Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  576 członków

NAD Klub
IGNORED

Klub NAD


mariuszdab
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Domyślam się, że gra to bdb ale powtarzam, że wszystko rozbija się o kasę. To zupełna inna liga cenowa i nie ma czego tu porównywać. Szukam czegoś do NEO 3, w miarę uniwersalnego. Nie wiem czy zostać przy x320bee i go modyfikować czy kupować jakiś wyższy model. Ogólnie są tu ludzie którzy modyfikowali Nady u mudy44?

 

Jakbyś chciał sobie go posłuchać to zapraszam na piwko ;-) Miałbyś ogólne pojęcie o modyfikacji. Ja też gram na cd c542 i też planuję to modować.

 

Gdzie kolego mieszkasz?

Edytowane przez Mesiah1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się, że gra to bdb ale powtarzam, że wszystko rozbija się o kasę. To zupełna inna liga cenowa i nie ma czego tu porównywać. Szukam czegoś do NEO 3, w miarę uniwersalnego. Nie wiem czy zostać przy x320bee i go modyfikować czy kupować jakiś wyższy model. Ogólnie są tu ludzie którzy modyfikowali Nady u mudy44?

 

 

 

Gdzie kolego mieszkasz?

 

Kolego, daruj sobie modowanie C320BEE. Na Allegro niedawno były dwa NADy C350 z modem - jeden stoi za 650 w licytacji, a drugi był/jest za 1300. Bez żartów. Pewnej grupy sprzętów nie opłaca się tuningować, bo biorąc pod uwagę cenę modelu poddanego zabiegowi, plus cenę wysyłek i zabiegu, dostaniesz sprzęt klasy wyższej...Zamiast bawić się np. w C350+MOD masz bez problemów NAD'a 319, czy C370...Najzabawniejsze jest to, że później te modowane, mając grać kilka klas wyżej (jak niektórzy pisali, jak sprzęt w kwocie 10.000) lądują na portalach aukcyjnych...

Edytowane przez firekage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz troszkę więcej kasy to również jak kolega wyżej polecę Ci model 319. Co do modyfikacji to jest tu sporo przeciwników jak i zwolenników. Jak zawsze polecę nie słuchać nikogo tylko samemu zdecydować. Jak chcesz więcej informacji o brzmieniu po modzie to wal na pw bo nie chcę tu rozpętać kolejnej gównoburzy ;-)

Edytowane przez Kejup
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Jak taki nad 319 ma się w stosunku do modelu 317? Nie jest tak, że oba grają tak samą a różnią się tylko mocą? Ogólnie seria 317/319 jest dużo lepsza od 320/352? Jaka jest różnica w dźwięku? 317 mogę mieć za raptem 500zł. Jeśli się opłaca dopłacę do 319. Druga kwestia to odtwarzacz. Zostawić tego 542 czy szukać czegoś innego do tego 319? Może jakieś starsze CD nada gra lepiej od tego modelu. Nie ukrywam, że szkoda bo ładną sztukę trafiłem ale myślę, że gdybym go wystawił w licytacji to jeszcze bym na tym zarobił ze 100zł.

Edytowane przez Mesiah1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale raczej odpuszczę temat. Po pierwsze podejrzana sprawa z tym wzmakiem (koleś kompletnie nie zna się na rzeczy i dość trudno się z nim dogadać) po drugie wyczytałem, że 317 nie są za rewelacyjne. Jak już to szukać 319 ale ktoś mi go zwinął sprzed nosa. Korcił mnie ten c350 po modzie za 650zł z allegro ale to dla mnie dziwna sprawa. Mam uwierzyć w to, że sprzedający wpierw kupił wzmacniacz za ok 700zł później poddał go modyfikacji za 500 a teraz wystawia go za 650 twierdząc iż wystarczy pociągnąć za przewód i wzmacniacz gra. Nie wierze w to, że nie zaniósł go do pierwszego lepszego elektronika aby to ogarnąć za 50zł i sprzedać wzmacniacz dużo drożej. Po prostu według mnie to jakaś lipa. Oczywiście gość zwrotów nie uznaje.

Edytowane przez Mesiah1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daruje sobie tego c350. Panowie w poniedziałek wypłata i czas coś zamówić. Warto wziąć model 3300? Wydaje mi się, że powinien zagrać zdecydowanie lepiej od tych nowszych. Bynajmniej tak wynika z opisów na forach. Dostałem fotki wnętrza i wszystko wygląda na oryginalne i bez napraw. Ciekaw tylko jestem czy nie będzie mu potrzebne jakieś spa bo to jednak leciwy sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie obawiałem się tego balansu zintegrowanego z volume. Gdzieś ktoś kiedyś pisał, ze jest problem przy awarii. Czyli jednak coś nowszego. Tylko co? C355 za 1300zł? Warto tyle za niego płacić? To 300 ponad mój budżet ale jeśli warto. To niby to samo co c356bee a ten po modzie podobno gra znakomicie. Nie wiem jak bez niego. Wolałbym coś tańszego ale sam już nie wiem. Próbowałem upolować c352 ale od dłuższego czasu żaden nie wypłynął na aukcjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie dałobym za C350 1200 zł. To farsa. W tej cenie idzie dorwać często, bez problemów, NADa 319, czy NADa C370, a w przypadku handlarzy, masz jeszcze gwarancje na poprawne działanie czy możliwość zwrotu do 14 dni. Ba, swego czasu w podobnej kwocie były też C372. Za 700 zł kupiłbym C325BEE, a nie C350, ale to jedynie moje zdanie. Zresztą, ze słabszych mocowo NADów miałem C350, którego szybko sprzedałem, a na jego miejsce kupiłem, z ciekawości, C325BEE, od 1 właściciela odkupiłem za jakieś 600-700 zł i ten ze mną został. Raz w dolnośląskim, przez długi czas, ktoś próbował sprzedać C370 za 900 zł i sprzedał (pierwszy właściciel, nie jakiś grzebany syf - zresztą, sama posesja robiła wrażenie :D). Ten mod C350 opiera się na pominięciu soft clippingu plus balansu. Serio chcesz za to tyle płacić? Nie odsprzedasz go później, to jest strata kasy.

 

Kurcze, mając 1200 zł. tylko tyle, zwróciłbym się również w kierunku ARCAMA A85*, A90 albo ciut nowszych FMJ (tylko nie 18-19).

 

*dodatkowo te nie mają problemów z potencjometrami - impulsator. Jednocześnie wejścia na parę A i B dla kolumn, gdzie C350 ma tylko A. Pełne sterowanie z pilota! Patrz tylko aby firmware było 3.xx, nic poniżej 3! Niektóre mają jeszcze wkładkę PHONO - sama wkładka kosztuje często 500...

Edytowane przez firekage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę robi się bałagan. Nie chcę robić go dalej ale muszę spytać. Co sądzisz o starych luxmanach z serii L? Mam upatrzonych kilka ładnych i nie grzebanych sztuk w granicach 1000zł (modele L-410 czy 430). Szukam czegoś raczej grającego nie za ostro.

 

Co do Arcama mam namierzonego ładnego alpha 9 za 900zł. Chyba nie powinien grac gorzej od nowszych modeli? Ewentualnie jeszcze starszy model delta 290 za 600zł.

Edytowane przez Mesiah1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę robi się bałagan. Nie chcę robić go dalej ale muszę spytać. Co sądzisz o starych luxmanach z serii L? Mam upatrzonych kilka ładnych i nie grzebanych sztuk w granicach 1000zł (modele L-410 czy 430). Szukam czegoś raczej grającego nie za ostro.

 

Co do Arcama mam namierzonego ładnego alpha 9 za 900zł. Chyba nie powinien grac gorzej od nowszych modeli? Ewentualnie jeszcze starszy model delta 290 za 600zł.

Jeśli pytanie kierujesz bezpośrednio do mnie, to rozczaruję odpowiedzią. Nie interesują mnie Luxmany, zwłaszcza jakikolwiek "vintage", który nawet pilota nie ma, a na starcie będzie wymagać wymiany kondensatorów plus ustawień prądów spoczynkowych (sprzęt 20-30 letni...). Arcama 9 nie słyszałem, za to czytałem, że te starsze miały problem z potencjometrem volume i balansem (trzaski, nierównomierna praca - ale to akurat dotyczyć będzie większości sprzętów używanych, choć w kontekście tych Arcamów padły te stwierdzenia). Z ciekawości sam mam na oku kilka Arcamów (7-9 bo wiem jak gra A85), ale nie jest to dla mnie priorytet z racji posiadania NAD'ów.

Edytowane przez firekage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

 

Dużo myślałem o Arcamie A90 ale cenowo trochę ponad mój budżet. Jest jedna sztuka w licytacji, może uda się ją wyrwać za rozsądne pieniądze. Gdzieś kiedyś czytałem o tych wzmacniaczach i pewna osoba zwróciła uwagę aby nie kupować wersji z firmware poniżej 3.0 czy jakoś tak. Jak to rozpoznać?

 

Bardzo ważna kwestia. Czy A85 jest dużo gorszy od A90? Znalazłem ten pierwszy w cenie ok 1100zł i w ładnym stanie.

 

Z drugiej strony dzisiaj namierzyłem Rotela 980BX za 1200zł z ładnym stanie. Z tego co wiem nie gra tak ostro jak inne modele tej firmy i może warto się nim zainteresować?

Edytowane przez Mesiah1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem zejść z ceną do 1400zł z wysyłką ale nie ma szans. Ewentualnie 1500. Nie wiem czy to nie za dużo na ten model. Nie ukrywam też, że budżet zostaje przekroczony o 500zł. Kompletnie nie wiem co robić. Dokładając kolejne 300 do 1800 mogę wyrwać już arcama a22 który (chyba) jest lepszy od A90. Zawsze wydawało mi się, że to kolumny mogą być dwa razy droższe od wzmacniacza ale raczej nie na odwrót.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie łącz AE z NAD-em, nie będziesz zadowolony.

Zainteresuj się czymś ''ciepłym'' na przykład tym https://archiwum.allegro.pl/oferta/musical-fidelity-a3-i6146971602.html

Lepiej poczekać, dozbierać kasy, niż potem jeszcze szybciej się pozbywać.

 

Przepraszam, ten link działa.

 

https://archiwum.allegro.pl/oferta/musical-fidelity-a3-i6146971602.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NAD z serii ''C'' to też budżetówka :)

 

AE potrzebują ''ocieplenia środka''

Neo 3 z Marantz-em nie słuchałem, ale z Japończyków bliżej byłby któryś z Onkyo lub np. Denon PMA 1560 https://archiwum.allegro.pl/oferta/denon-pma-1560-xlr-super-i6507893424.html

Z Arcam-em również nie słuchałem.

 

Musical Fidelity A3, to dobry trop.

 

Ten link jest aktualny

https://allegro.pl/listing?string=Denon%20PMA-1560&order=m&bmatch=base-relevance-floki-5-nga-ele-1-3-0511

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, zabawna budżetówka, gdy niektóre z nich obecnie kosztują 5000 (C375BEE), a używane, kiedyś kosztowały ileś set DM...De facto, to o każdym sprzęcie możesz powiedzieć budżetówka. Dla mnie budżetówką będzie mikrowieża (dowolnej firmy), a nie najtańszy wzmacniacz np. konkretnego producenta. Sprzęty, o których wcześniej wspominaliśmy to już nie budżetówki - mają cenę, jaką mają, z racji wieku, blisko 20 lat...w przypadku 319...

 

Ps - unikam firm, które nie dają manuali serwisowych...NAD do nich nie należy, tak na marginesie. Arcam również.

Edytowane przez firekage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.