Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  576 członków

NAD Klub
IGNORED

Klub NAD


mariuszdab
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Do powyższego posta , gdzie kto się znajduje , haha .

 

 

 

Tu jeszcze zakupiłeś głośniczek , do altusików ? widać gdzie jesteś / gdzie byłeś / i co słyszaleś .

Desantowiec i naganiacz z 20 postami , nie pogrążaj się .

 

http://archiwum.allegro.pl/oferta/kompletny-sklejony-do-tonsil-gdn-25-40-25-60-25-80-i5351677788.html

To raczej Ty się pogrążasz grzebiąc w googlu i allegro i szukając sensacji kto co kupił a co sprzedał. Nie mam zamiaru Ci się z niczego tłumaczyć i tak jak napisałem Ci już wcześniej nic Ci do tego na czym ja słucham dla kogo kupuję głośniczki. Nie każdy jest też snobem który lubi się chwalić co ma i poniżej tego poziomu wsio jest be. W dalszym ciągu nie wniosłeś Swoimi postami nic do tematu więc jeżeli nadal nie masz nic sensownego do powiedzenia to zamilcz.

Mam w domu więcej modeli NAD-ów niż słyszałeś w życiu jeżeli już o tym mówisz. Na propozycje odsłuchu i porównania od Venoma200 ogarnia Cię zwykły strach, że mogłoby się przypadkiem okazać że to wszyscy inni mają rację , a Ty po prostu grubo przepłaciłeś za swoje klocki Panie Audiofilu:-) a tego zapewne byś nie zniósł :-) Na ilu forach dostałeś już bana za trolowanie??? Bo tutaj wśród trolujących wychodzisz na zdecydowanego lidera. Masz powód do dumy i szansę by być w czymś najlepszy hahaha. Zapomniałeś odpowiedzieć jak to było z Twoim grzebaniem w lampach??? Po co psułeś te klocki zmieniając lampy ??

Przecież konstruktor wiedział co chciał osiągnąć zakładając takie a nie inne, a Ty zapewne nie znasz się na tym lepiej od niego prawda???

 

A i jeszcze jedno jak tak lubisz grzebać to ja poszukałem tylko na forum poznajesz???

 

"Napisano przez rydz w 06.09.2010 - 18:57 w Hi-End

Witam

wstawiam zdjecia amplitunera JCX 2400K z pytaniem, czy któryś z forumowych kolegów jest w stanie rozpoznać po wnętrzu jakie wejście phono posiada amplituner??

czy gramofon musi być z wkładką MM czy MC??

z góry dzięki za odp

ps jestem laikiem, jeśli chodzi o elektronikę"

 

I to chyba na tyle w temacie Twojej wiedzy o elektronice i modach:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

czy gramofon musi być z wkładką MM czy MC??

 

Nic w tym pytaniu dziwnego nie widzę gdy kupuje się gramofon , Wkładka MM a MC robi różnicę , ale co ty o tym możesz wiedzieć . :)

 

Zapomniałeś odpowiedzieć jak to było z Twoim grzebaniem w lampach??? Po co psułeś te klocki zmieniając lampy ??

 

Tu też widać kompletny brak wiedzy , lampy są po to by je wymieniać . :)

 

Ty i kilku jeszcze trolli / dzieci neostrady powinno dawno przez moderację zostac z tego forum usunięci , w tym klubie udało wam się już zrobić wystarczająco dużo bałaganu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rydz nie chodzi o to pytanie a o ostatnie zdanie z Twojej wypowiedzi w tamtym poście. Wytłuściłem Ci je , ale chyba twój problem oprócz słuchu poszedł dalej i na wzrok też Ci padło więc jeszcze raz Cię zacytuję:-)

"ps jestem laikiem, jeśli chodzi o elektronikę"

Tak tak to napisał znawca tematu modyfikacji czy the best rydz "-)

Nawet zaczyna mnie to bawić wiesz i jak znajdę chwilkę to zacytuję Cię jeszcze kilka razy.

 

Lampy są po to by je wymieniać jak się zużyją na ten sam model w przeciwnym wypadku to już modyfikacja czyli coś sprzecznego z tym co tutaj wypisujesz:-)

Edytowane przez kucykall
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

Lampy są po to by je wymieniać jak się zużyją na ten sam model w przeciwnym wypadku to już modyfikacja czyli coś sprzecznego z tym co tutaj wypisujesz:-)

 

Totalny brak wiedzy na ten temat , ale ośmieszaj się dalej . :)))

Nie jesteś partnerem w temacie audio do dyskusji .

Edytowane przez rydz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że według Ciebie wymiana lamp na inne to nie modyfikacja w takim razie odsyłam do Wikipedii albo lepiej od razu na księżyc. Faktycznie w dziedzinie elektroniki jesteś totalnym laikiem;-) Od dziecka Neostrady to możesz sobie syna wyzywać o ile go masz bo ja sobie nie życzę a Twoje prawie 6000 postów to sam bełkot nic nie wynoszącą do tematu. Uwielbiam ignorantów którzy nie wiedzą o czym mówią. jak tam nauczyłeś się już odróżniać bufor od przedwzmacniacza?

Edytowane przez kucykall
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlopcy od mudyfikatora kolumn, wzmacniaczy i odtwarzaczy strumieniowych (geniusz!) czy wy czytacie co piszecie?

Klepiecie ze nie rozgrzebany nad c 356 gra jak ostatnie go-no by zaraz pisac ze rozgrzebany przez waszego przyjaciela nad c 320 dopiero teraz gra ladnie i mozna go juz nawet porownac jakoscia do nie grzebanego przez mude nad-a c 356.... Gdzie tu logika?

Staracie sie jak mozecie w klubie NAD robic dobry marketing dla waszego idola ale chyba was to powierzone przez wiadomo kogo zadanie przeroslo...

Malo tego! Jest to klub milosnikow produktow marki NAD a wy swoimi notorycznymi wpisami (zwlaszcza Venoma) o tym jakim to wielkim go-wnem jest wzmacniacz nad c 356 oraz wszystkie nie zmudyfikowane wzmacniacze marki NAD ublizacie wszystkim milosnikom produktow marki NAD!!! DLACZEGO moderatorzy forum pozwalaja na takie wpisy i robienie z klubu NAD antyklubu produktow marki nad i naganianie klientow dla "wybitnego konstruktora sprzetu audio wszelkiej masci". Przypominam, ze to jest klub osob lubiacych produkty marki NAD a nie klub przyrownywania produktow marki nad do go-wna jak to notorycznie czynia osoby zwiazane z dzialalnoscia niejakiego "nadkonstruktora" a zwlaszcza Venom!!! Prosze moderatorow o spowodowanie zaprzestania takiej dzialalnosci przez w/w osoby. Przeciez klub nad stal sie obecnie klubem lapania kolejnych osob na mudyfikacje ich wzmacniaczy u mudy, to bardzo przykre... i nie po to ten klub zostal zalozony.

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyglądam się temu klubowi od jakiegoś czasu, kiedy to rozpatrywałem kwestię zapoznania się z marką, miałem kiedys przyjemność rozmawiać nawet z Mariuszem-jego założycielem, myśle że nie o to co sie tu teraz dzieje jemu chodziło. Są prawdopodobnie ludzie którym zależy na zasięgnięciu opinii użytkowników sprzętów tej marki jednak po tym z czym sie tu stykają zapewne odchodzi ich ochota. Nie ma watpliwości że są zwolennicy sprzętu w wersji oryginalnej jak i poddanych modyfikacjom jednak może to nie miejsce na podobne spory. Moja propozycja dla zaniechania przepychanki aby kwestie modyfikacji, jej zalety, opinie, uwagi przenieść do DIY ? Może to dobra droga?Może w końcu klub miłośników zacznie być znów klubem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No prosze a teraz dostaje na priv wiadomosci z cala masa wyzwisk, wulgaryzmow pod moim adresem od niejakiego trokara, ktory nagle pojawil sie na forum i od razu w pierwszym swoim wpisie kazal wynosic sie z forum osobom (rowniez mojej osobie), ktore nie pieja z zachwytu nad dzialalnoscia mudy. Takiego steku wyzwisk i wulgaryzmow juz dawno nie widzialem. Zalosne...

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam38 ja to widzę troszkę inaczej. Padło od kilku osób pytanie jak gra taki zmodyfikowany wzmacniacz w stosunku do oryginału i odpowiedzieć na to pytanie powinny tylko osoby które miały okazję je porównać. To Ty i rydz nie macie takiego porównania a się wypowiadać w temacie. Gdybyście wy nie szukali powodu do bezsensownej pyskówki to by niej nie doszło. Naprawdę zapraszam Cię do siebie posłuchamy razem oryginału i wersji przerobionej i sam ocenisz. Jeżeli nadal będziesz tak uważał to przynajmniej będziesz miał argument że słyszałeś jak to gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest bardzo dobra propozycja przeniesienia watku mudyfikowania do DIY. Czemu tam nie idziecie pisac? Bo tam napisza wam inni, ze w c 356 nie siedzi obiecana przez nadkonstruktora super koncowka mocy? Propozycja z DIY to swietny pomysl. Tu jest klub milosnikow sprzetu NAD a nie klub nazywania wzmacniaczy NAD go-wnem... I to by bylo na tyle.

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam38 ja to widzę troszkę inaczej. Padło od kilku osób pytanie jak gra taki zmodyfikowany wzmacniacz w stosunku do oryginału i odpowiedzieć na to pytanie powinny tylko osoby które miały okazję je porównać. To Ty i rydz nie macie takiego porównania a się wypowiadać w temacie. Gdybyście wy nie szukali powodu do bezsensownej pyskówki to by niej nie doszło. Naprawdę zapraszam Cię do siebie posłuchamy razem oryginału i wersji przerobionej i sam ocenisz. Jeżeli nadal będziesz tak uważał to przynajmniej będziesz miał argument że słyszałeś jak to gra.

 

Sam widzisz ze my swoje a oni swoje szkoda czasu i energii na tych krzykaczy. Zaden argument do nich nie przemawia uwzieli sie na Mude chca go zniszczyc bo pewnie co niektorym spadla sprzedaz kalmotow i szukaja ofiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie nazwałem tak żadnego nada. Mam ich kilka sztuk będzie w sumie z 10. Trzy napędy 514, 521 i 540 dwa tunery 420 i 440 oraz kilka wzmacniaczy w tym również modyfikowany. Lubię sposób przekazu tej marki zarówno w oryginale jak i zmodowany ale najlepiej grający z moich klocków to zestaw końcówki oraz pre z serii monitor 2100 oraz 1600 w duecie. Zaraz po nich był stary oryginalny 3150 w dual mono a za nim mocowana wersja C320. To tyle w moim odczuciu. Pozdrawiam wszystkich mimo wszystko oprócz radzą który mnie obraził jego nie pozdrawiam;-) choć w sumie Rydze lubię ale to najbardziej roboczych grzyby jakie znam i dla tego powiadają lepszy rydz niź nic;-)

 

Nigdy nie nazwałem tak żadnego nada. Mam ich kilka sztuk będzie w sumie z 10. Trzy napędy 514, 521 i 540 dwa tunery 420 i 440 oraz kilka wzmacniaczy w tym również modyfikowany. Lubię sposób przekazu tej marki zarówno w oryginale jak i zmodowany ale najlepiej grający z moich klocków to zestaw końcówki oraz pre z serii monitor 2100 oraz 1600 w duecie. Zaraz po nich był stary oryginalny 3150 w dual mono a za nim modowana wersja C320. To tyle w moim odczuciu. Pozdrawiam wszystkich mimo wszystko oprócz radzą który mnie obraził jego nie pozdrawiam;-) choć w sumie Rydze lubię ale to najbardziej roboczych grzyby jakie znam i dla tego powiadają lepszy rydz niź nic;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Przyglądam się temu klubowi od jakiegoś czasu, kiedy to rozpatrywałem kwestię zapoznania się z marką, miałem kiedys przyjemność rozmawiać nawet z Mariuszem-jego założycielem, myśle że nie o to co sie tu teraz dzieje jemu chodziło. Są prawdopodobnie ludzie którym zależy na zasięgnięciu opinii użytkowników sprzętów tej marki jednak po tym z czym sie tu stykają zapewne odchodzi ich ochota. Nie ma watpliwości że są zwolennicy sprzętu w wersji oryginalnej jak i poddanych modyfikacjom jednak może to nie miejsce na podobne spory. Moja propozycja dla zaniechania przepychanki aby kwestie modyfikacji, jej zalety, opinie, uwagi przenieść do DIY ? Może to dobra droga?Może w końcu klub miłośników zacznie być znów klubem?

Ozzy z ciekawości dostałeś już swój wzmacniacz z powrotem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Niedawno zakupiłem Nad C356BEE (używany). Jestem zauroczony jego brzmieniem, gra obecnie z BX2. Jak na sprzęt do salonu jakość dźwięku jest bdb.

 

Niestety ma problem z obsługa z pilota. Chodzi o wybór źródeł. Czy ten model pilota ma jakaś blokadę czy może po prostu padł pilot? Czy SR8 ma możliwość restartu i przywrócenia ustawień fabrycznych?

 

Z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o soft clipping ja zaobserwowałem jakiś czas temu że włączony dość wyraźnie zubaża wysokie tony, do tego z resztą chyba nawet jest stworzony, by przy większej głośności nie upalał gwizdków. Ja np. kiedyś zrezygnowałem z uaktywniania tego systemu i tak u mnie zostało

 

Napiszę krótko bo sam zaproponowałem coś niedawno, dlatego naprawdę króciutko.....

NAD 356bee - w moim odczuciu poprostu przyzwoicie grający wzmacniacz- przestrzenna stereofonia, separacja instrumentów, detaliczność, fascynacja dźwiękiem - niestety nieosiągalne w wersji zaproponowanej przez producenta. Ośmieliłem się to napisać bo miałem możliwość porównania u siebie obu wersji. Proszę Państwa, jestem pełen uznania dla umiejętności człowieka, który wie i potrafi dokonac pewnych zmian w konstrukcji tego akurat wzmacniacza by naprawdę zagrał o nieeeebo lepiej, z wiadomych względów nie piszę o kogo chodzi bo napewno wszyscy wiedzą. Już więcej nic nie piszę bo pewnie i tak niedługo zostanę zjedzony, trudno. Ja jestem zafascynowany. Pozdrawiam wszystkich użytkowników tej marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój egzemplarz gra właśnie przestrzennie, detalicznie i również fascynuję się jego dźwiękiem. Ale chyba się "kompromituję", bo mój egzemplarz jest... fabryczny.

 

A tak serio, podgrzewacie niepotrzebnie wątek. I tym robicie Mudzie niedźwiedzią przysługę. Jeśli ktoś chce, to da do modyfikacji, jeśli nie, to gra na fabrycznej wersji. Cała sprawa nie powinna wywoływać kłótni, a że wywołuje... to może czas zaprzestać podsycać ten temat, hę?

 

Niedawno zakupiłem Nad C356BEE (używany). Jestem zauroczony jego brzmieniem, gra obecnie z BX2.

 

Mam pytanie... czy ktoś z Was słuchał tego modelu z MA Silver 2 ? Nie wiem na ile seria Silver zachowuje z charakteru BX ale chodzi mi o to, czy z Silver 2 nie będzie za ostro...

Przed ewentualnym zakupem i tak muszę posłuchać, szczególnie, że kuszą mnie i to bardzo KEFy R300. Tyle, że one są droższe.

Edytowane przez tartuffe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ją miałem 3140, dla mnie był to jeden z najlepszych wzmakow NADa, założe się w ciemno, że ten drugi nie dorówna 3140, SLC wlaczalem bo święciła się fajna żółta kontrolka:) ale czy było lepiej bez czy lepiej z nie odnotowałem. Jakby coś, to szukam w super stanie 3140, do tego CD 5425 lub 502 i nowe NADy wymiekają, wiem co mowie. Hej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariuszdab możesz się zdziwić ponieważ 3150 i 3140 to te same wzmacniacze i różnią się tylko mocą o 10w . Obydwa są w dual-mono , ale poczekajmy na opinię Łukasza który teraz ma je obydwa i porówna bezpośrednio:-) Sam jestem Ciekaw tego porównania , ale ja obstawiam 3150:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariuszdab możesz się zdziwić ponieważ 3150 i 3140 to te same wzmacniacze i różnią się tylko mocą o 10w . Obydwa są w dual-mono , ale poczekajmy na opinię Łukasza który teraz ma je obydwa i porówna bezpośrednio:-) Sam jestem Ciekaw tego porównania , ale ja obstawiam 3150:-)

Strzeliłem mało rozwaznie, gdyż 3150 nie miałem ale 3140 zaskoczył mnie niesamowicie, zresztą wszystkie wrażenia z pierwszego uruchomienia są tu, w klubie NADa opisane. Padło pytanie o to jak ma się 3020 do 3140, czuć moc, drive, ogromną dynamikę, czuć dual mono, gitary to ciary:), bębny super, jest zdecydowanie dosadny w odniesieniu do 3020, różnica jest duża między nimi. 3140 brzmi bardziej emocjonalnie i "koncertowo", na 3020 po prostu słucha się muzyki i to bardzo przyjemnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.