Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników dobrych miniwież...


audioholik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar kupić Denon D-M38 i mam kilka pytań.

 

1. Ma ktoś foto środka D-M38 ?

 

2. Mam kable Procab LS25, będą się nadawać zamiast oryg. ?

 

3. Jakie dobre i sprawdzone interconnecty do dvd i tv w rozsądnej cenie ?

 

4. Czy wejście (Portable IN z przodu mały jack) mogę coś podpiąć np. TV czy dvd ?

Czy będzie przełączanie pomiędzy wszystkimi wejściami ?

 

5. Czy jest sens zmieniać w przyszłości kolumny ?

 

6. Czy ten denon pokazuję poziom sygnału fm ?

I czy dobrze zbiera fale z oryginalnej anteny ?

 

7. Mój pokój to 11m2, czy jest sens dokupywać suba ?

Jeśli tak to jaki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak , jesteś zadowolony z połączenia B&W 685 + Piano ?

 

Z monitorów, których udało mi się odsłuchać z Piano, a były to poza B&W685 KefQ30, UsherS520 i MA BR2 najbardziej odpowiadały mi Bowersy. Muszę jednak dodać, że eksperymentowanie z zamianą dedykowanych do Piano monitorów na inne nie jest bezpieczne. Po kilku miesiącach od ich wymiany stwierdzam, że choć firmowe monitorki nie potrafią zagrać tak wspaniale jak B&W to nigdy nie zagrały mi z jakąś płytą źle, a Bowersom się to niestety przytrafia. Jestem skłonny przyznać, że choć firmowe monitory od Piano do wybitnych na pewno nie należą to są jednak idealnie dopasowane do reszty elektroniki i trudno je zastąpić w uzasadniony ekonomicznie sposób. U mnie na 80% płyt lepiej grają B&W, ale średnio na co piątej firmowe monitory. Szczególnie ubolewam nad tym, że mój ulubiony King Crimson się jakoś z Bowersami nie lubi, za to np. David Sylvian brzmi na Bowersach co najmniej o klasę lepiej niż na firmowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że kolejny Twój krok to kupno DAC'a i potem tylko ew. kupno dock stacji pod Ipoda i kupno samego Ipoda i nic więcej Ci do szczęścia w Piano nie będzie potrzebne. Ewentualnie potem możesz jeszcze poeksperymentować z kolumnami, jeśli widzisz w tym sens, np. może Xaviany. :)

Edytowane przez DawidM

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam strasznie laickie pytanie, ale problem mnie na tyle nurtuje że musze je zadać. A więc chodzi o to... Mam Pianocrafta e410 z zestawowymi monitorkami. Mam to w dość małym pokoju, i nawet po przekeceniu gałki głośności na 1/4 potencjometru jest w pokoju głośno. I teraz do sedna czy przekręcenie pokrętła na całość może uszkodzić kolumny? Nie żebym chciał tak robić, ale różnica w natężeniu dźwięku między AUX a CD jest dość duża i na AUXie czasami słucha się muzyki na ponad połowie, tymczasem przy niektórych płytach CD bas już na 1/4 pluje tak jakby chciał wyskoczyć, a więc czy przy przypadkowym przełączeniu trybów może się coś stać? Zdaje sobie sprawe że moje odzucia dotyczące głośności potęguje mały pokój. W instrukcji nie znalazłem żanych informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piano e410 gra sympatycznie ale dla mnie ma za małą rozdzielczość dźwięku zwłaszcza jest to mocno słyszalne w wysokich i na przełomie średnicy wychodzą dość mocno sybilanty, kablami nie do końca da radę to zweryfikować, dodatkowo bas jest miło podbity wyższy im niżej tym bas szybciej kończy wybrzmienie jest wyraźnie go za mało , w nowszym piano jest lepiej rozciągnięty w dół i nie tak mocno faworyzowany wyższy co jest z jednej strony może nie tak motoryczne rytmiczne w brzmieniu ale z drugiej daje możliwość efektywniejszego wysterowania podstawy basowej po wymianie monitorów na lepsze , w nowym piano jest lepsza rozdzielczość wysokich ale też średnica troszkę bardziej detaliczna co można właśnie odebrać jako jasność,

b&w mają w charakterystyce lekko uwypuklone skraje pasm podobnie e410 to połączenie dało efekt dynamicznego rytmicznego basu ale bez niskiego zejścia dość mocno wycofaną średnicę wokale mi osobiście grały prawie nosowo, i właśnie najgorsze wysokie bowersy bezlitośnie pokazują niedostatki braku rozdzielczości i potrafiły przydzwonić po uszach, z uszatkami było zdecydowanie lepiej nie było nadmiaru wysokiego basu tu proporcje się wyrównały, średnica bardziej uwidoczniła się a wysokie czasem wypuściły sybilanty ale nie dzwoniły bezlitośnie czasem po uszach, moim zdaniem e410 ma potencjał ale też nie należy dobierać monitorów jak leci zalecam dłuższy odsłuch, fajna jest to elektronika ale też jak każda ma swoje wady jak i zalety mimo iż nie kosztuje dużo

Edytowane przez mikson

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam strasznie laickie pytanie, ale problem mnie na tyle nurtuje że musze je zadać. A więc chodzi o to... Mam Pianocrafta e410 z zestawowymi monitorkami. Mam to w dość małym pokoju, i nawet po przekeceniu gałki głośności na 1/4 potencjometru jest w pokoju głośno. I teraz do sedna czy przekręcenie pokrętła na całość może uszkodzić kolumny? Nie żebym chciał tak robić, ale różnica w natężeniu dźwięku między AUX a CD jest dość duża i na AUXie czasami słucha się muzyki na ponad połowie, tymczasem przy niektórych płytach CD bas już na 1/4 pluje tak jakby chciał wyskoczyć, a więc czy przy przypadkowym przełączeniu trybów może się coś stać? Zdaje sobie sprawe że moje odzucia dotyczące głośności potęguje mały pokój. W instrukcji nie znalazłem żanych informacji.

 

Odpowiadając krótko i treściwie, da radę. Więc raczej nie próbuj. Co do różnych poziomu decybeli, to chyba sam sobie odpowiedziałeś na pytanie, jak źródło z którego płynnie sygnał poprzez AUX, jest ograniczone dźwiękowo(skoro musisz gałkę przekręcać aż do godz. 12 by uzyskać ten sam poziom natężenia dźwięku który masz na godz. 7-8 przy odtwarzaniu z CD).

 

@ Mixon

 

Tak, jak mówiłem wcześniej to po części elektronika, ale w głównej mierze na to brzmienie nowego Piano mają kolumny, m.in większy litraż robi swoje. ;)

Edytowane przez DawidM

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówisz o firmowych monitorach od piano e410 i 640?

 

Tak. Te od 640 są po prostu większymi monitorami o większym litrażu.

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz rację spora różnica jest patrząc po wymiarach

 

ale zawsze możesz zmienić na NS-BP300

około 500 kosztują http://archiwumallegro.pl/search/1739174-yamaha-pianocraft-ns-bp300.html

jak byś te sprzedał to może tylko 100pln dopłacisz do wymiany

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam strasznie laickie pytanie, ale problem mnie na tyle nurtuje że musze je zadać. A więc chodzi o to... Mam Pianocrafta e410 z zestawowymi monitorkami. Mam to w dość małym pokoju, i nawet po przekeceniu gałki głośności na 1/4 potencjometru jest w pokoju głośno. I teraz do sedna czy przekręcenie pokrętła na całość może uszkodzić kolumny? Nie żebym chciał tak robić, ale różnica w natężeniu dźwięku między AUX a CD jest dość duża i na AUXie czasami słucha się muzyki na ponad połowie, tymczasem przy niektórych płytach CD bas już na 1/4 pluje tak jakby chciał wyskoczyć, a więc czy przy przypadkowym przełączeniu trybów może się coś stać? Zdaje sobie sprawe że moje odzucia dotyczące głośności potęguje mały pokój. W instrukcji nie znalazłem żanych informacji.

 

A co masz podlaczone pod AUX (komputer, TV, DVD, CD)?? Pewnie zrodlo ma slabszy sygnal na wyjsciu.

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laptop, dość wiekowy zresztą.

Wczoraj zdarzyło mi się właśnie to co napisałem, czyli przy przełączeniu z Auxa na CD zapomniałem o zredukowaniu siły głosu. W rezultacie Hound Dog Presleya zagrał tak głośno że aż się przestraszyłem. Czytałem że właśnie w taki sposób najłatwiej uszkodzić głośnik wysokotonowy.

 

Interesuje mnie to czy Yamaha tworząc ten zestaw przewidziała słuchanie muzyki na maxa, lub blisko tego zakresu. Orientuje się ktoś z was jak to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jest zabezpieczenie przeciwko spaleniu sprzętu, więc o to się nie martw, natomiast jeśli chodzi o kolumny, to tu musisz po prostu wyczuć czy głośnik dobija lub nie wyrabia i są mocne zniekształcenia, wtedy musisz po prostu ściszyć, bo sobie uszkodzisz kolumny.

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wejscia we wzmaku sa OK. To niski poziom na wyjsciu komputera powoduje, ze gra on ciszej niz CD. W takim razie moze kupno DAC zewnetrzengo zalatwi sprawe. Najtanszy Pro-Ject USB BOX to koszt Ok 400 zl.

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wejscia we wzmaku sa OK. To niski poziom na wyjsciu komputera powoduje, ze gra on ciszej niz CD. W takim razie moze kupno DAC zewnetrzengo zalatwi sprawe. Najtanszy Pro-Ject USB BOX to koszt Ok 400 zl.

Pro-Ject USB BOX nie załatwi sprawy, gdyż nie ma własnego zasilania tylko jest ono pobierane z magistrali USB. Oznacza to, że na wyjściu audio będzie ok. 1V, a to z kolei oznacza, że trzeba mocno podkręcić gałkę wzmocnienia we wzmacniaczu. Sam chciałem sprawić sobie tego DAC-a, aby na Piano słuchać plików FLAC z laptopa, ale ta właśnie jego ułomność mnie skutecznie zniechęciła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co masz podlaczone pod AUX (komputer, TV, DVD, CD)?? Pewnie zrodlo ma slabszy sygnal na wyjsciu.

 

Jantor, zrób eksperyment: zamień AUX z CD (odtwarzacz podłącz pod AUX, a laptopa pod wejście CD). Jeśli Elvis ryknie, to tak, jak piszą koledzy, słaby sygnał z laptopa.

A jak podłączasz komputer - wyjściem słuchawkowym? To zwiększ głośność na wyjściu w komputerze i dopasuj do poziomu z CD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma dźwięk adekwatny do ceny(jeżeli gra np. na poziomie Yamahy MCS1330) to być może jest to dobra cena, bo jeśli chodzi o funkcjonalność to w swojej kategorii cenowej wygrywa.

Edytowane przez DawidM

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jantor, zrób eksperyment: zamień AUX z CD (odtwarzacz podłącz pod AUX, a laptopa pod wejście CD). Jeśli Elvis ryknie, to tak, jak piszą koledzy, słaby sygnał z laptopa.

A jak podłączasz komputer - wyjściem słuchawkowym? To zwiększ głośność na wyjściu w komputerze i dopasuj do poziomu z CD.

Eksperyment doprowadził do różnicy w głośności ok. 1,5 godz. (na pokrętle głośności Piano). Oczywiście sygnał z CD był mocniejszy. W sumie nie wiem po co go robiłem bo nie ma on nic wspólnego z wyborem DAC-a z uwagi na wykorzystywanie wyjścia słuchawkowego (analogowego) w komputerze, a nie portu USB. Opis jakości dźwięku wydobywającego się z głośników z wykorzystaniem wyjścia słuchawkowego skwituję jednym słowem...MAKABRA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś dać skany lub zdjęcia tego testu do wątku lub na PRIV. ;)

 

Dolaczam sie do prosby.

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić Denon D-M38 i mam kilka pytań.

 

1. Ma ktoś foto środka D-M38 ?

2. Mam kable Procab LS25, będą się nadawać zamiast oryg. ?

3. Jakie dobre i sprawdzone interconnecty do dvd i tv w rozsądnej cenie ?

4. Czy wejście (Portable IN z przodu mały jack) mogę coś podpiąć np. TV czy dvd ?

Czy będzie przełączanie pomiędzy wszystkimi wejściami ?

5. Czy jest sens zmieniać w przyszłości kolumny ?

6. Czy ten denon pokazuję poziom sygnału fm ?

I czy dobrze zbiera fale z oryginalnej anteny ?

7. Mój pokój to 11m2, czy jest sens dokupywać suba ?

Jeśli tak to jaki ?

 

2. Każde będą lepsze niż oryginalne druciki.

3. Używam Bandridge z serii Profigold, ale standardowe Bandridge też będą dobre.

4. Nie sprawdzałem. Z tyłu są dwa wejścia AUX1 i AUX2 i to mi wystarcza.

5. Też się zastanawiam, ale jak narazie z firmowych jestem zadowolony.

6. Nie. Mam narazie kabel podłączony do mocowania satelitki i sygnał jest w miarę dobry, ale jestem na etapie poszukiwań anteny SV Total bo jakość mnie nie zadowala.

7. Mój ma prawie 17m2 i suba włączam tylko przy oglądaniu filmów. Firmowe kolumienki mają sporo basu, a otwór z tyłu daje możliwość regulacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AxelTores dzięki za odpowiedź na moje pytania :)

 

też oglądałem tą antenę, akurat jestem z częstochowy to mam dipol pod nosem :)

http://www.dipol.com.pl/antena_radiowa_sv_total_A0228.htm

 

Przydały by się jeszcze foto środka D-M38 :)

Edytowane przez knopek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.