Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników dobrych miniwież...


audioholik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gratulacje dla pomysłodawcy wątku. Miniwieże są super. Sam mam co innego, ale pare mieśięcy temu doradzałem w zakupach koledze. W programie były m.in. odsłuchy w Saturnie "prosto z półki". Kolega wybrał Denona(DF-102 czy cos w tym stylu) nawet szarpnął się na standy. Nie wiem kto miał większą frajdę, ja czy on...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sukces, 19 Sty 2008, 20:48

 

>B_S_E, 19 Sty 2008, 20:01

>

>A ja z tych dwóch wybrałbym Denona D-F102! ;-) Oczywiście jakbym nie miał Teac-a :-)

>Dziś troche dłużej posłuchałem tego Denonka w Saturnie, naprawde fajne mini :-)

>Piano się nie umywa, JVC gra ładnie ale za słabowity jest.

 

jak kupowałem JVC najbardziej właśnie obawiałem się o jego moc bo głośniki nie są zbyt duże (patrz zdjęcie poniżej) ale na szczęście okazało się że w domowych warunkach (pokój 12m) potrafią zagrać i nie raz mnie już zadziwiły na tym polu :-))

 

PS muszę posłuchać tego Denona :-)

post-17470-100002899 1200775223_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieprzycie jak potłuczeni -to sie nie umywa do tego, tamto do tamtego :))) A ja wam powiem, że wszystko zależy od subiektywnych preferencji - bo moim zdaniem, Piano niszczy i JVC - który sypie wysokimi, jest szczegółowy i przestrzenny, ale męczący i Denona, który z kolei jest suchy i bezpłciowy, a Piano to najlepszy kompromis w tej klasie, bo najbardziej muzykalny - mówię o CD gdyż tuner ma słaby.... :)

PIANO RULEZ moim zdaniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>zyzio

 

...a najlepiej kupić normalne stereo a nie te gustowne "gadżety";). Takie jest moje zdanie po BEZOWOCNYM posiadaniu Denona. "Second hand", starannie dobrane ze sobą komponenty i cena zestawu wcale nie musi rzucić na kolana. No, ale wtedy już to tak gustownie wyglądało nie będzie i w tym sęk;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

clo2, 20 Sty 2008, 12:28

 

>...a najlepiej kupić normalne stereo a nie te gustowne "gadżety";). Takie jest moje zdanie po

>BEZOWOCNYM posiadaniu Denona. "Second hand", starannie dobrane ze sobą komponenty i cena zestawu

>wcale nie musi rzucić na kolana. No, ale wtedy już to tak gustownie wyglądało nie będzie i w tym

>sęk;)

 

clo2,

 

jako drugi zestaw mam własnie sprzet z dużych klocków,ale o nim tu nie mówię bo to nie ten temat, to że zawiodłeś się na Denonie nie znaczy że wszystkie miniwieże takie są...ja mam w jednym pokoju mini a w drugim zestaw z dużych klocków, także nawet wcale jedno nie musi wykluczać drugiego, nawet pod względem designu, BTW mam nowe klocki Pioneera:-))...przepraszam za off-topic ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm...kazdy ma swoje zdanie co do jakosci dzwieku i wykonania swoich mini systemow audio;) Ja mysle inaczej, nie chodzi tu o to ktory zjada ktorego, bo tak naprawde kazdy gra innym dzwiekiem, kazdy ma swoje wady i zalety. Ten watek mial na celu pokazanie tych minisystemow, opisanie ich, takze wizualnie poprzez bardzo fajne zdjecia:) Mysle ze watek bedzie sie caly czas rozwijal i pokaze jak najwieksze spektrum mini/midi zestawow. Co do wyboru, to decyzje zostawymy kupujacym, niech wybierze taki zestaw ktory odpowiada mu brzmieniem(wszak ma sporo pole wyboru), ja nie zamienil bym swojego Piano na nic innego, bo go polubilem i ma to cos:)

Co do kupowania mini, to naprawde mozna miec frajde, co powiedzial dzarro, ja nigdy nie zapomne podlaczania sprzetu w domu;)

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz rację, tu zdecydowanie bardziej chodzi o pokazanie wyboru a nie wskazanie jedynie słusznej miniwieży, dla mnie okazała się nią EX-A10 dla Ciebie Piano, a dla jeszcze kogoś innego Denon itd...

 

a propos poszerzenia spektrum zestawów mini prezentowanych w tym wątku wklejam fotki nowej miniwieży Sony System501, design może i nie najlepszy ale coś mi mówi że może zagrać:-)

 

wzmacniacz:

post-17470-100002785 1200914813_thumb.jpg

post-17470-100002786 1200914813_thumb.jpg

post-17470-100002787 1200914813_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie moze blache pytanie, ale nie daje mi ono spokoju, czy maskownice w Piano daja jakis wplyw na dzwiek, i czy warto je sciagnac czy moze zostawic kolumny z maskownicami?? Z gory dzieki za odpowiedz.

Ps. ta sony-ka ciekawa, ale widac ze stosuja cyfrowe technolgoie(nalecialosc z ich kin domowych), jestem ciekaw jak to bedzie grac;)

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DawidM, 21 Sty 2008, 20:38

 

>Mam takie moze blache pytanie, ale nie daje mi ono spokoju, czy maskownice w Piano daja jakis wplyw

>na dzwiek, i czy warto je sciagnac czy moze zostawic kolumny z maskownicami?? Z gory dzieki za

>odpowiedz.

>Ps. ta sony-ka ciekawa, ale widac ze stosuja cyfrowe technolgoie(nalecialosc z ich kin domowych),

>jestem ciekaw jak to bedzie grac;)

 

co do maskownic to w moim EX-A10 gram bez maskownic, w drugim systemie z kolumnami B&W685 również bo dźwięk bez nich jest wyraźnie lepszy, nie wiem jak dokładnie sprawa się przedstawia z Piano,ale generalnie maskownice zawsze wpływają negatywnie na dźwięk, pytanie tylko w jak dużym stopniu...

 

co do sony 501 to racja - stosują cyfrowe technologie, ale nie można mówić żeby z tego faktu wynikał już na starcie jakis minus, wzmacniacz...nie szukając daleko bo np. w EX-A10 lub CX-3 Denona również jest cyfrowy, inna sprawa że niestety w przypadku tego modelu Sony specyfikacja zwłaszcza dynamika SACD i CD ale bardziej SACD nie przedstawia się zbyt ciekawie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DawidM> czy masz jakieś podkładki pod głośnikami PC? Na zdjęciach nie zauważyłem. Ja mam półokrągłe gumowe od głośników Mordaunt-Shorta i kolumny zdecydowanie lepiej grają. Polecam przykleić nawet takie z Akkusa za 2,50zł. Będzie odczuwalna lekka poprawa. Pzd.

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchalem Piano E810,E410 Denona 102, a moj wujo ma technicsa HD zdaje sie 501. najbardziej podobalo mi sie Piano...z DVD, Denon gral plasko ale przyjemniej, Technics najefektowniej ( najwiekszy o dziwo bas) ale gubil szcegoly w porownaniu z Pianem rowniez byl mniej dynamiczny. Denona bym raczej nie kupil bo ma niekorzyustny stosunek cena/jakosc. piano gra fajnie ale troche zbyt sterylnie, zas technics z kolei zbyt mulowato. jednym slowem jednak mala yamaszka wygrywa brzmieniowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisuję się do tematu jako miłośnik PianoCrafta.

Ten sprzęt naprawdę oferuje bardzo wiele jeśli chodzi o dźwięk, za śmiesznie niską cenę kupując nawet u oficjalnego dystrybutora, nie wspominając już o importerach. Jak dla mnie best buy. Muzyki słucha się przyjemnie, nawet godzinami, także tych słabszych realizacji.

 

Oto moja cegiełka do tematu:

post-442-100002726 1200951318_thumb.jpg

post-442-100002727 1200951318_thumb.jpg

post-442-100002728 1200951318_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czasów Teac` serii najpierw "400" a pózniej "500" nie było wiele mini z klasą - tu sie wyjatkowo zgadzam z miłosnikami róznej masci staroci . Sam bym kupił player z serii 500 z napędem VRDS

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Ygrek

Super zdjęcia!

Widać, że potraktowałeś Piano tak jak się powinno traktować audiofilską wieżyczkę:) - standy, odpowiednie ustawienie...

Też tak zrobie, jak w końcu przeprowadzę się do nowego lokum.

 

Jeśli możesz to wrzuć kilka zdjęć obejmujących cały pokój (btw: jakich jest rozmiarów?).

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

extra fotki:) Ja jak bede na swoim to tez kupie fajne standy, a czy ktos teraz moze mi polecic jakies fajne dobre i w miare tanie podkladki pod glosniki:) z gory dzieki:D

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.