Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  576 członków

NAD Klub
IGNORED

Klub NAD


mariuszdab
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Spokojnie. 3140 jest po gruntownym przeglądzie ake bez ingerencji w konstrukcje. Bylo pare wylanych mniejszych kondziolków. Wymienione na takie same plus zimne luty kilka. Jedyne co zostalo do poprswy w nim to nierownomierne narastanie sygnalu przy niskich głosnosciach,lecz to chyba kwestia potka ktory mimo czyszczenia jakos tak ma. Taki sam przeglad teraz czeka 3150. Po tym zabiegu dopiero bedzie miarodajny test. Dam znac napewno. Co ciekawe to moj 3140 ma oryginalne tranzystory jeszcze. W 3150 sa juz sankeny. Nie wiem czy takie kladziono w nich fabrycznie. W srodku wzmacniacze sa niemalze identyczne choc wiecej kabelkow w 3140 jest. Mariusz pytanie na jakim źródle grales z tym 3140. Ja mam lampizowane pcm 1702 i czasem wydaje sue zbyt realistycznie; ) z wszelkimi wadami i zaletami. Ale jyz np na pcm 58 oraz lekko modzonym tda1541 czuc niesamowita magię. Odnosnie drivu masz racje, jest wykop pierwdze wrazenie wow. Potem sie czlowiek przyzwyczaja :) niemniej jednak póki co obydwa te wzmacniacze zagoszczą na dłużej. Czekam jeszcze na test 3150:) w ktorym ponadto musze poprawic gniazda rca bo jakby nie do końca czincz na nie wchodzi.

Edytowane przez lukaszLDZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Jochan 1234

Nad c 326 nie jest taki "narowisty/poszarpany" jak c 356 zwlaszcza na gornej srednicy i ... to poza moca chyba jedyna roznica. Tak wiec w teorii c 326 jest wzmacniaczem lepszym, no ale preferencje kazdego z nas i tak zdecyduja co wybierze. Z jakimi glosnikami chcesz laczyc NADa?

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie. 3140 jest po gruntownym przeglądzie ake bez ingerencji w konstrukcje. Bylo pare wylanych mniejszych kondziolków. Wymienione na takie same plus zimne luty kilka. Jedyne co zostalo do poprswy w nim to nierownomierne narastanie sygnalu przy niskich głosnosciach,lecz to chyba kwestia potka ktory mimo czyszczenia jakos tak ma. Taki sam przeglad teraz czeka 3150. Po tym zabiegu dopiero bedzie miarodajny test. Dam znac napewno. Co ciekawe to moj 3140 ma oryginalne tranzystory jeszcze. W 3150 sa juz sankeny. Nie wiem czy takie kladziono w nich fabrycznie. W srodku wzmacniacze sa niemalze identyczne choc wiecej kabelkow w 3140 jest. Mariusz pytanie na jakim źródle grales z tym 3140. Ja mam lampizowane pcm 1702 i czasem wydaje sue zbyt realistycznie; ) z wszelkimi wadami i zaletami. Ale jyz np na pcm 58 oraz lekko modzonym tda1541 czuc niesamowita magię. Odnosnie drivu masz racje, jest wykop pierwdze wrazenie wow. Potem sie czlowiek przyzwyczaja :) niemniej jednak póki co obydwa te wzmacniacze zagoszczą na dłużej. Czekam jeszcze na test 3150:) w ktorym ponadto musze poprawic gniazda rca bo jakby nie do końca czincz na nie wchodzi.

T

Źródłem był NAD 502 oraz 5440, głośniki Epos ELS3, nierównomiernośc kanałów przy pogłaszaniu, to standart, ale lekarstwem jest funkcja LOW LEVEL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdze ale low level to cos jak muting wiec wycisza znacznie

obniza poziom sygnalu o iles tam decybeli co w kosekwencji prowadzi do wiekszego wychylu potencjometru wzmocnienia a tym sam do lepszej rownowagi kanalow, gdyz nierownomiernosci wystepuja tylko na niewielkim wychyle potka. Nie mam pojecia dlaczego NAD nie stosowal tego w pozniejszych modelach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ale zauważyłem ze włączenie funkcji low level jakby sorawia wrazenie utraty dynamiki i tego drivu. Na szczescie mam cd z regulowanym poziomem na wyjsciu wiec sciszam na cd i to zalatwilo sprawę. Na dniach mam nadzieje wroci 3150, wowczas napewno skrobne cos tutaj dla potomnych bo sam jestem ciekaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, a że tak spytam z jakimi innymi cd porownywales np taka 502-ke w zestawieniu z tym 3140? Jestem cuekaw tych starszych cedekow nada. Preferuje brzmienie analogowe lecz z dużą iloscia detali smaczków i wysoką rozdzielczoscia. Gralem na tda 1541 po tuningu lekkim iraz gram na pcm 1702 z lampowym torem analogowym. Myślę ze idealnie byloby cos po środku cieplo niski fajny basik i magia tda oraz rozdzielczość i szczegol pcm. Ten nad 502 da sie modyfikowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, a że tak spytam z jakimi innymi cd porownywales np taka 502-ke w zestawieniu z tym 3140? Jestem cuekaw tych starszych cedekow nada. Preferuje brzmienie analogowe lecz z dużą iloscia detali smaczków i wysoką rozdzielczoscia. Gralem na tda 1541 po tuningu lekkim iraz gram na pcm 1702 z lampowym torem analogowym. Myślę ze idealnie byloby cos po środku cieplo niski fajny basik i magia tda oraz rozdzielczość i szczegol pcm. Ten nad 502 da sie modyfikowac?

Na temat modyfikacji nic nie napisze ponieważ brak mi doswiadczenia i wiedzy. Z 3140 testowalem 5425, 502, 5440. Najcieplejszy był 5425, 502 była podobnie analogowa ale ciut jaśniejsza, 5440 był najbardziej detaliczny ale wyczuwalem przeszkadzający mi cyfrowy nalot. Jeśli oczekujesz tego co napisales, to celował bym w 514. Z 1541 miałem tylko Meridiana 206, fajnie to grało :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę wymieniał wzmaka z C356Bee na 375Bee - jakie kolumienki polecacie

 

U mnie Nadzik mniej więcej na tej powierzchni śmiga z Dali Mentor 2 i jestem zadowolony głośniki są na zbliżonym poziomie do wzmaka bo 375 potrafi zdecydowanie więcej od 356 więc i głośniki muszą być sensowne.

Edytowane przez Renia239
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę wymieniał wzmaka z C356Bee na 375Bee - jakie kolumienki polecacie. Pomieszczenie do 22 m2 muzyka od poważnej, elektronika, pop, rock - kasa do 5k. Mogą być używki.

GregWatson a zadowolony jesteś ze swojego C356BEE?? Tak po paru latach ( 9 ) grania na C326 BEE poczułem chęć na coś z troszkę wyższej półki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek idzie z duchem czasu i odwiedzając znajomych tu i tam trochę się nasłuchałem już innego sprzętu i chciałoby się coś lepszego. Nie jest może to skok milowy ale zawsze o jakiś poziom wyżej. Pewnie za jakiś czas znów coś wymyślę jak słuch pozwoli. :)

Gra bardzo przyzwoicie, zauważyłem że swój pazur pokazuje wówczas gdy gałka jest przynajmniej na godz. 10-11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GregWatson a zadowolony jesteś ze swojego C356BEE?? Tak po paru latach ( 9 ) grania na C326 BEE poczułem chęć na coś z troszkę wyższej półki:)

 

Miałem okazję porównywać oba wzmaki "łeb w łeb" - nie usłyszałem różnicy.

Inna sprawa, że zestawy kolumnowe były stosunkowo łatwe do wysterowania i nawet 326 nie miał z nimi najmniejszych problemów.

Proadopodobnie dopiero przy bardziej wymagających byłaby różnica.

Kolumny to Pylon Audio Sapphire 31, Xavian XN 125, Dali Zensor 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie, chciałbym trochę klarowniej i detaliczniej niz NAD cd512 w budżecie do 500 zł, najchętniej też NAD, jakim modelem warto się zainteresować?

Tak jak zerknąłem "w omnie" jeśli jeszcze posiadasz wzmak 314, to szkoda sie z nim rozstawać, to bardzo dobry wzmacniacz, ma energię, detal, pazur. Tradycyjnie polecam zapewnić mu dobre towarzystwo w postaci cd 514 i powinno być tak jak byś sobie tego życzył.

 

 

Tak jak zerknąłem "w omnie" jeśli jeszcze posiadasz wzmak 314, to szkoda sie z nim rozstawać, to bardzo dobry wzmacniacz, ma energię, detal, pazur. Tradycyjnie polecam zapewnić mu dobre towarzystwo w postaci cd 514 i powinno być tak jak byś sobie tego życzył.

Przepraszam za błąd, miało być - w "o mnie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko dostać 514 tke w dobrym pieniążku graniczy z cudem:(

One od kilku lat utrzymują się na poziomie około 500 zł, pierwszą kupowałem w 2008, zapłaciłem 500, kolejną w 2013 za którą zapłaciłem też 500 :)

Od dłuższego czasu mam chęć spróbować cd 524 tylko jakoś ciągle brak mi odwagi i lużnej kasy z przewagą tego drugiego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za taką kasę to jeszcze bym kupił 514 tke. Ciekawe jak zagralaby z resztą. Jest jeszcze 502ka ale ponoć nue gra tak dobrze jak 514. Pozostaje jeszcze kwestia czytania bezprobkemowego cdr, bo to dla mnie kluczowe. Na marginesie dzis najpozniej jutro wraca po odnowie 3150, coś skrobne napewno jak sie zaprezentuje. Wiem napewno ze parę kondziolkow mniejszych bylo wymieniane, zimne luty, nowe potencjometry do ustawiania biasu, bo po odkryciu ich z tej zywicy nue dalo sie ich ustawic tak jak powinno. Tranzystory sankena i reszta newralgiczna zistala bez zmian. Wzmacniacz posluzy zatem dlugo. Nastepny post juz po odsluchach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż dzis odebralem 3150 z naprawy/konserwacji. Było przy nim troche roboty ale warto było. Gra niesamowicie przestrzennie w szerz i w głąb. Buduje bardzo specyficzną scene z namacalnymi wrecz intrumentami i wokalami. 3140 gra podobnie lecz 3150 poszedl nieco dalej idąc w kierunku szczegolowosci i tworzenia przed nami eterycznosci a jednoczesnie szczegolowosci przy jednoczesnej duzej kontroli na dole i dosadnosci.nie umiem pisac o dzwieku ale oprocz 3140 to najlepiej grający wzmacniacz. Nagrania koncertowe to wrecz poezja. Najfajniejsza jest igromna szeroka scena tak samo wglab przy super separacji instrumentow. Wzmacniacz w swojej grze ogolnie neutralny z fajna nutka ciepla delikatnego przy niesamowitym szczególe ktory sie podoba i nie kluje w uszy wcale wcale;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.