Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników dobrych miniwież...


audioholik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Krótka informacja dla wszystkich przymierzających się do zakupu Arcama Solo Mini - w najnowszych wersjach tego sprzętu usunięto funkcję zegara oraz budzika. Poza tym nie różnią się niczym od poprzednich "wypustów". To tak na wypadek, gdyby dla kogoś to była funkcja przesądzająca o zakupie tego sprzętu :)

 

Po więcej szczegółów odsyłam do postu w kąciku Arcama:

Arcam Solo Mini - usunięto budzik i zegar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DawidM,

 

Proponuję pokombinować z zewnętrznym DAC'iem do E410. Z mojego doświadczenia mogę powiedziedzieć, że podłączenie nawet taniego DAC'a pod Yamaszkę od razu winduję ją o klasę wyżej. Do mojej E810 podłączyłem Musical Fidelity X-DAC oraz Matrix mini-i ...i ten pierwszy pozostał już tam na stałe. Pojawiła się kapitalna rozdzielczość, szersza scena, lepsze wybrzmiewanie instrumentów - lepiej to to gra i cieszy ucho. Przynosi to większą poprawę dżwięku niż kombinowanie z kabelkami - ostatecznie dość drogimi przecież, a wprowadzające jedynie kosmetykę, moim zdaniem. Używany DAC niezłej klasy można dorwać już za ok. 350-500zł - jest to cena mniej więcej jednego interkonektu "średniej klasy".

 

Dzięki, na pewno to będzie kolejny upgrade, przed ewentualną wymianą kolumn. Jednak to dopiero za rok, teraz czekają mnie inne wydatki. :)

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nawiązaniu do mojego wyżej wpisu #7565, "popełniłem" Yamahę MCR 840. Od razu zaślepiłem wtyk na iPoda. Niestety biała kratka wygląda jak durszlak do odcedzania.Zastanawiam się dlaczego nie jest czarna.W moim przekonaniu biały kolor tego elementu psuje estetykę tego urządzenia. Wszędzie na zdjęciach wzmacniacz stoi na odtwarzaczu. I tutaj pytanie...czy można postawić odtwarzacz na wzmacniaczu, zakrywając tę kratkę ? Jakie kable głośnikowe proponujecie i za ile za mb. Czy zastosowanie lepszych kabli zdecydowanie polepszy brzmienie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Szanowni wiedzą, "jeździłem" z kolumnami w Yamaha PianoCraft E-810 dość sporo i długo, ale chyba dopiero dodatek DAC'a zrobił swoje. Choć oczywiście ma on zastosowanie wyłącznie przy odtwarzaniu z CD i DVD, bo z tunera - nie. Ale i tak warto! Namawiam do kupna zewnętrzego DAC'a zamiast "lepszych" kabli IC lub głosnikowców :)

 

Na zdjęciu Yamaha Piano Craft E810, Musical Fidelity X-DAC oraz "czarna skrzynka" zasilacza (na toroidzie).

post-17176-009187700 1284492941_thumb.jpg

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy we wszystkich Yamahach MCR 840 kratka wentylacyjna na wzmacniaczu jest biała. Wygląda to fatalnie, jak durszlak do odcedzania.

Wszędzie na zdjęciach zestawu, wzmacniacz jest na górze. Czy można zmienić i postawić na górze odtwarzacz ? Jakie kable głośnikowe polecacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

 

Mam problem bo po przeanalizowaniu postow i roznych porad juz dawno

zdecydowalem sie na zakup sprzetu ze stajni Pianocraft :)

 

Moj wybor padl na PianoCraft MCR-810 bo zalezalo mi na odtwarzaczu DVD

ale niestety mam bardzo duzy problem ze znalezieniem tego sprzetu w sklepie :(((

 

W zwiazku z tym ciekaw jestew Waszych porad czy moge znlezc jakis sprzet ktory

bylby substytutem do w/w ??? Moze jakis inny PianoCraft??

 

 

Myslalem jeszzce o jakis Denonach ale juz sam nie wiem ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spore zmiany cenowe również

ale najbardziej podoba mi się nowy uniq większa cewka , membrana sztywna aluminiowa większy tweeter, większy litraż obudowy ponoć ma dać więcej basu, dobre elementy zwrotnicy, no trzeba będzie posłuchać bo kef się postarał tak na to patrząc :)

KEF Q300

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee tam. Nowe KEF'y barrrdzo mi się podobają. Do tego mają niezły głośnik, z ciekawym zastosowaniem technologii. Na pewno trzeba ich posłuchać.

Edytowane przez DawidM

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://community.whathifi.com/forums/1/492509/ShowThread.aspx

 

tu ktoś już ich słuchał i pisze że w każdym aspekcie jest lepiej , dynamika bas średnica wysokie

tylko żeby nie było zimno i analitycznie ;)

 

całkiem sympatyczny uniq

post-21279-095675900 1284655846_thumb.jpg

post-21279-087406100 1284655874_thumb.jpg

Edytowane przez mikson

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Przeczytałem ten wątek od początku do końca i od końca do początku. Moimi faworytami zostali na placu boju: Denon - F107 i Yamaha MCR640.

Nie mam "audiofilskiego ucha", bo lata swoje już mam. Preferuję bardziej wysokie tony i mówiąc najogólniej ostrość dźwięku.

I tu pytanie do szanownych forumowiczów. Który zestaw będzie lepszy dla takiego "audiofila :)" jak ja ?

Głośników nie zamierzam wymieniać, ale kable /opierając się na Waszych opiniach/ owszem. Nie wykluczam zakupu subwofera, a ile to będzie sensowne, opierając się także na Waszych radach.

Za Wszelkie sugestie z góry dziękuję.

No...i stało się. Kupiłem Yamahę MCR-840. Denerwuje mnie biała kratka na wzmacniaczu, która wygląda jak durszlak do odcedzania. Co za pomysł, aby tak oszpecić wygląd. Aby na to nie patrzeć postawiłem odwrotnie. Na wzmacniaczu stoi odtwarzacz. Nie wiem tylko czy to prawidłowo ? Gra już kilka dni i nic niepokojąceg się nie dzieje.

Odtwarzanie DVD...super, szczególnie koncertów. Nie sądziłem, że podłączenie prze HDMI daje taką jakość.

Jak na razie wszystko o.k, poza tym, że obnaża bezlitośnie brzmienie płyt, które nie są zbyt dobrze nagrane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a słuchałeś wcześniej 640?

 

 

 

a tu link do dokumentu opisującego nowe uniq

http://www.kef.com/Resources/Current%20Products/Loudspeakers/Q%20Series%202010/_brochures/q_tech_explained_010910_en.pdf

Edytowane przez mikson

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No...i stało się. Kupiłem Yamahę MCR-840. Denerwuje mnie biała kratka na wzmacniaczu, która wygląda jak durszlak do odcedzania. Co za pomysł, aby tak oszpecić wygląd.

Ona jest tam dzięki przepisom UE, żebyś się nie oparzył przypadkiem dotykając obudowy i nie występował później o odszkodowanie. Jak z tą kobietą, która oparzyła się kiedyś kawą w Mc Donaldzie w US, bo dostała ją w styropianowym kubku, przez który nie czuła, że zawartość jest gorąca. Także spokojnie możesz ją zdjąć. Sam to robiłem w 810-ce, wystarczyło wyciągnąć te grzybki (np. jakąś pincetą) i po problemie. W razie potrzeby zawsze można ją z powrotem założyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ona jest tam dzięki przepisom UE, żebyś się nie oparzył przypadkiem dotykając obudowy i nie występował później o odszkodowanie. Jak z tą kobietą, która oparzyła się kiedyś kawą w Mc Donaldzie w US, bo dostała ją w styropianowym kubku, przez który nie czuła, że zawartość jest gorąca. Także spokojnie możesz ją zdjąć. Sam to robiłem w 810-ce, wystarczyło wyciągnąć te grzybki (np. jakąś pincetą) i po problemie. W razie potrzeby zawsze można ją z powrotem założyć.

 

No nie wiem, jak tak sie dokladnie przypatrzysz na te kratke to pod nia sa tylko "bebechy", wiec bedzie dziura? czyli jak to z ta kratka jest? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta kratka, to kawałek giętkiego, mlecznego, półprzezroczystego tworzywa, które jest przypięte do obudowy plastikowymi kołeczkami rozporowymi. Służy ona jedynie izolacji potencjalnie gorącej w tym miejscu obudowy z ciałem użytkownika, a pod spodem jest przecież normalnie obudowa urządzenia z wyciętymi otworami wentylacyjnymi. Gdyby to był sam plastik, dałoby się go wgnieść delikatnym naciśnięciem palca. Zdejmowałem ją w Piano E810 i zapewniam, żaden krater po niej nie został. Doszły jedynie niewielkie dziurki po kołeczkach, ale efekt jest bez porównania lepszy, niż z ową kratką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze zdjęć 840-ki wynika, że po zdjęciu kratki mogą nie zostać nawet żadne ślady, bo zaczepy siedzą nie w dedykowanych otworach poza kratką, jak w 810-ce, a po prostu w skrajnych szczelinach wentylacyjnych. Ale to tylko taka myśl po oględzinach zdjęć z sieci i z tego wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt normalnie wygląda bez kratki, było tak w starym Piano, jest i tak w nowym. Tam są normalne zaczepy, więc zawsze można ją ponownie założyć.

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

name='mikson

a słuchałeś wcześniej 640?

 

 

Nie słuchałem, ponieważ u mnie w Słupsku nie było gdzie. Poza tym moje "audiofilskie ucho :)" i tak by nie wyczuło różnicy.

Do tego modelu przekonał mnie jednak format DVD.

Z tą kratką pocieszyliście mnie, że można ją zdjąć. Ale już tak bardzo się przyzwyczaiłem, że wzmacniacz jest na spodzie, że zastanawiam się czy to robić.

"Gram" maksymalnie na 40 % i ciepło, które wydobywa się z tej kratki jest znikome. Co Wy na to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta kratka, to kawałek giętkiego, mlecznego, półprzezroczystego tworzywa, które jest przypięte do obudowy plastikowymi kołeczkami rozporowymi. Służy ona jedynie izolacji potencjalnie gorącej w tym miejscu obudowy z ciałem użytkownika, a pod spodem jest przecież normalnie obudowa urządzenia z wyciętymi otworami wentylacyjnymi. Gdyby to był sam plastik, dałoby się go wgnieść delikatnym naciśnięciem palca. Zdejmowałem ją w Piano E810 i zapewniam, żaden krater po niej nie został. Doszły jedynie niewielkie dziurki po kołeczkach, ale efekt jest bez porównania lepszy, niż z ową kratką.

 

Heh przyjrzalem sie dokladnie i faktycznie pod ta plastikowa kratka jest metalowa kratka, wiec to tylko termiczne zabezpieczenie :-) A odnosnie zamiany elementow gora-dol: czy zamiana elementow nie wplynie negatywnie na odprowadzanie ciepla z obudowy (bo po jakims czasie glosniejszego sluchania obudowa jest dosyc goraca) i jak ma sie do tego wlasnie ta plastikowa nakladka? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha Pianocraft i B&W 686

 

Chcialem poruszyc jeszcze raz ten watek ale w odniesieniu do odtwarzania muzyki poprzez pliki mp3 o stalej i zmiennej, wyzszym i nizszym bitrate. Kiedy odsluchiwalem i testowalem zestaw ze standardowymi glosnikami NSBP300PB nie zwracalem uwagi na roznice w przekazie (bo moze nie slyszalem albo nie chcialem). Po zamianie glosnikow na b&w 686 zauwazylem roznice w dzwieku kiedy odtwarzam plik mp3 vbr a np 320kbs(przez usb, pendrive) a mianowicie przy plikach o zmiennym bitrate z glosnikow dociera do mnie delikatne a nawet dobitne metaliczne zabarwienie tonow wysokich. Po odpaleniu mp3 w stalym bitrate taka przypadlosc nie wystepuje! Takie sa moje obserwacje i nasuwaja sie pytania. Czy roznica w przenoszeniu pasma moze obnazyc jakosc zubozalych mp3 a moze to wina oprogramowania? A moze wina b&w686, ktore lubia czasami podkreslac matalicznie gore? Co myslicie o tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde po trosze, jednak generalnie im lepsze kolumny czy cały zestaw, tym bardziej obnaża on słabości czy pokazuję zalety:

 

A) Realizacji płyty(te z okresu późnych lat 80 i wczesnych 90 brzmią o niebo lepiej niż obecne remastery, choć zdarzają się także pozytywne wyjątki).

 

B) Tego z jakiego formatu odsłuchujesz(CD, LP, Pliki, Przesył strumieniowy).

 

C) Gatunku muzyki który preferujesz na nim odsłuchiwać.

Edytowane przez DawidM

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.