Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  576 członków

NAD Klub
IGNORED

Klub NAD


mariuszdab
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A jaki jest mniej więcej koszt takich przeróbek? Nie wpływają one na żywotność całości?

 

Olej grzebańce, skoro masz wywalać na to pieniądze, kup sobie po prostu wyższy model, który z definicji zagra lepiej, a dodatkowo pochwali się większą mocą, więc więcej par kolumn nim napędzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modyfikacja jest jedną z opcji. Nie słuchałbym nikogo kto mówi rób tak albo tak. Najlepiej jest przed modyfikacją czy wymianą na inny model posłuchać co Ci bardziej odpowiada. Oczywiście łatwiej jest posłuchać innych modeli w sklepach ale można poszukac kogoś kto ma wzmak (czy inny element) po modzie i umówić się z nim na odsłuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem z czystej ciekawości. Na razie nawet nie mam kolumn do zakupionego niedawno C340 :)

 

Osobiście wolałbym jednak te 500 zl dorzucić do wyższego modelu zdecydowanie. Choć może to wynikać z niewiedzy po prpstu i strachu przes ingerencją w sprzet. Ale to melodia odległej przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,potrzebuje sie upewnic czy dobrze rozumiem temat podlaczenia kolumn w ukladzie bi-wire.kolumny maja 4 wejscia,natomiast moj nad326 ma 2 wyjscia,a wiec jesli dobrze rozumiem w NADzie maja byc dwie koncowki kabla do plusa,dwie do minusa na jedna kolumne,tak? Nawiasem ma ktos jakies doswiadczenia z efektem takiego podlaczenia kolumn?

 

wyslane z tapatalk na huawei honor 5x

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

40 - letnie Accu napędza inny zestaw.

Magnet niezastąpiony po ciężkim dniu, zwłaszcza wieczorem, przy lampce wina.

Wow!

Nie wiem czy to te urządzenia czy tak zdjęcie zrobione ale jakoś tak magicznie to wygląda :-) Od samego patrzenia człowiek się relaksuje. Pozazdrościć.

 

 

Panowie,potrzebuje sie upewnic czy dobrze rozumiem temat podlaczenia kolumn w ukladzie bi-wire.kolumny maja 4 wejscia,natomiast moj nad326 ma 2 wyjscia,a wiec jesli dobrze rozumiem w NADzie maja byc dwie koncowki kabla do plusa,dwie do minusa na jedna kolumne,tak? Nawiasem ma ktos jakies doswiadczenia z efektem takiego podlaczenia kolumn?

 

 

wyslane z tapatalk na huawei honor 5x

Tak jak piszesz. Możesz też kupić kable już przygotowane do bi-wire. Co do efektów to nie wiem bo nie próbowałem.

Edytowane przez Kejup
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow!

Nie wiem czy to te urządzenia czy tak zdjęcie zrobione ale jakoś tak magicznie to wygląda :-) Od samego patrzenia człowiek się relaksuje. Pozazdrościć.

 

 

 

Tak jak piszesz. Możesz też kupić kable już przygotowane do bi-wire. Co do efektów to nie wiem bo nie próbowałem.

No takie wlasnie chce kupic i oprawic bananem,ale jesli jest tak jak piszemy to do nada musze wpiac banan z gniazdem na drugi banan zeby to sie udalo spiac.

Oczywiscie dzieki za odpowiedz

 

wyslane z tapatalk na huawei honor 5x

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na warsztacie wzmacniacz NAD C320 i nie jestem pewien czy zasilacz nie jest uszkodzony, doświadczonych elektroników proszę o poradę . Ten wzmacniacz posiada zasilacz , który ma dwa poziomy napięc z transformatora 2x28v AC oraz drugie wyższe 2x36v AC . Jak widać na schemacie , do tego nizszego jest osobny mostek prostowniczy D41 a do drugiego D45, Napięcie po wyprostowaniu od razu jest podawane na główne elektrolity zasilacza C417 i C418 i poźniej dodatnia gałąź zasilania idzie na układ z tranzystorami Q410 i Q49 który moim zdaniem mierzy na spadek napięcia na rezystorach szeregowych R430/431 i załącza tyrystor D431, oraz D432 które otwierając się dołączają do głownych elektrolitów napięcie z tego wyższego odczepu transformatora . NAdD stosuje w wielu modelach wzmacniaczy takie aktywne doładowywawnie zasilacza gdy potrzeba więcej mocy . NIe wiem czy dobrze rozumuję ale wydaje mi się , że to troche bez sensu, nie lepiej cały czas zasilać końcówkę mocy tym wyższym napięciem?Pomijam jużfakt że napięcie z zasilacza idzie przez te rezystory R430/431 , Kompletnie tego nie rozumiem...przecież w stopniu mocy są tranzystory 2SA1945/5200 , które wytrzymują spokojnie takie zasilanie.

W każdym razie nie wiem czy wzmacniacz nie jest uszkodzony lub przerabiany przez kogoś, ponieważ na wyjściu zasilacza caly czas jest to wyższe napięcie na wyjściowym złączu CZ48 +46v - 46v czy tak ma być ? Cyz tyrystory są uszkodzone i cały czas zwierają czy tak ma być?

post-65578-0-46724700-1485308800_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedstawiam mój upgrade NAD C320 . Powiem tak, wzmacniacz trafił do mnie z uszkodzonym jednym kanałem ,nie działały również przełączniki wyboru źródła. Okazało się , że padł kondensator 2200uF w stopniu mocy. Oraz nawaliły wszystkie 8 przekaźniki. Po wymianie kondensatora , wzmacniacz grał już poprawnie , po kilku godzinach testów doszedłem do wniosku że jego brzmienie jest po prostu tragiczne, matowe, brudne, totalnie nieselektywne, poczytałem trochę opinii na różnych forach i wszędzie ludzi pisali ,że to wina fatalnych modułów preampu (tych pionowych płytek ) , które tak degradują dzwięk. Do tego idiotycznie zaprojektowana regulacja barwy . W życiu większej głupoty nie widziałem, w zasadzie nie ma tam tradycyjnej regulacji barwy a jest to zrealizowane jako regulacja barwy filtra loudness! A przycisk tone defeat nie omija sekcji regulacji barwy a tylko odłącza odczep loudness z potencjometru volume. Czyli , że nasze ustawienie bass i wysokie zmienia się z zależności od położenia master volume. W tym regulatorze również ponownie sygnał przechodzi przez kolejny moduł preampu ( taki sam jak na wejściu wzmacniacza) Postanowiłem to wszystko wywalić , podłączyłem na krótko końcówkę mocy z potencjometrem volume , niestety bardzo spadła czułość i w zasadzie nie da się zastosować takiego pasywnego preampu w wypadku tej końcówki mocy . Wstawiłem więc preamp na układzie LM1036 ze sterowaniem głośnoscią VCA oraz również sterowanym napięciowo regulatorem barwy dzwięku. Wyjście tego preampa dołączyłem bezpośrednio na wejscie stopnia mocy z pominięciem elektrolita wejściowego i ukłądu soft clipping, preamp ma swoj kondensator więc nie było sensu dublować . Wymieniłem też wszystkie elektrolity w obu końcówkach mocy, powiem Wam ,że 4 sztuki miały przerwę , czyli zerową pojemnośc , to trochę dużo moim zdaniem , dochodzę do wniosku , że NAD montował fabrycznie fatalnej jakości i trwałości elektrolity. To co usłyszałem po tym upgradzie przeszło moje wyobrażenie! Selektywnośc, aksamitna góra ale niesamowicie detaliczna, piękny czytelny środek, wokale brzmią niesamowicie, Bas szybki , mocny , precyzyjny, Zero najmniejszego szumu nawet jak ucho przyłoży się bezpośrednio do głośnika wysokotonowego. Koniec mocy tego NAD a jest rzeczywiście świetny, nie mogę zrozumieć czemu fabrycznie go tak zmasakrowali tymi preampami? TO nie jest jakaś tam różnica, to jest przepaść po prostu.Potwierdzam to co ktoś wcześniej napisał , ze końcówka mocy tego wzmacniacza ma potencjał wzmacniaczy z przedziału 4 tys zł Przedstawiam fotkę jak to teraz wygląda. Ta czerwona płytka to nowy moduł preampu z regulacją barwy VCA. Pozostała jeszcze do przemyślenia przeróbka zasilacza, szczegóły w moim poprzednim poście. Myślę , że trzeba wywalić koniecznie te tyrystory . Jak przegryzę temat to podzielę się z Wami co z tego wyszło. :)

post-65578-0-71834200-1485386027_thumb.jpg

Edytowane przez martinello2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Przedstawiam mój upgrade NAD C320 . Powiem tak, wzmacniacz trafił do mnie z uszkodzonym jednym kanałem ,nie działały również przełączniki wyboru źródła. Okazało się , że padł kondensator 2200uF w stopniu mocy. Oraz nawaliły wszystkie 8 przekaźniki. Po wymianie kondensatora , wzmacniacz grał już poprawnie , po kilku godzinach testów doszedłem do wniosku że jego brzmienie jest po prostu tragiczne, matowe, brudne, totalnie nieselektywne, poczytałem trochę opinii na różnych forach i wszędzie ludzi pisali ,że to wina fatalnych modułów preampu (tych pionowych płytek ) , które tak degradują dzwięk. Do tego idiotycznie zaprojektowana regulacja barwy . W życiu większej głupoty nie widziałem, w zasadzie nie ma tam tradycyjnej regulacji barwy a jest to zrealizowane jako regulacja barwy filtra loudness! A przycisk tone defeat nie omija sekcji regulacji barwy a tylko odłącza odczep loudness z potencjometru volume. Czyli , że nasze ustawienie bass i wysokie zmienia się z zależności od położenia master volume. W tym regulatorze również ponownie sygnał przechodzi przez kolejny moduł preampu ( taki sam jak na wejściu wzmacniacza) Postanowiłem to wszystko wywalić , podłączyłem na krótko końcówkę mocy z potencjometrem volume , niestety bardzo spadła czułość i w zasadzie nie da się zastosować takiego pasywnego preampu w wypadku tej końcówki mocy . Wstawiłem więc preamp na układzie LM1036 ze sterowaniem głośnoscią VCA oraz również sterowanym napięciowo regulatorem barwy dzwięku. Wyjście tego preampa dołączyłem bezpośrednio na wejscie stopnia mocy z pominięciem elektrolita wejściowego i ukłądu soft clipping, preamp ma swoj kondensator więc nie było sensu dublować . Wymieniłem też wszystkie elektrolity w obu końcówkach mocy, powiem Wam ,że 4 sztuki miały przerwę , czyli zerową pojemnośc , to trochę dużo moim zdaniem , dochodzę do wniosku , że NAD montował fabrycznie fatalnej jakości i trwałości elektrolity. To co usłyszałem po tym upgradzie przeszło moje wyobrażenie! Selektywnośc, aksamitna góra ale niesamowicie detaliczna, piękny czytelny środek, wokale brzmią niesamowicie, Bas szybki , mocny , precyzyjny, Zero najmniejszego szumu nawet jak ucho przyłoży się bezpośrednio do głośnika wysokotonowego. Koniec mocy tego NAD a jest rzeczywiście świetny, nie mogę zrozumieć czemu fabrycznie go tak zmasakrowali tymi preampami? TO nie jest jakaś tam różnica, to jest przepaść po prostu.Potwierdzam to co ktoś wcześniej napisał , ze końcówka mocy tego wzmacniacza ma potencjał wzmacniaczy z przedziału 4 tys zł Przedstawiam fotkę jak to teraz wygląda. Ta czerwona płytka to nowy moduł preampu z regulacją barwy VCA. Pozostała jeszcze do przemyślenia przeróbka zasilacza, szczegóły w moim poprzednim poście. Myślę , że trzeba wywalić koniecznie te tyrystory . Jak przegryzę temat to podzielę się z Wami co z tego wyszło. :)

Niemniej 320 ma jednak na tyle słabą wydajność prądowo że słychać to.

Oczywiście po ominięciu pre barwa jest bardzo przyjazna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przegladam czelusci netu i trafiam na rozne produkty NADa.

Czy ktos z Was ma cos do powiedzenia na temat: nad426 tuner fm? Jak gra,jak sie spisuje antena wewnetrzna itd

Druga sprawa to nad 556 gramofon,wart swojej ceny? Moze ktos gdzies cos wie o uzywkach?

Post zeby poszerzyc wiedze we wspolnych zainteresowaniach,a moze ktos kiedys bedzie chcial kupic to bedzie jak znalazl:)

 

 

wyslane z tapatalk na huawei honor 5x

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedstawiam mój upgrade NAD C320 . Powiem tak, wzmacniacz trafił do mnie z uszkodzonym jednym kanałem ,nie działały również przełączniki wyboru źródła. Okazało się , że padł kondensator 2200uF w stopniu mocy. Oraz nawaliły wszystkie 8 przekaźniki. Po wymianie kondensatora , wzmacniacz grał już poprawnie , po kilku godzinach testów doszedłem do wniosku że jego brzmienie jest po prostu tragiczne, matowe, brudne, totalnie nieselektywne, poczytałem trochę opinii na różnych forach i wszędzie ludzi pisali ,że to wina fatalnych modułów preampu (tych pionowych płytek ) , które tak degradują dzwięk. Do tego idiotycznie zaprojektowana regulacja barwy . W życiu większej głupoty nie widziałem, w zasadzie nie ma tam tradycyjnej regulacji barwy a jest to zrealizowane jako regulacja barwy filtra loudness! A przycisk tone defeat nie omija sekcji regulacji barwy a tylko odłącza odczep loudness z potencjometru volume. Czyli , że nasze ustawienie bass i wysokie zmienia się z zależności od położenia master volume. W tym regulatorze również ponownie sygnał przechodzi przez kolejny moduł preampu ( taki sam jak na wejściu wzmacniacza) Postanowiłem to wszystko wywalić , podłączyłem na krótko końcówkę mocy z potencjometrem volume , niestety bardzo spadła czułość i w zasadzie nie da się zastosować takiego pasywnego preampu w wypadku tej końcówki mocy . Wstawiłem więc preamp na układzie LM1036 ze sterowaniem głośnoscią VCA oraz również sterowanym napięciowo regulatorem barwy dzwięku. Wyjście tego preampa dołączyłem bezpośrednio na wejscie stopnia mocy z pominięciem elektrolita wejściowego i ukłądu soft clipping, preamp ma swoj kondensator więc nie było sensu dublować . Wymieniłem też wszystkie elektrolity w obu końcówkach mocy, powiem Wam ,że 4 sztuki miały przerwę , czyli zerową pojemnośc , to trochę dużo moim zdaniem , dochodzę do wniosku , że NAD montował fabrycznie fatalnej jakości i trwałości elektrolity. To co usłyszałem po tym upgradzie przeszło moje wyobrażenie! Selektywnośc, aksamitna góra ale niesamowicie detaliczna, piękny czytelny środek, wokale brzmią niesamowicie, Bas szybki , mocny , precyzyjny, Zero najmniejszego szumu nawet jak ucho przyłoży się bezpośrednio do głośnika wysokotonowego. Koniec mocy tego NAD a jest rzeczywiście świetny, nie mogę zrozumieć czemu fabrycznie go tak zmasakrowali tymi preampami? TO nie jest jakaś tam różnica, to jest przepaść po prostu.Potwierdzam to co ktoś wcześniej napisał , ze końcówka mocy tego wzmacniacza ma potencjał wzmacniaczy z przedziału 4 tys zł Przedstawiam fotkę jak to teraz wygląda. Ta czerwona płytka to nowy moduł preampu z regulacją barwy VCA. Pozostała jeszcze do przemyślenia przeróbka zasilacza, szczegóły w moim poprzednim poście. Myślę , że trzeba wywalić koniecznie te tyrystory . Jak przegryzę temat to podzielę się z Wami co z tego wyszło. :)

Według mnie trafiłeś zwyczajnie na zajechany sprzęt i tyle, a nie ma to związku z jakością komponentów NAD'a. Dlaczego tak twierdzę? Mieliśmy 3240PE - wymienione jedynie kondensatory bo jeden kanał grał ciszej. Wzmacniacz miał ze 30 lat. Następnie 319, 370 - grają bez problemów, jeden to 1997, a drugi 2000...C270 podobnie itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie prosze o pomoc.kupilem dzis tuner fm nad model 426.niestety nie ma do niego pilota wiec pozostaje pilot od wzmaka.wzmak nad 326. I tu jest problem,caly tuner mozna obslugiwac z pilota od wzmacniacza (stacje,strojenie itd) z wyjatkiem wlaczania i wylaczania tunetrzeba to robic recznie. Czy ktos sie orientuje czy to wina braku kompatybilnosci pilota czy wada tunera? Jesli wada to czy ktos wie czy mozna to jakos naprawic? Dzieki

 

wyslane z tapatalk na huawei honor 5x

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie prosze o pomoc.kupilem dzis tuner fm nad model 426.niestety nie ma do niego pilota wiec pozostaje pilot od wzmaka.wzmak nad 326. I tu jest problem,caly tuner mozna obslugiwac z pilota od wzmacniacza (stacje,strojenie itd) z wyjatkiem wlaczania i wylaczania tunetrzeba to robic recznie. Czy ktos sie orientuje czy to wina braku kompatybilnosci pilota czy wada tunera? Jesli wada to czy ktos wie czy mozna to jakos naprawic? Dzieki

 

wyslane z tapatalk na huawei honor 5x

Miałem ten sam problem z moim 426. Sprawa jest banalnie prosta. Trzeba wczytać do pilota odpowiadający tunerowi kod. Otwierasz instrukcję do wzmacniacza:

https://nadelectronics.com/wp-content/uploads/2016/09/C-326BEE-Stereo-Integrated-Amplifier-English-Manual.pdf

Wchodzisz na stronę 12 i wykonujesz zgodnie z instrukcją krok: LOAD ANOTHER LIBRARY CODE. Do C426 powinien pasowac kod 41 dedykowany tunerom C422 i C425.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.