Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników dobrych miniwież...


audioholik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A odnosnie zamiany elementow gora-dol: czy zamiana elementow nie wplynie negatywnie na odprowadzanie ciepla z obudowy (bo po jakims czasie glosniejszego sluchania obudowa jest dosyc goraca) i jak ma sie do tego wlasnie ta plastikowa nakladka? pozdrawiam

W jakimś tam stopniu wpłynie negatywnie, ale jak sprzęt nie stoi wciśnięty w jakieś ciasne, ciepłe lub słabo wentylowane miejsce, tylko na względnie otwartej przestrzeni, to bym się tym za mocno nie przejmował. Za czasów 810-ki wszystkie zdjęcia od producenta przedstawiały system z amplitunerem pod odtwarzaczem, przy 840-ce się to zmieniło, ale w dużej mierze przez dock do ipoda, natomiast nie przypominam sobie, żebym gdzieś w instrukcji 840-ki widział zalecenie takiego ustawienia, bądź ostrzeżenie przeciwko stawianiu jej odwrotnie (choć i nigdy go specjalnie nie szukałem). W przypadku mojej 1330-ki w materiałach od producenta pojawia się wręcz stwierdzenie, że mogę sobie ją stawiać jak mi się bardziej optycznie podoba. Ale zaznaczyć też muszę, że u mnie żadnej kratki nie było i tak mocno, jak 810-ka (która stała kiedyś w tym samym miejscu) 1330-ka się nie nagrzewa. W każdym razie ufam, że gdyby nawet coś, to zabezpieczenie termiczne wzmacniacza zadziała i wyłączy sprzęt. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniacy miniwież mam nadzieję, że nikogo nie urażę informacją o sprzedaży zestawu Linn Classik + Epos M5 (wiem ,że są od tego odpowiednie działy). Wkrótce pojawi się odpowiednie ogłoszenia na forach jakby jednak ktoś reflektował to służę informacją. Kontakt na razie przez PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie gra Yamaha DSP AX-1 razem z zestawem 5.1 NHT i jestem zachwycony zarówno stereo jak i kinem więc nieprędko szykuję jakieś zmiany. Chociaż wiemy jak to jest ;)

 

Hmm Wam też jest jakoś tak przykro jak się pozbywacie sprzętu jakiegoś?. Przywiązałem się chyba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi było żal Denona 103-ki jak miałem, tak samo było mi żal jak sprzedałem Triangle Stella ES.

Edytowane przez DawidM

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie problem był tego typu, że wiedziałem że sprzedaję sprzęt niszowy, ciężko dostępny na rynku wtórnym. Niby zawsze może być lepiej, ale pewnych dźwięków się już nie zapomina. ;)

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego troszkę się dziwię koledze koni że sprzedaje linna :)

http://community.whathifi.com/forums/8/492509/ShowThread.aspx

zaczynają chłopaki w uk podchodzić do porównań kef q300 z b&w 685 i innymi z podobnego przedziału cenowego

w tej chwili już jest dość pozytywny odbiór pierwszych odsłuchów poprawa dynamiki i mocniejsze dociążenie dołu , swoją drogą czy to nie dziwne

że w takiej Japonii czy Korei nie mówię o zachodniej europie praktycznie w dniu premiery można kupić nowe kefy

a u nas pewnie trzeba czekać minimum miesiąc? pewnie idzie do nas drugi sort ;)

Edytowane przez mikson

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowym AV jest fajny test, gdzie jest nowy Arcam Solo Neo, Philips MCi900, Linn Majik DS-I, czy Sonneteer. Trzeba by kupić i poczytać, co tam ciekawego piszą. :)

 

http://www.av.com.pl/index.php?art=988

Edytowane przez DawidM

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli ktos zakupi, poprosze o skan tego testu.

Edytowane przez kichanadeta

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego troszkę się dziwię koledze koni że sprzedaje linna :)

Też myślałem, że będę się cieszył dźwiękiem LINNA dłużej. Ale nowy nabytek zmienił postać rzeczy i trochę przewrócił poglądy związane z reprodukcją muzyki. W skrócie jestem zachwycony tym co słyszę, mimo że patrząc na ceny sprzętu który u mnie teraz gości odnosi się wrażenie ,że cofam się w audiofilskiej przygodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem, że będę się cieszył dźwiękiem LINNA dłużej. Ale nowy nabytek zmienił postać rzeczy i trochę przewrócił poglądy związane z reprodukcją muzyki. W skrócie jestem zachwycony tym co słyszę, mimo że patrząc na ceny sprzętu który u mnie teraz gości odnosi się wrażenie ,że cofam się w audiofilskiej przygodzie.

 

Nie każdemu firmowe brzmienie Linna odpowiada. Niektórzy nawet płyt wydawanych przez tę wytwórnie nie trawią. Jeśli ktoś przedkłada "przejrzystość" nad "zmysłowość", to może wybrać Yamahę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdemu firmowe brzmienie Linna odpowiada. Niektórzy nawet płyt wydawanych przez tę wytwórnie nie trawią. Jeśli ktoś przedkłada "przejrzystość" nad "zmysłowość", to może wybrać Yamahę.

 

Całkowicie się zgadzam, tyle ,ze ta Yamaha to nie do końca brzmienie Yamahy. Bałem się tego połączenia bo NHT lubią pograć górą a okazuje się ,że wyszło super synergicznie. DSP AX-1 ma delikatną , szczegółową górą i bardzo przyjemną nieprzejaskrawioną średnicę....Naprawdę miłe zaskoczenie i ogromna uniwersalność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś miałem starego ampli rotela rsx-972 bez bajerów hdmi nawet nowszych dolby etc z roku chyba 2002 model kiedyś kosztował chyba z 8tysi i kurcze w stereo grał naprawdę całkiem dobrze z dobrą rozdzielczością dynamiką nawet bym powiedział że na poziomie wzmaków stereo rotela ra02 a że mało słuchałem wielokanałowo to go sprzedałem :) i wszedłem w stereo sypialniane bo nie wykorzystywałem jego potencjału ;)

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś miałem starego ampli rotela rsx-972 bez bajerów hdmi nawet nowszych dolby etc z roku chyba 2002 model kiedyś kosztował chyba z 8tysi i kurcze w stereo grał naprawdę całkiem dobrze z dobrą rozdzielczością dynamiką nawet bym powiedział że na poziomie wzmaków stereo rotela ra02 a że mało słuchałem wielokanałowo to go sprzedałem :) i wszedłem w stereo sypialniane bo nie wykorzystywałem jego potencjału ;)

 

Też sprzedałem Creeka, bo używanie go w małym pomieszczeniu, w jakim teraz prawie cały dzień siedzę, wydawało mi się niedorzeczne. Poza tym nie lubię dużych klamotów. W związku z czym fascynuje mnie wszystko co małe, kompaktowe, all-in-one. Nie tylko audio, ale i komputery (chociaż to u mnie część systemu).

 

Ciekawe, że wielu zagorzałych zwolenników stereo nawet słyszeć (posłuchać?)nie chce o wielokanałowych amplitunerach, twierdząc, że gra to zawsze gorzej. Są nawet takie wypowiedzi w niektórych wątkach na forum. Ale to podejście "sekciarskie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zgodzę się że ampli 5.1 będą grały gorzej , potrafią grać na poziomie ale to są raczej te najwyższe modele niekiedy oscylujące w okolicach kilku czy nastu tys pln bo te tanie 1-4tys to można z difultu potraktować jako typowo efekciarskie i kinowe dynamiczne i skrzeczące wysokimi ;) a tak poważnie

faktycznie aby usyzkać brzmienie wzmaka np na poziomie x cenowym to jednak trzeba przemnożyć x3 aby ampli wielokanałowy podobny poziom prezentował nie zawsze ale w większości przypadków tak jest

Edytowane przez mikson

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z powyższym. A najfajniejsze jest w tym wszystkim to ,że taki ampli wysokiej klasy traci na wartości tylko dlatego ,że nie ma najnowszych dekoderów i wejść np.HDMI. Jaki wzmak stereo kosztujący w 2000 roku 14000zł. można kupić teraz za 1800zł.??

Na razie widzę tylko jedną wadę tego sprzętu - to jego rozmiar i waga....Nie wiem gdzie go trzymać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowałem się tymi Dac'ami z Musical Fidelity i można wyrwać za 250 Dolarów na Ebay'u, niezła cena, a jak twierdzi Violet, mocna poprawa brzmienia.

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do znawców.

Posiadam Yamahę MCR-840. Czy ma sens takie "budżetowe" kino domowe ?

Głośniki przednie - wzmacniacz i głośniki Yamahy....jest.

Centralny - odpowiednie połączenie, aby odtwarzały głośniki TV....jest.

Subwoofer - kupno SW 030, lub SW 012...trzeba kupić.

Tylne - aktywne komputerowe...jest.

Podłączone do nagrywarki Manta DVD-080X, która ma wyjścia na poszczególne kanały 5.1.

Co Wy na to szanowni forumowicze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawid

może zamówimy razem z uk ? może wyślą np do ciebie w jednej paczce będzie zawsze taniej teraz troszkę funcior jest drogi kiedyś tu liczyliśmy i wychodziło bez wysyłki ok 670pln

http://www.divineaudio.co.uk/hi-fi/accessories/musical-fidelity-v-dac-digital-to-analogue-converter/prod_639.html

141 x 4,7 ok 670pln też wychodzi bo staniały

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikson, chętnie będę się na takie coś pisał, tylko że nie na chwilę obecną, mam trochę wydatków, zakup biletów do England na odwiedziny siostry, kupno Ps3 + Gt5 + kierownica, więc tak jak powiedziałem, bardzo chętnie, ale po nowym roku, może i do tego czasu funt troszkę spadnie, wiadomo że na początku roku, rynek finansowy trochę świruję ;)

 

Ps. Recka nowych Kefów bardzo obiecująca.

Edytowane przez DawidM

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.