Skocz do zawartości
IGNORED

kit avt2850 - wzm. sluchawkowy kl. A


hessus

Rekomendowane odpowiedzi

Mam AD8397 i niestety muszę cię zmartwić w połączeniu z TPA nadal było bez rewelacji, na fetach o klasę lepiej. Nie twierdzę że akurat ten z AVT będzie lepszy ale jak nie spróbuje to się nie dowiem. Mnie te wzmacniacze na w/w scalakach nie są w stanie niczym zauroczyć są dobre i tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się odnosiłem li tylko do diamond buffera, nie neguję, że dobry stopień wyjściowy na MOSFETach będzie lepszy niż AD8397, którego też trzeba umieć zaaplikować i obstawić odpowiednimi kondensatorami, itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość stary bej

(Konto usunięte)

Schemacik zamieszczony przez p.f.pawlikowski (dzięki), trzeba tylko trochę "zmodyfikować" dając inne, niektóre elementy, ciepła co niemiara, a radochy ze słuchania jeszcze więcej.

Uprzedzam, musi być dobrej wydajności i filtracji zasilacz, (brumy), to prawdziwa klasa A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po głowie także chodzi mi to:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

scalak Yamahy, klasa D, zbiera pochlebne opinie, jako amp słuchakowy może się sprawdzić po drobnych modyfikacjach... ładna obudowa w tej cenie ;D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracając do kitu AVT2464, miałem go, naprawdę przyjemnie grający piecyk (!),

stary bej dobrze to ujał, "ciepła co niemiara"...

 

tutaj pcb, ale mam wrażenie, że trzeba by je przeprojektować na nasze potrzeby...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wiele rzeczy, są o tym wątki. Taki GainClone ze wzmocnieniem bardziej odpowiednim dla słuchawek też by zagrał. Trzeba wiedzieć co i jak. Klasa A ma tę wadę, że albo DC-serwo, albo sprzęganie kondensatorowe. Ja np. lubię i robię projekty DC-coupled, do tego ze sztuczną masą, bo też lubię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość stary bej

(Konto usunięte)

Sztuczna masa to w niektórych aplikacjach lata jak majtki na k....e, właśnie wzmak słuchawkowy, niby hi-end, z Elektora, a problemy i DC na wyjściu podczas rozgrzewania tranzystorów w torze.

Bywało i tak że to DC należało ustawiać po dość długim rozgrzaniu, odsłuchu, ale jak się włączało zimny wzmak słuchawkowy, to nie dało rady słuchać.

W klasie A jest plankton, cisza tła, powietrze, stadionowa przestrzeń i dynamika ........,oraz temperaturka urządzenia :))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też to wszystko jest, jak przyjdzie ze źródła, a DC w obszarze użytecznym głośności poniżej 1mV w obydwu kanałach - bez serwa. Ćwiczyłem sztuczną masę przez dwa lata, jak ktoś nie umie, nie rozumie, trudno. Ja też mówię, że jak dyskretne, to klasa A, zwłaszcza że w porządnych scalakach spora część układu w tejże klasie A jest spolaryzowana. Fajny design to SOHA II jak dla mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość stary bej

(Konto usunięte)

michelangelo

Nie umiem i nie rozumiem, niektórzy to i się LM3886 "pompują" ze słuchawek.

Dobre strony demokracji.

Powiem tylko jedno, stare sprawdzone produkcje są uznawane i niezawodne, potwierdzone przez wielu odbiorców i dłubaczy, nieraz szkoda czasu na wyważanie otwartych drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać michelangelo należy do ludzi którzy uznają tylko GC, TPA i TDA1541 za najlepszy DAC na świecie.

Gainclon dobry wzmacniacz dla kogoś kto chce zrobić tani wzmacniacz który dobrze gra, TPA dobry do słuchawek za 100zł jako alternatywa dziurki w CD a TDA1541 nie ma co porównać do DAC-ów BB PCM58, 63.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cudak10, jesteś zwyczajnie zabawny, tacy jak Ty budują "klimat" tego forum. :) Przeczytaj tutaj opinię Piotra Ryki. Żałuję tylko, że zapomniałem zasilacza od ampa, i musiałem jechać z impulsowego od routera:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To że lubię jakieś scalaki nie znaczy, że kiedykolwiek cokolwiek robiłem na TPA lub TDA1541, bo nie robiłem i pewnie nie zrobię, bo mam ciekawsze rzeczy do roboty.

 

Pozdrawiam,

majkel

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SORRKI ZA TEST ALE CHCIAŁEM ZAŁOŻYĆ WĄTEK O OSZUŚCIE Z ALLEGRO I NA STEREO WYSYŁAŁO MNIE NA WYSZYKIWARKE TESTUJE DALEJ (btw opinie o wzmakach w klasie A podtrzymuje)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Właśnie odpaliłem wzmacniacz AVT2850 i muszę przyznać że gra PIĘKNIE naprawdę nie spodziewałem się tak pięknego dzwięku. Wzmacniacz trochę brumi ale mam nadzieje że po normalnym podłączeniu przestanie, na razie mam plątaninę w kablach. Jak się wygrzeje to napiszę coś więcej ale już teraz nie można porównać tego wzmaka do TPA i LT jest to naprawdę dzwięk o klasę lepszy a co będzie po wygrzaniu??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michelangelo, stary bej

Ponieważ doszło do wymiany zdań, służę wzmacniaczami zarówno na TPA jak i na LT. Mogę pożyczyć. Nie trzeba nic robić, wystarczy posłuchać i porównać:))) Co Wy na to?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość stary bej

(Konto usunięte)

Gagacek

Ja osobiście podchodzę do tematu bez jakichś "podniet", napisałem swoją opinie na podstawie zrobionej kiedyś konstrukcji, leży teraz i się kurzy, ale powrócę do jej ukończenia (obudowa).

Nie twierdzę jednoznacznie że nie ma lepszych słuchawkowców, a może lepszych według opinii Kolegów bardziej osłuchanych niż ja.

Dla mnie ta na trzech fetach w kanale, spełniała wszystkie wymogi soniczne.

Ale serdeczne dzięki, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam wzmacniacz na TPA brakuje w nim kilku elementów ale to nie jest żaden problem. LT już nie mam. Zrobię obudowę do tego kitu AVT to mogę użyczyć do testów. Michelangelo zaczął pisać że ten wzmacniacz jest daremny a nawet go nie słyszał ja miałem porównanie z TPA I LT bo obydwa miałem jakiś fabrycznych wzmacniaczy wyższej klasy ni miałem tak że nie moge porównać. Ten wzmacniacz zrobiłem z ciekawości i nie żałuje tego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam opinie na temat fullwypasów dual mono na TPA6120 w odniesieniu do innych znanych mi konstrukcji, więc raczej sobie daruję, ale AVT2850 bym posłuchał. Nigdy nie wiadomo co kto ma na myśli pisząc "super dźwięk". W sumie mógłbym też przesłuchać wzmaka ChumI-ego, bo tam przynajmniej nie ma stopnia na WO.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też znam opinię ale też miałem zrobiony ten wzmacniacz na dobrych elementach bo tylko takich staram się używać i akurat na tym wzmacniaczu robiłem najwięcej testów z różnymi elementami no może GC pochłonął więcej czasu z testami i tak jak już pisałem wiele razy jest to dobra kostka ale bez rewelacji.

Kit AVT ma przede wszystkim lepszą dynamikę i przestrzeń, lepszy jest bas lepiej kontrolowany i niżej schodzi. Średnica i wysokie są znacznie wyraźniejsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli będzie planowany nowy projekt PCB tego headampa klasy A to byłbym chętny na pcb... dobrze by było zrobić dwie płytki, jedna na kanał z zintegrowanym juz zasilaczem... ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p.f.pawlikowski, 17 Paź 2008, 17:33

Jeżeli tobie chodzi o ten który ja zrobiłem to PCB do zakupienia w AVT komplecik za 16zł z zasilaniem.

Ja chce jeszcze wymienić BF245 na 2SK117 lub 2SK170. Jak ktoś jest chętny na cały opis z schematem to proszę o podanie email. Dziwi mnie tylko zasilanie symetryczne z pojedynczym transformatorem, nie lepiej będzie zastosować normalny symetryczny zasilacz??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem zasilacz na symetryczny na LM317/337 projektu DeToma i brum zniknął całkowicie..

Wszystko ładnie gra tylko moc tego wzmacniacza jest za duża (nie ma jeszcze potencjometru), narazie mam podłączony przez wyjście regulowane w CD i tak na połowie regulatora już słuchawki (AKG K530) zaczynają charczeć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie na temat zmian zaznaczonych na czerwono. Są to propozycje jednego kolegi z forum

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.