Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników dobrych miniwież...


audioholik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

audioholik

o mnie | ignoruj | PW

stat: 68 / 149 / 0

 

27 Sty 2008, 20:27

discomaniac,

 

Ty uważasz Condora za dobrą miniwieżę i jeszcze wytykasz komuś jego poziom wiedzy audio?:-)

 

pozdrawiam

 

 

 

Masz Ty poczucie humoru?:) Na moje nieszczescie lata mieszkalem kolo serwisu tego g... w Krakowie. Zreszta jedynego w miescie. Wyobraz sobie cudowne popoludnie powrot ze szkoly ide na rower (pozniej trenowalem kolarstwo) a tu biedacy z calego Krakowa wala tlumami do serwisu z Condorami na na ramieniu tak ze nie przecisniesz sie przez deptak. Ech to byly czasy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Erni, 27 Sty 2008, 21:03

 

>Wszystko sprowadza się do definicji słowa "miniwieża" - jakie warunki musi spełniać sprzęt żeby

>mógł nosić to miano?:)

>

>Wg mojej subiektywnej opinii radiobudzik Meridiana, Condor ani żadne Logitechy, choćby grały

>najprzecudowniej, nie są miniwieżami.

>

>Przestańcie więc Panowie zaśmiecać bardzo ciekawy i przydatny wątek.

>Pozdrawiam

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> discomaniac71

"Nie no jasne nikt Meridiana nie sluchal a kazdy nazywa go radiobudzikiem... Ech panowie specjalisci..."

 

Jak długo słuchałeś tego Meridiana, w jakim pomieszczeniu i jakiej muzyki, że piszesz o nim, że:

"rozjezdza wszystkie te Wasze pseudo wiezyczki z Pianocraftem na czele"?

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=>discomaniac71

 

Napisz coś więcej o tym Meridianie, bo po to jest forum żeby się dzielić wrażeniami.

Sam jestem ciekawy, jak się tego słucha, czy brzmi jak zwykłe stereo, do czego może być porównywalne?

Raczej takimi suchymi stwierdzeniami że Meridian rozjeżdża wszystkie mini nic nie osiągniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Meridian F 80 ma wbudowany wzmacniacz w klasie D - jesli ktos z Was wie co to jest Tripath to dziala to na podobnej zasadzie. Dlatego wyglad jest zminimalizowany. Dodatkowo firma jest znana z naprawde dobrego dzwieku. Nie pytajcie mnie jak gra tylko posluchajcie sami. Mozecie wziac Pianocrafta na test:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> discomaniac71

Ustosunkuj się proszę do mojego pytania z 27 Sty 2008, 22:08.

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=> ygrek i reszta :)

Zobaczcie moje o mnie :) w każdym nawet dużym pomieszczeniu daje radę, minusem jest czasem lekka dominacja średniego basu (można się pobawić ustawieniami) i może brak subsonicznych pomruków, ale całościowo dźwięk jest niewiarygodny i bardzo muzykalny powiedziałbym ekstremalnie kompetentny i żadne mini nawet nie moze stanąc obok F 80 !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=>zyzio

 

No właśnie o to mi chodziło żeby rzeczowo napisać i porównać.

Wiem że lubisz Piano, bo tu i ówdzie go zachwalałeś, jeżeli Meridian jest lepszy OK. Ja tego nie kwestionuje, ponieważ go nie słuchałem, tylko bardziej mnie zastanawiało jakie z tego stereo i jakie pokoje to może nagłośnić.

Jako jego posiadacz napisz jakie wrażenia są z odsłuchu w porównaniu z tradycyjnym stereo i nie chodzi mi tu o jakość dzwięku, tylko o odbieranie całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Discomaniac wspominał testowanie Yamahy Piano i wskazał na ograniczenia płynące ze źródła tego systemu.

Moje doświadczenia i eksperymenty z Denonem F-101 również wskazują na kłopoty ze źródłem tego systemu (głośniki pomijam, bo i tak należy podłączać do sprzętu prawdziwe kolumny). Jeden z kolegów pisał wcześniej, że ma Denona F-102 (nieco inne źródło, ampli to samo co F-101, poza oczywiście zmienionym frontpanelem) i podłączył korektor aby co nieco poprawić. Ja z Denonem też próbowałem na wszelkie sposoby walczyć, kombinować i ... odpuściłem, bo uznałem że jednak nie ma sensu, skoro temu mini-systemowi Denona były całe lata świetlne do posiadanego przeze mnie niegdyś sprzętu typu "second hand": wzmacniacz za 400zł + cd za 180 zł + zacne brytyjskie monitorki za 420zł (wyprzedaż) lekko tylko zmodyfikowane.

 

Poniekąd jakoś pokrywa się to z moimi obawami o których wcześniej pisałem. Denon w DCD F-101 prawdopodobnie zaimplementował bebechy z podstawowego modelu firmy DCD-485.

W Pianocrafcie (teraz z DVD) prawdopodobnie wsadzone jest w źródło odpowiednio przykrojone DVD Yamahy - nie słyszałem aby ktoś się zachwycał wyjątkowymi walorami brzmieniowymi podstawowych cd/dvd Yamahy.

Nie znaczy, że mini-systemy są całkiem złe. Patrzyłem na Denona może zbyt krytycznym uchem, porównując do taniego ale nawet grającego sprzętu PEŁNOWYMIAROWEGO (oczywiście wale nie wysokiej klasy, ot budźetówka i w dodatku stara). Siostrze została z lat młodości taka błyskająca różnymi światełkami "wieża";) Aiwa. Raz będąc u niej i mając akurat swoje płyty przy sobie wrzuciłem z czystej ciekawości. Oczywiście w porównaniu z tą Aiwą to Denon F-101 to był prawdziwy hajend;). Ale w starciu ze starociami pełnowymiarowymi poległ sromotnie.

 

Być może droższe systemy (widzę, że ceny takich ustrojst naprawdę potrafią być tak słone, żę jeszcze 3 kzł jak za te tańsze to "bułka z masłem") grają odpowiednio lepiej. Ale pytanie, czy warte są jakby nie było zapłacenia za nie znacznie wyższych kwot. Myślę, że mając przeznaczone na sprzęt 7-10kzł to można sobie naprawdę zrobić dobrze do słuchania. Wybór z takimi pieniędzmi jest jest odpowiednio duży (w tym oczywiście "second hand", bynajmniej nie sprzętu typu - "zakup u Allegrowego handlarza, który odkupuje śmieci zbierane w Niemczech przez Turków).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze sugestie natury metodologicznej aby ten wątek mógł naprawdę posłużyć cennymi informacjami potencjalnym chętnym na te mini.

 

Po pierwsze: jak macie zamiar się spotkać i testować poszczególne systemy, to nie wybierajcie do tego najgorzej zrealizowanych płyt jak, np "Reign in blood" (o której to płycie tu wspominaliście), bo z racji fatalnej jej realizacji taki "test" nie będzie miał w żadnym wypadku charakteru informacyjnego. Będzie to raczej dezinformacja.

 

Po drugie: warto byłoby dźwięk mini odnosić do jakiejś "referencji". Może nawet ustalić jako "referencję" jakiś budżetowy a dobrze dobrany i brzmiący system pełnowymiarowy (najlepiej popularny, aby jak najwięcej osób mogło potem mieć wyobrażenie o opisywanym przez Was dźwięku). I nie chodzi tu o to walkę, czy dany system mini "położył" ustaloną referencję czy też nie. Ale żeby wątek i testy były w jakikolwiek informujące dla kogoś kto tego nie słuchał to niestety inaczej się nie da.

 

I działajcie chłopaki dalej. Nie wykluczam, że jeśli wątek będzi rzeczowy to możę jeszcze skłoni mnie kiedyś do tego, aby jednak do sypialni wstawić coś gustownego.

Pozdrowienia dla wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zyzio, 28 Sty 2008, 09:57

 

>=> ygrek i reszta :)

>Zobaczcie moje o mnie :) w każdym nawet dużym pomieszczeniu daje radę, minusem jest czasem lekka

>dominacja średniego basu (można się pobawić ustawieniami) i może brak subsonicznych pomruków, ale

>całościowo dźwięk jest niewiarygodny i bardzo muzykalny powiedziałbym ekstremalnie kompetentny i

>żadne mini nawet nie moze stanąc obok F 80 !!!

 

zyzio

 

przede wszystkim F80 nie jest miniwieżą ale nawet jeśli chciałbyś "to" porównywać z jakąś mini wieżą... to jako że F80 kosztuje 1500 funtów bardziej widziałbym tu porównanie z CX-3 Denona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F 80 jest zintegrowanym zestawem mini jakby na to nie patrzeć ;) Ja cały czas mówię o porównaniu z dużymi klockami za spore pieniądze, bo wrażenie stereofonii jest takie jak z kolumn - wokale są niesamowite, a zrównoważenie pasma wzorcowe, bogata góra bez syczących sybilantów dopełnia całości - poprzez ustawienia można zintegrować zestawik z danym pokojem i miejscem gdzie stoi - shelf, table, free, corner + regulować bazę stereo, bas z suba, który jest z tyłu itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

clo2

 

jeśli ewentualne spotkanie dojdzie do skutku, wśród płyt do testowania (DVD-A, SACD, XRCD i innych )wezmę i Reign in blood, dzięki za przypomnienie:-) wydaje mi się warto wziąć płyty w róznych realizacjach, bo przecież takich słuchamy i wydaje mi się dobrze byłoby wiedzieć jak dany sprzęt będzie potrafił je zagrać. co do dezinfromacji to owszem moglibyśmy o niej mówić gdyby każdy przyniósł tylko i wyłącznie płyty HDCD, XRCD, ECM itp

 

co do referencyjnego systemu to jako że w tym wątku porównujemy miniwieże, bardziej bym tu widział Piano, jest to system popularny i raczej większość go słyszała no i cena (ok 2000 zl) też jest dobrym odniesieniem jako że tyle zazwyczaj system mini kosztuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm. Ciekawe, czy disco niechcący włączył mi ignora, czy też po prostu taktycznie wycofał się na z góry ustalone pozycje, nie odpowiadając na moje pytanie ;)

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>audioholik

>co do referencyjnego systemu to jako że w tym wątku porównujemy miniwieże, bardziej bym tu widział Piano, jest to >system popularny i raczej większość go słyszała no i cena (ok 2000 zl) też jest dobrym odniesieniem jako że tyle >zazwyczaj system mini kosztuje

 

 

Jeśli za "referencję" robić będzie Pianocraft , to niestety będzie to wątek o znikomej (lub żadnej) wartości informacyjnej dla posiadaczy pełnych zestawów stereo. A nie zapominajmy, że mini-systemy mogą kupować dwie grupy klientów:

1. Ci, którzy chcą z mini-systemu uczynić (z różnych względów oczywiście) jedyny sprzęt stereo w domu.

2. Ci, którzy nabywają takie coś jako drugi zestaw stereo w domu.

 

Jeśli będzie to adresowane do osób jak w pkt. 1 to będziecie się "kisić" tylko "we własnym sosie" wśród osób, które chcą mieć w domu tylko mini i o innym stereo nawet nie myślą. Ale wasza wola jaki chcecie nadać kształt temu wątkowi.

 

Audioholic, czyżby pojawiła się w Tobie jakaś obawa co do zestawień owych mini systemów nawet z budżetowymi "pełnymi" klockami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tkai test zrobilem co prawda tylko godzinny, ale wnioski nasunely mi sie same. Pelne info gdzies powyzej.

PS. oczywiscie byl to sprzet nowy.

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

clo2, 28 Sty 2008, 14:15

 

>Jeśli za "referencję" robić będzie Pianocraft , to niestety będzie to wątek o znikomej (lub żadnej)

>wartości informacyjnej dla posiadaczy pełnych zestawów stereo. A nie zapominajmy, że mini-systemy

>mogą kupować dwie grupy klientów:

>1. Ci, którzy chcą z mini-systemu uczynić (z różnych względów oczywiście) jedyny sprzęt stereo w

>domu.

>2. Ci, którzy nabywają takie coś jako drugi zestaw stereo w domu.

 

clo2 zarzucałeś mi że jestem sprzedawcą JVC hehe, a tym czasem sam analizujesz grupy potencjalnych klientów jak rasowy kierownik sklepu audio...hmm......

 

>

>Jeśli będzie to adresowane do osób jak w pkt. 1 to będziecie się "kisić" tylko "we własnym sosie"

>wśród osób, które chcą mieć w domu tylko mini i o innym stereo nawet nie myślą. Ale wasza wola jaki

>chcecie nadać kształt temu wątkowi.

>

>Audioholic, czyżby pojawiła się w Tobie jakaś obawa co do zestawień owych mini systemów nawet z

>budżetowymi "pełnymi" klockami?

 

zależy jakich systemów mini i z jakimi klockami, ile metrów ma pokój odsłuchowy itd, wydaje mi się że poprostu lepiej jest porównywać urządzenia w danej klasie i w tym samym przedziale cenowym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>clo2 zarzucałeś mi że jestem sprzedawcą JVC hehe, a tym czasem sam analizujesz grupy potencjalnych klientów jak >rasowy kierownik sklepu audio...hmm......

 

Niestety mam coś wspólnego z handlem;), ale raczej zajmuję się kontraktami. A sprzedawać detalicznie JVC? brrr.... i wielkie wyzwanie dla sprzedającego aby klienci to zaczęli w większej ilości kupować;). Ja aż takich wyzwań się nie podejmuję;)

 

 

>zależy jakich systemów mini i z jakimi klockami, ile metrów ma pokój odsłuchowy itd, wydaje mi się że poprostu lepiej >jest porównywać urządzenia w danej klasie i w tym samym przedziale cenowym...

 

Wybór metodologii należy oczywiście do was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz trzeba by bylo ustalic zasady, i juz pokazane "mini" poustawiac. Jest jeszcze drugo droga, zostawic tak jak jest i w ten sposob zmusic potencjalnych zainteresowanych do przebrniecia przez Nasz watek od podszewki;) hehe

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

clo2, 28 Sty 2008, 15:27

 

>>clo2 zarzucałeś mi że jestem sprzedawcą JVC hehe, a tym czasem sam analizujesz grupy potencjalnych

>klientów jak >rasowy kierownik sklepu audio...hmm......

>

>Niestety mam coś wspólnego z handlem;), ale raczej zajmuję się kontraktami. A sprzedawać detalicznie

>JVC? brrr.... i wielkie wyzwanie dla sprzedającego aby klienci to zaczęli w większej ilości

>kupować;). Ja aż takich wyzwań się nie podejmuję;)

 

oczywiście nie miałem na myśli kierownika sprzedaży JVC, jakiej firmy niewiem....

 

>

>>zależy jakich systemów mini i z jakimi klockami, ile metrów ma pokój odsłuchowy itd, wydaje mi się

>że poprostu lepiej >jest porównywać urządzenia w danej klasie i w tym samym przedziale cenowym...

>

>Wybór metodologii należy oczywiście do was.

 

jasne, ta zaproponowana przez Ciebie jest błedna, więc tak jak sugeruje DawidM i ja w powyższym poście proponuję pozostać przy obecnym kształcie wątku. są tutaj osoby które mają tylko miniwieże, są też takie które mają również duże klocki i miniwieże itd. także każdy znajdzie coś dla siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.