Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  576 członków

NAD Klub
IGNORED

Klub NAD


mariuszdab
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

"Radzę najpierw posłuchać w swoim torze"

 

Na pewno posłucham, zanim zakupię. Już się kiedyś sparzyłem na zakupie w ciemno ;)

 

 

 

Chodziło mi tylko o to, żeby nie prowokować przeciwników modyfikacji. Bo kończy się najczęściej pyskówkami, przysłaniającymi istotę tego forum. A można się tu sporo dowiedzieć i mówiąc wprost, skorzystać na doświadczeniach (a może również i błędach) innych.

 

A co do LS 50, są dostępne w Krakowie. Nie muszę jeździć daleko, żeby posłuchać...

 

Dzięki :))

I dlatego rozmawiamy bez żadnej zbędnej pyskówski.

Dostałeś konkretne propozycje z których powinieneś być bardzo zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi tylko o to, żeby nie prowokować przeciwników modyfikacji. Bo kończy się najczęściej pyskówkami, przysłaniającymi istotę tego forum

A czy przykładowo Kolega Venom200 pisze nieprawdę i chce komuś zaszkodzić ?

Pyskówkami i osobami które do tego dążą powinny się zająć odpowiednie , wyznaczone do tego celu osoby .

 

 

A co do LS 50, są dostępne w Krakowie. Nie muszę jeździć daleko, żeby posłuchać...

Z fabrycznym C356BEE LS50 sobie odpuść .

Po pierwsze nowe grają zupełnie inaczej i potrzebują trochę czasu na wygrzanie a i sam fabryczny C356BEE to dla tych kolumn będzie krzywda .

Suchy , technicznie grający C356BEE + M DAC który barwnie nie gra i przejrzyste , równe LS50 - nie ma szans żeby to dobrze zagrało .

Te kolumny potrzebują porządnie grającej elektroniki

 

A przy okazji przypomniało mi się jak sam miałem M DAca z wspomnianym Xindakiem ( jest tak głęboki że sięga niemal do ściany ) . Widać też odtwarzacz NAIM CDX a na nim wspomnianą drabinkę Khozmo . jako transport Pioneer PD-9700 i kolumny Zaph ZRT . Kabli nie pamiętam .

post-13108-0-98779000-1460287217_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy odrobinie dobrej woli można pogadać w cywilizowany sposób, nawet różniąc się w wielu kwestiach. A z propozycji jestem zadowolony i wezmę je pod uwagę. Czytam sobie właśnie o tych LS 50 i innych. Ciekawią mnie również głośniki polskich producentów podanych tutaj (Studio 16hz i Akkus). A do Venoma nic nie mam jak i do modyfikacji. Sam jestem ciekaw jak gra 356 po modzie.

 

Panowie - muzyka powinna łączyć, a nie dzielić, czy nie? ;))

 

A propos tego Nada i M Daca - zauważyłem, że po tych kilku miesiącach słuchania gra to trochę lepiej (mniej "szkliście", czy jak to tam nazwać) albo mi się słuch oswoił. Zostanę przy tym zestawie - dobiorę kolumny.

Edytowane przez tartuffe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LS50 do 11metrów w tej i dużo większej cenie nie maja konkurencji pod warunkiem że elektronika jest do nich odpowiedniej klasy i mamy świadomość ich ograniczeń SPL i zejścia z basem .

Jak masz zamiar zostać przy tym co masz to szukaj coś co zamuli i dobarwi Twój sprzęt maskując jego ograniczenia .

Może Audiowave 171SE ?

Polipropylen to dobry kierunek .

 

Masz M DACa . Użyj jego regulacji głośności i wepnij się nim wprost w końcówki C356BEE ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do kolegi muda44 z racji tego że znasz się na rzeczy a ja powoli zbieram fundusze na 356. Planuje go podłączyć jako końcówkę w kinie a do słuchania muzyki używać już tylko nada. Niestety takie rozwiązanie wiąże się z kombinowaniem zworkami z tyłu i stąd moje pytanie. Czy była by możliwość montażu jakiegoś przełącznika który by służył do zmiany trybu pracy tego nada bez utraty jakości dźwięku? Jeżeli tak to jaki byłby koszt takiej przeróbki? Dodam że planuje również modyfikacje tego wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że nie odbiegnę za bardzo od tematu Nadów, a jeśli troszkę zejdę z tematu to nikt się nie obrazi, bo być może ta opinia kiedyś komuś pomoże w podjęciu decyzji.

 

Słuchałem wczoraj Nad 356, Hegel 100 oraz kolumn Ikon7 i monitorów Studio 16 ze Stream Magiciem v1 (dwa egzemplarze: jeden po modyfikacji, drugi bez). Podstawowym pytaniem był sens modyfikacji Nad'a 356, a także drugiego Stream Magic'a.

 

Zacznę od Stream Magiców, które były podłączone raz do Nad'a a później do Hegla. Stream Magic po modyfikacji gra dużo bardziej przestrzennie, rozdzielczo i szczegółowo. Bass jest bardziej kontrolowany jednak jest go zdecydowanie mniej.

 

Jak chodzi o Nad'a który pracuje u mnie w konfiguracji z kolumnami Studio 16 hertz to w temacie modyfikacji Nad'a po tym jaką usłyszałem różnicę na Stream Magicach jestem jak najbardziej za i zdecydowanie polecam. Jest jedno "ale" z powodu którego ja się jeszcze na to nie zdecyduję. Podpinając do swoich kolumn Hegla i porównując styl grania z kolumnami Ikon 7 doszedłem do wniosku, że moim głównym ograniczeniem w uzyskaniu lepszego dźwięku są na tym etapie bezpośrednio kolumny, które są zbyt nastawione na średnicę. Niezależnie do czego je podepnę to mocno narzucają swój charakter brzmienia (stąd regulacja barwy) i w moim odczuciu nie da się nic z nich więcej "wycisnąć".

W dużym skrócie: na modyfikację Nada jestem zdecydowany jednak będzie to miało sens przy okazji zmiany kolumn.

 

Temat jest jeszcze w kwestii przemyśleń.

Może znalazłby się ktoś ze Śląska, kto zechciałby użyczyć swojego modyfikowanego Nad'a żeby ułatwić decyzję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie które polecam i które jest często stosowane .

 

Po modzie szkoda w tor C356BEE wstawiać cokolwiek więc podłączasz przednie kolumny pod jego wyjścia ( polecam pod górne zaciski ) i podpinasz jakie tam masz urządzenia .

Wyjścia RCA z frontów amplitunera KD podpinasz pod powiedzmy wejście AUX C356BEE .

Jak słuchasz CD to regulujesz sobie głośność wzmacniaczem . Jak chcesz oglądać filmy to ustalasz ( kalibrujesz ) sobie amplituner z tym wzmacniaczem tak że powiedzmy gałkę głośności w C356BEE masz ustawioną na godzinie 12 i wtedy już głośność regulujesz samym amplitunerem . Jedyną niedogodnością będzie właśnie to ustawianie głośności C356BEE na godz 12 przy używaniu KD i cofanie głośności przy słuchaniu stereo .

 

Napisano dziś, 15:19

Mam pytanie do kolegi muda44 z racji tego że znasz się na rzeczy a ja powoli zbieram fundusze na 356. Planuje go podłączyć jako końcówkę w kinie a do słuchania muzyki używać już tylko nada. Niestety takie rozwiązanie wiąże się z kombinowaniem zworkami z tyłu i stąd moje pytanie. Czy była by możliwość montażu jakiegoś przełącznika który by służył do zmiany trybu pracy tego nada bez utraty jakości dźwięku? Jeżeli tak to jaki byłby koszt takiej przeróbki? Dodam że planuje również modyfikacje tego wzmacniacza.

Edytowane przez muda44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro używasz i tak PC w roli źródła to lepszym rozwiązaniem będzie mod wzmacniacza i nawet ta komputerowa regulacja charakterystyki jeżeli będzie Ci czegoś po takim modzie brakować .

 

 

NADy nie mają trybu DIRECT . Przycisk ten mostkuje tylko elementy z regulacji barwy ale w torze zostają od tej regulacji bufory przed i za tym układem .

 

 

 

Wraz z poprawą brzmienia równie ważne jest to żeby wzmacniacz się po takiej modyfikacji nie wzbudzał , nie uległ uszkodzeniu i żeby modyfikacja nie miała wpływu na żywotność urządzenia . Tak w skrócie .

Później odsłuchy gdzie się wpinać , jakimi przewodami i jakich elementów użyć i tu zaczyna się zabawa .

Bardzo ważne są kondensatory które wstawiam w sygnale bo one są w dużej mierze odpowiedzialne za efekt finalny .

 

Modyfikacje NADów robię od 2007r i przewijały się u mnie coraz droższe sprzęty więc i dążyłem żeby te modyfikacje były coraz lepsze mając na wzór dużo droższy sprzęt .

Dlatego też na przełomie lat wprowadzałem nowsze wersje modyfikacji .

Przykładowo C356BEE robiłem mając Denona PMA2020AE i jakie było moje zdziwienie jak się okazało że C356BEE pokonał mojego faworyta przed którym było dużo innych i czasem droższych wzmacniaczy . Jako ostatni firmowy wzmak był u mnie Marantz PM11S3 którego mogłem kupić po znajomości i okazyjnej cenie 12000zł

Piękny kloc ale nie miał tej rozdzielczości z taniego NADa .

I na tym zakończyłem szukanie wzmacniacza dla siebie .

 

 

Źle to odbierasz ale Kolega niżej wyjaśnił o co chodzi .

To jest tak że dążysz do jak najlepszego brzmienia , przewijasz coraz droższe i droższe sprzęty . Sam miałem u siebie interkonekty po 12,500zł czy 16000zł . Sieciówkę za 6000zł . Czy takiego kloca jak Xindak A600P . Piękny wzmak zbudowany tak ze kapcie spadają . Jest lepszy od C356BEE ale z ...

Calyx Femto jako DAC i pre a wtedy Femto kosztował 30 000zł i z takim go słuchałem zanim A600P kupiłem . Później próbowałem pre Jadisa , Audioneta , najlepszą drabinkę Khozmo i różne DACe z regulacją głośności . Było raz lepiej a rz gorzej ale nadal daleko za Femto a to razem wtedy wychodziło 42 000zł więc ...

Był też Krell S300i który wtedy w sklepie nowy kosztował 12 000zł , Caspian , NAIM XS2 , Stello Ai500 , Calyx CTI czy Pass X250 ale tu znowu preamp jak w przypadku A600P się kłaniał .

I teraz mając świadomość ile tamte kosztowały mamy 3000zł za nowy wzmak grający od nich lepiej to człowiek się zachwyca a sam się uśmiecham jak ludzie ładują kasę na powiedzmy Xindaka 6950 ( 9 ) , Vincenty w podobnej kasie i masę innych wzmacniaczy ale kto im zabroni .

 

Są oczywiście na rynku wzmacniacze za kilka tysięcy które mogę być od niego lepsze ale przeważnie maja juz lub zbliżają się do pełnoletności a w większości to co jest na rynku to wielokrotnie naprawiany SZROT .

 

A tu mamy NOWY wzmak i minimum te 10 lat spokoju .

 

 

 

C356BEE z modem + KefLS50 .

Będzie i barwa i rozdzielczość a złagodzić można kablami nie tracąc na precyzji i rozdzielczości .

Jeszcze kwesto źródła podobnej klasy

 

Skoro używasz i tak PC w roli źródła to lepszym rozwiązaniem będzie mod wzmacniacza i nawet ta komputerowa regulacja charakterystyki jeżeli będzie Ci czegoś po takim modzie brakować .

 

 

NADy nie mają trybu DIRECT . Przycisk ten mostkuje tylko elementy z regulacji barwy ale w torze zostają od tej regulacji bufory przed i za tym układem .

 

 

 

Wraz z poprawą brzmienia równie ważne jest to żeby wzmacniacz się po takiej modyfikacji nie wzbudzał , nie uległ uszkodzeniu i żeby modyfikacja nie miała wpływu na żywotność urządzenia . Tak w skrócie .

Później odsłuchy gdzie się wpinać , jakimi przewodami i jakich elementów użyć i tu zaczyna się zabawa .

Bardzo ważne są kondensatory które wstawiam w sygnale bo one są w dużej mierze odpowiedzialne za efekt finalny .

 

Modyfikacje NADów robię od 2007r i przewijały się u mnie coraz droższe sprzęty więc i dążyłem żeby te modyfikacje były coraz lepsze mając na wzór dużo droższy sprzęt .

Dlatego też na przełomie lat wprowadzałem nowsze wersje modyfikacji .

Przykładowo C356BEE robiłem mając Denona PMA2020AE i jakie było moje zdziwienie jak się okazało że C356BEE pokonał mojego faworyta przed którym było dużo innych i czasem droższych wzmacniaczy . Jako ostatni firmowy wzmak był u mnie Marantz PM11S3 którego mogłem kupić po znajomości i okazyjnej cenie 12000zł

Piękny kloc ale nie miał tej rozdzielczości z taniego NADa .

I na tym zakończyłem szukanie wzmacniacza dla siebie .

 

 

Źle to odbierasz ale Kolega niżej wyjaśnił o co chodzi .

To jest tak że dążysz do jak najlepszego brzmienia , przewijasz coraz droższe i droższe sprzęty . Sam miałem u siebie interkonekty po 12,500zł czy 16000zł . Sieciówkę za 6000zł . Czy takiego kloca jak Xindak A600P . Piękny wzmak zbudowany tak ze kapcie spadają . Jest lepszy od C356BEE ale z ...

Calyx Femto jako DAC i pre a wtedy Femto kosztował 30 000zł i z takim go słuchałem zanim A600P kupiłem . Później próbowałem pre Jadisa , Audioneta , najlepszą drabinkę Khozmo i różne DACe z regulacją głośności . Było raz lepiej a rz gorzej ale nadal daleko za Femto a to razem wtedy wychodziło 42 000zł więc ...

Był też Krell S300i który wtedy w sklepie nowy kosztował 12 000zł , Caspian , NAIM XS2 , Stello Ai500 , Calyx CTI czy Pass X250 ale tu znowu preamp jak w przypadku A600P się kłaniał .

I teraz mając świadomość ile tamte kosztowały mamy 3000zł za nowy wzmak grający od nich lepiej to człowiek się zachwyca a sam się uśmiecham jak ludzie ładują kasę na powiedzmy Xindaka 6950 ( 9 ) , Vincenty w podobnej kasie i masę innych wzmacniaczy ale kto im zabroni .

 

Są oczywiście na rynku wzmacniacze za kilka tysięcy które mogę być od niego lepsze ale przeważnie maja juz lub zbliżają się do pełnoletności a w większości to co jest na rynku to wielokrotnie naprawiany SZROT .

 

A tu mamy NOWY wzmak i minimum te 10 lat spokoju .

 

 

 

C356BEE z modem + KefLS50 .

Będzie i barwa i rozdzielczość a złagodzić można kablami nie tracąc na precyzji i rozdzielczości .

Jeszcze kwesto źródła podobnej klasy

 

Dzięki za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od Stream Magiców, które były podłączone raz do Nad'a a później do Hegla. Stream Magic po modyfikacji gra dużo bardziej przestrzennie, rozdzielczo i szczegółowo. Bass jest bardziej kontrolowany jednak jest go zdecydowanie mniej.

 

Jak chodzi o Nad'a który pracuje u mnie w konfiguracji z kolumnami Studio 16 hertz to w temacie modyfikacji Nad'a po tym jaką usłyszałem różnicę na Stream Magicach jestem jak najbardziej za i zdecydowanie polecam. Jest jedno "ale" z powodu którego ja się jeszcze na to nie zdecyduję. Podpinając do swoich kolumn Hegla i porównując styl grania z kolumnami Ikon 7 doszedłem do wniosku, że moim głównym ograniczeniem w uzyskaniu lepszego dźwięku są na tym etapie bezpośrednio kolumny, które są zbyt nastawione na średnicę. Niezależnie do czego je podepnę to mocno narzucają swój charakter brzmienia (stąd regulacja barwy) i w moim odczuciu nie da się nic z nich więcej "wycisnąć".

W dużym skrócie: na modyfikację Nada jestem zdecydowany jednak będzie to miało sens przy okazji zmiany kolumn.

 

Warto do SM6 dać dociążającą sieciówkę . Ja używam Wireworld Stratus .

Warto też sprawdzić polaryzację na zasilaniu bo w jednej pozycji będzie więcej basu . To już ten poziom że takie duperele słychać .

 

Jak pisałem C356BEE po modzie nie gra tym suchym środkiem więc też odczucia równowagi tonalnej są inne .

 

 

Powodzenia w szukaniu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich:). Znajomy namówił mnie i zakupiłem Nad,a L40 który w chwili obecnej gra razem z monitorkami Castle Trend,w sumie to rozpoczynam " zabawę " audio ale mimo że przygłuchy jestem :D to jednak jakość tego zestawu mnie osobiście zaskoczyła pozytywnie :). Trochę czytałem opinii ale też chciałbym od użytkowników dowiedzieć się czegoś więcej na temat tego nad,a gdyż w necie mało info o nim jest. Zastanawiam się też nad zmianą kolumn ( w przyszłości) ale może pomożecie które też by najlepiej grały. słucham głównie rocka i jego odmian ale też czasem i klasyki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Po sprzedazy moich nadow zdecydowanie kupie Nad S 300. Jezeli ktos ma I chce sprzedac prosze info na pw.

 

He he, mam, ale nie sprzedam, ale jak uda Ci się kupić to szykuj się na zupełnie inne granie, jak to kiedyś gdzieś napisali, jest to drut z prądem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.