Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników dobrych miniwież...


audioholik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

"Dzięki unikalnej technologii Wood Cone (drewniany stożek) wieża ponoć wyjątkowo realistycznie odtwarza dźwięki drewnianych instrumentów - gitar, skrzypiec itd. Jest to więc sprzęt przeznaczony głównie dla miłośników muzyki klasycznej".

 

Hm, a dzięki metalowej obudowie jednostki głównej dobrze odtwarza instrumenty blaszane. No, chyba, że to tylko do klasyki granej na instrumentach drewnianych. Pozostaje jeszcze skóra na bębnach i jelita na struny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rany! Mocna. :) Swoją drogą sam tekst newsa też załamuje. No i ta puenta - "No i kto jeszcze używa mini-wież?"... Za to niektóre komentarze mi się podobają. :)

 

A jeszcze względem tych plastikowych kratek na PianoCraftach - wczoraj zdejmowałem takową na drugiej 810-ce i z myślą o niedawnej tutaj rozmowie cyknąłem przy okazji kilka fotek, także jakby kto zainteresowany:

 

img3739resize.th.jpg img3742resize.th.jpg img3744resize.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ma wyjście optyczne i hdmi bezpośrednio do tv :)

milutki kombajn do słuchania muzyki i oglądania filmow HD :)

i przy dużym tv np 42cale można spokojnie usiąść z klawiaturą bt w ręku i nie trzeba siedzieć z nosem przy monitorze ;)

 

 

coraz więcej fotek kef q300 ale u nas nie wiadomo kiedy w sprzedaży jak zwykle na końcu

http://ameblo.jp/withoutyou103/image-10650996887-10752074023.html

Edytowane przez mikson

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mini Chord Chordette.

 

 

 

post-1391-022769900 1285240037_thumb.jpg

post-1391-079412300 1285240060_thumb.jpg

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchał ktoś tego systemu - Magnat MC2? Prezentuje się naprawdę zacnie i mieści się w moim budżecie (na niemieckim eBay'u można go kupić za 1700-1800zł z przesyłką do Polski). Słuchał ktoś tego sprzętu?

 

Szczególnie interesuje mnie to jak sprawdza się przedwzmacniacz(?) lampowy. Zastanawiające jest też pasmo przenoszenia kolumienek zaczynające się na 35Hz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie mylę było gdzieś tu w tym wątku opisane brzmienie tego Magnata, przez osobę która go sprzedawała. Może się odezwię, a jeśli nie to poszperaj(ale tak od 100 strony w górę).

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam11

 

Mam problem i moze dzieki Wam uda mi sie go rozwiazac ?!

 

Po dluzszych namyslach zdecydowalem sie jakis czas temu na wybor do swojego mieszaknia wiezyczki Yamaha Pianocraft 410 lub 810

Niestety mimo usilnych staran nie moge znalezc juz tych egzemplarzy mimo iz wystepuja na stronach internetowych Media czy tez Saturna ale to tylko oznacza ze gdzies w Polsce sa ale w tych sklepach nie moga mi sprawdzic ?!

W kazdym badz razie w Lodzi i okolicach nie ma :((

Sa jeszcze w RTVmax ale tylko kolory bialo-biale co kompletnie nie pasuje mi do calosci wiec odpada :(

 

Co moglbym kupic jako substytut do w/w wiezyczek bo czas ucieka a tu nadal cisza u mnie :( myslalem ze moze 640 bedzie najlepszym rozwiazaniem ?! co o tym myslicie ???

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam11

 

Mam problem i moze dzieki Wam uda mi sie go rozwiazac ?!

 

Po dluzszych namyslach zdecydowalem sie jakis czas temu na wybor do swojego mieszaknia wiezyczki Yamaha Pianocraft 410 lub 810

Niestety mimo usilnych staran nie moge znalezc juz tych egzemplarzy mimo iz wystepuja na stronach internetowych Media czy tez Saturna ale to tylko oznacza ze gdzies w Polsce sa ale w tych sklepach nie moga mi sprawdzic ?!

W kazdym badz razie w Lodzi i okolicach nie ma :((

Sa jeszcze w RTVmax ale tylko kolory bialo-biale co kompletnie nie pasuje mi do calosci wiec odpada :(

 

Co moglbym kupic jako substytut do w/w wiezyczek bo czas ucieka a tu nadal cisza u mnie :( myslalem ze moze 640 bedzie najlepszym rozwiazaniem ?! co o tym myslicie ???

 

Pozdrawiam

 

Widziałem w MediaMarkt w Galerii i RTVMax na Włókniarzy.

 

http://www.rtvmax.pl/go.live.php/PL-H3/sklep/SNjMz/pianocraft-mcre410.html?title=PianoCraft%20MCR-E410&ref=5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam tutaj: http://tiny.pl/hr2np zapytać o produkt, wypełnij wniosek podając numer telefonu, na pewno oddzwonią(z pewnością do 2 dni), do mnie dzwonili i proponowali mi zestaw Yamahy E410 za 1600-1650zł jak dobrze pamiętam(na pewno się dogadacie), ale jako że załatwiłem sobie ostatnią sztukę w pewnym salonie Audio, ciut taniej, to podziękowałem, jest tam na pewno profesjonalna obsługa.

 

Ps. Co do RTV MAX dzwoniłem i nie mogłem się dodzwonić(mimo że próbowałem o różnych porach na różne numery telefonu), także z mojego doświadczenia ich nie polecam, ale być może inni mają lepsze doświadczenie z tym sklepem.

Edytowane przez DawidM

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w RtvMAx wiem ze jest ale tak jak pisalem srebrno-biala wiec odpada , natomiast w Media w Galerii tez widzialem 410 z ekspozycji i na ogol nie mam nic przeciwko ale ta jest dosc mocno wysluzona !!

 

Polecam tutaj: http://tiny.pl/hr2np zapytać o produkt, wypełnij wniosek podając numer telefonu, na pewno oddzwonią(z pewnością do 2 dni), do mnie dzwonili i proponowali mi zestaw Yamahy E410 za 1600-1650zł jak dobrze pamiętam(na pewno się dogadacie), ale jako że załatwiłem sobie ostatnią sztukę w pewnym salonie Audio, ciut taniej, to podziękowałem, jest tam na pewno profesjonalna obsługa.

 

Ps. Co do RTV MAX dzwoniłem i nie mogłem się dodzwonić(mimo że próbowałem o różnych porach na różne numery telefonu), także z mojego doświadczenia ich nie polecam, ale być może inni mają lepsze doświadczenie z tym sklepem.

 

ok sprobuje zapytac z tego linka ktory podales !

RTV MAX jest na tyle niedaleko ode mnie ze po prostu tam podjade bez dzwonienia bo osobiscie zawsze lepiej !

 

a co jesli nie uda mi sie znalezc tych modeli, z tego co wyczytalem to miales 640 wiec jako tako masz wobec tego sprzetu jakies wyobrazenie ??!!

 

W jaki sposob mozna by porownac 410 i 640 bo nigdzie nie moglem znalezc opini kogos kto moglby stwierdzic czy roznica jest i na czyja korzysc ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, 35 Hz z jednego 13-centymetrowego woofera siedzącego w obudowie 182 x 270 x 255 mm? To chyba przy tolerancji -90 dB. :)

Mnie też się to wydaje niemożliwe.

Jak się nie mylę było gdzieś tu w tym wątku opisane brzmienie tego Magnata, przez osobę która go sprzedawała. Może się odezwię, a jeśli nie to poszperaj(ale tak od 100 strony w górę).

Wcześniej przewertowałem całe forum i oprócz wypowiedzi D4mcer'a nic nie znalazłem. Ot zaledwie kilka nieznaczących wzmianek. Google też milczy - jedyne info znalazłem na niemieckojęzycznych stronach, ale kiepsko znam ten język.

Witam11

 

Mam problem i moze dzieki Wam uda mi sie go rozwiazac ?!

 

Po dluzszych namyslach zdecydowalem sie jakis czas temu na wybor do swojego mieszaknia wiezyczki Yamaha Pianocraft 410 lub 810

Niestety mimo usilnych staran nie moge znalezc juz tych egzemplarzy mimo iz wystepuja na stronach internetowych Media czy tez Saturna ale to tylko oznacza ze gdzies w Polsce sa ale w tych sklepach nie moga mi sprawdzic ?!

W kazdym badz razie w Lodzi i okolicach nie ma :((

Sa jeszcze w RTVmax ale tylko kolory bialo-biale co kompletnie nie pasuje mi do calosci wiec odpada :(

 

Co moglbym kupic jako substytut do w/w wiezyczek bo czas ucieka a tu nadal cisza u mnie :( myslalem ze moze 640 bedzie najlepszym rozwiazaniem ?! co o tym myslicie ???

 

Pozdrawiam

Też jej szukałem w mojej okolicy, ale bezskutecznie. W sklepach internetowych jest tak jak napisałeś - albo kolumny w białej okleinie, albo cena z kosmosu. Jakby nie patrzeć byłby to pewniejszy zakup niż ten Magnat MC2, bo wiem jak gra ta Yamaszka.

Edytowane przez jokerthc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposob mozna by porownac 410 i 640 bo nigdzie nie moglem znalezc opini kogos kto moglby stwierdzic czy roznica jest i na czyja korzysc ???

Porównać ich bezpośrednio niestety nie miałem nigdy okazji, jednak 810 używałem intensywnie przez kilka miesięcy, a obecnie mam przelotną styczność z dwoma egzemplarzami u bliskich. Nowej serii słuchałem natomiast wielokrotnie w różnych sklepach (wszystkich trzech modeli), ale wiadomo, że na półce sklepowej to żadne słuchanie. Jeśli jednak musiałbym je jakoś porównywać, to odnoszę podobne wrażenie, co Dawid w swojej recenzji. Natomiast cytując fragment opisu MCR-640 z grudniowego numeru Hi-Fi i Muzyki: "Jeżeli chodzi o porównanie ze starszym modelem - nowy gra lepiej. Zwłaszcza pod względem czystości średnicy i rozciągnięcia basu. Tamtego miałem okazję posłuchać wczoraj u mojego przyjaciela z podstawówki, który kupił go kilka dni temu, zresztą z mojego polecenia. Na szczęście jutro oddaję Anniversary Audiophile Edition, bo gdyby wpadł do mnie przypadkiem i posłuchał, miałby słuszną pretensję." Pamiętać jednak należy o wielu zubożeniach w kwestii funkcjonalności - np. mniejszej ilości wejść/wyjść, czy braku możliwości sterowania telewizorem z pilota PianoCrafta. Obie te cechy odgrywają istotną rolę w przypadku dwóch wspomnianych na początku 810-ek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowe piano grają bardziej detalicznie z moim zdaniem ciut lepszą rozdzielczością ale minimalnie , lepiej rozciągniętym basem w dół ale nie tak podbitym jak w starym piano, moim zdaniem jak kiedyś pisałem zrobili krok do przodu pod względem brzmienia , troszkę może wydawać się mniej muzykalny bardziej jasny ale to nie jest wada , zależy czego się oczekuje

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsze(obfitsze) brzmienie nowego zestawu wynika z prostej przyczyny, nowy Piano Craft ma większe i trochę lepsze kolumny, myślę że gdyby połączyć nowe kolumny + starą elektronikę to była by to idealna fuzja.

Edytowane przez DawidM

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale sama elektronika też inaczej gra jest bardziej analityczna ,

moim zdaniem 640 może też więcej zyskać po wymianie monitorów na lepsze niż firmowe niż w przypadku starszego piano

bo mniej podkreśla skraje pasm ale to też nie jest uproszczeniem w wyborze lepszego monitora,

choć moim zdaniem można ciut lepszy efekt dojrzalszego brzmienia uzyskać

ale nie podoba mi się w nowe dock stacja mniejsza ilość wejść i ten śmieszny kabelek z cd

Edytowane przez mikson

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, elektronika też jest trochę bardziej analityczna(ale to głównie przez źródło które jest lepsze niż w poprzednim modelu), z kolei źródło w poprzednim modelu można ulepszyć poprzez Daca, choć to będzie większy koszt, każdy sprzęt ma swoje plusy i minusy. W skrócie, firmowa konfiguracja jest lepsza w nowym Piano Crafcie(choć trzeba sobie zdać sprawę z pewnych "ułomności" systemu o czym wspomniałem w recenzji), z kolei jeśli chodzi o rozbudowę starszy Piano Craft ma więcej do zaoferowania(bo oprócz wymiany okablowania, kolumn, można także dokupić Dac'a).

Edytowane przez DawidM

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem mając jako źródło kompa i puszczanie na piano przez daca muzykę to nowe piano zagra ciekawiej

detaliczniej z lepiej schodzącym basem jako odniesienie umieścił bym go brzmieniowo pomiędzy e410 a 1330,

ale mogę się mylić bo obu piano nie łączyłem z kompem przez daca, może się okazać że sybilanty kompletnie znikną

na obu i faktycznie e410 będzie troszkę przyjemniejszy w odbiorze,

640 po wymianie monitorów moim zdaniem tak samo więcej pokaże detali z muzyki z lekką nutą analityczności ,

opinię tę opieram na tym iż sam posiadałem e410 z usher i b&w 685 i słuchałem w salonie 640 na firmowych monitorach i z b&w 685

ale jak wspomniałem wcześniej nie zawsze zaletą albo wadą należy uznać większą detaliczność przekazu

każdy ma swoje preferencje muzyczne i inaczej odbiera charakterystyki wzmaka czy kolumn jasne ciemne,

Edytowane przez mikson

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"System D-X1000BD w kolorze czarnym będzie dostępny już od września w cenie 4 995 zł."

 

I na ceneo czy skąpcu są już oferty w takiej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod koniec pazdziernika wyjdzie nowy Denon - CEOL. Z WiFi i odtwarzaniem plikow FLAC 24 Bit und 96 kHz. Cena 809 Euro za komplet.

 

denon_rcd-n7_cd-receiver_rueckseite.jpg

denon_ceol_musiksystem.jpg

Edytowane przez kichanadeta

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.