Skocz do zawartości
IGNORED

kit avt2850 - wzm. sluchawkowy kl. A


hessus

Rekomendowane odpowiedzi

proximate, 2 Gru 2008, 21:13

Mam kondensatory MKP 4,7uf Jensen Audio to spróbuje zmienić ale obawiam się że wzmak zagra zbyt ostro, żadnych olejowych nie mam żeby wypróbować zresztą mam mało miejsca w obudowie już mogę mieć problem z tymi MKP.

Podaj email to Ci wyślę cały artykuł z gazety.

Panowie po co te zgryźliwości jeżeli coś macie do siebie to piszcie na priv, niepotrzebnie zaśmiecacie wątek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cudak10,

 

Parę pytań odnośnie tego AVT ,

 

Czy w instrukcji , którą otrzymałeś razem z płytką jest gdzieś mowa o :

 

biasie stopnia wejściowego ( BF245B ) ma spory rozrzut ?

- na jaki prąd mają być sparowane T6 , T7 pracujące jako źródła prądowe ?

- nie ma nigdzie sugestii o układzie typu RC na wejściu

 

a tak w całości , to ten projekt wymaga sparowania wszystkich tranzystorów aby nie miał offsetu na wyjściu , na dodatek część z nich musiałaby być powiązana termicznie

 

 

masz za duże rezystory źródłowe przy jfetach wejściowych, zacząłbym od 100 R i schodził w dół , patrząc co się robi z dźwiękiem

 

4,7uF - kup BG 10uF 2 na kanał - połącz szeregowo i wstaw

jak nie stać Cię na Bg , kup nichicon muse i zrób to samo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vuy

>oj zna cię trochę forumowiczów zna... ;))))))

>zdziwiłbyś się jak wygląda mój REAL ;)

 

:( A skończ już z tą dziecinadą. Co nas to wszystko obchodzi, po co to w ogóle piszesz, co i po co musisz coś odreagować, choćby tak głupio? Toż to wszystko jak byk widać, to są Twoje problemy, nie nasze. Przestań w końcu robić z siebie idiotę, bo czytanie tego co piszesz jest po prostu żenujące, pomyśl trochę. Pozdrowienia.

____________________

 

cudak10

Odtąd tylko na temat, I hope;)

 

Wzmacniacz może mieć znacznie większą rezystancję wejściową, nie ma sensu zmniejszać jej i wstawiać większe ale o wątpliwej jakości elektrolity. Na wejście wystarczy np. lepszy kondensator 0,22uF który przy 30Hz ma Xc=24K, spokojnie da radę. Co do offsetu to wzmacniacz nie wygląda na stabilny, chyba bez DC serwa nie obejdzie się.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gagacek, 4 Gru 2008, 09:59

 

>:( A skończ już z tą dziecinadą. Co nas to wszystko obchodzi, po co to w ogóle piszesz, co i po co

>musisz coś odreagować, choćby tak głupio? Toż to wszystko jak byk widać, to są Twoje problemy, nie

>nasze. Przestań w końcu robić z siebie idiotę, bo czytanie tego co piszesz jest po prostu żenujące,

>pomyśl trochę. Pozdrowienia.

 

Przepraszam wszystkich za wpis jest to ostatni w tym watku...

No i wyszedl cham z ''gagacka''...

Co WAS to wszystko obchodzi??? no wlasnie TOWARZYSTWO KRZYWYCH ''BUSINESS-ow'',liczy sie tylko WASZA ''NAJMOJSZA RACJA'' nie??? jak by tu ''upchnac'' jeszcze pare wzmacniaczy naiwniakom???

Napisaem ci CHAMIE ''gagacku'' pare postow wczesniej ze od pisania twoich ''wypocin''do mnie jest PW ale ty musisz miec jak zwykle OSTATNIE ZDANIE...

Jak mam do czynienia z takimi ''gagackami'' to tylko sie utwierdzam w przekonaniu jak sluszna decyzja bylo opuszczenie lata temu ''kraju kwitnacej lipy''.

to tyle

BEZ POWAZANIA tym razem

PROSTAKU

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vuy, a ja pozdrawiam Ciebie bardzo serdecznie.

Szkoda że nie umiesz odnieść się do tematu merytorycznie, a niestety jak zwykle gdy brakuje merytoryki to zostają inwektywy, przykre.

 

>decyzja bylo opuszczenie lata temu ''kraju kwitnacej lipy''.

No ale przed sobą nie uciekniesz, co widać.

 

ps. Ja niczym nie handluję, do niczego nie nakłaniam, a reaguję tylko na głupotę. Chamem jestem tez i dla niejakiego xyz, którego wyeksmitowałem w niebyt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>na jaki prąd mają być sparowane T6 , T7 pracujące jako źródła prądowe ?

 

Na taki, żeby ładnie grało. :) Poeksperymentuj. Jak popatrzysz na wykresy BF245B to i tak więcej niż kilkanaście mA nie wykręcisz, a z drugiej strony BC550C/BC560C już na kilku mA śmigają przyjemnie. Kwestia odsłuchu.

 

>nie ma nigdzie sugestii o układzie typu RC na wejściu

 

A po co? Tu nie ma jakichś specyficznych warunków. f(-3dB) = 1/2/pi/R/C Odsłuchowo mi wypadało, że przy R=100k kondensator większy niż 0.47~1uF nie ma sensu. Niczego to w kwestii basu już nie poprawia.

 

>a tak w całości , to ten projekt wymaga sparowania wszystkich tranzystorów aby nie miał offsetu na wyjściu , na dodatek część z nich musiałaby być powiązana termicznie

 

Nie zgadzam się. Części mają symetryczny bias dla obydwu połówek sygnału, więc przyrost temperatury będzie taki sam i nie trzeba ich kompensować termicznie. Od wyzerowania offsetu masz potencjometr na wejściu.

 

>4,7uF - kup BG 10uF 2 na kanał - połącz szeregowo i wstaw

jak nie stać Cię na Bg , kup nichicon muse i zrób to samo

 

Do zastosowań bipolarnych są Black Gate N. Poza tym - dlaczego akurat BG, a nie co innego? Ja wolę Elnę Silmic albo coś z MKP, a dobrze grającego Nichicona jeszcze nie słyszałem. Niech sobie każdy wstawi co mu się podoba, może być chociażby Panasonic PX. Technics ich używał nawet jako sygnałowych w części toru swoich CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z dużym szacunkiem ale:|

 

stabilnośc lustra prądowego zależy od stabilności tranzystorów sparowanych , brak takiej stabilności skutkować będzie offsetem już na buforze wejściowym.

 

 

- niesparowane trany wyjściowe to automatem wzmocniona trzecia harmoniczna

( ciekawe czemu autor projektu założył umieszczenie tranów stopnia wyjściowego na wspólnym radiatorze ;)

 

 

- czytać uważnie - mówię o filtrze górnozaporowym RC a nie dolno CR , w dzisiejszych czasach to obowiązek, aby śmieci z otoczenia ( nawet potek działa jak antena ) nie dostawały się do stopnia wejściowego (i nie ulegały dalej wzmocnieniu )

 

- ciekawe gdzie Ty tam zmieścisz 4,7uF MKP , dałem przykład BG , bo ma szansę tam go upchnąć , radziłbym poczytać i poeksperymentować trochę w tytule "capacitors distortions in the feedback loop " zanim będziesz pisał o zwykłym ektrolitycznym cap w ścieżce sygnałowej

( dla wiadomości Nichicon Muse stosuje Charles Hnasen w Ayrie preamp - cena ok 17 000 USD, polecam recenzje w Stereophile )

 

 

 

-

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodo, 4 Gru 2008, 08:33

>masz za duże rezystory źródłowe przy jfetach wejściowych, zacząłbym od 100 R i schodził w dół ,

>patrząc co się robi z dźwiękiem

 

Rezystor źródłowy to jest ten R6?????????

Mam nichicony Muse 4,7uf to dzisiaj wypróbuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodo, 4 Gru 2008, 12:39

 

>z dużym szacunkiem ale:|

>

>stabilnośc lustra prądowego zależy od stabilności tranzystorów sparowanych , brak takiej

>stabilności skutkować będzie offsetem już na buforze wejściowym.

 

Zerujesz raz potencjometrem na rozgrzanym wzmacniaczu, i po problemie. W tym lustrze nie wydzielają się duże moce.

 

>- niesparowane trany wyjściowe to automatem wzmocniona trzecia harmoniczna

>( ciekawe czemu autor projektu założył umieszczenie tranów stopnia wyjściowego na wspólnym

>radiatorze ;)

 

Przy założeniu, że są to komplementarne tranzystory npn i pnp pod względem nie tylko bety, a takie założenie najczęściej jest niespełnione. Ile tej harmonicznej przybędzie? Pewnie nie więcej niż setne procenta.

 

>- czytać uważnie - mówię o filtrze górnozaporowym RC a nie dolno CR , w dzisiejszych czasach to

>obowiązek, aby śmieci z otoczenia ( nawet potek działa jak antena ) nie dostawały się do stopnia

 

Nie ma takiego obowiązku, raczej ogranicza się pasmo ze względu na sprzężenia i wzbudzenia. Układ prawdiłowo złożony nie cierpi na takowe, a ten tutaj też nie musi. Prędzej bym uciął pasmo w pętli sprzężenia zwrotnego niż na wejściu.

 

>- ciekawe gdzie Ty tam zmieścisz 4,7uF MKP , dałem przykład BG , bo ma szansę tam go upchnąć ,

>radziłbym poczytać i poeksperymentować trochę w tytule "capacitors distortions in the feedback

>loop " zanim będziesz pisał o zwykłym ektrolitycznym cap w ścieżce sygnałowej

 

Wiem dobrze o czym piszę, i nie miałem na myśli pętli sprzężenia zwrotnego, więc to jest nie na temat. Poza tym - wzajemnie w kwestii uważnego czytania. Pisałem, że kondensator większy niż 1uF zasadniczo nie ma sensu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna zamienic kondensator elektrolityczny na wejsciu na jakis lepszy plastykowy (teflon/polystyrene/polypropylene - metal foil)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cudak10 a próbowałeś na wejściu wstawiać jakieś inne kondensatory niż elektrolity? Jeśli tak to z jakim efektem? Właśnie zaczynam sklejać ten wzmacniacz i chętnie poznałbym Twoją opinię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

APY, 14 Gru 2008, 18:34

Na samym początku jak wzmacniacz jeszcze był bez modyfikacji dałem MKP 2,2uf ale grał za ostro. Niestety później już nic nie kombinowałem z tym kondensatorem. Zresztą teraz wzmak gra jako przedwzmacniacz i spisuje się rewelacyjnie nie potrafię już słuchać muzy bez niego:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą teraz wzmak gra jako

>przedwzmacniacz i spisuje się rewelacyjnie nie potrafię już słuchać muzy bez niego:)

Czy końcówki mocy sterujesz bezpośrednio z wyjścia tego wzmaka, czy może stosujesz jakiś dzielnik?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zmiany R w sprzężeniu to wiem, zastanawiam się czy nie poskładać układu i nie stosować go jako preamp, właśnie coś potrzebuję do napędzenia końcówek Ugoda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Chciałbym zaprojektować własną płytkę (do termotransferu), czy mógłby ktoś podesłać mi ( może być na kilukaw(małpa)wp.pl ) zdjecie jednej i drugiej strony PCB z kitu AVT2850 ?

Jeśli te połączenia się sprawdziły to spróbowałbym je odwzorować w swoim projekcie, nie zastosuję jednak oryginalnych PCB z uwagi na planowane niewielkie zmiany w wielkości elementów.

Z góry dzięki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wie ktoś jak przerobić oryginalny zasilacz AVT żeby można było podpiąc pod niego normalne trafo 2xwtórne żeby było prawdziwe symetryczne zasilanie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Odświeżę trochę temat.

Może ktoś ma jeszcze poskładany 2850 i sprawdzi, czy na rezystorze R16 ma być ok 200mV. Mam ponad 200 mV na R17 ale na R16 tylko około 80.Co może być nie tak?

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Teraz stało się gorzej, bo po zamianie części zrobiło się na wyjściu około 10 V !

Czy przyczyną może być spalenie tranzystora T1 czy szukać, po rezystorach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Tak po cichu liczyłem na Ciebie:)

Tylko mam prośbę, żeby to była PCB nie do oryginalnego schematu tylko do tego ostatniego który jest przez zemnie wstawiony

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tego schematu, zasilacz symetryczny na 7812/7912 i jeżeli można prosić to miejsce na trafo na PCB TEZ1.5/D/12-12V

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-15435-100006448 1240943298_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.