Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników dobrych miniwież...


audioholik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam miłośników mini.

Zainteresowany kupnem czegoś "lepszego" do pokoju w bloku o pow. 14 m2 przewertowałem forum od góry do dołu. Prawdopodobnie do tej powierzchni, do słuchania przede wszystkim głosów moich ulubionych wokalistek (norah, joss stone, kulka i jeszcze kilka w tym typie) uznałem, że potrzebuje czegoś małego, ciepłego, ale jednocześnie dośc dynamicznego i bez kluchy.

Doradźcie mi co mam przesłuchać i co mi może podpasować(bez słuchania się nie obędzie - to jasne).

Czy warto fatygować sprzedawcę by podłączał np tanie klocki yamahy (396,496 itp) denona (510AE) czy nada (315bee) czy lepiej od razu zająć się kompletnymi mini (budżet do 3000 zł).

Z mini znalazłem:

yamahe 640 (pozycja obowiązkowa)

denon f-107

marantz 502/503 z b&w686

czy też np powyższy marantz z missionami m33i (czytałem dość pochlebny test).

O ile nie będzie to ostatnia pozycja mam zamiar kupić standy.

Pozdrawiam i liczę na to, że w niedługim czasie dołączę do klubu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczęło mnie zastanawiać coś...

Co to tak szumi przy odtwarzaniu CD w PianoCraftach? Mechanizm? Może jakimiś pół domowymi sposobami da radę czytnik wyciszyć? Jakaś podmianka z innej wieży? Inny laser? Inny mechanizm napędzający? Cokolwiek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowy JVC AX-A 250

post-8854-000479500 1286970229_thumb.jpg

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wprost śliczny, JVC mnie mocno zaskoczyło, ciekawe wykonane kolumny(BS pewno na dole obudowy), elektronika wykonana z niebywałą dbałością, no i te drewniane boki.

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy trafi do Polski? fajnie by było...

 

Jednak to sprzet nie dla Ciebie. Nie czyta SACD czy sie myle??

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy trafi do Polski? fajnie by było...

 

Jednak to sprzet nie dla Ciebie. Nie czyta SACD czy sie myle??

 

Brak SACD to oczywiście minus, ale bez problemu można podłączyć pod ten zestaw zewnętrzny SACD player (SACD brzmi genialnie na woodconach!). Do tego JVC ma na pokładzie DVD-A, przy rosnącej popularności plików hi-rez funkcjonalność ta jest wciąż bardzo użyteczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SV Total zamontowana. Wygląda jak antena CB :-)

Jakość programów polepszyła się. Czy dużo ?

Tego nie potrafię określić bo i z przywiązanym kablem do mocowania satki miałem sygnał dość dobry.

W każdym razie stacje które były słabo odbierane teraz słychać lepiej, a te które były słyszane dobrze teraz słychać z większą dynamiką i lepszą stereofonią.

Czy warto kupić SV Total ?

30 zł. uważam za dobrze wydane :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I teraz serio pytam, od tego się ciągnie kabel do wieży? :)

A jak inaczej wyobrażasz sobie podłączenie anteny do wierzy.

Jedna wtyczka F (tzw. efka) jest w komplecie z anteną także musisz dokupić kilka metrów kabla koncentryka i wtyczkę antenową do wierzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wieŻy

 

A pytam na wszelki wypadek bo nigdy tego nie robiłem, i wolę się upewnić w oczywistej oczywistości nawet.

 

Z innej beczki - PC 940 to to samo co 840 tyle, ze z BD? Czy są jakieś zmiany w bebechach na korzyść 940? Bo nie wiem co kupić do dużego pokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnoszac sie do porownan miedzy denonem d-m38 a f 107: panowie, nie przesadzajmy. Nie patrzmy slepo na roznice w cenie (ktora nie jest duza zreszta) i na wielkosc kolumn. Dla mnie osobiscie 38 gra ciekawiej, barwniej od 107. Swiadomie nie pisze lepiej, bo lepiej to bedzie kwestia gustu. Ja porownywalem oba i mogac sobie pozwolic na 107 wybralem d-m38. Tak wiec wypowiedzi o przepasci miedzy 38 a 107 sa bardzo przesadzone moim zdaniem. Najbardziej w dm38 szokuje mnie skala dzwieku. Lekkie wyeksponowanie wyzszego basu daje taki efekt, ze wieza potrafi skutecznie maskowac swoje gabaryty. No i zaskakuje bardzo dobre budowanie zjawisk przestrzennych. Zreszta jest to cecha wspolna obydwu Denonow. Mysle ze w tym aspekcie Danon gra porownywalnie do budzetowych duzych systemow.

 

Jedno dla mnie jest pewne: jesli chodzi o mini systemy, to Denon jest w tej chwili zdecydowanie przed Yamaha.

 

Axl2000, nie uwazam, ze Twoje podejscie to przesada. Po prostu placimy sporo kasy (nawet jesli kupujemy miniwieze, to mimo wszystko placimy wiecej niz przecietny Kowalski) i mamy prawo wymagac. Ta rysa na szufladzie jest ewidentnie widoczna na zdjeciu, od razu ja zobaczylem (nawet dokladnie nie czytalem Twojego opisu) i ja bym probowal wymieniac. Wiem, ze patrzyliby na mnie jak na wariata, ale tak jak Ty jestem pedantyczny jesli chodzi o sprzet audio, bo to jest moje hobby i tyle. Czy by m sie udalo wymienic to inna sprawa, ale pewnie bym probowal bo rysy na fabrycznie nowym sprzecie to sprawa niedopuszczalna.

 

Inaczej podchodze do uzywanego sprzetu, tutaj biore go z całym dobrodziejstwem inwentarza.

Edytowane przez zentaur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnoszac sie do porownan miedzy denonem d-m38 a f 107: panowie, nie przesadzajmy. Nie patrzmy slepo na roznice w cenie (ktora nie jest duza zreszta) i na wielkosc kolumn. Dla mnie osobiscie 38 gra ciekawiej, barwniej od 107. Swiadomie nie pisze lepiej, bo lepiej to bedzie kwestia gustu. Ja porownywalem oba i mogac sobie pozwolic na 107 wybralem d-m38. Tak wiec wypowiedzi o przepasci miedzy 38 a 107 sa bardzo przesadzone moim zdaniem. Najbardziej w dm38 szokuje mnie skala dzwieku. Lekkie wyeksponowanie wyzszego basu daje taki efekt, ze wieza potrafi skutecznie maskowac swoje gabaryty. No i zaskakuje bardzo dobre budowanie zjawisk przestrzennych. Zreszta jest to cecha wspolna obydwu Denonow. Mysle ze w tym aspekcie Danon gra porownywalnie do budzetowych duzych systemow.

Zgadzam się w 100 %. Lepiej, bo dźwięk z małego Denonka jest bardziej nasycony w stosunku do większego brata...o różnicy klas nie ma tu mowy.....

Edytowane przez zyzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie to mój poprzedni 30 letni wzmak harmana pm645 i nowe lecz lipne kolumny magnat 220 lepiej graja niż ten denon, basik nie jaki, brak przestrzeni, gra to bezłpóciowo itp.

Może to kwestia wygrzania bo mam ją niecały tydzień.

 

Przyspieszy to wygrzanie ?

http://rs459l34.rapidshare.com/files/146088867/DensenDeMagic-Track1.rar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie to mój poprzedni 30 letni wzmak harmana pm645 i nowe lecz lipne kolumny magnat 220 lepiej graja niż ten denon, basik nie jaki, brak przestrzeni, gra to bezłpóciowo itp.

Może to kwestia wygrzania bo mam ją niecały tydzień.

 

Przyspieszy to wygrzanie ?

http://rs459l34.rapidshare.com/files/146088867/DensenDeMagic-Track1.rar

 

ja nie wierze w wygrzewanie specjalnie, roznice jezeli sa to niewielkie. predzej nasze ucho sie przystosuje. uwazam, ze jesli sprzet praktycznie w kazdym aspekcie sie nie podoba juz na samym początku, to wygrzewanie NIC nie zmieni. Cala jazda z wygrzewaniem mam wrazenie to parafraza tekstow panow sprzedawcow ktorzy chca opchnac sprzet nawet jesli klient nie jest przekonany.

 

denon to mini system, moim zdaniem najlepiej sprawdza sie w pomieszczeniach do 15m. Wzmak bedzie mial nad nim przewage w zakresie dynamiki i basu to oczywiste. natomiast uwaga co do przestrzeni co najmniej dziwna. dla mnie jest bardzo dobra, lepsza od niektorych tanich wzmakow. Czy gra bezplciowo - ja bym powiedzial audiofilsko i neutralnie (poza lekkim podbiciem gornego basu).

 

po prostu nie podoba Ci sie i tyle. moze szukasz cieplejszego brzmienia. wystaw na sprzedaz, ktos skorzysta:)

Edytowane przez zentaur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.