejś prezentacji JVC:-)

 

co do Slayera to zgodziłem się że nie jest to może idealna płyta na audiofilski odsłuch (tak jak wczesniej wymienione płyty) ale ostatnio się tym zajarałem, mimo że nie wierzę w szatana i nie ubieram się na czarno, płyta ma poprostu dobrego powera i można przetestować sprzęt pod tym kątem:-) dla wysokich tonów, można coś z klasycznej, dla szczegółowości...jeszcze coś innego a dla szybkości i powera wspomnianego Slayera

 

PS w wieży o nazwie ABC mam ustawione Bass i Treble na 0 i 0 i album slayera zagrał IMO bardzo dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jeszcze wszystko to co mowi McGyver po ich tuningu jest prawda, to naprawde mozna sie dlugo nie rozstawac z swoim "mini" :) ja jeszcze nie stestuje tej modyfikacji, szkoda mi gwarancji, ale z czasem kto wie, pewnie sie skusze;) a moze ktos tu ma "przerobione" Piano i szepnie slowkiem;)

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a takie mini to pewnie drozsze mini:) Lampowce mnie intryguja, jeszcze nigdy nie slyszalem, wiec moze dlatego, no i podoba mi sie ich wyglad;)

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

clo2, 22 Sty 2008, 23:09

 

>>audioholik

>

>O to przepraszam za to zdjęcie;), moja pomyłka.

>A co do rzeczonej płyty Slayera. Wezmę ją z ciekawości jak będzie chwila ze sobą do EuroRTVAGD i tam

>sprawdzę. JEśli będzie nieźle, to sprzęt ...ABC;) potrafi czynić cuda;)

 

ok tylko proszę rozstaw kolumny normalnie i weź ABC gdzieś na bok, żeby być w jako takich warunkach odsłuchowych, aby nie na hali....i.......... odpal:-), jeśli stwierdzisz że nie zagrało to wycofam się z forum:-))

 

a tymczasem życzę miłego odsłuchu:-)

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>audioholik

 

A co do moich wątpliwości...jeśli nietrafione to nie czuj urazy. Faktem jednak jest, że na tym forum można się często natknąć na dezinformacje jak i różne "promocyjne" wpisy. Nawet jak inicjator tego wątku nie ma nic wspólnego z "prmocją" wieży firmy... ABC;), to takowe dokonywane przez kogoś wpisy "promocyjne" i tak pewnie w końcu się pojawią )o ile już ich nie ma). Tak to jest ze sprzętem, szczególnie nowym i ... w dodatku zalegającym półki sklepowe (oprócz masowo kupowanej taniej yamahy). A jak będziecie te wieże chłopaki "testować" na płytie "Reign in blood", to prawdopodobnie niewiele usłyszycie a jak ktoś będzie chciał wam potem wciskać, że to i to to ma taki zaj... dźwięk, to będziecie mu "jedli z ręki". Jak będziecie robić "Testy porównawcze" to weźcie przynajmniej jako tako nagrane płyty (niekoniecznie "złote audiofilskie";), jak sam nai jednej takiej nie posiadam). Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>clo2

 

no tak zdaję sobie sprawę z tego że sprzęt może być promowany, nawet na forum, a i nie tylko nowy bo i używany z allegro również, ale przecież i tak na koniec każdy tego sprzętu słucha także może ostatecznie zweryfikować przeczytaną informację (czy to w recenzji gazety, czy z forum itd) z rzeczywistością. Co do Reign in Blood to jak powiedział ygrek, słucha się tego czego się lubi także to powinno być pierwszym punktem odniesienia w wyborze płyt do testowania, co z tego że ktoś weźmie na odsłuch kilka płyt z audiofilskim plumkaniem i będzie ładnie plumkać, podczas gdy tak naprawdę ktoś tych płyt nie słucha...najlepiej moim zdaniem posłuchać różnych płyt, w tym nieaudiofilskich... i nie wykluczałbym tu Reign in blood (pod warunkiem że dla kogoś będzie to mile spędzony czas:-)) z resztą tak fatalnie ta płyta zrealizowana wydaje mi się nie jest, nie przesadzajmy, jak ktoś powiedział w jednej z recenzji "Producer Rick Rubin gives the band a clear, punchy sound for the first time in its career".... nie słucham dużo metalu i może nie mam zbyt dużego odniesienia, ale wydaje mi się że jak na metalowy album to Rick Rubin potwierdził że jest mistrzem w swoim fachu... i naprawdę płyta zrobiła na mnie duże wrażenie...inaczej nie wspominał bym o niej w pierwszym poscie (wrzuć sobie 10 utwór tak od 49 sekundy jak zaczyna padać deszcz w tle:-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>audioholik

 

Jeśli chodzi o realizację, to podepczesz "Reign in blood", jak tylko wrzucisz kolejną, wydaną niewiele później ich płytę "South of heaven". Tam nawet słychać dość efektownie gary Lombarda, i to też nie jest bynajmniej "audiofilska" płyta. Ot, normalnie nagrana a nie kompletnie skaszaniona. "Reign..." to taka zbita pulpa i bynajmniej to, że tak to brzmi to nie wina chłopaków ze Slayera;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>ygrek, DawidM

 

do do CM1 i SX-WD500 nie przesądzałbym tu z góry wyniku tej konfrontacji :-) wklejam link do nagród audio excellence 2007 http://www.google.com/translate?u=http%3A%2F%2Fwww.phileweb.com%2Fproducts%2Faea2007%2F3sho.html&langpair=ja%7Cen&hl=en&ie=UTF8

 

, gdzie nominowane były obydwa modele monitorów, i jednak brąz wygrał wood cone:-))... przy okazji możecie zobaczyć że nagrodę zdobyła również elektronika Denona CX-3, co też potwierdza częstą opinię że monitorki z zestawu odstają poziomem od reszty elementów CX trójki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>audioholik

>Reign in blood ... z resztą tak fatalnie ta płyta zrealizowana wydaje mi się nie jest, nie przesadzajmy, jak ktoś >powiedział w jednej z recenzji "Producer Rick Rubin gives the band a clear, punchy sound for the first time in its >career".... nie słucham dużo metalu i może nie mam zbyt dużego odniesienia, ale wydaje mi się że jak na metalowy >album to Rick Rubin potwierdził że jest mistrzem w swoim fachu

 

Jeśli ktoś twierdzi, że nie jest to AŻ tak fatalnie zrealizowana płyta, to jestem walczyć "do upadłego", że jednak jest.

Pod tym względem naprawdę nawet nie jest zła, ONA JEST TRAGICZNA !!!... albo jestem głuchy. Ale nawet i to nie zmienia faktu, bo nawet głuchy usłyszy jednak, że dźwiękowo to kicha jakich mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>clo2

 

>Jeśli ktoś twierdzi, że nie jest to AŻ tak fatalnie zrealizowana płyta, to jestem walczyć "do

>upadłego", że jednak jest.

>Pod tym względem naprawdę nawet nie jest zła, ONA JEST TRAGICZNA !!!... albo jestem głuchy. Ale

>nawet i to nie zmienia faktu, bo nawet głuchy usłyszy jednak, że dźwiękowo to kicha jakich mało.

 

ja może do upadłego to nie, ale nie zgadzam się że to kicha, mam prawie tysiąc płyt, słucham muzyki od 20 lat (no metalu może i nie tak długo;-) ale jeśli chodzi o samą ocenę realizacji płyty, a złych słyszałem trochę:-), zwłaszcza nowości które nagrywane są bez dynamiki, wszystko przesterowane.... to nie moge się zgodzić że to realizacyjna kicha, nie jest to audiofilska płyta wydawnictwa stockfisch records ,zgoda, ale wciąż jest to IMO dobrze wyprodukowany krążek, może masz jakieś nie najlepsze tłoczenie czy coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CM1 zdobyly bardziej prestizowa nagrode EISA w tamtym roku;) Graja naprawde bardzo ladnie, tak samo jak Ushery ktore polecam.

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DawidM, 23 Sty 2008, 11:35

 

>CM1 zdobyly bardziej prestizowa nagrode EISA w tamtym roku;) Graja naprawde bardzo ladnie, tak samo

>jak Ushery ktore polecam.

 

EISA to nagroda za innowacyjność. Także zupełnie nie istotna.

 

A Ushery grają dobrze ? Człowieku posłuchaj dobrych kolumn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skibus, 23 Sty 2008, 11:42

 

>EISA to nagroda za innowacyjność. Także zupełnie nie istotna.

 

tak czułem że jeśli ktoś przywoła EISA to za pięc minut pojawi się jakiś "pozytywny" komentarz pod ich adresem.... nie żebym bronił EISY (mimo że mam 3 produkty z ich wyróżnieniem) bo nie ze wszystkimi ich typami się zgadzam, ale żeby od razu innowacyjność była nie istotna??

 

po za tym zdaje sie że innowacyjność jest jednym z, a nie jedynym czynnikiem branym pod uwagę w ocenie

 

What marks out the EISA award winning products?

 

Every year, the EISA Awards applaud the new products that combine the most advanced technology, the most desirable features, the ultimate expression of design, the most satisfying ergonomics and, of course, the greatest value for money. In short, EISA

 

innym czynnikiem jest np. cena... dla porównania wspomniane wcześniej nagrody audio excellence wrzucają wszystkie urządzenia do jednego worka tzn. na pierwszym miejscu jest accuphase (złote wyróżnienie) który jest 10x droższy niż jakiś klocek z brązowym wyróżnieniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.