Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników dobrych miniwież...


audioholik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pod wzgledem ceny do mozliwosci, trudno znalezc lepsze glosniki niz Ushery, co prawda sporo zalezy od brzmienia jakie kto lubi.Jednak biorac pod uwage wyglad, jakosc wykonania i dzwiek to Ushery sa naprawde godne polecenia. Nie mowie ze sa najlepsze, ale mozna je smialo faworyzowac.

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja może trochę z innej beczki. Mam w sypialni Radmora 5102 + Philipsa CD951 + Tannoye M4, powieżchnia 14m2. Po przemeblowaniu muszę wypałować Radmora z Philipsem, Tannoye zostają. Warunki zmuszają do kupienia czegoś wymiarowo mniejszego. I tu pytanie z czym te Tannoye maja szansę zagrać przyzwoicie? Czy ktoś próbował kupować mini i zmieniać kolumny na wieksze? W sklepie miałem możliwość posłuchać Denona F102, Piano E810, Philims MD908 (ten z lampą) z wiekszymi kolumnami.

Denon monitorkami Dali ( Helicon ileśtam, za 10k PLN wg sprzedawcy) zagrał wstrząsająco dobrze, ale to pewnie te kolumny zagrały, niestety nie mieli nic w lidze Tannoi M4. Grało to też krótko, kilka utworów, gościu mówił, że z tymi kolumnami Denon CX3 wyłączał im sie po ok 40 min, bo się zgrzał.

Piano z Kefami Q1 też całkiem przyjemnie grało, napewno lepiej niż z orginałami.

Philips natomiast to troche dziwna rzecz. Z monitorkami Infinity, nie wiem jakimi, zagrał duzo lepiej niż z tymi w zestawie. Niestety ma bardzo małą wydajność pradową, za bardzo to go nie można podkręcić. Pewnie na dłuzszą metę bedzie to samo co z cyfrowym Denonem, zgrzeje się. Miał natomiast świetną stereofonie i przestrzeń.

Problem w tym, że w sklepie to nie za bardzo można taki sprzęt pokatować. Obawiam sie, że w domu też moge mieć problemy z przegrzewaniem. Jedynie Piano ma dość sporą moc i tu może być OK.

Może ktoś jest w podobnej sytuacj, czyli musi zostawić duże kolumny i podłaczyć je do czegoś mniejszego wymiarowo. Dodaję, że cena nie powinna przeroczyć 2k PLN (na Allegro coś już można za to trafić).

Co jeszcze na rynku jest godne posłuchania?

Widziałm jeszcze mini Marantza coś tam 401, w jednym kawałku. Jest jeszcze Teac seria 300, cd + ampli.

Bedę wdzięczy za sugestie i podzielenie się doświadczeniami w użytkowaniu takiej kombinacji troche dłużej niż w sklepie.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego jescze nikt nie napisał o nowych wyrobach philipsa tj. mini wieżach z preampami lampowymi, nie pamiętam oznacznia (są w saturnie) - nie wiem czy miesczą się w kateriorii... dobre (cena tylko ok. 2300zł), ale może to będzie poczatek serii takich wyrobów (również z wyższej półki), ja mam do tej firmy zaufanie mimo, że ostatnio prawdziwe audio ją mniej interesowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze Piano da rade, jednak musial bys zrobic jeszcze testy, czyli udac sie na jakis godz. odsluch by miec 100% pewnosci.

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bromba,

 

w wymienionych przez Ciebie sprzętów od roku użytkuję wzmak teac serii 300 A-H mkII, z tym, że ze zbyt dobrymi dla niego kolumnami Usher V-601 i dynaudio focus, ale mimo wszystko nieźle sobie radzi, średnio w tych zestawieniach oceniam barwę dźwięku, ale np. bas dosyć kulturalny. Napewno te osobne klocki serii 300 są lepsze niż te ampllituner-cd (wszystko w jednym) teac-a czy marantza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo że monitorki od piano są bardzo dobre( choć przy niektórych gatunkach muzyki brakuje mięska), sam czasami się zastanawiam jak by sobie poradziła elektronika z innymi kolumnami. Mam chęć to wypróbować, wstępnie skierowałem moją uwagę na Monitor Audio BR2. Czy ktoś podłączał do piano inne kolumny i ma jakieś doświadczenia z tym związane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem specyfikację sony system 501 o którym wcześniej wspominałem, no i cenę.... 2000zł za element:-)

 

amplifier

http://www.x1.pl/sony/products3.php?id_products=10721&prod_menu3=Komponenty

 

sacd player

http://www.x1.pl/sony/products3.php?id_products=10722&prod_menu3=Komponenty

post-17470-100002435 1201183456_thumb.jpg

post-17470-100002436 1201183456_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mnie zastanawia a jednoczesnie intryguje to to jak sie sprawdzi automatyczna kalibracja w tym systemie sony(dolaczany mikrofon), widac ze sytem jest mocno "zwiazany" z cyfrowymi technologiami. Jestem ciekaw jak przebiega ta korekcja DSP, i jak sie ma to do brzmienia. Cena tez daje do myslenia, czy na plus czy na minus, to juz pewnie sie okaze przy testach odsluchowych.

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam nic przeciwko nowym technologiom tak długo jak pozytywnie wpływają na dźwięk, albo przynajmniej go nie pogarszają dając jakieś nowe funkcjonalności...mam nadzieję że tak własnie jest w przypadku tego Sonego

 

ciekawe rozwiązania zawarte są również w nowym systemie mini Pioneera X-Z9: w jednym urządzeniu mamy m.in. dwa cyfrowe wzmacniacze, odtwarzacz SACD, pozłacane banany, odczyt plików FLAC, port ethernetowy do podłączenia do netu/serwera...ciekawe czy go sprowadzą do Polski...na razie jest dostępny tylko w Japonii i Ameryce....

post-17470-100002405 1201212340_thumb.jpg

post-17470-100002406 1201212340_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sukces,

 

paradoksalnie ten teac zachowuje się bardziej uniwersalnie z różnymi kolumnami niż posiadany wcześniej nad 325 , oczywiście nie twierdzę, że to jakiś dobry dźwięk - po prostu taki typowo japoński w klasie cenowej do 1500 zł.

ale np. bas w dynaudio w pełni pod kontrolą i całkiem sympatyczny. Powiem szczerze o tym ogranicznieu 6-16 nie pamiętałem (w chwili zakupu teaca w 2006 miałem tylko kolumny 8OM), zatem muszę ponownie spojrzeć do instrukcji obsługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hazardzista5, 25 Sty 2008, 07:40

 

Drobna korekta ja miałem na myśli Teac AG-H300 2x35 (amplituner stereo) a Ty miałeś Teac A-H300 2x45 (sam wzmacniacz) a tego twojego nie znam tak dobrze :-) jeśli go jeszcze masz sprawdź prosze wartość "power consumption" ciekaw jestem tych watów? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jaja - mam w sypialni wieżyczkę Onkyo CR-315. Grało to tej pory tak sobie, a że wymieniłem właśnie okablowanie w głównym systemie, podpiąłem dla ciekawości swoje stare głośnikowe Van den Hule The Wind MK II do wieżyczki. Szczerze mówiąc jestem w szoku - gra radio - przestrzeń się zrobiła jak cholera, dżwięk czysty i dynamiczny, efekty stereo śmigają pomiędzy głośnikami i na boki. Wszystko to oczywiście nadal ograniczone możliwościami takiego sprzętu, ale różnica straszna. Tylko, że te kable kosztowały tyle co ta wieżyczka cała... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>sukces

 

Tak w ogóle kable to nie placebo... ja się o wpływie kabli dowiedziałem przypadkowo (a więc można mówić o ślepym - i mimowolnym - teście), a wcześniej sam stukałbym się w głowę, gdyby ktoś mi wmawiał, że kable potrafią znacząco wpłynąć na dźwięk.

Co więcej, powiem Ci sukces, że kondensatory też "grają";). Wymiana w moich byłych Tannoiach M1 po jednym kondensatorze fabrycznym na kondki Jantzena (taka sama wartość, a więc żadnych zmian w konstrukcji zwrotnicy), to jakby został w końcu odblokowany dźwięk kopułki. One dopiero zaczęły normalnie grać, po zmuleniu śladu nie było.

 

Sceptykiem zawsze się jest - o ile w danym temacie jest coś "na rzeczy" - tylko do pewnego momentu;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>To placebo, zrób ślepe testy to się zdziwisz jak silnie kieruje nami podświadomość :-D

 

Chyba żartujesz - pół dnia siedziałem dokładnie pomiedzy głośnikami, pracując na kompie. Po zmianie kabli usiadłem dokładnie w tym samym miejscu i pracowałem jeszcze parę godzin - róznica była i jest spora. Nic nie poradzę, że to słyszę - life is brutal ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie trochę z innej beczki, jak w Waszych mini realizowane jest wejście słuchawkowe, tzn. czy macie dedykowany oddzielny wzmacniacz słuchawkowy wewnątrz wzmacniacza?? rozwiązanie tego typu zdaje się zostało zastosowane w nowym Kenwoodzie K1000 (rysunek poniżej).... ciekawe jak ma się sytuacja w Denonie, Piano czy EX-A10.....

post-17470-100002305 1201306604_thumb.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm..niestety na europejskiej czy poslkiej stronie Yamaha nie udostepnia takich schematow, a na japonskiej stronie nie wiem w co kliknac bo na krzaczkach sie nie znam;) hehe

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe no tak trudno się coś z tego doczytać...jak chodzę po japońskich stronach korzystam z poniższego translatora stron http://www.google.com/translate_t

 

wprowadzasz link do strony i zaznaczasz po prawej stronie "japanese to english" i powinno być ok, tzn powinno bo czasami tłumaczenia automatyczne wychodzą ...powiedzmy nie najlepiej ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce nawiązać do pytanka o Philipsa. Przez jeden dzień byłem posiadaczem wcześniejszego modelu, MCD709 - wygląd super. Piękne, w naturalnej, mahoniowej okleinie kolumny i subwoofer. Grała chyba najładniej ze wszystkich mini które do tej pory słyszałem. Radość nie trwała jednak zbyt długo - po godzinie siadł wzmacniacz. Philips to już chyba tylko nazwa i design. W Ceneo o tym i modelu z małymi głośnikami na 13 opinii tylko jedna jest pozytywna. Wolę już swojego podrasowanego DF102. Wziąłem go zamiast Philipsa 7 miesięcy temu i nie mam z nim najmniejszych problemów. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.