Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  250 członków

Krell Klub
IGNORED

Klub miłośników Krella


josef
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wspomnę że kable też muszę wymienić na jakieś sensowne do takiego zestawu

 

Pytanie jest teraz takie, czy z pre ayona zagra to znacznie lepiej od 500i czy tylko zagra? Chciał bym aby się ktoś wypowiedział kto próbował takiego połączenia. Zmiana dla samej zmiany to trochę słabo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

Nie wspomnę że kable też muszę wymienić na jakieś sensowne do takiego zestawu

 

Pytanie jest teraz takie, czy z pre ayona zagra to znacznie lepiej od 500i czy tylko zagra? Chciał bym aby się ktoś wypowiedział kto próbował takiego połączenia. Zmiana dla samej zmiany to trochę słabo :)

 

Porównywałem KAV500i do KAV250a + KRC3, wersja druga gra lepiej, bas jest szybszy, bardziej zwarty ( KAV500i u mnie trochę mulił na basie) większa scena przestrzeń, transparentność, (rozdzielczość góry dużo lepsza)

Nie mam pojęcia jak zagra z Ayonem.

Jeśli masz zamiar iść w pre + końcówka to ja sprzedał bym KAV500i i kupił KAV250a :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wadie miały regulację głośności nie pre.

pre z prawdziwego zdarzenia miał np.Krell kps(dokładnego numeru nie pamiętam).tyle,że cena jest w dalszym ciągu wysoka.

280cd z allegro wygląda dobrze i cena jest atrakcyjna,preferowany jest odbiór osobisty więc nie powinno być problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje świetny wzmacniacz...załatw mu XLR MIT...i lepszy przedwzmacniacz...wtedy prócz brutalnej siły....pojawi się wyrafinowanie...

Tak ,zdecydowanie po XLR. MIT pasuje bardzo dobrze choc oczywiscie to zawsze zalezy od podlaczonej reszty. Z mojej strony moge polecic XLR Wile ktory zapewni wysmienite dociazenie i wypelnienie. Cala reszta tez wysokich lotow. U mnie na tych przewodach przez kilka lat pracowal 400xi . Nie zapomnij tez o jakims dobrym sieciowym bo sprzet juz zacny. Zasluguje na sensowne i powazne podejscie do kwestii zasilania. Moj 400xi na dobra sieciowke reagowal w odpowiedni sposob. Duzo mozesz tez zyskac na bezpiecznikach. Warto przynajmniej pozyczyc i to sprawdzic. 400 xi zyskal w ten sposob znacząco.

 

Witam ! Czy ktoś próbował sterować końcówką mocy krella z CD Ayon np.1sc ? Czy ayon z krellem się lubi ?. Jest na aukcji do sprzedania 280CD czy to któregoś z forumowiczów ? Jestem rozdarty między dokupieniem cd do mojego 500i a wymianą na końcówkę mocy.Nie mam pre więc takie kombinacje przychodzą mi do głowy.

280 to zacny plejer ale z 500 bym tego nie łączył. Szukaj cos cieplejszego. Obawiam sie ze z 280 bedziesz mial tandem ktory morduje muzyke. No chyba ,ze sluchasz tylko Behemota ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wspomnę że kable też muszę wymienić na jakieś sensowne do takiego zestawu

 

Pytanie jest teraz takie, czy z pre ayona zagra to znacznie lepiej od 500i czy tylko zagra? Chciał bym aby się ktoś wypowiedział kto próbował takiego połączenia. Zmiana dla samej zmiany to trochę słabo :)

Spróbuj Audio Aero Capitole Mk II u mnie z 500 i bardzo dobre połączenie...i XLR wysoki MIT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Na Alle.. są dwa krelle 280 CD.Na jednym na górnej pokrywie jest polerowana blacha z logiem krell a drugi ma pokrywę całą szczotkowaną . Czy to różne roczniki czy o co chodzi ?

Obudowa nie miala zadnego loga na wierzchniej plycie. Tylko szczotkowana powierzchnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krell 280 CD nie ma żadnych naklejek na górnej powierzchni obudowy. Najlepiej szukać egzemplarzy nie grzebanych i modyfikowanych. Ja raz trafiłem na sztukę po modyfikacjach, do których nie przyznał się właściciel i grało to marnie. Sprzęt zwróciłem szybciutko. Poł roku szukania i trafiłem na sztukę po przeglądzie u serwisanta Pana Kałuży i do dziś ta 280 gra jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kav300i vs 500i który przyjemniejszy w odbiorze, bardziej angażujący/wciągający w odsłuchy , ktore nawet po kilku godzinach nie męczą?

..jeżeli szukasz ładnego grania to wybierz np.Electrokompanieta.

Krelle pokarzą sporo prawdy o twoim systemie,akustyce etc

z drugiej strony-jak nie miałeś Krella to nie wiesz jaki masz bas,drive etc

dobrze zestawione dają fun,moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

Kav300i vs 500i który przyjemniejszy w odbiorze, bardziej angażujący/wciągający w odsłuchy , ktore nawet po kilku godzinach nie męczą?

 

KAV500i

 

jednak czasem KAV300i wypada lepiej pod względem dynamiki, ale do gładkości KAV500i mu daleko. Z jakimi kolumnami chcesz połączyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

Sonus Faber Concerto Domus

 

 

KAV500i jest lepszy, bardziej wciągający, chce się słuchać, nie męczy

ale u mnie 300i był szybszy,

jednak do Twoich SF brałbym KAV500i, piękna stereofonia, oderwanie dźwięku od głośników z jednoczesną sceną w głąb i mega kopnięcie na basie :) to w skrócie Krell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kav300i vs 500i który przyjemniejszy w odbiorze, bardziej angażujący/wciągający w odsłuchy , ktore nawet po kilku godzinach nie męczą?

Kav300i vs 500i który przyjemniejszy w odbiorze, bardziej angażujący/wciągający w odsłuchy , ktore nawet po kilku godzinach nie męczą?

kav 500i nie męczy wiem bo mam .można słuchać cały dzień.

300i nie słuchałem to się nie wypowiem . Dużo zależy od kolumn.

Edytowane przez ankos44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KAV500i jest lepszy, bardziej wciągający, chce się słuchać, nie męczy

ale u mnie 300i był szybszy,

jednak do Twoich SF brałbym KAV500i, piękna stereofonia, oderwanie dźwięku od głośników z jednoczesną sceną w głąb i mega kopnięcie na basie :) to w skrócie Krell

 

300i może być męczący? zależy mi właśnie na fajnej scenie , średnicy i detalicznej górze ale całość żeby nie była natarczywa. Dźwięk powinien być dociążony. A jak wyglądą słuchanie na niskich poziomach głośności? Czy dźwięk dalej jest detaliczny i dociążony czy gdzieś to znika. Nie ukrwyam , że cena też ma znaczenie. 300i dużo tańszy więc może od niego zacząć zabawę z krellem. Jak podejdzie to z czasem wymienić na 500i?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

300i może być męczący? zależy mi właśnie na fajnej scenie , średnicy i detalicznej górze ale całość żeby nie była natarczywa. Dźwięk powinien być dociążony. A jak wyglądą słuchanie na niskich poziomach głośności? Czy dźwięk dalej jest detaliczny i dociążony czy gdzieś to znika. Nie ukrwyam , że cena też ma znaczenie. 300i dużo tańszy więc może od niego zacząć zabawę z krellem. Jak podejdzie to z czasem wymienić na 500i?

 

Możesz zacząć od 300i, to będzie szok w stosunku do Ex 2010, ale przy dłuższym słuchaniu 300i może Cię zmęczyć.

Z mojej strony powiem Ci że obecnie mam KAV250a + KRC3 mkII i do 300i nie mógłbym już wrócić, a i do 500i też nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zacząć od 300i, to będzie szok w stosunku do Ex 2010, ale przy dłuższym słuchaniu 300i może Cię zmęczyć.

Z mojej strony powiem Ci że obecnie mam KAV250a + KRC3 mkII i do 300i nie mógłbym już wrócić, a i do 500i też nie.

ludzie muwio .ale ja nie wiem za mało osłuchany jestem . zależy jaką kasą dysponujesz . nie napalaj się .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz,którąś z kolumn na foto-to ja czarno widzę takie zestawienie..

ze względu na głośnik wysoko-tonowy.

 

Andrzej weź pod uwagę że dla ludzi Vifa DX19 jaka występuje w Concerto Domus jest super wysokotonowcem .Tylko my pasjonaci słuchamy ScanSpeaka R3004/6620 a dla większości taki tweeter jak w Concerto Domus jest fantastycznie przestrzenny :-) A w rzeczywistości jest bardziej przestrzenny i rześki niż powszechnie stosowany XT25 Vify (Tympahy) ,czy ScanSpeak Discovery R2604 .

 

To mniejsza pierścieniówka nie występuje ona w ScanSpeaku serii Discovery .

 

A na tle kolumn :Magnat ,Heco , Canton czy Focal Aria ,lub Monitor Audio RX, Silver etc Concerto Domus to prawdziwy pogromca tych wymienionych przeze mnie . Kolejne Sonus Fabery szły już mocno w dól .Tu się nie ma czego czepiać poczciwy 15cm papierowy Seas powlekany serii CA15 +XT19 Tymphany .Dobry duet.

 

Oczywiście pomylony pomysł stosować KAV300i czy KAV500i do tak małego głośnika .

 

To czysty absurd . Przyzwoity muzykalny wzmacniacz do tych kolumn wskazany .

 

Krelle są do ciężkich zadań przewidziane i tam powinny być stosowane ,bo kolejny napisze że Krell to jazgotnik i po co to ,tylko dla faktu posiadania Krella ?

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.