Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  576 członków

NAD Klub
IGNORED

Klub NAD


mariuszdab
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Witam panowie,

To czego slucham to rap i wszystkie tego gatunku odnogi. Czyli bas i dynamika musi byc.

Podobaja mi sie JBL Studio 280.

Do kupienia mam uzywany NAD C356 BEE. Lub ten model z DAC.

Nadaje sie ten wzmacniacz tutaj do tego typu kolumn i muzki?

 

Pozdrawiam.

Myślę że to zestawienie może się sprawdzić .

 

Hej a co sadzisz o nowym NAD C368 ma juz daca i ladny wyglad wreszcie :D za 3.800 mozna go wyrwac bez wiekszego targowania. Wart on tutaj w tej sytuacji sprawdzenia?

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Mam taki problem bo kupiłem na ebay-kleinanzeigen.de NAD CD 514 a Niemiec przysłał mi tuner NAD 4300.

Nie wiem czy zrobił to celowo czy coś pomylił ale narazie sie nie odzywa...

Ile wart jest ten tuner? Gra bardzo ładnie i jest w idealnym stanie ale mam już Kenwooda KT 1100 i nie chce zmieniać.

Pytanie do Was czy lepiej go sprzedać i polować na CD 514 czy zgłosić gdzieś na ebay....? Za CD dałem 100€...

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eltaxy mają minima leżące coś poniżej 5 ohm o ile pamiętam , ale to nie ma znaczenia w twoim przypadku .

Śmiało możesz przełączyć selektor w pozycję 4 ohm i posłuchać - może zagrać ciut odmiennie , przy okazji sprawdzisz czy się mniej grzeje .

 

Hej. Dzisiaj je przywiozlem i podłączyłem i musze powiedzieć ze grają bardzo wyrównanym, spokojnym dźwiękiem, dobra stereofonia no i ta cena. Brakuje mi trochę głębi ale nie można miec wszystkiego ale i tak lepiej chyba grają z nad niż gale. Wzmak sie nie grzeje takze jestem zadowolony. Aha, to jest pierwsza wersja - czarna obudowa i membrany. Wszystko w super stanie.Pzdr

Edytowane przez Amator 2b

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w "D" aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że się zgrały , jak ustawileś kolumny / jaki rozstaw , odleglości od ścian , pokoik akustycznie w miarę przygotowany ?

 

Niestety jeszcze nie. Na razie grają na 17 m2 ( moja sypialnie he he ) i myślę ze w takim metrażu jest optymalnie dla nich. Jeszcze nic nie przygotowywalem bo mam zamiar zmieniać mieszkanie. Stoją blisko ściany ( 20 cm - wiem, wiem ), w rozstawie 2 m, a ze nie przesadzam z głośnością jak na razie brzmi to znośnie, bas nie dudni itd. Czy jest sens wymienić w nich okablowanie i czy to coś zmieni? Warto?Niestety jeszcze nie. Na razie grają na 17 m2 ( moja sypialnie he he ) i myślę ze w takim metrażu jest optymalnie dla nich. Jeszcze nic nie przygotowywalem bo mam zamiar zmieniać mieszkanie. Stoją blisko ściany ( 20 cm - wiem, wiem ), w rozstawie 2 m, a ze nie przesadzam z głośnością jak na razie brzmi to znośnie, bas nie dudni itd. Czy jest sens wymienić w nich okablowanie i czy to coś zmieni? Warto?

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w "D" aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, który z tunerów zasługuje na uwagę:

 

- 402

- 412

- 414 ( rds )

 

a może zupełnie inny? Chodzi mi aby grał ciepluchno i najmniej sterylnie.

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w "D" aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

Jestem tu nowy, ponieważ chce zmienić moje stare kino domowe na zestaw stereo

-jako źródło ma być gramofon PRO-JECT DEBUT CARBON z wkładką ORTOFON BRONZE

-PRE jakiś lampowy - jeszcze nie wiem

-wzmacniacz NAD 375 BEE lub 356 BEE

-kolumny MONITOR AUDIO SILVER 8 lub TANNOY REVOLUTION 8 lub PYLON AUDIO DIAMOND

Czy taki zestaw będzie dobry czy coś innego do NADa i czy warto dołożyć 2tyś. do 375 czy będzie grało lepiej niż z 356?

pokój 25m

muzyka to; PINK FLOYD, ARCHIVE, DIANA KRALL, LED ZEPPELIN, METALLICA, JEAN MICHAEL JARRE

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam opinii nt brzmienia i użytkowania NAD M2. Mam M50 i M51. Zastanawiam się czy M2 ma ten sam rodzaj DAC i konwersji co M51? Dodatkowo jako użytkowników również gramofonu zachodzę w głowę jak też może brzmieć z M2 gramofon gdy dźwięk analogowy z preampu phono zostaje ucyfrowiony do 24/192?

No i - biorąc pod uwagę moc M2 (2x200-250w przy 8ohm) to jakie realne zastosowanie może mieć z kolumnami typu 90dB albo nawet 100dB?

Będę wdzięczny za opinie bo trochę chodzi mi po głowie taki "minimalistyczny" zestaw M50 + M2 plus ew gramofon/phono + odtwarzacz bluray podpięty po coaxialu do M2 (kina i tak slucham w 2.0 - tylko szkoda że M2 nie ma wejścia HDMI tak jak M51...) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadaję pytanie bezpośrednio w klubie:)

Chciałbym dokupić sobie tuner Nada do kompletu i nie mogę się zorientować w tej numerologii. Obecnie w sprzedaży jest tuner Nad C 427, ale był już i C 440 z tym, że już go wycofali. Jaka jest więc kolejność wychodzenia i "starości" tych tunerów? Jak się do tego ma C425? Dobry to tuner?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mam problem:-(

Kupiłem kiedyś taki wychwalany na forum wynalazek, który niby prąd poprawia- taki przedłużacz tylko z jakimiś filtrami (made in Poland). Jak to kupiłem wpiąłem myśląc, że to lek na całe zło i tak już zostało.

Kupiłem Linn Classic i Epos M12= lipa

Miałem kiedyś Rotela, grał super, więc kupiłem - Rotel 970 + Pioneer 901 = lipa, kable srebrne - nic, Cable Talk - nic (Rotela sprzedałem, Pioneera jeszcze mam)

Spróbujemy NAD - wychwalany 319 + CD514 = tak sobie gra, znaczy lipa

Myślę sobie - kolumny (mam teraz Quadral Rondo Phonologue Gold, miałem B&W 601 = też lipa), poczytałem trochę i stwierdziłem kupię Epos ES11.

Międzyczasie przy zmianie mebli wypiąłem "wynalazek" z gniazdka i .....:-0, różnica kolosalna, gra teraz muzyka.

Eposy jeszcze nie dojechały, ale Quadrale tak grają, że Eposów bym nie kupił.

Nie sądziłem, że przez takie "poprawiacze" prądu tak można wszystko popsuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądziłem, że przez takie "poprawiacze" prądu tak można wszystko popsuć.

Dlatego ja też zrezygnowałem z nich już dawno temu, bo obcinały energię w muzyce.

Jeśli ktoś mieszka w bloku , gdzie za ścianą /pod spodem mieszkają ludzie i wpinają śmieci do gniazdek to może być przydatne, ale przy dobrym prądzie - niekoniecznie.

 

A czemu w klubie NADa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Z przyjemnością dołączę do grona Nad'owców. Pierwszy w rodzinie Nadów dla rozjaśnienia Onkyo Integry pojawiła się tunerek 402 i od razu byłem zauroczony czułością i ciepłem. Potem dołączył do niego CD 510 który zastąpił niby nie złego Soniaka i tu oprócz ciepła pojawiła się scena o której tylko czytałem a nie bardzo wiedziałem o co chodzi bo stereo niby było. Kolosalną zmianą była zamiana na amplituner 7155, przybyło basu którego w systemie mi brakowało, w prawdzie w Onkyo góra była bardziej szczegółowa ale w muzyce działo się tylko na górze. Od tego momentu byłem przekonany o słuszności zmian i kierunku. Potem trafiła się okazja i przybył CD 5425 i tu miałem dylemat którego cd'eka sobie zostawić bo 510 cieplejszy bardziej mięsisty a 5425 chyba bardziej szczegółowy. No i chyba pod sugestią opisów że niby 5425 lepszy, 510 (z pewnym sentymentem)poszła na all.. . Kolumny z jakimi to gra to Tannoy M3. Jako że już w miarę jestem zadowolony z tego co mam ale chciał bym lepiej to mam pytanie do osłuchanych z Nadami. Plan mam taki co by podnieść szczegółowość i odrobinkę polepszyć górę to polować na 314tkę i ponieważ dużo słucham radia a wydaje mi się że 7155 to chimera 3155 i 4155 to dokupić 4155 chociaż 402 jeszcze się nie pozbyłem. Trochę się rozwiodłem w tym opisie ale czy moje dywagacje co do zmiany na 314 są słuszne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, pytanie głównie do posiadaczy sprzętu po modzie by Muda44

 

C320 + CD512 oba klocki zMudyfikowane.

Poszukuję głośników do tego zestawu, pokój 13m2 i nie specjalnie mogę odstawić daleko od ściany więc chyba wskazany przedni Bass-Reflex ?, może być lekko rozjaśniona góra, biorę pod uwagę nowe jak i używane, podłogowce jak i podstawkowe, cena 1500-2000 zł/kpl, muzyka to rock, elektronika, smooth jazz.

Co polecacie ?

 

Newpeter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, pytanie głównie do posiadaczy sprzętu po modzie by Muda44

 

C320 + CD512 oba klocki zMudyfikowane.

Poszukuję głośników do tego zestawu, pokój 13m2 i nie specjalnie mogę odstawić daleko od ściany więc chyba wskazany przedni Bass-Reflex ?, może być lekko rozjaśniona góra, biorę pod uwagę nowe jak i używane, podłogowce jak i podstawkowe, cena 1500-2000 zł/kpl, muzyka to rock, elektronika, smooth jazz.

Co polecacie ?

 

Newpeter

U mnie modyfikowany nad grą z monitor audio i mnie to połączenie bardzo się podoba a też słucham jazzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiem :) Wpisz w wyszukiwarkę Muda44 i znajdziesz co on robi z klockami i za ile. Nie będę tu tego przepisywał bo mi ktoś zarzuci że robię reklamę. Co do efektu to nie mam porównania bo nie słyszałem klocków przed modem. Mam porównanie z innym sprzętem ale że to inna klasa to mogę tylko powiedzieć że NAD znacznie lepszy. Generalnie ludzie są zadowoleni z tego moda. Mam kiepskie głośniki (fronty od kina domowego) i przymierzam się do wymiany, stąd moje pytanie. Jest wątek poświęcony tej modyfikacji ale już jest zamknięty.

 

newpeter

 

U mnie modyfikowany nad grą z monitor audio i mnie to połączenie bardzo się podoba a też słucham jazzu.

 

Który Monitor Audio ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.olx.pl/i2/oferta/monitor-audio-bronze-5-para-CID99-IDhPqD1.html

Może utargujesz na 2tys.

 

Podpowiem :) Wpisz w wyszukiwarkę Muda44 i znajdziesz co on robi z klockami i za ile. Nie będę tu tego przepisywał bo mi ktoś zarzuci że robię reklamę. Co do efektu to nie mam porównania bo nie słyszałem klocków przed modem. Mam porównanie z innym sprzętem ale że to inna klasa to mogę tylko powiedzieć że NAD znacznie lepszy. Generalnie ludzie są zadowoleni z tego moda. Mam kiepskie głośniki (fronty od kina domowego) i przymierzam się do wymiany, stąd moje pytanie. Jest wątek poświęcony tej modyfikacji ale już jest zamknięty.

 

newpeter

 

 

 

Który Monitor Audio ?

U mnie gs20. Ostatnio stały na allegro gs10 za troszkę powyżej 2tys może się jeszcze pojawią.

Edytowane przez Kejup
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Panowie,

wiem, że watek nie do końca odpowiedni ale moja propozycja skierowana jest do użytkowników wzmaków ze zworami. Jako, że sam jestem użytkownikiem NADa c370 wrzucam oferte też tu - sprzedam zworki RCA od Pana Marka Brożka (M&B) wiele opinii i "recenzji" przewodów RCA tego Pana na forum. Zworki RCA z żyłami ze srebra, w teflonie (60zł wysyła w cenie). Zdjęcia na priv.

 

Sprzedam też IC RCA od tego samegoproducenta 2x0,5 m clear pure silver 150 zł wysyłka w cenie.

 

Więcej info priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- 402

- 412

- 414 ( rds )

 

Witaj

Miałem kiedyś 402 i zdecydowanie wart uwagi. Nowsze to już zupełnie inne granie i zdecydowanie gorsze.

 

Dzieki. Nabyłem 402 i jestem zadowolony.

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w "D" aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Dołączam do klubu jako ponad 2-letni posiadacz następującego zestawu stereo:

- NAD C 356BEE (wzmacniacz zintegrowany).

- NAD C 546BEE (odtwarzacz CD).

- NAD C 426 (tuner).

 

Niedawno idąc z duchem czasu rozszerzyłem mój zestaw o:

- Cambridge Audio CXN (odtwarzacz sieciowy).

 

Do kompletu mam kolumny Paradigm Monitor 11 v6, ostatnie z tej serii "Made in Canada".

 

Wszystko byłoby super, gdyby nie moja pokusa poprawienia rozdzielczości i przejrzystości dźwięku... Poczytałem troche o modyfikacjach kolegi muda44 i postanowiłem dla celów czysto porównawczych ominąć przedwzmacniacz. Niestety trafił mi się gorszy dzień i dałem d..y - do "Main In" wpiąłem CD i poszło na maksymalnej głośności, crap! Bylo użyć CXN, który ma możliwość regulacji poziomu sygnału na wyjściu - cóż, mądry Polak po szkodzie. Wprawdzie "testowy" utwór zaczynał od umiarkowanej amplitudy to jednak te 15 sekund wystarczyło żeby permanentnie wzbogacić mój zestaw o subtelne pierdzenie w pewnych rejestrach :(

 

W związku z tym kilka pytań do Was, drodzy klubowicze:

- Jak dojść do tego, czy to kolumny czy wzmacniacz ucierpiał?

- Czy możecie polecić kogoś zaufanego, komu możnaby powierzyć ewentualną naprawę?

 

Będę wdzięczny za pomoc!

 

Pozdrawiam

-Damian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.