Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  250 członków

Krell Klub
IGNORED

Klub miłośników Krella


josef
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To AGD i pewnie wypadł najsłabiej.

 

Rozumiem że również porównywał Kolega je wszystkie ze sobą , doczytałem że był Kolega właścicielem Audio GD więc z pewnością tak.

Cóż , to kwestia osobistych preferencji i kompetencji w ocenie.

Nie podważam Kolegi opinii na temat wyniku porównania z innymi to indywidualna sprawa to że moje zdanie jest inne nie ma również znaczenia ponieważ kolejna osoba mająca doświadczenie z tym sprzętem na 99% będzie miała jeszcze inne wnioski dla tego właśnie opieranie się na cudzej ocenie nie ma najmniejszego sensu.

 

Oczywiście, że są znacznie lepsze CD niż 280, ale byle Chińczyk i tak mu nie podskoczy :)

 

Nie podejmuję z reguły takich dyskusji ponieważ nie prowadzą do niczego dobrego ale uśmiechnięta buzia na końcu Kolegi zdania jest najlepszym podsumowaniem z którym nie mogę się nie zgodzić.

Porównywanie przetwornika Audio GD do odtwarzacza Krell KAV 280 CD to dobry żart a byle Chińczyki istotnie przy nim wyglądają blado.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cóż , to kwestia osobistych preferencji i kompetencji w ocenie.

Nie podważam Kolegi opinii na temat wyniku porównania z innymi to indywidualna sprawa to że moje zdanie jest inne nie ma również znaczenia ponieważ kolejna osoba mająca doświadczenie z tym sprzętem na 99% będzie miała jeszcze inne wnioski dla tego właśnie opieranie się na cudzej ocenie nie ma najmniejszego sensu.

 

Miałem, byłem zadowolony, dobrze działa również jako pre. Miałem też później wersję Master. Pamiętam jak go kupowałem, to nawet się Marka na priv radziłem, ale to był czas zachwytu kością Sabre i DSD. Gorączka opadła i ludzie ponownie z życzliwością spoglądają na 1704 i wersję Master. Tylko czy byłby sens kupowania tego DAC do 280... jak ktoś chce z nudów chyba coś kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sabre wymaga od implementacji dla tego Calyx Femto według mojej oceny poza wyświetlaczem , pilotem i wzornictwem naprzeciw Audio Gd nie ma nic do zaoferowania.

Podobnie jak MA-01 który zbudowany jest w oparciu o podobno znacznie lepszy przetwornik.

Serii Master o której Kolega pisze zrealizowanej na BB nie znam.

Z nudów można połączyć 280 z NFB 7.32 bo innego logicznego powodu ciężko znaleźć ten przetwornik można spokojnie połączyć z 30.6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo specjalnie nie widzę przywiązywania wagi do tego aby CD miał digital in. W teorii wszystko fajnie, przydatna rzecz, tylko średniej klasy streamery nie mają zazwyczaj wyjść cyfrowych, a dobre dedykowane transporty są droższe niż streamery. Do 10 tys to faktycznie może jedynie ten Black Dragon. Również go miałem jakiś czas. Jest precyzyjny, ma wielobarwny bas, szybki, wykonany na wysokim poziomu kultury technicznej. Tylko to raczej ruch w bok a nie jakiś progres wielki, to oczywiście moja opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie zdecydowanie 7.32 :-)

Bardzo ciekawym urządzeniem jest wspomniany Mytek Manhattan (o ile dobrze pamiętam również oparty na Sabre ) chociaż do neutralności mu daleko ale słucha się go przyjemnie.

Poza Chińczykiem najdłużej mógłbym słuchać Auralica.

Black Dragon pierwszy raz słyszę , dawno przestałem śledzić rynek ponieważ nie jest mi to do niczego potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info, Na co zmieniasz?

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tajemniczy

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik aqs dnia 31.01.2017 - 08:07 napisał

jest cena minimalna ustawiona?

 

Nie ma. Za ile wylicytujesz za tyle wygrywasz :)

 

Tajemniczy i nagle zepsuty niby ten CD. Po co zachecasz do licytacji?

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto ma doświadczenia z C.E.C TL5100Z + krell ? (mój to KAV500i) Jakieś typowe problemy np.z cdr.?

Znam ten model CECa. Rzeczywiscie byl jest kaprysny w odczycie cdr. On tak juz ma. Sam przez lata uzywalem 51xr z Krellem 400xi. 51xr nie ma juz tego problemu. Czyta wszystko bez zajakniecia i wspaniale pasuje do Krella.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie na którym pinie jest żyła gorąca? Chodzi mi o prawidłową polaryzację.

post-40602-0-09571300-1486544703_thumb.jpg

post-40602-0-25820200-1486544714_thumb.jpg

 

Po prawej czy lewej? Oznaczyłem literkami :-)

 

post-40602-0-76850500-1486545583_thumb.jpg

 

Dobra, analizując zdjęcia w necie żyła gorąca w kav-280cd będzie po prawej stronie patrząc na odtwarzacz od tyłu. Wskazuje na to brązowy kolor przewodu wewnątrz urządzenia.

A co z KAV-300i? Tu po zdjęciach nie potrafię wyciągnąć wniosków.

Edytowane przez piszcz4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

Panowie na którym pinie jest żyła gorąca? Chodzi mi o prawidłową polaryzację.

post-40602-0-09571300-1486544703_thumb.jpg

post-40602-0-25820200-1486544714_thumb.jpg

 

Po prawej czy lewej? Oznaczyłem literkami :-)

 

post-40602-0-76850500-1486545583_thumb.jpg

 

Dobra, analizując zdjęcia w necie żyła gorąca w kav-280cd będzie po prawej stronie patrząc na odtwarzacz od tyłu. Wskazuje na to brązowy kolor przewodu wewnątrz urządzenia.

A co z KAV-300i? Tu po zdjęciach nie potrafię wyciągnąć wniosków.

 

Z tyłu jest oznaczenie L i N, L to faza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.