Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników dobrych miniwież...


audioholik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie Philips robi glowne bardzo dobre panele lcd, i sprzet audio dla masowego odbiorcy. Ich Hi-Fi jest jednak troche z tylu.

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Philips skończył się w połowie lat 90-tych. Jedyne co im teraz w miarę wychodzi to golarki :))

A propos mojego wcześniejszego wpisu, przytargałem dziś do domu Monitor Audio BR2 i od jakiś 5 godzin wygrzewają się z Piano. Z wstępnych odsłuchów wiem że będę zadowolony i to bardzo. Szczegółowo postaram się coś napisać przynajmniej za tydzień jak się BR-ki trochę wygrzeją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze bardzo dobrze z Piano by zagral zestaw Monitor Audio Silver RS1, maja podobna charakterystyke brzmieniowa, z tym ze pewnie zagraly by lepiej:)

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to fakt(mysle ze na kolumny mozna wydac max wlasnie 2000zł) z ktorymi Piano by sobie bez problemu poradzil. Jestem ciekaw Twojej opinii na temat nowych dzwiekowych doznan, co wniosly do brzmienia, jak sie zmienilo wzgledem orginalnego dolaczanego do zestawu kolumn.

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pierwszych wrażeń w porównaniu z monitorkami piano, to dużo większa kultura brzmienia, więcej powietrza, lepsza separacja poszczególnych dźwięków, więcej detali. Najmniej na razie mogę powiedzieć o basie, poza tym że jest go więcej, to słychać że głośnik srednioniskotonowy nie ma tej swobody grania, ale to wiadomo kwestia tzw. niewygrzania.

Tak jak napisałem, więcej o całości przynajmniej za tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ygrek, 26 Sty 2008, 22:34

 

>lepsza separacja poszczególnych dźwięków, więcej detali.

 

tego własnie mi brakowało w dźwięku Piano jak go porównywałem do mojego EX-A10.... co do basu to prawdopodobnie masz rację tzn najlepiej dać głośnikom jeszcze trochę czasu... ja pełnię mozliwości swoich B&W685 poznałem po jakis 2 tygodniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj moglem pobawic sie godz. duzym zestawem. Dokladnie chodzi tu o zestaw Marantza, zlozony z CD playera (marantz cd5001), wzmaka (marantz pm4001), kolumny (elac BS 53). I sie lekko zdziwilem, na niekorzysc:/ Mysle sobie, jak sie juz bawie to sobie porownam to z moim Piano. I jesli chodzi o wykonanie to jestem dosc zmieszany, bo jakosc przyciskow, ich regulacja, opor przy regulacji, czy chociazby taka drobnostka jak charakterystyczne cykniecie gdy mamy ustawione bass/treble na "neutralnym". To wszystko stalo na gorszym poziomie niz w Piano, jedynie "CD" nie mial tej przypadlosci. Waga taka samo jak, przeciez sporo mniejszy "dol" od Piano. To pewnie o czyms swiadczy na korzysc Piano. Z tylu wcale, nie tak wybitnie lepiej niz w Piano, co prawda ciut wiecej wejsc, ale to co mam w Piano calkowicie mi wystarcza. Dzwiek, zestaw mnie niczym nie zaskoczyl, brzmienie bylo troche inne niz mam w Piano, bardziej miekkie, nie bylo niczego, czego bym nie uslyszal w dzwieku Piano, ba twierdze ze Piano gra lepiej. Cena zestawu to glosniki okolo 500zł, cd player 1099zł, wzmak 1000zł, suma calego zestawu to 2600zł. Cena Piano(podaje juz ta oficjalna z 3 letnia gwarancja(1900zł), choc mozna kupic taniej bez polskiej instrukcji i z 2 letnia gwarancja(1600zł). Ja bym nie przeplacal.

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ discomaniac

Dlaczego tak ostro, z Twojego opisu mozna wywnioskowac ze jestes w miare kompetentna osoba, ale chyba mozna sie niezle "przejechac". Mam nadzieje ze ten wpis to "wpadka przy pracy". Co do Meridana to chetnie bym go posluchal, tylko w Polsce jest to raczej niemozliwe, poki co.

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

discomaniac,

 

nie wiem co te radyjko meridiana może rozjeżdżać...może stare pionki...a przepraszam te radyjko jest bardzo drogie...o to przepraszam to zmienia postać rzeczy...:-))

 

PS nie wiem dlaczego tytułujesz mnie znawcą, nigdy nie mialem takich aspiracji...Twój tytuł jest niezagrożony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

audioholik chodzilo mi o to ze wyglaszasz poglady a tak naprawde nie masz zielonego pojecia o dobrym brzmieniu. Inaczej Twoje wpisy mialyby zupelnie inna postac. Degradujesz cos o czym nie masz zielonego pojecia i dotyczy to zarowno owego Meridiana jak i nieszczesnych starszych cdekow Pioneera. Target producenta znacznie sie zmienil. Teraz stara sie zabezpieczyc potrzeby zupelnie innego klienta. Z innymi wymaganiami i z innym portfelem. Zobaczymy co wyjdzie mu z TAD. Prawda jest taka ze od 1997 roku nie powstal zaden przyzwoity cdek. Wtedy nastapilo zalamanie. Nagle PD 95 zastapil w katalogu 4-krotnie tanszy PD-S 06. Potem bylo juz coraz gorzej i cale szczescie ze w 1999 roku nastapila zmiana loga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>discomaniac

 

prawda jest taka że wspomniany Meridian nie przypadł mi do gustu... jeśli to Twoje wymarzone cudo wpasowuje się w Twoje pojęcie o dobrym dźwięku to jest to Twoja subiektywna ocena, masz do niej prawo...

 

co do pioneera i Twojej wiedzy nt. ich obecnych rzeczy (lata 2007, 2008) to sam wiesz że ich nie słyszałeś, ale to nie miejsce do rozmowy o pioneerze chyba że chcesz przedstawić jakieś dobre miniwieże tej marki:-)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

prawda jest raczej taka ze go nie slyszales a tylko ogladales filmiki w sieci:) gdybys naprawde znal i cenil dobry dzwiek olalbys te miniwieze z i mega budzetowe klocki Pioneera, nie podniecalbys sie opiniami w prasie tylko sluchal sluchal i jeszcze raz sluchal...

moj dobry dzwiek? posluchaj najnowszego Luxmana M 800 (najlepiej jako monobloki) w polaczeniu z C 1000 i uniwersalnym odtwarzaczem DU 80. Kolumienki moga byc rozne. Moze byc np jakas wyzsza Harpia Acoustics moze tez byc malenki Audiowave a ostatnio slyszalem z jakimis studyjnymi wielkimi monitorami PSB. Zwlaszcza dwa ostatnie polaczenia bardzo mi sie podobaly. To nie znaczy ze nie lubie Harpii. Przeciwnie. Znam nawet osobiscie szefa firmy i doceniam klase brzmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i ten Meridian jest dobry, ale coś mi się nie widzi jego posiadanie jako systemu do odsłuchu. Baza stereo jest zapewne uzyskiwana za pomocą jakiś układów DSP. Nie twierdze że dźwięk jest zły, ale ma to mało wspólnego z tradycyjnym stereo. Generalnie do sypialni jako budzik całkiem fajny. Zyzio, mam nadzieje że słuchałeś owego urządzenia, skoro wygłaszasz takie mocne slogany jako by to miało być najlepsze mini na świecie. Może napisz coś więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, niektórym wystarczy logo Meridian na froncie i już gra dobrze. Nie rozumieją, że praw fizyki nikt (z Krellem i Meridianem włącznie) nie da się zmienić i z przetworników wielkości piłeczki tenisowej pracujących w obudowie o poj. 10 cm2 nie będzie dźwięku takiego jak z dobrych skrzynek wolnostojących podłączonych nawet do taniego CA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>discomaniac71

 

Audioholic gustuje w sprzętach "wyprowadzonych z salonu". Daj pokój, bo gość nie ma zamiaru wydawać pieniędzy na stare graty tzw. "second hand", choćby przy nich jego designerskie sprzęty grały jak radio Jowita (z całym szacunkiem do tego sprzętu;)).

Nawet "wietrzyłem" tutaj w jednym z wcześniejszych postów, że to wątek który ma wzbudzić zainteresowanie klientów nowymi mini-systemami, bo poza yamahą (ze wzgl. na jej cenę), to klienci raczej omijają je szerokim łukiem (np. takie produkty JVC), co najwyżej traktując jako ciekawostkę. Jak jest naprawdę tego nie wie nikt, ale mam jednak dalej mieszane uczucia...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.