Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  250 członków

Krell Klub
IGNORED

Klub miłośników Krella


josef
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A na Allegro 3 osoby licytują sieciówkę "Krella" z Aliexpress myśląc pewnie, że to oryginał .... A wystarczyło użyć wujka Googla.

 

Na Allegro ktoś też regularnie wystawia sieciówkę Accu, zawsze 1 sztuka i licytacja, za jakiś czas wisi następna. W opisie prawie nic, pewnie po to żeby w razie czego pretensji nie było.

Na chińskich aukcjach też ich pełno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
Gość aqs

(Konto usunięte)

400/700CX ponoć ostatnie smoki D'agostino w firmie, przejrzyste, dynamiczne i wręcz z nieograniczonymi zapasami mocy. Ale Evo 402 piszą że idzie oczko wyżej ;)

 

Evo 402 też Dan robił

 

:) ciekawe czy to oczko jest warte dopłaty na rynku wtórnym około 10 koła :)

 

Musisz posłuchać, on nie upiększa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Panowie zaczynają chodzić mi po głowie jakieś zmiany w systemie ( na tą chwilę rozmyślam nad tym ). Jedną z opcji byłaby wymiana kolumn Sonus Faber Concerto Domus ( podłogówki na bazie tweetera vify i woofera 18cm od seasa ) na coś lepszego pasującego do krella tak żeby wykorzystać cały jego potencjał. Znalazłem trochę opinii że vienny całkiem dobrze pasują , Audio physic też. A co Wy moglibyście polecic?? Używka tak za do 1000-1200 funtów ( do ok 5,5tyś zł ) Mieszkam w UK to raczej na tutejszym rynku bym szukał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

Panowie zaczynają chodzić mi po głowie jakieś zmiany w systemie ( na tą chwilę rozmyślam nad tym ). Jedną z opcji byłaby wymiana kolumn Sonus Faber Concerto Domus ( podłogówki na bazie tweetera vify i woofera 18cm od seasa ) na coś lepszego pasującego do krella tak żeby wykorzystać cały jego potencjał. Znalazłem trochę opinii że vienny całkiem dobrze pasują , Audio physic też. A co Wy moglibyście polecic?? Używka tak za do 1000-1200 funtów ( do ok 5,5tyś zł ) Mieszkam w UK to raczej na tutejszym rynku bym szukał.

 

Szukałbym czegoś na Scanach lub jakieś Dynaudio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałbym czegoś na Scanach lub jakieś Dynaudio

 

No właśnie myślałem o czymś na scanach ( może coś na revelatorach , illuminatory to chyba nie w tym budżecie ). Jesteś w stanie podać jakieś konkretne modele kolumn? A co z dynek bo też mają/mieli w ofercie różnie grające kolumny. Słucham ogólnie wszystkiego co wpada w ucho od dire straits, chris rea , vollenweider , kobiece wokale itp. Zależy mi na fajnej scenie, szczególowej , ciepłej średnicy , góra detaliczna ale nie męcząca i natarczywa. Dół schodzący nisko ale zwarty i zróżnicowany. Ogólnie mówiąc do długiego i przyjemnego słuchania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie myślałem o czymś na scanach ( może coś na revelatorach , illuminatory to chyba nie w tym budżecie ). Jesteś w stanie podać jakieś konkretne modele kolumn? A co z dynek bo też mają/mieli w ofercie różnie grające kolumny.  Słucham ogólnie wszystkiego co wpada w ucho od dire straits, chris rea , vollenweider , kobiece wokale itp. Zależy mi na fajnej scenie, szczególowej , ciepłej średnicy , góra detaliczna ale nie męcząca i natarczywa. Dół schodzący nisko ale zwarty i zróżnicowany. Ogólnie mówiąc do długiego i przyjemnego słuchania :)

 

Przez chwilę grałem z Krellem na monitorach Dynaudio 1,3mk2 i uważam, że jest to super połączenie. Dynaudio ma to do siebie, że nawet monitor potrafi fajnie wypełnić dźwiękiem i basem duże pomieszczenie. W PL te monitory kosztują 3-4 tys. Jak gdzieś możesz posłuchać, to polecam :) Możesz wydać 15 tys i wcale nie musi być lepiej. Niech Cię nie zmyli ich niska aktualnie cena.

Edytowane przez Roxy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z odsłuchami to niestety jest zawsze problem. Zakup będzie musiał być w ciemno jak wszystkie dotychczas hehe. Jakiś czas temu przesiadłem się z kolumn podstawkowych na podłogówki i przy takich chciałbym zostać.

 

Dodam , że gram głownie z plików . Player na bazie maliny z hifiberry digi + pro i dac Rega dac-r

Edytowane przez bartek_bart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, klubowiczów KRELA! Nabyłem ostatnio KAV300I bez pilota. Mam uniwersalny pilot który można nauczyć poleceń ale nie mam źródła sygnału (oryginalnego pilota ). Czy ktoś może mi pomóc we Wrocławiu? Ewentualnie może ktoś ma do sprzedania pilota od tej serii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

 

 

No właśnie myślałem o czymś na scanach ( może coś na revelatorach , illuminatory to chyba nie w tym budżecie ). Jesteś w stanie podać jakieś konkretne modele kolumn? A co z dynek bo też mają/mieli w ofercie różnie grające kolumny. Słucham ogólnie wszystkiego co wpada w ucho od dire straits, chris rea , vollenweider , kobiece wokale itp. Zależy mi na fajnej scenie, szczególowej , ciepłej średnicy , góra detaliczna ale nie męcząca i natarczywa. Dół schodzący nisko ale zwarty i zróżnicowany. Ogólnie mówiąc do długiego i przyjemnego słuchania :)

 

Ciężko tak doradzić i trafić w czyjś gust, z Dynaudio seria Focus z KAV300I brzmi dobrze, ale musisz posłuchać, dla mnie za mało rozdzielczo i bas nie schodzi nisko, ale to dla mnie, a słucham na 3way Scan Speak, ale faktycznie 5k na SS może być mało, zapytałbym S16hz może coś dopomoże, fajne monitory na SS robi ale nie znam ceny

 

 

Witam, klubowiczów KRELA! Nabyłem ostatnio KAV300I bez pilota. Mam uniwersalny pilot który można nauczyć poleceń ale nie mam źródła sygnału (oryginalnego pilota ). Czy ktoś może mi pomóc we Wrocławiu? Ewentualnie może ktoś ma do sprzedania pilota od tej serii?

 

Witamy, a nie da się kodów wpisać? Ja sterowanemu kav300i tel na podczerwień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli Ci nie przeszkadza używanie innego pilota to takie funkcje jak podglaśnianie , mute itp działają przy użyciu innych pilotów. U mnie kav300i reaguje na pilota od exposura i od daca regi

 

Ciężko tak doradzić i trafić w czyjś gust,

 

Wiem... zdaje sobie sprawę , że sam będę musiał coś wybrać. Chciałem tylko uzyskać jakieś wskazówki w jakim kierunku patrzeć. Usłyszeć opinie posiadaczy krella z czym im fajnie grało.

 

Słuchał ktoś może z Viennami lub Audio Phisycami??

 

ale faktycznie 5k na SS może być mało,

 

W UK można trafić czasem na fajne kolumny w dobrej cenie. Trzeba tylko wiedzieć co szukać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

ok dzięki za podpowiedzi. Znajomy zapewniał, że zadziała od Maranza , kupiłem takowy i nic :( ( rc 45cc ). Powalczę z tematem telefonu i podczerwieni.

 

Ja używałem Mi remote, tam wybierasz hifi Krell i działa, może nawet z tel zaprogramujesz tego pilota :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

Czy oprócz Panów Roxy i aws ktoś coś jeszcze z kolumn może polecic do krella? Łączył ktoś ze Spendorem, Proac, Pmc etc

 

aqs :) Spendor i Proac zagrają dobrze, Pmc nie wiem, możesz dorzucić Usher, wszystko zależy też od reszty toru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.