Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  250 członków

Krell Klub
IGNORED

Klub miłośników Krella


josef
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

szukaj kolumn z głośnikami Scan Speak Illuminator-to dobre zestawienie.

i znacznie wyższy poziom.

 

Jesteś w stanie podać jakies przyklady konkretnych kolumn? Marka/model?

 

W ogłoszeniach rzadko kto pisze na jakich przetwornikach są kolumny. Czesto nawet na stronach producentów oprócz rozmiarów i typu głośnika nie jest podane kto jest ich producentem. Dla kogoś mało obeznanego to duże utrudnienie

Edytowane przez bartek_bart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sporo polskich firm ma w swojej ofercie takie kolumny .np.ESA,Akustyk,Studio16Hz etc.

to są nietanie kolumny i w ogłoszeniach spotyka się rzadko.

darmowej reklamy nie będzie.

mnie osobiście bardzo podobały się Logany,elektrostaty-do tego trzeba jednak mieć odpowiedni pokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok polskie firmy... z tym ze ja mieszkam w UK i raczej na tutejszym rynku z dostępnych tu firm chcialbym coś kupić. Odpada kwestia transportu, ryzyko uszkodzebia no i ewentualniej odsprzedaży w przyszlości bo niestety te polskie firmy raczej są mało znane na tutejszym rynku co moze stanowić problem przy odsprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok polskie firmy... z tym ze ja mieszkam w UK i raczej na tutejszym rynku z dostępnych tu firm chcialbym coś kupić. Odpada kwestia transportu, ryzyko uszkodzebia no i ewentualniej odsprzedaży w przyszlości bo niestety te polskie firmy raczej są mało znane na tutejszym rynku co moze stanowić problem przy odsprzedaży.

..to zmienia postać rzeczy...

miałem kiedyś Castle Howards s2-i to są jedyne kolumny,do których miałbym ochotę powrócić.

niestety nie są uniwersalne bo bas szczupły ale przyjazne dla uszu i po prostu ,ładne.

chodzi o poprzedni model-sprzed przejęcia firmy,z carbonowymi mid-basami.

 

w którymś,ze sklepów możesz posłuchać Loganów,spróbuj-być może spodobają ci się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logany wydają się ciekawe ale chyba jednak nie do mojego pomieszczenia. Dodatkowo bałbym się o nie przy małych dzieciach.

Przeglądalem trochę angielsko języczne fora i tam bardzo mocno polecane do krall są kolumny b&w. Również padały propozycje jm lab np electra. Powiem szczerze, że nigdy nie pomyslałbym o takim połączeniu...

Co o tym sądzicie? Słuchaliście kiedyś w takim połączeniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a potem piszą,że Krelle to jazgotniki,suchotniki etc.

 

B&W raczej kojarzyły mi się z jasnym graniem właśnie. Ciekawe jest to , że nie są to jakieś sporadyczne głosy łączenia tych kolumn z Krellem tylko całkiem dużo. Wiele razy padało stwierdzenie , że jest to best match :) Dla uściślenia dodam , że padały propozycje kolumn z serii Nautilus , 802,803,804,805 , wersje Matrix czy seria CM i CDM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo pewnie wysokie modele zarówno Krella jak i B&W mają szansę zagrać dobrze.

Po stronie wysokich Krelli będzie więcej spokoju, ogłady (bez utraty tych cech, z których marka słynie) a i serie 800 Bowersa zagrają dokładnie ale mniej nerwowo niż podstawowe modele, które też często mogą przysparzać marce opinii suchego grania.

 

Do takiego dobrego, wysokiego modelowo zestawu B&W + Krell wystarczy dobre, gładkie źródło i dobre nagrania i pewnie będzie bardzo dobrze.

 

Co innego połączenie dajmy na to serii 600 z czymś takim jak kav400, do tego niewysokich lotów źródło, jazgotliwa realizacja i z pewnością ciężko to będzie słuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo pewnie wysokie modele zarówno Krella jak i B&W mają szansę zagrać dobrze.

Po stronie wysokich Krelli będzie więcej spokoju, ogłady (bez utraty tych cech, z których marka słynie) a i serie 800 Bowersa zagrają dokładnie ale mniej nerwowo niż podstawowe modele, które też często mogą przysparzać marce opinii suchego grania.

 

 

Akurat B&W , które wyżej wymieniłem były polecane do kav300i czyli budżetówki krella

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

Witam,

Planuję sparować Krella KAV 300i z głośnikami Usher V-601. Chciałbym osiągnąć w ten sposób większy detal w dźwięku.

Czy to prawda że KAV 300i nie ma 'miękkiego startu' i może wybijać przy włączaniu bezpieczniki np. w starym budownictwie?

 

Bzdury

 

Bardzo dobry połączenie, zobaczysz co te Ushery potrafią :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

A to w taki razie KAV 300i nie ma 'standby' bo z tego słyszałem aby go wyłączyć to trzeba wyciągnąć przewód z sieci. Tak?

Generalnie chodzi o to żeby pozostawał cały czas włączony ?

 

Ma standby, tylko że tak zżera 50w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy w takim razie 3,3k pln to dobra cena bo w takiej mogę nabyć KAV300i do moich V-601.

Moim zdaniem bardzo dobra. Ja za swojego dalem więcej pare miesięcy temu. Fakt ze w stanie jak nowy od pierwszego właściciela i niegrzebany.

Edytowane przez bartek_bart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, egzemplarz w utrzymany w bardzo ładnym stanie - wizualnie. Ale czy w środku coś nie było grzebane ? Ponoć nie.

Na pewno nie od pierwszego właściciela. Obecny właściciel zna się trochę na sprzęcie, na drogich markach, miał już sporo wzmacniaczy. Ponadto jest elektronikiem, więc jakby chciał to mógłby grzebać, naprawiać itp.

Ale chyba się skuszę, obserwuję tę markę od jakiegoś czasu i zachwyciła mnie jakość brzmienia .

 

Rok produkcji, nie sprawdzałem. Generalnie zaczęliśmy rozmowę od kwoty 4000,- ale zacząłem się targować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, kav-300i ma standby i drze wtedy jakieś 50W z sieci.

Z tymi bezpiecznikami w starym budownictwie pewnie chodziło o moment włączenia wzmacniacza wtyczką do sieci, nie powinno być jednak większych problemów.

 

Ostatnio sprzedawałem kav-300i za rozsądną moim zdaniem kwotę jak na jego stan, tj. 4000

Miałem sporo propozycji typu 3 lub 3,3 tys "bo widziałem za tyle"

Może, ale nie w takim stanie czy z takim wyposażeniem, jakoś te osoby nie chciały kupić tych właśnie wiszących za 3300.

 

Generalnie trzysetka to dobry piec, świetny w swojej cenie, z serią 800 powinien nienajgorzej zagrać (wbrew pozorom to dość ciepło grający Krell) ale tu już można się pokusić o coś wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi bezpiecznikami w starym budownictwie pewnie chodziło o moment włączenia wzmacniacza wtyczką do sieci, nie powinno być jednak większych problemów.

 

Właśnie to mnie zastanawiało kilka postów wyżej. Miałem kiedyś integrę Atoll In200se, nie miał on soft startu przy włączaniu głównym przełącznikiem i zdarzało się tak raz na ok. 5 uruchomień że wybijał bezpieczniki. Później nie wyłączałem go wcale, choć standby w Atollu tak naprawdę wyłącza jedynie wyświetlacz, reszta elektroniki jest wtedy i tak pod napięciem.

Czy ten 300i grzeje się mocno ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.