Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  576 członków

NAD Klub
IGNORED

Klub NAD


mariuszdab
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie łączy się " ciepłego " NADa z ciepłymi kolumnami .

 

 

Tym się nie przejmuj .

 

Jak gów..o na gów..o zamieniłeś to co się dziwisz ?

Bo raczej nic dobrego tam nie wsadziłeś .

Zresztą jak pisałem tam problemem jest przedwzmacniacz a nie te zworki .

B&W CDM7 jakie to według ciebie są kolumny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie to ma znaczenie co tam wsadzilem,

Ma o czym właśnie się przekonałeś .

A przedwzmacniacz gra tak dlatego, ze zostal tak zaprojektowany i tak ma grac.

No żeby tych zworek nie słyszeć :)

Jak ktos szuka innego rodzaju przekazu muzyki powinien szukac innego wzmacniacza,

Dużo chcesz na forum pisać ale jeszcze bardzo mało na te tematy wiesz .

A twoja stanowczość jest żeby cię nie urazić - zabawna .

Tu nie chodzi kto co szuka . Wzmacniacz gra tyle ile kosztuje .

Chciałeś coś pokombinować - dałem ci prosty przykład co można zrobić żeby lepiej grało .

 

bo po co sobie utrudniac zycie i kupowac cos co trzeba przerobic.

Pewnie że po co .

Dołóż kilka tysięcy i kup coś lepszego .

Przecież to proste .

 

A jak się okazuje jednak nie ...

 

B&W CDM7

Nadające się do połączenia z NADem .

Edytowane przez muda44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma o czym właśnie się przekonałeś .

 

No żeby tych zworek nie słyszeć :)

 

Dużo chcesz na forum pisać ale jeszcze bardzo mało na te tematy wiesz .

A twoja stanowczość jest żeby cię nie urazić - zabawna .

Tu nie chodzi kto co szuka . Wzmacniacz gra tyle ile kosztuje .

Chciałeś coś pokombinować - dałem ci prosty przykład co można zrobić żeby lepiej grało .

 

 

Pewnie że po co .

Dołóż kilka tysięcy i kup coś lepszego .

Przecież to proste .

 

A jak się okazuje jednak nie ...

 

 

Zastanawiam sie dlaczego Nad tego nie zauwazyl i nie zmienil, mogl by sprzedawac te same wzmacniacze kilka tysiecy drozej.

 

Zapewne koszt czesci zwrocil by sie im z nawiazka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zastanawiam sie dlaczego Nad tego nie zauwazyl i nie zmienil, mogl by sprzedawac te same wzmacniacze kilka tysiecy drozej.

Pisałem już o tym i wybacz ale nie che mi się tego powtarzać .

 

Spróbuj go podłączyć tak jak pisałem ( polecam SM6 albo z M-DACem ) , będzie to dla ciebie cenne doświadczenie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już o tym i wybacz ale nie che mi się tego powtarzać .

 

Spróbuj go podłączyć tak jak pisałem ( polecam SM6 albo z M-DACem ) , będzie to dla ciebie cenne doświadczenie .

 

Dobra, ale jeszcze nigdy nie napisales co sie zmieni w brzmieniu.

Dlaczego nie mozesz tego opisac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ale jeszcze nigdy nie napisales co sie zmieni w brzmieniu.

 

Pisał,pisał-..,lepiej jak Ryka,Wojtuś ..i reszta z "elyty"-tylko to są jego"ich" wrażenia,a twoje może być zupełnie inne-wrażenie.:)rozumiesz;) takie bez recenzji,bez czytania,bez widzenia.

Takie ślepe testowanie-i wynik racjonalny. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli ktos wczesniej nie slyszal przerobionego wzmacniacza, to na jakiej podstawie ma sie zdecydowac?

400PLN na modyfikację,a obok do odsłuchu ten sam bez modu-:) tylko ku..wa jak to zrobić,-..kupić dwa. :) ups tereryzyt,albo szukać po Polsce "jelunka" co taki posiada,i porównać ,innej opcji nie ma. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

 

Kupiłem za grosze NADa C 300 - miał być w 100% sprawny i po przeglądzie.

 

Kurier przywiózł mi rzęcha: obudowa ok, ale siedzi tam trzeszczący potencjometr balansu który "odcina" co jakiś czas kanał z odsłuchu. Co gorsza (moim laickim zdaniem) - po podłączeniu dwóch grających źródeł CD i tunera, po przełączeniu źródła jeszcze grającego przyciskiem na płycie czołowej - wyłączone źródło nadal słychać tylko bardzo cicho - przebicie sygnału między torami. Po zdjęciu obudowy wygląd płyty głównej wskazywał na to, że sprzęt był najprawdopodobniej czymś oblany.

 

Mam pytanie. Czy jest sens zostawienia sobie tego klocka i próby jego reanimacji?

Moje nastawienie jest takie, żeby zrobić dym i domagać się zwrotu kasy i kosztów przesyłek. Nie jestem elektronikiem i po zajrzeniu do środka zdziwiłem się, że tak mało elementów elektroniki tam siedzi. Zacząłem się więc zastanawiać ile kosztowałby komplet podzespołów elektronicznych do wymiany a może przy okazji lekkiego podrasowania tego wzmacniacza. Trafo do wymiany bym nie liczył bo wydaje mi się, że jest OK - nie burczy, prąd daje ;)

 

Może ktoś "grzebał" się w takim wzmacniaczu i ma pojęcie w ww. kwestii - czy to się opłaca i czy warto sobie tym głowę zawracać.

Pozdrawiam

Edytowane przez Andy_X
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

 

Kupiłem za grosze NADa C 300 - miał być w 100% sprawny i po przeglądzie.

 

Kurier przywiózł mi rzęcha: obudowa ok, ale siedzi tam trzeszczący potencjometr balansu który "odcina" co jakiś czas kanał z odsłuchu. Co gorsza (moim laickim zdaniem) - po podłączeniu dwóch grających źródeł CD i tunera, po przełączeniu źródła jeszcze grającego przyciskiem na płycie czołowej - wyłączone źródło nadal słychać tylko bardzo cicho - przebicie sygnału między torami. Po zdjęciu obudowy wygląd płyty głównej wskazywał na to, że sprzęt był najprawdopodobniej czymś oblany.

 

Mam pytanie. Czy jest sens zostawienia sobie tego klocka i próby jego reanimacji?

Moje nastawienie jest takie, żeby zrobić dym i domagać się zwrotu kasy i kosztów przesyłek. Nie jestem elektronikiem i po zajrzeniu do środka zdziwiłem się, że tak mało elementów elektroniki tam siedzi. Zacząłem się więc zastanawiać ile kosztowałby komplet podzespołów elektronicznych do wymiany a może przy okazji lekkiego podrasowania tego wzmacniacza. Trafo do wymiany bym nie liczył bo wydaje mi się, że jest OK - nie burczy, prąd daje ;)

 

Może ktoś "grzebał" się w takim wzmacniaczu i ma pojęcie w ww. kwestii - czy to się opłaca i czy warto sobie tym głowę zawracać.

Pozdrawiam

 

Zwroc ten sprzet jak najszybciej, skoro byl wystawiony na sprzedaz jako 100% sprawny, to taki powinien byc. Niech ten frajer co Ci go sprzedal sam sie z nim buja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

le siedzi tam trzeszczący potencjometr balansu który "odcina" co jakiś czas kanał z odsłuchu.

Jest duża szansa że po wyczyszczeniu będzie OK

wyłączone źródło nadal słychać tylko bardzo cicho - przebicie sygnału między torami.

Jak bardzo , bardzo cicho to jest możliwe że tak ten model ma i nie jest to odosobniony przypadek którym nie należy się przejmować .

Mam pytanie. Czy jest sens zostawienia sobie tego klocka i próby jego reanimacji?

Kwestia czy nie był grzebany , w jakim jest stanie wizualnym i ile za niego dałeś .

 

. Nie jestem elektronikiem i po zajrzeniu do środka zdziwiłem się, że tak mało elementów elektroniki tam siedzi.

Porównaj z wujkiem google czy jest tyle ile trzeba ;)

Zacząłem się więc zastanawiać ile kosztowałby komplet podzespołów elektronicznych do wymiany

Wymienia się tylko to co jest do wymiany albo tam gdzie jest potrzeba .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

 

Kupiłem za grosze NADa C 300 - miał być w 100% sprawny i po przeglądzie.

 

Kurier przywiózł mi rzęcha: obudowa ok, ale siedzi tam trzeszczący potencjometr balansu który "odcina" co jakiś czas kanał z odsłuchu. Co gorsza (moim laickim zdaniem) - po podłączeniu dwóch grających źródeł CD i tunera, po przełączeniu źródła jeszcze grającego przyciskiem na płycie czołowej - wyłączone źródło nadal słychać tylko bardzo cicho - przebicie sygnału między torami. Po zdjęciu obudowy wygląd płyty głównej wskazywał na to, że sprzęt był najprawdopodobniej czymś oblany.

 

Mam pytanie. Czy jest sens zostawienia sobie tego klocka i próby jego reanimacji?

Moje nastawienie jest takie, żeby zrobić dym i domagać się zwrotu kasy i kosztów przesyłek. Nie jestem elektronikiem i po zajrzeniu do środka zdziwiłem się, że tak mało elementów elektroniki tam siedzi. Zacząłem się więc zastanawiać ile kosztowałby komplet podzespołów elektronicznych do wymiany a może przy okazji lekkiego podrasowania tego wzmacniacza. Trafo do wymiany bym nie liczył bo wydaje mi się, że jest OK - nie burczy, prąd daje ;)

 

Może ktoś "grzebał" się w takim wzmacniaczu i ma pojęcie w ww. kwestii - czy to się opłaca i czy warto sobie tym głowę zawracać.

Pozdrawiam

Swojego czasu kupiłem przerzuciłem kilka wzmaków pod tytułem 302, 304, 310 i każdy coś miał z balansem, jeden trzeszczał inny znów miał wymieniony potencjometr(zorientowałem sie gdyż nie miał po środku tak zwanej pozycji spoczynkowej, tylko trzeba było wypośrodkowywać na oko). Do wzmacniaczy tych zawsze miałem podłączone tylko jedno żródło(cd) i po przełączeniu na losowo wybrane wejście zawsze delikatnie słyszałem sygnał ze żródła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesłuchy między źródłami się zdarzają, nawet w droższym sprzęcie. W moim C300 słychać lekko inne źródło, ale po "odkręceniu" głośności prawie na full, więc nie jest to w żaden sposób dokuczające, szczególnie, że wzmacniacz na godzinie 10-tej gra już bardzo głośno :-)

 

Potencjometry i przełączniki źródeł potraktować "Kontaktem" i będzie wszystko ok.

Wzmacniacz jest bardzo dobry (cena niska), porównywałem go z 302 i 320, dźwięk jest na korzyść C300.

Edytowane przez jarex

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po podłączeniu dwóch grających źródeł CD i tunera, po przełączeniu źródła jeszcze grającego przyciskiem na płycie czołowej - wyłączone źródło nadal słychać tylko bardzo cicho - przebicie sygnału między torami.

Przesłuchy między źródłami się zdarzają, nawet w droższym sprzęcie.

 

Wiele lat temu, kiedy kupiłem sobie 356BEE, miałem taki sam przypadek.

Dopiero egzemplarz wymieniony w Trimexie nie miał tej przypadłości.

Przy używanym sprzęcie od razu zacząłbym od przeczyszczenia

Edytowane przez mrb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kriss 73

(Konto usunięte)

Drodzy koledzy mam pytanie, czy do Nad 326 Bee kolumny Monitor Audio BX5 będą się nadawać na 12m2 ? Czy może RX Silver 1 podstawkowe? Chodzi mi o dynamikę i nie kłującą górę. Muzyka to przeważnie rock, ale nie tylko. Może ktoś pomóc. A może jakieś inne propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy mam pytanie, czy do Nad 326 Bee kolumny Monitor Audio BX5 będą się nadawać na 12m2 ? Czy może RX Silver 1 podstawkowe? Chodzi mi o dynamikę i nie kłującą górę. Muzyka to przeważnie rock, ale nie tylko. Może ktoś pomóc. A może jakieś inne propozycje?

 

Ja na Twoim miejscu odpuscil bym Monitor Audio.

Sluchalem Rs6 z 326bee i nic ciekawego, na dodatek wokal wgryzal sie potwornie w uszy. Masakra. Ale z pewnoscia sa osoby, ktore lubia takie cos.

Moze B&W lub Acoustic Energy.

 

Do takiego pomieszczenia dm602 lub Aelite 2.

 

Uzyskasz calkiem zadowalajace efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysyłam jutro do Trimexu swojego C356 na wymianę dwóch spalonych diod na panelu frontowym.

Zastanawiam się jeszcze nad reklamowaniem pilota, a może bardziej odbiornika podczerwieni w tym wzmacniaczu. Zdarza się, ze czasem nie łapie mi jakiejś komendy, muszę powtórnie nacisnąć przycisk. Też tak macie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś polecał Pylon Audio Topaz 15? Co sądzicie?

 

wolałbym po prostu nowe.

 

No to moze Tannoy DC6T.

 

Wysyłam jutro do Trimexu swojego C356 na wymianę dwóch spalonych diod na panelu frontowym.

Zastanawiam się jeszcze nad reklamowaniem pilota, a może bardziej odbiornika podczerwieni w tym wzmacniaczu. Zdarza się, ze czasem nie łapie mi jakiejś komendy, muszę powtórnie nacisnąć przycisk. Też tak macie?

 

Moze baterki w pilocie padaja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do zalet 300 trochę się naczytałem i dlatego padła decyzja na 300 a nie 320 - choc to podobno "to samo"

Dużo się różnią . To są zupełnie inne wzmacniacze .

Zaczynając od przełącznika wejść ( na przekaźnikach w C320 i mechaniczny w C300 ) inne PCB , rozwiązania itd.

Na plus jeden bufor mniej ale za to dużo więcej ścieżek po których sygnał niepotrzebnie krąży .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.