Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników dobrych miniwież...


audioholik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę że powinieneś celować w coś z przedziału od 700 do 1200zł. Najbardziej uniwersalne będą te Paradigm.

 

http://allegro.pl/paradigm-atom-monitor-v6-jm-system-olkusz-i1251118399.html

 

[...]

 

Za firmowe kolumny powinieneś dostać z 300-350zł.

 

Piękne te Paradigmy, aż się przejdę je posłuchać, wzmacniacz w tej Yamaszce nie będzie za słaby?

 

Da radę, choć poza tym pułapem cenowym już bym nie szukał. Te 1200-1300zł to takie max. za jakie warto kupić kolumny do tej Yamaszki.

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Axl2000,

Daj sobie spokój z wymianą dedykowanych kolumn do tej Yamaszki. Te są świetne i naprawdę dobrze sprawdzają się w funkcji drugiego/sypialnianego zestawu. A nawet lepiej niż dobrze. No chyba, że masz akurat wolne 1500zł na inne/nowe głośniki i dużo czasu, a także determinację do wielu eksperymentów?

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny wygrzewane cały dzień, i zauważyłem dziwne zjawisko...dużo lepiej brzmią wieczorem ;) Cóż, cały czas brakuje mi troszkę w nich mięsa jednak...

 

Porównanie jak było i jak jest, było kino, jest Yamaha...oj będę musiał zmienić kolumny jednak na nowy rok coś mi się zdaje...:) A kino idzie do żyda, znaczy się na allegro...

post-536-087843300 1286569743_thumb.jpg

post-536-036486100 1286569748_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was jest też pedantem, tak jak ja? I to do przesady? Od nowości moja Yamaha ma zadrapanie pół milimetrowe na "czole" tacki po prawej (foto do wglądu, wiem, że już dawałem, a każdy wie jak ta Yamaha wygląda)...wkurzałoby Was takie coś? Do tego zauważyłem powierzchowną ryskę na jednej z kolumn z przodu, która musiała być od nowości bo tylko postawiłem kolumny na stojakach i palcem ich już nie dotykałem...:/ Mój zboczony pedantyzm mnie czasami przeraża, ale po prostu denerwują mnie takie pierdoły...

post-536-063385500 1286614635_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was jest też pedantem, tak jak ja?

 

Gdybyś nie napisał gdzie to zadrapanie to nawet bym nie zauważył :) Przesada naprawdę... Pomyśl sobie tak że tak jak człowiek tak sprzęt z czasem nabiera osobowości także w wyglądzie. U człowieka pojawiają się zmarszczki, sprzęt nabiera własnych cech, ryski (oby tylko) pozwolą jak by co rozpoznać własny sprzęt (odpukać) jak ktoś go ukradnie.

No chyba, że kupiłeś sprzęt z zamiarem sprzedania w krótkim czasie...

Ale to tylko ryska, a takie coś to nawet ryską trudno nazwać ;)

 

Ja mam podobnie niestety - i może dlatego mój jedyny sprzęt to wielkie lampowe radio w bardzo dobrym stanie ale z zauważalnymi wadami obudowy. Trochę boli... Ale jak gra !

Rozwiązaniem jest schowanie wieży w ślicznej szafce za przyciemnianą szybą? Nie wiem co doradzić - pewnego pięknego (?) dnia każdemu może się przydarzyć, albo można kupić wymarzony sprzęt vintage który gra super, ale ma parę wad - wiadomo jak to w używanym sprzęcie...

Naprawdę ciężko mi coś doradzić ;) Będę śledził wątek.

Edytowane przez w.p.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny wygrzewane cały dzień, i zauważyłem dziwne zjawisko...dużo lepiej brzmią wieczorem ;) Cóż, cały czas brakuje mi troszkę w nich mięsa jednak...

 

Porównanie jak było i jak jest, było kino, jest Yamaha...oj będę musiał zmienić kolumny jednak na nowy rok coś mi się zdaje...:) A kino idzie do żyda, znaczy się na allegro...

 

Zrób porządek w kablach - zasilający odsuń od głośnikowych. Kup tanią, ale dobrą listwę: http://www.filtercon.com.pl/?pfpz2-4-s-d-%28filtr-przeciwzakloceniowy%29,8 Kup tanie, ale dobre kable głośnikowe: http://allegro.pl/procab-kabel-glosnikowy-ls25-1cena-za-metr-eflas-i1251278782.html

Na kabel zasilający Piano i kabel sieciowy listwy, TV załóż obejmy ferrytowe: http://allegro.pl/filtr-rdzen-ferrytowy-przeciwzakloceniowy-3-5mm-i1250110707.html To na początek, potem Paradigmy Atom i jazda !

 

Piękne te Paradigmy, aż się przejdę je posłuchać, wzmacniacz w tej Yamaszce nie będzie za słaby?

Nie, będzie wymiatać :)

Edytowane przez zyzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak by się sprawowały, dużo tańsze, ale "do kompletu" Yamaha NS-333 ?? Ktoś widział, ktoś słyszał, ktoś wie?

Te kolumny grają trochę inaczej niż te z zestawu, można powiedzieć że są troszkę lepsze, ale jak już bym miał wydawać pieniądze, to raz a konkretnie, czyli na te Paradigmy :)

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sprawie listw to może byśmy sie zebrali i kupili z 10 sztuk może inaczej na to spojrzą? bo dzwoniłem do nich i pisałem i chyba sie z nimi nie dogadam:-(

Niech zgadnę - odbiera facet i mówi - tak, tak dziś wysyłamy ? :D Masakra z nimi to fakt, trzeba atakować do skutku :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sprawie listw to może byśmy sie zebrali i kupili z 10 sztuk może inaczej na to spojrzą? bo dzwoniłem do nich i pisałem i chyba sie z nimi nie dogadam:-(

chętnie się dołączę do takiego zamówienia.

Jakby co, ja także , bo już miesiąc dzwonię :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi by się przydała jedna, a może i dwie listwy.

 

Przy okazji - porównywał ktoś Denona D-M38 z D-F107? Słuchałem tego pierwszego i bardzo spodobało mi się jego brzmienie. D-F107 nie mogę nigdzie znaleźć, a bardzo mnie interesuje ta mini wieża. Kusi wysoką mocą (nawet podłogówki bym mógł w przyszłości napędzić) i pięknym wyglądem (wiem, wiem - to nie argument :D). Z opinii wynika, że charakteryzuje się kulturalnym, uporządkowanym i zrównoważonym brzmieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denona D-M38 mam w domu, a D-F107 słuchałem w sklepie w Niemczech i gdybym miał zapłacić za D-M38 prawie 2 tyś. zł. bo taka cena była w lipcu to dołożyłbym do D-F107

Za Denona D-M38 zapłaciłem 1640 zł. a obecnie można już kupić za 1550 zł. i ta cena wydaje mi się bardziej adekwatna do tego sprzętu bo D-M38 nie jest wart 2 tyś. PLN

Za D-F107 trzeba zapłacić 2400 zł. więc różnica wynosi 850 zł.

Gdybym miał wybierać teraz to wybrałbym ze względu na ceną Denona D-M38, ale jeśli cię stać na D-F107 to go bierz bo na pewno jest lepszy w tym co robi, czyli zdecydowanie lepiej gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.