Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników dobrych miniwież...


audioholik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja Was błagam, nie róbcie takich błędów jak "wierza" czy "bezpółciowo", czytać się tego nie da :(

 

knopek - sam mam Magnaty 220, i co jak co, za 200-300zł to grają rewelacyjnie :) Ale właśnie się ich pozbywam wraz z Subem Magnata, centralnym i tylnymi ;)

Edytowane przez Axl2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie (i Panie oczywiście również jeśli tylko tu zaglądają), potrzebuję pomocy w doborze słuchawek do swojego PianoCrafta.

 

Niestety ostatnio coraz mniej czasu na delektowanie się muzyką z głośników (wieczór, małe dziecko, sąsiedzi, praca przy kompie itp.) dlatego tez pomyślałem nad jakimiś przyzwoitymi słuchawkami, które zagrają w miare przyzwoicie do PC e-810. Zależałoby mi na tym, aby to były słuchawki zamknięte, dynamiczne w dolnym i górnym zakresie pasma (do takiego przekazu jestem przyzwyczajony słuchając przez kolumny). Budżet: 300zł chyba, że jest coś co wyraźnie wybija się jakością i kosztuje do 400zł. Nie chciałbym tu inwestować we wzmacniaze słuchawkowe i taki etam... ot po prostu Piano plus słuchawki z "dziurki" :)

 

Mam kilka faworytów (CAL! HD215, HD515, HD555 może coś z AKG), ale niestety nie wiem jak one spiszą się z PianoCraftem, dlatego też pomyślałem, że może koledzy testowali swoje Yamaszki z jakimiś konkretnymi modelami i zagrało to dynamicznie.

 

Liczę na Waszą pomoc i pozdrawiam.

Luxmany i winyle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Senków HD202 i jak dla mnie to one grają w porządku(bardzo uniwersalne przy repertuarze muzycznym), tzn. wiem że są na pewno lepsze słuchawki, ale do 200zł, nic takiego nie słyszałem. ;)

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam HD202 i nowe kupiłem za 89zł. Dla mnie grają bardzo uniwersalnie i właśnie dynamicznie z mięsistym basem, ale nie tego raczej szukasz skoro 300-400zł chcesz wydać. HD555 zbierają bardzo dobre opinie a ja słuchałem ich i porównywałem do HD202 i HD555 mają większą przestrzeń i na bank lepszą średnicę oraz wysokie tony, a można je dostać za ~270zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję, że swego czasu myślałem nad hd202, raz kiedys miałem okazję je słuchać, z tym, że nigdy nie próbowałem ich z PC. Dlatego wykombinowałem, że mógłbym przeznaczyć na zakup większa kwotę. Ale skory Wy, użytkownicy małych Yamaszek uważacie, że są warte zainteresowania, to może się skuszę :) Co do HD 555, to w takim razie w aspekcie niskich tonów ustępują tańszym 202 ?? Czy też bas jest na zbliżonym poziome a do tego dostajemy dodatkowo lepszą średnicę, górę i przestrzeń ??

 

Do tej pory z recenzji najbardziej zbliżone do moich preferencji wydawały się CAL!-e... zwłaszcza, że okablowanie wymieniłbym natychmiast (CAL! mają raptem 2m, a ja potrzebuję nieco więcej), z tym, że nie wiem jak się spiszą z PC...

Luxmany i winyle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zyzio, pelna zgoda. ja bym jednak zaryzykowal stwierdzenie, ze do 2 k to najlepszy ( a nie jeden z najlepszych) mini system, przy najmniej grajacy najbardziej audiofilskim dzwiekiem. nie wliczam tutaj uzywek oczywiscie.

 

jezeli koledzy przez bezplciowe rozumieja neutralne (jak na mini system) ale nie kliniczne granie, to jestem za.

 

Co do sluchawek hd 202 - moim zdaniem slabiutkie, juz lepiej graly akg 518 ale nie wypowiadam sie szerzej bo z yamaha ich nie sluchalem.

 

pozdrawiam

Edytowane przez zentaur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie wierze w wygrzewanie specjalnie, roznice jezeli sa to niewielkie. predzej nasze ucho sie przystosuje. uwazam, ze jesli sprzet praktycznie w kazdym aspekcie sie nie podoba juz na samym początku, to wygrzewanie NIC nie zmieni. Cala jazda z wygrzewaniem mam wrazenie to parafraza tekstow panow sprzedawcow ktorzy chca opchnac sprzet nawet jesli klient nie jest przekonany.

 

denon to mini system, moim zdaniem najlepiej sprawdza sie w pomieszczeniach do 15m. Wzmak bedzie mial nad nim przewage w zakresie dynamiki i basu to oczywiste. natomiast uwaga co do przestrzeni co najmniej dziwna. dla mnie jest bardzo dobra, lepsza od niektorych tanich wzmakow. Czy gra bezplciowo - ja bym powiedzial audiofilsko i neutralnie (poza lekkim podbiciem gornego basu).

 

po prostu nie podoba Ci sie i tyle. moze szukasz cieplejszego brzmienia. wystaw na sprzedaz, ktos skorzysta:)

 

Wygrzewanie się kolumn(np. rozruszanie się mechanicznych części kolumn), to normalne etap poprawy brzmienia, oczywiście że i Nasze ucho mu się też do dźwięku przystosować, ale jedno ŁĄCZY się z drugim. Można to przyrównać do kupna nowego samochodu, mimo że silnik ma sporo mocy to na początku z niej nie skorzystamy, póki nie wygrzejemy silnika do pełni jego możliwości, inaczej go uszkodzimy, tak samo jest z kolumnami(przynajmniej z większością).

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygrzewanie się kolumn(np. rozruszanie się mechanicznych części kolumn), to normalne etap poprawy brzmienia, oczywiście że i Nasze ucho mu się też do dźwięku przystosować, ale jedno ŁĄCZY się z drugim. Można to przyrównać do kupna nowego samochodu, mimo że silnik ma sporo mocy to na początku z niej nie skorzystamy, póki nie wygrzejemy silnika do pełni jego możliwości, inaczej go uszkodzimy, tak samo jest z kolumnami(przynajmniej z większością).

 

 

taaa, tylko uslyszenie tych zmian jest juz znacznie trudniejsze. nasze ucho jest bardzo ale to bardzo ulomne. a najbardziej mnie rozczulaja wypowiedzi osob, ktore sluchaly zestawu po zakupie i po paru tygodniach odzywaja sie ze zaszla metamorfoza w graniu. tyle ze porownanie brzmienia sprzed paru tygodni i brzmienia ktore slyszy sie teraz jest niezwykle trudne jesli niemozliwe. zbyt wiele innych czynnikow wchodzi w gre, ktore moga uniemozliwic porownanie. jedynym sposobem jest porownanie nowego i uzywanego sprzetu w tym samym czasie, ale winno sie ono dokonac w ramach testu slepego by wyeliminowac autosugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, zgadzam się, ale prosty przykład jest następujący, przy zakupie nowego systemu, dźwięk wydaję się płaski, tony wysokie szorstkie, a bas nijaki, po paru dniach dźwięk nabiera rumieńców, co do odsłuchów w różnych miejscach, trzeba być ostrożny z tezami, bo wiele zależy od akustyki pomieszczenia, z czym dane ogniwo systemu grało, naszego humoru czy nawet pory dnia. Niemniej wygrzewanie się kolumny występuję, bo każda cześć mechaniczna musi się dotrzeć, by pokazała pełnie swoich możliwości, fizyki nie ominiemy. ;)

Edytowane przez DawidM

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, zgadzam się, ale prosty przykład jest następujący, przy zakupie nowego systemu, dźwięk wydaję się płaski, tony wysokie szorstkie, a bas nijaki, po paru dniach dźwięk nabiera rumieńców, co do odsłuchów w różnych miejscach, trzeba być ostrożny z tezami, bo wiele zależy od akustyki pomieszczenia, z czym dane ogniwo systemu grało, naszego humoru czy nawet pory dnia. Niemniej wygrzewanie się kolumny występuję, bo każda cześć mechaniczna musi się dotrzeć, by pokazała pełnie swoich możliwości, fizyki nie ominiemy. ;)

 

 

pewnie, nie neguje samego procesu, tylko mozliwosci naszego aparatu sluchowego. ja nigdy nie slyszalem jakiejs dramatycznej zmiany, jakas byla oczywiscie, ale nigdy nie bylem pewien czy to autosugestia czy faktycznie lepiej gra. dlatego jesli komus zupelnie sie sprzet nie podoba, liczenie na wygrzewanie jest jednak zaklinaniem rzeczywistosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4fury4

zakupiłeś D czy S i do czego? jak to się spisuję, rzeczywiście brak zakłuceń?

\\

 

Sorry, że tak późno, ale ostatnio mam mało czasu, więc tutaj nie zaglądam. Pan z Filtercona zaproponował mi wersję S, a chciałem D (powiedział, że do audio wystarczy). Generalnie, wzięli mnie za dziwaka, bo te listwy kupują np. szpitale do sprzętu medycznego. Ja jakiś szczególnych zakłóceń nie słyszę. Ale czy bez listwy bym słyszał? Nie wiem. Kupiłem, żeby mieć. Taką, na jaką mnie stać. Być może, gdyby było mnie nawet stać na "audiofilską", to i tak bym nie kupił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^^ Moim zdaniem, ta listwa Filtercona rzeczywiście jest tzw. audiofilska pomimo jej niskiej ceny. Sprzęt w nią wpięty gra jak złoto. Mam do niej podpięte dwa wzmacniacze słuchawkowe i jeden DAC.

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Z tego co wiem to kosztuję on około 30-50zł tak?

Edytowane przez DawidM

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie !

Miałem przed chwilą w domu DENON'a F107 którego kupił znajomy i przyjechał do mnie na porównanie wieżyczek.

Ja mam banana na twarzy, a on zniesmaczony będzie próbował w poniedziałek wymienić F107 na D-M38.

Nie wiem czy da radę bo kupił w sklepie internetowym na Allegro.

F107 którego słuchałem w sklepie w Niemczech wydawał mi się lepszy, ale widocznie warunki odsłuchu oby wież (dom vs sklep) były za bardzo różne aby obiektywnie ocenić różnice.

W F107 czuć większą moc, ale to D-M38 gra jak wariat :-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F107 ma jedną dużą zaletę nad D-M38/37 większa moc, pozwala na przyszłe ew. zmiany monitorów. W D-M38/37 jesteśmy zmuszeni być przy firmowych(ew. dokupienie suba, ale to wydatek około 1000zł) i fakt grają one na prawdę nieźle. Jednak to właśnie przeważyło na tym że kupiłem E-410, a nie D-M38/37, mimo że cena była podobna.

Edytowane przez DawidM

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F107 ma jedną dużą zaletę nad D-M38/37 większa moc, pozwala na przyszłe ew. zmiany monitorów.

Zgadza się.

W D-M38/37 możemy wymienić na inne monitory, ale to będą inne, ale nie większe bo większe będą miały większą moc i wzmacniacz w D-M38/37 może się nie wyrobić.

Dlatego mają rację Ci co pisali, że w D-M38/37 nie ma sensu wymieniać kolumn bo firmowe są OK.

Chociaż gdyby tak poszukać na zasadzie testów odsłuchowych to z pewnością coś większego i ciekawiej brzmiącego niż firmowe monitorki można by znaleźć bo 2x30W to nie jest wcale mało.

Edytowane przez AxelTores
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy, jakiej kto muzy słucha. Pewnie do rocka M-37/38 może być lepszy, "skoro gra jak wariat". Niewątpliwie F-107 nie gra "jak wariat", ale jak kto nie słucha "wariackiej" muzyki, to dla niego może być lepszy. Ja słucham klasyki oraz klimatów etnicznych i zbliżonych do etnicznych (np. ethno jazz). I dla mnie gra OK. Całe szczęście, że nie "jak wariat". Tylko pełna kulturka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie !

Miałem przed chwilą w domu DENON'a F107 którego kupił znajomy i przyjechał do mnie na porównanie wieżyczek.

Ja mam banana na twarzy, a on zniesmaczony będzie próbował w poniedziałek wymienić F107 na D-M38.

Nie wiem czy da radę bo kupił w sklepie internetowym na Allegro.

F107 którego słuchałem w sklepie w Niemczech wydawał mi się lepszy, ale widocznie warunki odsłuchu oby wież (dom vs sklep) były za bardzo różne aby obiektywnie ocenić różnice.

W F107 czuć większą moc, ale to D-M38 gra jak wariat :-)))

 

 

no, a nie mowilismy z Zyziem??

 

ja znalem wczesniej denona dm37 - u tescia gra od 2 lat, tak wiec dobrze wiedzialem na co go stac. w pomieszczeniach do 15 m w kategorii do 2k pln dm37/38 rządzi.

Edytowane przez zentaur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego 4fury4 nie przesadzaj.

Pisząc "jak wariat" miałem na myśli, stereofonię, przestrzeń, bas i w ogóle jakość dźwięku wydobywającego się z monitorów.

Nie słucham rocka. Słucham muzyki rozrywkowej która leci w radiu od 30-tu lat.

Lubię też posłuchać muzyki filmowej, a czasem mnie weźmie na słuchanie tzw. muzyki Disco Polo.

Muzyka poważna, klasyczna, to nie moje klimaty także mam inne ucho niż Ty ;-)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego 4fury4 nie przesadzaj.

Pisząc "jak wariat" miałem na myśli, stereofonię, przestrzeń, bas i w ogóle jakość dźwięku wydobywającego się z monitorów.

Nie słucham rocka. Słucham muzyki rozrywkowej która leci w radiu od 30-tu lat.

Lubię też posłuchać muzyki filmowej, a czasem mnie weźmie na słuchanie tzw. muzyki Disco Polo.

Muzyka poważna, klasyczna, to nie moje klimaty także mam inne ucho niż Ty ;-)

Pozdrawiam

 

 

Kolumny od 107 mają niemal liniową charakterystykę. Takie coś nie może dobrze zagrać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może, jeśli tylko słuchasz określonego repertuaru. Do muzyki rozrywkowej(szczególnie tej nowszej) Denon 107 się średnio nadaję, bo bardziej niż D-M37/38 obnaża takie słabsze realizacje, natomiast przy bardzo dobrze zrealizowanych płytach(wystarczy wziąć choćby płytę Madonny, MJ, Police, Pink Floyd z lat 80/90(orginalne z tego okresu, żadne remastery), zobaczysz gdzie leży siła 107. D-M37/38 ma bardziej podbite skraje częstotliwości niż 107, która ma bardziej płaską charakterystykę, uwypukloną lekko średnicę, gra bardziej jak klocki Denona z serii AE(coś jak pomiędzy serią 510 a 700/710). Dlatego lepiej nadaję się do repertuaru jazz, muzyka akustyczna, ambient, klasyka, lub jeśli muzyka rozrywkowa to właśnie lepiej ta starsza, która ma o niebo lepszą realizację nagrań i co za tym idzie płyt niż obecnie.

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie (i Panie oczywiście również jeśli tylko tu zaglądają), potrzebuję pomocy w doborze słuchawek do swojego PianoCrafta.

 

Niestety ostatnio coraz mniej czasu na delektowanie się muzyką z głośników (wieczór, małe dziecko, sąsiedzi, praca przy kompie itp.) dlatego tez pomyślałem nad jakimiś przyzwoitymi słuchawkami, które zagrają w miare przyzwoicie do PC e-810. Zależałoby mi na tym, aby to były słuchawki zamknięte, dynamiczne w dolnym i górnym zakresie pasma (do takiego przekazu jestem przyzwyczajony słuchając przez kolumny). Budżet: 300zł chyba, że jest coś co wyraźnie wybija się jakością i kosztuje do 400zł. Nie chciałbym tu inwestować we wzmacniaze słuchawkowe i taki etam... ot po prostu Piano plus słuchawki z "dziurki" :)

 

Mam kilka faworytów (CAL! HD215, HD515, HD555 może coś z AKG), ale niestety nie wiem jak one spiszą się z PianoCraftem, dlatego też pomyślałem, że może koledzy testowali swoje Yamaszki z jakimiś konkretnymi modelami i zagrało to dynamicznie.

 

Liczę na Waszą pomoc i pozdrawiam.

 

Używam AKG530. Porównywałem z PIONEER SE-M290 (porażka, ale to najtańsze chyba pełnowymiarowe Pioneery więc, trzeba porównać z nieco wyższym modelem), Senkami HD515 i Philipsami SHP8900. Porównywalnie, a może i lepiej grały tylko Philipsy i na dodatek miały dłuższy kabel, ale wystraszyła mnie opinia gdzieś w necie, że są awaryjne. Generalnie z AKG jestem zadowolony. Pewien niedosyt pozostał, ale na słuchawki do Piano chyba nie ma co wydawać więcej kasy (płaciłem 360PLN).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.