Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  250 członków

Krell Klub
IGNORED

Klub miłośników Krella


josef
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Odkrecanie srubek gdy np mialo sie wzmacniacz od nowosci to tez sredni pomysl. Kav 300i nie jest zly choc mnie nie powalil ale srednice ma niestety slaba. S300i nie gra jak krell ale to wciaz niezly klocek. W tym przedziale sa jeszcze atolle, roksany, vincenty ktore graja inaczej ale dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkrecanie srubek gdy np mialo sie wzmacniacz od nowosci to tez sredni pomysl.

 

Jak coś się ma od nowości to nie trzeba odkręcać, tylko wystarczy przedstawić dokumenty zakupu.

 

Natomiast ilość starych integr Krella zakupionych w Audioklanie i trzymanych do dziś przez pierwszych właścicieli jest znikoma w porównaniu do tego co jest na rynku.

 

Dopiero te chińskie integry Krella S300 w większej ilości były kupowane w sklepach polskiego dystrybutora. Dlaczego? Po pierwsze w ostatnich latach społeczeństwo się wzbogaciło i dziś 12 tyś to już nie jest fortuna a po drugie sam dystrybutor zorganizował kilka wyprzedaży i promocji na których można było nabyć nowe S300 w obniżonej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz miłej dla ucha średnicy, wokalu przed resztą instrumentów, neutralnych wysokich i namiastki basu i dynamiki z prawdziwego Krella to s300i.

 

Jak ktoś tego szuka to dużo lepsze efekty zaoferują mu dobre wzmacniacze lampowe albo jakiś porządny tranzystor w klasie A np. Sugden 21SE.

 

Krell to nigdy nie była NAMIASTKA basu i dynamiki. Dlatego S300 to produkt KRELLo-podobny;-)

 

Pamietam jak sprzedawalem swoj kav300 komentarz kupujacego jak odkrecilem srubki - no wszystko oryginalne ale nie dbal pan bo jest kurz...:)

 

A co w tym dziwnego? Jak się sprzedaje samochód to wnętrze auta jest brudne?

 

Ja raz na rok czyściłem wnętrze swojego Krella za pomocą sprężonego powietrza w puszcze.

 

vincenty

 

Vincent_piekarnia-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jak coś się ma od nowości to nie trzeba odkręcać, tylko wystarczy przedstawić dokumenty zakupu.

 

Aha, to wtedy jest dowod ze wszystko jest oryginalne, czy jak?

 

 

A co w tym dziwnego? Jak się sprzedaje samochód to wnętrze auta jest brudne?

 

Z tego co wiem, samochodem sie jezdzi siedzac wewnatrz, wzmacniacza slucha sie z pokrywa, chyba, ze Ty masz na odwrot.

 

A co jest nie tak, chocby to, ze niektorzy nie odkrecaja swojego sprzetu, bo nie chca zeby ktos potem uznal ze byl grzebany.

Nie kazdy jest takim pedantem jak Ty:)

Edytowane przez kopaczmopa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

W tym przedziale sa jeszcze atolle, roksany, vincenty ktore graja inaczej ale dobrze.

 

miałem Atolla AM100, Rotela 980, Vincenta 231słuchałem, i jeszcze pare innych z moimi kolumnami, zdecydowanie najlepiej gra KAV300i, na średnicy też, Atoll ładna barwa reszta cieniutka, Vincent do pewnego poziomu głośności ok, ale powyżej 9 robi się bajzel, Rotel dobry średniak.

KAV300i to dynamit, piękna czysta góra, średnica namacalna i bas którego trudno szukać u konkurencji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowie raczej o: Atoll 200, Vincent 226mk2. Pewnie, ze nie kazdy z tych wzmacniaczy bedzie lepszy od krella. Nie mowie ze krell jest zly. Mowie ze nie kazdemu bedzie pasowac.

Znam wiele osob, ktore z ulga zmienialy Krella na jakas tania lampke.

Srednice 300i ma bardzo srednia, bas niezly ale moglby schodzic nizej, barwa nie taka zla, dynamika bardzo dobra.

Dla mnie to niezly piecyk ale nic szczegolnego, kwestia gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak na tym Forum pielęgnowane są stereotypy. Tak się składa, że od kilku miesięcy jestem w posiadaniu Krella S300I i w odróżnieniu od Kolegi Moreno nie mogę stwierdzić, że ów wzmacniacz to jest "chińskie cuś". Niezgadzając się z Kolegą czynię to, nie dlatego, że akurat to urządzenie posiadam, ale dlatego, że moje doświadczenie (wielu lat)mnie do takiego wniosku skłania. Moja opinia nie jest również wydawana pod wpływem "chwili", albowiem to urządzenie już pewien czas posiadam. W cenie w jakiej ten wzmacniacz kupiłem ( poniżej podanych aktualnie na allegro) nic bardziej atrakcyjnego się rynku s/h nie znajdzie, chyba że ktoś lubi lampę. Używanie w obecnych czasach argumentu, że coś jest produkowane w Chinach jest mało poważne, ale zauważam, że w środowisku "audiofilskim" ten argument ma swoistą moc. Dla zainteresowanych: ten wzmacniacz nie gra skrajami pasma, ma nawet pewien deficyt w górnych rejestrach, ma doskonałą dynamikę, kontrola basu i stereofonia jest na bardzo dobrym poziomie. Przede wszystkim nie "brumi", co przeczy obiegowym opiniom. Nie brumi u mnie, gwoli ścisłości. Można kupić lepszy wzmacniacz w tej cenie? Pewnie. Z perspektywy moich doświadczeń rzeczony Krell jest póki co najlepszy, zważywszy jego obecną rynkową cenę, w odniesieniu do ceny "sklepowej", fakt, że mój egzemplarz pochodzi z polskiej dystrybucji i jednak jest dużo młodszy o swoich - czy lepszych ? - poprzedników. Krella 400 i 300i nie znam. Równie dobrze mógłbym jednak w tym miejscu zacytować trochę forumowych stereotypów na ich temat, tylko nie pójdę tą drogą. Zaglądam na Forum od wielu, właściwie nie pisząc na nim, i nie przestaje mnie irytować łatwość ferowania opinii, nawet forumowiczów z dużym stażem.

Pozdrawiam

 

 

Bo S-300i, oraz S550i, to są brzmieniowo zupełnie ciekawe wzmacniacze. Bardziej płynne i uniwersalne od "surowych" 300iL i 400xi, które tworzyły synergię z mocno ograniczoną liczba komponentów i kolumn. Wzmacniacze lepsze niż obiegowa opinia o nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo S-300i, oraz S550i, to są brzmieniowo zupełnie ciekawe wzmacniacze. Bardziej płynne i uniwersalne od "surowych" 300iL i 400xi,

 

Każdy swoje twierdzi.

 

Ja wierzę w rynek wtórny bo tu nie ma subiektywnych opinii tylko jest głosowanie swoimi pieniędzmi oraz tym, że jak coś jest niezadowalające to wystawia się na sprzedaż i albo szybko znika bo jest na to popyt albo tygodniami wisi w ofertach.

 

Kilka dni temu były trzy S300 na Allegro co jak na Polskę jest bardzo dużą ilością. ZERO 300iL i ZERO 400xi. One bowiem jeśli kosztują koło 5000 PLN sprzedają się w kilka dni. Znam kilka takich przypadków gdy ktoś zakupił 400xi za niecałe 5000 a po kilku latach sprzedał za tą samą kasę. Ofert zakupu było za każdym razem przynajmniej kilka. Czas sprzedaży 3-10 dni.

 

To co się dzieje na innych rynkach jest podobne do naszego. S300 kosztuje za granicą z drugiej ręki zwykle tyle samo co 400xi mimo że dużo młodsza i w recenzjach wychwalana.

 

Ale niech każdy swoje twierdzi, rynek wszystkie legendy pięknie weryfikuje.

 

Z mojej strony EOT w temacie S300i. „Niech spoczywa w spokoju”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie z jakimi budżetowymi DAC można próbować łączyć kavy 300 i 500?

z SM6 po xlr jest bardzo dobrze, choć nie wiem co rozumiesz pod słowem budżetowy, jaka kwota?

 

Sam daci najlepiej do 2kz. Oczywiście s/h wchodzi. Na cd280 brak funduszy a i cd nie potrzebuję.

Pytam się na poważnie ponieważ słyszałem że do Krella tylko Krell pasuje :)

ciągłe zmiany ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KAV przewyższa zdecydowanie S jakością basu i dynamiką

 

jednak to nie wszystko

 

barwa to rzecz gustu

 

Dla mnie naturalna bardzo jest bardzo ważna. Nie powiedziałbym że to rzecz gustu.

 

Nie słyszałem żadnego z tych wzmacniaczy. Jestem ciekaw ile osób porównywało je bezpośrednio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osoby które słuchały S300 i KAV300 twierdzą jednoznacznie że KAV przewyższa zdecydowanie S jakością basu i dynamiką, barwa to rzecz gustu

 

Lepiej mieć NEUTRALNY wzmak i dobrać do niego kolumny z odpowiadającą nam barwą niż mieć wzmak zabarwiający brzmienie i męczyć się co z tym zrobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Lepiej mieć NEUTRALNY wzmak i dobrać do niego kolumny z odpowiadającą nam barwą niż mieć wzmak zabarwiający brzmienie i męczyć się co z tym zrobić...

dla Ciebie, dla mnie niekoniecznie. Dla mnie kav nie są neutralne, ich średnica jest po prostu wycofana. Edytowane przez kopaczmopa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla Ciebie, dla mnie niekoniecznie. Dla mnie kav nie są neutralne, ich średnica jest po prostu wycofana.

 

Wyluzuj. Chodzi mi o generalną zasadę a nie o konkretny model.

 

Szukam pieca, który dobrze je występuje. Krell kav300 dobrze radził sobie z basem w tych kolumnach, natomiast lampa dobrze brzmiała na średnicy. Szukam wzmacniacza, który połączy te dwie cechy.

 

Tego szuka połowa tego forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.