Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników dobrych miniwież...


audioholik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ja rowniez mam akg 530. w tej cenie maja jedna rzecz, ktorej nie ma konkurencja: nie irytuja, a to juz sukces. nie podbijaja sztucznie gory i basu jak senki, graja wywazonym, przyjemnym dzwiekiem. tak jak jantor napisal, uniesien nie ma, ale tych trzeba poszukac w wyzszych modelach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja też mam akg ale jakieś małe do kompa k26p , małe są ale przetworniki bardzo duże grają ciepłym dźwiękiem nie męczącym , poduszki m i się podarły ale szkoda mi ich zmieniać bo grają bardzo fajnie jeszcze, nie wiecie gdzie można jakieś poduszki dorwać?

 

teraz coś akg takiego wypuszcza

http://www.akg.com/personal/,pcp_id,267,_psmand,12.html

z tych nowych warto coś posłuchać?

Edytowane przez mikson

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam AKG K510. Grają otwartym, wyrównanym, przestrzennym, lekkim dźwiękiem. Dla basmanów zbyt lekkim. Trochę trudne do napędzenia. Z dziurki wzmacniacza mini wieży nie będą grały zbyt dobrze. Tutaj lepsze z moich CAL.

Edytowane przez 4fury4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pierwsze opinie.

 

Właśnie cały problem rozbija sie o to, że słuchawki maja być napędzane wprost z Piano. Nie chcę inwestować we wzmacniacze słuchawkowe itd. bo nadal zasadnicze odsłuchy odbywać sie będą za pomocą kolumn. Słuchawki - choć ostatnio częściej - maja służyć jak o dodatek, uzupełnienie. Dlatego też poszukuje słuchawek, które zgrają "przyzwoicie" bez dodatkowych wzmacniaczy.

 

Przyznam, że trochę napaliłem się na CAL!-e, bo z tego co można wyczytać w swojej cenie są nadzwyczaj dobre, jednak nie zamykam się na inne opcje. Czyli mówicie, że warte zainteresowania są również AKG 530? Zentaur i jantor, czy swoje wrażenia opisujecie w połączeniu z Piano ??

Luxmany i winyle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pierwsze opinie.

 

Zentaur i jantor, czy swoje wrażenia opisujecie w połączeniu z Piano ??

 

niestety nie, ja mam podlaczone do denona dm-38.

 

ale Twoje podejscie jest sluszne, przy tym przedziale cenowym nie ma co szalec z wzmakami. no chyba ze kiedys bedziesz chcial rozbudowac system sluchawkowy. ja slucham max godzine dziennie, wiec najzwyczajniej w swiecie nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pierwsze opinie.

 

Właśnie cały problem rozbija sie o to, że słuchawki maja być napędzane wprost z Piano. Nie chcę inwestować we wzmacniacze słuchawkowe itd. bo nadal zasadnicze odsłuchy odbywać sie będą za pomocą kolumn. Słuchawki - choć ostatnio częściej - maja służyć jak o dodatek, uzupełnienie. Dlatego też poszukuje słuchawek, które zgrają "przyzwoicie" bez dodatkowych wzmacniaczy.

 

Przyznam, że trochę napaliłem się na CAL!-e, bo z tego co można wyczytać w swojej cenie są nadzwyczaj dobre, jednak nie zamykam się na inne opcje. Czyli mówicie, że warte zainteresowania są również AKG 530? Zentaur i jantor, czy swoje wrażenia opisujecie w połączeniu z Piano ??

 

Mam Piano E410.

 

niestety nie, ja mam podlaczone do denona dm-38.

 

ale Twoje podejscie jest sluszne, przy tym przedziale cenowym nie ma co szalec z wzmakami. no chyba ze kiedys bedziesz chcial rozbudowac system sluchawkowy. ja slucham max godzine dziennie, wiec najzwyczajniej w swiecie nie ma sensu.

 

Przed wyborem słuchawek musisz jeszcze zadać sobie pytanie czy potrzbujesz otwartych, zamknietych, czy półotwartych słuchawek. Używam AKG późno w nocy, aby nie przeszkadzać sąsiadom bo to słuchawki półotwarte i nie wyciszają całości dźwięków z otoczenia, a także tego co słuchasz dla innych. Mimo, że dźwięk wydaje się być nieco stonowany to bardzo detaliczny (jak na tą cenę) z bardzo ładną lokalizacją źródeł. Długość przewodu 3 m u mnie jest za mała i musiałem dokupić przedłużacz. Mam wersję czarną (prawie jak okleina kolumn od Piano:)). Jest też biała, która ma nieco odmienne brzmienie z powodu innych materiałów użytych do produkcji nauszników. Podobno biała brzmi lepiej, ale gorzej wygląda z Piano;)

Jeśli chcesz się całkowicie odciąć od otoczenia to poszukaj słuchawek zamkniętych i daruj sobie ten model AKG, jeśli nie to polecam K530 do Piano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jantor zawsze wydawało mi się, że najlepsze będą słuchawki zamknięte, żeby odizolować siebie od dźwięków domowych, ale i też żeby nie przeszkadzać śpiącym kiedy coś tam jeszcze dorabiam późnym wieczorem. Tym samym k530 chyba nie będą dla mnie dobrym wyborem.

 

Na dniach kolega - właściciel sklepu rtv w mojej miejscowości sprowadzi CAL!-e (na szczęście bez zobowiązań) więc będę miał okazję posłuchać, czy mi odpowiadają, cz też się "wyłożą". Chyba nie ma innego wyjścia, jak przekonać się "nausznie" :)

 

Za wszystkie uwagi serdeczne dzięki! Były bardzo cenne!

Luxmany i winyle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie sądzę że one dobrze zagrają z Piano, efektywność 84DB sprawia że wymagają już lepszego wzmaka.

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od kilku dni jestem posiadaczem Denona d-m38. Gra naprawdę bardzo zacnie i byłbym bardzo zadowolony z zakupu, gdyby nie dwie rzeczy, które nie dają mi spokoju.

Pierwszą z nich jest napęd cd, który pracuje dosyć głośno. Słuchając cicho muzyki jest wyraźnie słyszalny (poprzednia marketowa miniwieża za ~300zł jest pod tym względem lepsza).

Druga sprawa to szum przy korzystaniu z opcji SDB lub regulacji bass/treble. Czytałem, że w tym modelu poprawiono ten problem i faktycznie na głośnikach nic nie słychać, jednak na wyjściu słuchawkowym jest tragedia.

Byłbym wdzięczny gdyby posiadacze tego Denonka napisali czy to normalne czy trafił mi się jakiś kiepski egzemplarz? :/

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

na początku chciałbym powitać wszystkich forumowiczów - to mój pierwszy post na waszym forum, co nie oznacza, że jestem tu pierwszy raz :)

Czytam sobie was od jakiegoś czasu i tak sobie marzę o sprzęcie aż tu nagle pewnego razu wyczaiłem na allegro taki oto zestawik:

 

Onkyo CR-515 DAB + DN9BX

 

Z uwagi na fakt, że nie za bardzo mogłem wydać 1,5k na system grający (marzyłem o miniwieży denon dm37, gdyż słyszałem ją na własne uszy w przyrównaniu do Yamahy 730 uważam że denon zjadł yamahę) Wracając do tematu nie dysponowałem tak dużą kwotą (jestem studentem). Za wszelką cenę chciałem przejść z mojego zestawu 5.1 Microlab FC730 (skleika) na jakieś stereo. Pierwszym powodem była kolekcja kompaktów które mam na półce i niekiedy nie mam ochoty włączać pc tylko po to żeby posłuchać muzyki.. Drugi powód to STEREO idealne do muzyki a nie ukrywam, że słucham muzyki dość często...

Trzecim powodem była chęć zakupu zestawu z bass refleksem z przodu gdyż nie za bardzo mogę dużo odsunąć głośniki od ściany (co widać na dołączonym zdjęciu)

 

Tak więc wybór padł na ten zestawik onkyo, z którego jestem zresztą bardzo zadowolony...

 

Jak na sprzęt za 600zł jest wypchany bajerami typu dwa wejścia, możliwość odtwarzania mp3 z płyty i takie tam...

 

Szczerze mówiąc wykorzystuje tylko opcję 'cd read' no i 'line 1' :)

 

Zamieszczam poglądową fotografię

http://img706.imageshack.us/img706/4659/img7227y.jpg

 

 

Pochwaliłem się już moim sprzętem a teraz oczekuję pomocy od was na kilka trapiących mnie pytań.

 

Pierwsze pytanie to pytanie o kable. Wyczytałem na forum, że inne kable mogą zdziałać bardzo dużo... Nie będę owijał w bawełnę, że posiadam oryginalne kable od tego zestawu czyli taki 'szary szit' Liczę na waszą pomoc w tej kwestii. Chciałbym zaznać troszkę więcej bassu, czy da radę uzyskać taki efekt przez samą wymianę kabli? W moim zestawie jakby troszkę brakowało mi bassu. Słucham głównie rapu polskiego i zagranicznego... To co słucham przeważnie powstaje w dobrych studiach i jest to muzyka naprawdę wymagająca lepszego sprzętu. Jak przesiadłem się z głośników 5.1 na to stereo to zauważyłem dużo więcej szczegółów w nagraniach odnosząc się do nieszczęsnego zestawu 5.1 który posiadałem. Jedyne co wiem na temat kabli do mojego zestawu to że powinny to być kable przekroju 2x1,5mm - tak przynajmniej twierdzi mój znajomy który troszkę jest obeznany w sprzęcie audio...

 

Tak więc radźcie jakie kable sobie dokupić do tego zestawu. Oczywiście kable muszą być proporcjonalne cenowo do zestawu. Nie kupie kabla za kilka set złoty bo tyle to cały sprzęt jest warty... Słyszałem wiele dobrego na tym forum o 'procabach' ale wolałbym aby ktoś rozeznany w temacie napisał czy do tego konkretnego zestawu ten kabel będzie najlepszy...

 

Potrzebuje kabla głośnikowego i kabla do połączenia PC z tą miniwieżą... Tak, tak niestety czasami oglądam filmy i muszę mieć jakiś dźwięk...

Tak więc kabel mini jack ---> 2xRCA też chciałbym abyście mi jakiś polecili...

 

Druga sprawa to pytanie o ustawienie głośników... Na załączonym zdjęciu widać, że kolumienki stoją równolegle do siebie... Jednak ja siedzę blisko przy biurku i wydaje mi się że cały dźwięk ucieka za mnie... Czy jeżeli skieruje sobie głośniki "w twarz" to będę miał lepszy efekt odsłuchu? W sumie to próbowałem i tak i tak i muszę przyznać że głośniki skierowane w twarz grają dużo lepiej oczywiście kiedy siedzę przed komputerem... Chciałbym po prostu poznać opinię fachowców w tej dziedzinie jak powinienem ustawić głośniki aby uzyskać jak najlepszy efekt...

 

Kolejne pytanie to pytanie o maskownice. Czy zdjęte maskownice wpływają lepiej czy gorzej na ilość basu...

 

 

Na koniec powiem, że widziałem już w tym temacie taką mini-wieżę tylko była prezentowana z innymi monitorkami... bodajże jeśli się nie mylę ich nazwa brzmiała: Glaregold ... Jeżeli właściciel tego zestawu czyta ten temat to chciałbym zapytać czy słuchał tej mini-wieży na głośnikach które ja posiadam przed zakupem... jeżeli tak to czy dużo zmieniło się na plus wraz ze zmianą głośników? Sam jak tylko zbiorę więcej pieniążków będę próbował wymienić monitorki na jakieś grające żywszym basem bo jednak mi go troszkę brakuje... Chyba że po zmianie okablowania będę go miał wystarczająco, wtedy zostaje przy swoich monitorkach.

Jeżeli to się nie uda poprzez zmianę kabli będę rozglądał się za jakimiś Tannoyami ale to w dalszej przyszłości, jeszcze będę was dopytywał o to i doczytywał na forum.

 

Póki co ślicznie dziękuję za odpowiedź na postawione przeze mnie pytania i z góry przepraszam jeżeli komuś moje pytania wydają się śmieszne ale jestem w trudnej sytuacji z internetem w obecnej chwili i tylko czasami jak jestem na uczelni mam możliwość skorzystania z internetu przez to nie mogę znaleźć odpowiedzi na wszystkie dręczące mnie pytania...

 

 

Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego dnia,

Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Jezza

 

Tak ten problem występuję, złota rada nie używał tych funkcji, zwłaszcza SBB, bo tylko psują dźwięk. Po prostu zapomnij że istnieją. ;)

 

@ Peemde

 

Kabel do komputera może być dowolny, byle był dobrze ekranowany, na pewno kupisz coś z Profigolda i to powinno wystarczyć. Odnośnie ustawienia kolumn, lepiej by były na wysokości ludzkiego ucha(jak siedzisz), ale jak nie masz takich możliwości to skręć je trochę do środka. Powinno być lepiej, maskownice czasem mają min. wpływ, czasem już słyszalny, niestety nie wiem jak jest tutaj, ale radzę je zdjąć i schować do szafy(takie bezpieczne rozwiązanie). Z kabli, tak jak mówił Twój kolega nie brał bym grubszych niż 1,5 mm. Myślę że możesz prześledzić ofertę Real Cables, Atlasa i na pewno coś sobie dobrego wybierzesz, te kabelki są w miarę uniwersalne. :)

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jaki byście polecili kabel głośnikowy do DENON D-M38

Na razie mam jakiś zwykły z miedzi beztlenowej o średnicy 2,5 mm, dwa odcinki po 7 metrów.

Chciałbym kabel który zadziałałby jak efekt Loudness czyli korekcja fizjologiczna.

Cena -> tak do 10 zł. za 1 mb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mam na tapecie Creativy Aurvana Live!

 

Na początek krótko o walorach natury estetycznej: słuchawki wyglądają rewelacyjnie. Jakość użytych materiałów stoi moim zdaniem na wysokim poziomie, na mojej głowie (rozmiar raczej mniejszy) leżą bardzo dobrze, nic nie męczy, nie uciska i takie tam. Miało byc krótko i było :)

 

Teraz o brzmieniu. Na początek muszę powiedzieć, że pewnie moja opinia będzie z pewnością nieobiektywna, bo nie mam doslownie ŻADNEGO porównania z innymi słuchawkami, dlatego tez proszę brać poprawkę na moje wywody. Ale do rzeczy.

 

Pierwsze wrażenie po podłączeniu do PC było jedno: REWELACJA!! Na tapecie miałem ostatnią płytę YELLO "Touch Yello" więc łatwo można się domyślić, że pierwsze wrażenie nie mogło być inne. CAL-e zagrały niezwykle dynamicznie, efektownie. Ma sie wrażenie, że zostały stworzone po to, aby w pierwszej chwili rzucić potencjalnego klienta na kolona. I udaje im sie to niesamowicie. Bas nie schodzi tak nisko jak to można przeczytać w niektórych opiniach, średnica w miarę na zrównoważonym poziomie, sekcja wysokotonowa dość wyraźnie zaakcentowana, scena przyjemnie rozciągnięta. Ale kiedy poszczególne utwory się rozkręciły doszedłem do wniosku, że to co przed chwilą rzuciło mnie na kolana przestało bawić. Po krótkim odsłuchu wydało mi się, że CAL-e nie tyle graja efektownie, co raczej ... efekciarsko. Dźwięk z każda chwilą wydawał się być podkręcony przez jakiś loudnes czy inne dziadostwo. Zmiana repertuaru. Teraz w odtwarzaczu ląduje zremasterowany Dire Straits Brother in Arms. I znowu małe rozczarowanie: nie dość, że wysokie kłują jak kłuły to jeszcze gdzieś mi uciekła średnica (przy poprzednim repertuarze z muzyka elektroniczną nie dalo sie tego braku odczuć), ucichły wokale a zaczęła dominować perkusja ze swoimi talerzami i bębnami. Mark wydawał się stać gdzieś chen daleko z tyłu. Utwór nr 2 Money for Nothing... no akurat tu mi sie nawet podoba... słuchając przez kolumny zawsze podkręcam gałkę więc tu efekciarstwo mi aż tak bardzo nie przeszkadza. Nawet mi się podoba! Kolejne utwory...hmmm... chyba zaczynam sie przyzwyczajać do tego dźwięku ;) W sumie zaczynam głupieć. Nie mam porównania z innymi słuchawkami więc kurcze może po prostu tak graja słuchawki ?? Może jestem zmanierowany jakością dźwięku swoich Heybrooków ??

 

Generalnie jednak na obecną chwile czuje male rozczarowanie. Chyba jednak po kilku latach obcowania z w miarę nie najgorszym dźwiękiem wyrosłem z dźwięku zepsutego przez korektor graficzny z suwakami ustawionymi w "V" a takie jest moje pierwsze odczucie po pierwszych utworach. Nie wiem... może pomoże im wygrzanie, może w przyszłości zmiana okablowania... ?? Na razie umówiłem się z kolega, że potestuję sobie przez kilka dni. Tak więc zostawiam je podłączone i za tydzien dam im drugą szansę. To tyle na dzisiaj.

 

A teraz na tapecie "Violator" Depeche Mode. "Policy of Truth" naprawdę zajefajnie !! Ale to znowu utwór przy którym daję popalić, więc jest o.k. :D

Luxmany i winyle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^^ Ten kabel, który Kolega ma obecnie, wystarczy. Nie oczekiwałbym od kabla, aby zadziałał jak "loudness" :)

Na cuda nie liczę, ale na jaśniejszy dźwięk z lepszym podbiciem, dynamiką.

W sumie nie jest źle, ale zastanawiam się czy nie może być lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem z połączenia CAL + pianocraft wybitnie niezadowolony,dźwięk jest ...płaski, nijaki ?

CALe w połączeniu z ipodem touch czy nawet bezpośrednio z komputerem brzmią znacznie lepiej niż w parze z E410.

Macie pomysł co zrobić ?

 

Hmmm.. dziwne, że mamy całkowicie odmienne zdanie !! Ale zrzucę to na karb mojego nieobycia w temacie słuchawek ;)

Luxmany i winyle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z brzmieniem wyjścia słuchawkowego w pianocrafcie nic nie da się zrobić.

Ćwiczyłem temat, modyfikacja przedwzmacniacza pomogła, ale to i tak nie gra. Sygnał jest brany z końcówki mocy i przechodzi przez dzielnik rezystorowy i oto całe wyjście słuchawkowe. To nie może grać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli podłączyłbyś miedzy cd a ampem wzmacniacz słuchawkowy z przelotką to pewnie, że byłoby lepiej. Jednak czy warto wydawać na oddzielnego wzmaka (coś na kości TPA6120 lub podobnej) w tym konkretnym przypadku kilkaset zł - tego nie wiem.

Wg mnie najsensowniejszym wyjściem byłoby szukać na jakiejś promocji:

http://allegro.pl/styleaudio-ruby2-wzmacniacz-sluchawkowy-dac-i1264829401.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem z połączenia CAL + pianocraft wybitnie niezadowolony,dźwięk jest ...płaski, nijaki ?

CALe w połączeniu z ipodem touch czy nawet bezpośrednio z komputerem brzmią znacznie lepiej niż w parze z E410.

Macie pomysł co zrobić ?

 

Kupić dock do Ipoda pod Piano Crafta :)

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanko co do D-m38

 

usb podobno obsługuje dyski 255 folderow i w kazdym 255 plikow

Jesli bym wrzucil 255 albumów po okolo 140mb to jest jakies 36GB

 

Jest mozliwosc wrzucenia wiecej ?

np.

utworzyc 10 folderow 1-10

i do kazdego wrzucac albumów to 255x10 to jest 2,5tys folderow. ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3.jpg

 

4.jpg

 

http://img263.imageshack.us/img263/8724/newzdjcie005.jpg

 

http://img193.imageshack.us/img193/1728/newzdjcie006.jpg

 

Czesc jestem tu nowy i prosze o porade do tej pory czyli przez 10lat, może trochę więcej byłem i jestem dalej szczęśliwym posiadaczem tej wieżyczki Technics sa eh-500 i jestem z niej bardzo zadowolony choc ktos powie plastiki fujjj itp ..ale do tych którzy mieli przyjemność obcować z tym modelami chyba przekonywać nie muszę co to potrafi:) ..i w związku z tym mam pytanie co na jej zastępstwo polecacie mi kupić ..wizualnie bardzo podoba mi sie denon D-F107 prostota i zarazem marka made in japan mnie po prostu przekonuje w dodatku cena 2150zł jest tez w miarę przystępna ,jedynie co mnie toszke przeraza to czy mnie ruszy dźwięk czy nie bedzie to takie troche pukanie w kartoniki czy mocy będzie miała na tyle żeby z bardzo niskiego wokalu czy spokojnej nutki nagle wstała i uderzyła pełną para ..a nie tekstem heniu juz nie moge ;PP ogolnie co jeszcze polecacie w podobnej cenie koniecznie nowe:) pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.