Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  250 członków

Krell Klub
IGNORED

Klub miłośników Krella


josef
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość aqs

(Konto usunięte)

Mozna do integry kav 500i zastosowac zamiennie inny pilot?Jesli tak to jaki.

 

 

jak już pisałem do KAV300i stosuje pilot od Stream Magic 6 nim steruje głośność, ale mam też aplikację a tel MiPilot którą też mogę sterować głośność, power na podczerwień

KAV500i też spokojnie można sterować innym pilotem niż oryginalny, są takie piloty, choć nie wiem czy wszystkie funkcje będzie obsługiwał np. http://allegro.pl/uniwersalny-uczacy-sie-pilot-seki-alien-plus-i6120292162.html

napisz do sprzedawcy jak się go programuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ygrene jakie napiecie masz ustawione w youngu na wyjsciu z "pre"?

Pozdr.

Mam możliwość wyboru: 5v lub 10.

Caly czas gram na 5. Jak na chwile ustawiłem 10, to bylo głośniej odrobinę, ale nie sluchalem długo.

Ma to jakiś inny wplyw poza większa głośnością?

Bajzel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tego Lamma super genialny.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam możliwość wyboru: 5v lub 10.

Caly czas gram na 5. Jak na chwile ustawiłem 10, to bylo głośniej odrobinę, ale nie sluchalem długo.

Ma to jakiś inny wplyw poza większa głośnością?

 

Pytalem glownie z ciekawosci.

U mnie tez bylo troche glosniej ale wychyl glosnikow byl duzo wiekszy.(nienaturalnie)

Tez mam ustawione na 5v.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak to gra opowiadaj.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko to opisać bo z tak poważnym sprzętem nie miałem na stale styczności.Ale co mogę stwierdzić to duża dynamika i swoboda grania ciekawsza barwa i znacznie lepsze kreowanie przestrzeni.Ogólne wrazenie czystości dżwieku i jego plastyczności.Jedna rzecz której na początku mi brakowało to nasycenia niskich częstotliwości, takiej miesistosci dżwieku w najniższych rejestrach. Jednak z czasem gdy już trochę pograł (kilkanaście godzin) to efekt ten nie jest już odczuwalny nie mysle o tym. Raczej nasuwa mi się myśl ze poprzedni wzmacniacz raczej nie kontrolowal najlepiej basu i dlatego serwowal go może w większej ilości ale bez należytej kontroli.Napisze jeszcze tak ze do niektórych cech grania musze się przyzwyczaić w pozytywnym sensie bo niektóre rzeczy które slychac teraz po prostu wcześniej nie były słyszalne i nie były tak oczywiste.Ogólnie małżonka stwierdzila że musze wymienić resztę sprzętu bo on jest za dobry do moich klamotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zona sama namawia to trzeba działać.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie te kolumny. Nie słuchałem ich nigdy, ale podobno dobrze graja jak za swoje pieniądze, ale trzeba trafić dobra sztukę.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nasuwa mi się myśl ze poprzedni wzmacniacz raczej nie kontrolowal najlepiej basu i dlatego serwowal go może w większej ilości ale bez należytej kontroli

Posłuchaj większej ilości płyt z czasem przekonasz się że dokładnie tak jest jak piszesz pierwsze wrażenie może być takie że basu jest mniej ,ale bas jest po prostu bardziej zróżnicowany więc nie tłucze się cały czas jednostajnie w niektórych utworach zaskoczy Cię jego zejście i barwa oraz potęga której wcześniej nie miałeś .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

KAV-500i zagra dobrze praktycznie z wszystkimi kolumnami. Jest to wzmacniacz o znacznie cieplejszej sygnaturze dźwiękowej niż KAV-300i. Zestawienia z JBL Ti-250 absolutnie bym się nie obawiał. Będzie mega dynamika ale i spore zagęszczenie na dolnej średnicy. Faktycznie JBL-ki dobrze grają z lampą, ale to też nie może być byle co. Z ARC Reference było bardzo dobrze, ale to nie jest lampa tania. To są duże paczki i mimo tego że dość wydajne to jednak olbrzymie i trochę prądu potrzebują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez myślałem o JBL TI250 ale one faktycznie już spore są i potrzebują pewnie większego pomieszczenia.

U mnie jest ok 25m2 plus drugie tyle na aneks kuchenny.Obecne TI 5000 grają odsunięte od tylnej sciany ok 1,5m licząc od przedniej scianki kolumny. Nie wiem czy TI 250 nie miały by jednak już za ciasno. Ogolnie nie mogę powiedzieć by bas dominował nad całością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.