Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników dobrych miniwież...


audioholik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

>>PS słyszałeś EX-A10?

 

 

Niestety nie a szkoda.

Zreszta w koncu nie kupilem Piano ( a mialem) a wolalem duzy zestaw, z 2 wzgledow - gra wiekszym dzwiekiem i mozna latwo wymieniac poszczegolne klocuszki. Wlasciwie rozstawione Piano na pewno zagra, jesli dla kogos wazny jest wyglad, niezly dzwiek to warto, jesli nie to ze standami wychodzi ok 2tys zl a za tyle mozna chyba zlozyc cos bardziej interesujacego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sukces, 22 Sty 2008, 10:47

 

>ygrek, 22 Sty 2008, 10:37

>

>Pięknie :-) ależ pasowała by tam u Ciebie CX-3 Denona :-)

>Pomyśl nad tym ;-)

 

zgadzam sie:-)) z tym że widziałbym tu samą elektronikę Denona CX-3 a do tego głośniki JVC SX-WD500, idealnie wkomponowałyby się w to otoczenie:-)

 

jeśli chodzi o zakup CX-3 w rozsądnej cenie to też się piszę:-) generalnie wydaje mi się że trzeba olać polskiego dystrybutora, bo jeśli ktoś ustala cenę wyjściową na takim poziomie to trudno wierzyć w rozsądek i pójście na rękę klientom przy zakupie kilku sztuk:-)....jest generalnie wątek dotyczący zakupów w Japonii

http://www.audiostereo.pl/Zakupy_w_Japonii_czy_Ktos_probowal_38713.html#bottom

gdzie PMD polecił nawet polski sklepik handlujący rzeczami sprowadzanymi z Japonii, gdyby udało mi się z powyższymi głośnikami to zapytam też o Denona CX-3....i słuchawki JVC HP-DX1000:-)) ale jako że zakupy te do najtańszych nie będą należały napewno na raz wszystkiego nie kupię.... no i oczywiście jest jeszcze zła wiadomość tzn wysłałem zapytanie do tego sklepu ale na razie bez odpowiedzi.

post-17470-100002678 1201002745_thumb.jpg

post-17470-100002679 1201002745_thumb.jpg

post-17470-100002680 1201002745_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie żebym twierdził że głośniki z zestawu CX-3 by tam nie pasowały"-)

 

widziałem jednak opinie / recenzje że głośniki w stosunku do elektroniki CX-3 prezentują niższy poziom, stąd jeśli o mnie chodzi w przypadku kiefy kupowałbym CX-3 to raczej samą elektronikę, chociaż... niech stracę jakby trzeba było kupić komplet kupię i komplet:-))

 

pozdr

post-17470-100002668 1201006095_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>audioholic

 

Chciałem Cię zapytać, czy do tej wieży JVC próbowałeś podpiąć jakieś inne głośniki i zobaczyć jak to wtedy gra? (wspominałeś, że masz pełnowymiarowy zestaw w drugim pokoju, więc pewnie eksperymenty były). Ciekawi mnie, jak ona gra z innymi głośnikami, i jak z innymi głośnikami radzi sobie cyfrowy wzmacniacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eksperyment był tzn podłączyłem głośniki B&W685 po bi-wiringu (tak jak wood cony) i jakość dźwieku była bardzo dobra tzn. dźwięk był przestrzenny, szczegółowy z dobrą separacją poszczególnych instrumentów ale zarazem poukładany i muzykalny, pod tym względem wszystko było ok, ale jednak brakowało mu mocy...monitory B&W685 jak czytałem w jakimś teście potrzebują więcej mocy, niż podaje to producent dla wartości minimalnej (moc wejściowa od 25 do 100W) W teście zaznaczono że tak naprawdę trzeba dać im przynajmniej 50W na kanał żeby zagrały... i muszę przyznać że mieli rację w tym teście:-). Dlatego też grają ze wzmacniaczem A-A6 i SACD playerem PD-D6 Pioneera i sprawdzają się bardzo dobrze, aczkolwiek jeśli się uda wymienię je wkrótce na wood cony SX-WD500:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz brac Denona CX-3 bez glosnikow, to brac raz a porzadnie, po co wydawac co chwile kase na "ulepszacze". Ja bym sie zdecydowal na glosniki takie jak na zalaczonym zdjeciu czyli Usher BE-718. Cena zblizona do glosnikow z zestawu a brzmia spoooro lepiej:) Obecnie mozna kupic za 5400zł.

liniki z recenzja i fotkami.Jak chcesz pelna recke to moge dac skana z AV:)

http://www.av.com.pl/index.php?art=520

http://www.soundstage.com/revequip/usheraudio_be718.htm

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>DawidM

 

ciekawe te monitorki przyznaje, ale za drogie jak dla mnie...maks jaki mogę wydać to ok. 2500 za element CX-3 (czyli elektronika 5000 do 5500) i coś koło tego na monitory tzn koło 2500 zł, ufam że te SX-WD500 mogłyby właśnie tyle kosztować, tak w ogóle to te monitory są moim ostatecznym audiofilskim celem;-) także to byłby jedyny upgrade CX-3 jaki bym zrobił dla tej konfiguracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szakunec, 22 Sty 2008, 20:11

 

>>audioholik

>

>Jesteś przedstawicielem JVC ?? :) Bo promujesz te wood cone .. . . Oj chyba bardzo Ci się

>podobają :P

 

poprostu podoba mi się ich dźwięk( ok wygląd też) ale napewno przede wszystkim dźwięk, nie promuje przedstawiam tylko swoje osobiste odczucia nt ich dźwięku itd...głośniki te nie są dostępne w Polsce niby na czyją korzyść miałbym je promować...:-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>szakunec

 

Nie wiem dlaczego, ale czytając ten wątek mam podobne odczucia do Ciebie. Tak mi samo ciśnie się na myśl, że wątek został zainicjowany celem promocji mini zestawów. Oczywiście jeśli tak, to chodzi o zestaw konkretnego producenta, ale żeby zrobić "zasłonę dymną" to jest ogólnie o mini systemach. To bardzo popularna dziś metoda promocji produktów (oczywiście jedna z tzw. "podstępnych metod"). Na pewno szakunec się z nią zetknąłeś. Dla przykładu producenci odzieży docierają do osób tzw. "liderów" w danych grup i oferują im "pracę". Ma ona polegać na tym, że odszukani "liderzy" otrzymują ciuchy danego producenta do noszenia bezpłatnie. Dodatkowo są jeszcze jakieś bonusy - jakie to wynika z indywidualnych uzgodnień. A grupa, której dana osoba "lideruje" patrzy na lidera, identyfikuje się z nim, z jego sposobem bycia, ubierania. Dodatkowo "lider" w zawoalowany sposób ma promować dany produkt. I to współcześnie nie są bynajmniej żadne marginalne działania, ONE SĄ DZISIAJ STOSOWANE NA SZEROKĄ SKALĘ !!!. Marketing stosuje dziś bardzo wiele ciekawych technik, z których konsumenci w więksozści przypadków sobie w najmniejszym stopniu sprawy nie zdają.

W przypadku bardzo słabo sprzedających się na naszym rynku mini systemów (TAKA JEST PRAWDA, jako tako sprzedaje się chyba tylko Pianocraft i to głównie ze względu na najniższą cenę - co nie znaczy oczywiście, że gra najgorzej) co można zrobić?

Ano np. założyć na najpopularniejszym w kraju forum audio wątek poświęcony tylko mini systemom i w ten sposób próbować obudzić zainteresowanie nimi.

 

Jakoś nie mam zaufania do audioholica jako niby TYLKO prywatnego użytkownika tego systemu JVC.

Zwróćcie uwagę na to, co audioholic pisał np na temat płyty "Reign in blood" Slayera. Pisał że fajnie byłoby tego posłuchać to na tym, to na tamtym systemie. I tu LAPSUS - ta płyta to jedna z najgorzej zrealizowanych nagrań jakie słyszałem. Wspomniałem, aby siętego jako tako dało posłuchać, to niestety trzeba mocno "kręcić gałami" w prawo mimo, że ja takich wynalazków nie używam. Ale uwierzcie, ta płyta jest tak dennie nagrana, jakby leciało to ze starej zużytej kasety na magnetofonie ZRK (a przecież to świeżo wyjęta z folii płyta:)).

Skoro takie realizacje audioholic "podsuwa" do testowania sprzętu to wnioskuję, że nigdy nawet tej płyty nie słuchał, bo gdyby tak było to wiedziałby, że ona najmniej ze wszystkich się nadaje do sprawdzania tego, jak sprzęt gra.

Oczywiście jak o tym napisałem, to gładko się "wycofał":) pisząc, że się ze mną zgadza a wspomniał o tej płycie niby tylko dlatego, że to warta do posłuchania płyta i chciał to przy okazji "przemycić" tzn. polecić forumowiczom;). Zabrzmiało to audioholic niestety jak tani marketingowy wykręt.

Dodatkowo zmieściłeś audioholic swoje zdjęcie "promujące" tego JVC i jakoś nie kojarzysz mi się z człowiekiem który pasjonuje się starymi dokonaniami Slayera - ale może się mylę;)

 

Kolejna rzecz - wydaje mi się dziwne, że ktoś ma dobry "pełny" zestaw stereo salonie (zakładam, że lepiej brzmiący) i zachwyca się przy tym mini systemem w sypialni. Jak się ma w domu dwa systemy, jeden lepszy drugi gorszy to raczej słucha się muzyki na tym lepszym. Po co się zmuszać do słuchania na gorszym - tego nijak pojąć nie mogę.

 

 

Może się mylę, ale niestety mam często wrażenie, że od dawna to zacne pewnie kiedyś forum jest coraz bardziej NADUŻYWANE przez różnej maści "promotorów" rzeczy nowych a także handlarzy wystawkowego szrotu z Allegro.

Skoro audioholic zna tę starą, wręcz kultową płytę Slayera to tak dla porządku wy z kolegów, którzy w "łojeniu siedzicie" pogadajcie z audioholicem trochę na te tematy. Raczej ktoś, kto dotarł do tej płyty Slayera i z przyjemnością jej słuchał to na pewno słuchał wielu innych rzeczy tego rodzaju i w temacie "łojenia siedzi dość

mocno". Raczej ktoś, kto zapytany: co słucha? i odpowiadający "wszystkiego co dobre" to raczej nie Słucha "reign in blood" Slayera. Jak się okaże, że zna tylko Metallicę ze słuchania oraz Slayera tylko z nazwy płyty to już będziecie wiedzieli wszystko na ten temat.

 

Sorki za ten przydługi tekst, ale jakoś nie mogę się oprzeć wrażeniu, że to tekst mający promować w narodzie polskim mini systemy. Macie podobne wrażenia czytając co niektóre posty tego wątku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 Sty 2008, 20:16 - audioholik

 

"poprostu podoba mi się ich dźwięk( ok wygląd też) ale napewno przede wszystkim dźwięk, nie promuje przedstawiam tylko swoje osobiste odczucia nt ich dźwięku itd...głośniki te nie są dostępne w Polsce niby na czyją korzyść miałbym je promować...:-("

 

ale ja je dzisiaj widziałem w RTVEuroAGD :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chruper, 22 Sty 2008, 21:54

 

>22 Sty 2008, 20:16 - audioholik

>

>"poprostu podoba mi się ich dźwięk( ok wygląd też) ale napewno przede wszystkim dźwięk, nie promuje

>przedstawiam tylko swoje osobiste odczucia nt ich dźwięku itd...głośniki te nie są dostępne w Polsce

>niby na czyją korzyść miałbym je promować...:-("

>

>ale ja je dzisiaj widziałem w RTVEuroAGD :)

 

napewno nie był to model SX-WD500, którego szukam, kontaktowałem się e-mailowo z JVC Polska i niestety odpowiedzieli że ten model nie jest przez nich sprzedawany w Europie tak więc niestety moje zapytanie odnośnie tych głośników nie może zostać przez nich zrealizowane, jako że nie prowadzą sprzedaży detalicznej...

 

@clo2

 

ciekawe dochodzenie :-)) bardzo mi się podobało;-) tak na serio jesli to taki wielki problem, a widze ze tak, to proszę zgłoś ten wątek do administratora żeby usunął wszystkie wpisy nt. ex-a10, ale sam wątek proponuje zostawić bo wydaje mi się jest potrzebny mamy całe forum dla dyskusji o pełnowymiarowych Hi-Fi, także jeden wątek dla miłośników mini wież nie jest chyba niczym złym....

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm..cos mi sie zda ze usher V601 czy B&W CM1 zjedza te kolumny bez oblizywania sie jesli chodzi o dzwiek(cena 2600-3000zł).

Poki co szukam jakis fajncyh podkladek pod glosniki;) Pokoj Ygreckiego mna wstrzasnal(pozytywnie) ;) czlowiek az chce byc juz na swoim;P

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=>Erni

 

Sprzęt ustawiony mam na krótszej ścianie, w moim przypadku jakieś 3,15m, co jest dystansem wystarczającym aby odstawić kolumny od ścian i przy tym uzyskać przyzwoitą scenę.

 

=>clo2

Coś się tak przyczepił do kolegi audioholika, ja tu nie widzę nic złego w tym że sie jara JVC, jego wybór.

Czy jak ktoś wrzuci parę zdjęć i napiszę że fajne, to lecisz kupować, bo tak napisali na forum?

Każdy z użytkowników jest tu świadom własnego wyboru i jest z niego zadowolony mniej lub bardziej.

Co do wyboru płyt do testowania, a kto powiedział że mają to być super audiofilskie płyty. Słucha się tego, co się lubi i to taką muzykę system ma grać dobrze.

Nie szukaj dziury tam gdzie jej nie ma, bo w ten sposób można by zaliczyć połowę forum do wątków sponsorowanych.

 

=>sukces, audioholik

Ja natomiast CX-3 chętnie bym widział u siebie w parzę z B&W CM1 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

clo2, 22 Sty 2008, 21:46

 

Nie podoba mi się to co napisałeś bo choć nie dotyczyło to bezpośrednio mnie to wątek o mini wieżach bardzo mi się podoba. Zaczynałam swoją przygode z audio właśnie od mini i mam do tych systemów wielki sentyment :-P

 

Marketing owszem robi wode z mózgu, ale czy nie robi jej wszystkim a wręcz najbardziej właśnie wam "pełnowymiarowym" ;-) Sami widzicie ciągle szukacie złotego grala dokładacie kase we wciąż droższe i lepsze klocki i ciągle nie możecie złapać króliczka za rogi. A jak czytam te recenzje "kolorowo gazetkowych pismaków" to normalnie nie wiem śmiech czy żenada :-D wypełnianie rejestrów, góra, średnica, ładny szybki bass, przecież tak można tak pisać o wszystkim dobierając słówka z audiofilskiego słowniczka do bólu. Tu na forum podobnie zresztą każdy broni swego, więc po co ta cała wojenka panie clo2???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>ygrek

 

1. Tak a propos różnych rodzajów "promocji" - wiele ma tylko zwrócić uwagę na produkt, na zapoznanie się z nim a nie zmuszać do jego zakupu. Przypuszczam, że większość w EuroRTVAGD koło mini wież JVC przechodzi ledwie na nie spoglądając tylko jako na ciekawostkę. Wątek może ten stan zmienić.

2. Posłuchaj "Reign in blood" Slayera, a będziesz wiedział, o czym napisałem, że to jedna z ostatnich płyt nadających się do sprawdzania sprzętu. Z tą płytą KAŻDY SPRZĘT GRA ŹLE, taki niestety jej "urok";). Wspomniałem tylko o tym, ponieważ tamten wpis audioholica był jednym z tych , które wydają się zastanawiające.

3. Faktem jest, że na forum faktycznie sporo można znaleźć różnych działań "promocyjnych", oczywiście nie sąto promocje "wprost".

4. Piszcie sobie o mini systemach, nic mi do tego. Napisałem jedynie o swoich odczuciach, mając prawo się nimi podzielić i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle ze kazdy ma troche racji, ja napisalem jak Jvc zagral z bardzo dobrze nagrana plyta Booka Shade-Movements, plyta Gahana czy z kompilacja mp3 (bardzo dobrej jakosci) ;) wg. mnie zabrzmial gorzej ni Piano, w niektorych aspektach, a w niektorych byl lepszy. Ot cala filozofia;) Pewnie gdyby ktos sie zgodzil, to mozna by bylo zrobic calodniowy test sprawdzajac systemy po kolei(pokoik Ygreckiego w sam raz:P hehehe). Co do marketingu to pewnie ze sa rozne metody, ale nie popadajmy w przesade, sam wyjdzie w odpowiednim czasie(taka jego zasada).

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.