Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  576 członków

NAD Klub
IGNORED

Klub NAD


mariuszdab
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawia mnie jak ta rozmowa wyglądała by w realu przy jednym stole a nie w necie gdy pochowani jesteśmy za nickami :-)

Mogłoby być ciekawie tym bardziej że od kilku lat ćwiczę sporty walki głównie karate.

Choć aktualnie lecze kontuzje właśnie

Edytowane przez venom200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam ogarnij sie widzę kolejna bezsensowna dyskusja. Ja no jak kolega kucykall kupilem z ciekawosci aby względnie ocenic i ewentualnie odsprzedać jesli nie spodoba sie;) nie powiem bo podchodzilem z dystansem do niego. Nie jestem tez kims kto sluchal niewiadomi ike klocków, ale słuch mam w miarę dobry i wiem co sie z czym je. Lubie sluchac muzyki po prostu w dobrym poprawnym przekazie lecz zwracam tez uwage na cos takiego jak scena, rozmieszczenie instrumentow ogolna muzykalnosc i przestrzeń i tego temu wzmacnisczowi nie brakuje. Porównywałem bezposrednio tego nada z dwoma wzmacniaczami sony z serii es, yamaha a720, a700, oraz u kolegow na ich sprzęcie nieco lepszym niz to co wyzej wymienilem. W porownaniu z sony i yamaszkami to zupelnie inna liga i poukladanie grania. Ze sprzętami drozszymi znacznie tez nie mial sie tez czego wstydzic. Nie mowie ze byl leoszy bo nie, ale bardzo dobrze nawiązał walkę. Owszem nie jest to demon mocy bo ma tylko 40w rms i slychac to czasami przy głośnym sluchaniu, jednak pomimo tego niczego mu nie brakuje w kontroli i do nirmalnego sluchania muzyki naprawde potrafi oczarowac. Ciekawe jak gra 356 po modach.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w czym masz problem bo zakupiłem kolejnego NAD a i oddałem na modyfikacje , więc nadal cię nie rozumiem.

Kupiłem inny model bo mój Guru pisał że C356 lepiej gra i dlatego zmieniłem i wiesz co ???

Miał rację!!!!

Edytowane przez venom200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następny w dziale ogłoszenia sprzedaje .

@ Rydz czemu się czepiasz? Odpisał Ci przecież że kupił nowszy model C356 i też wysłał go do przeróbki więc nie bardzo rozumiem Twój tok rozumowania. Piszesz że zaśmiecili to forum a tym czasem sam to robisz nic nie wnoszącymi postami. Zaprzestańmy dyskusji bo każdy ma swoje zdanie i jedni pracują nad tuningiem sprzętu , inni się na tym nie znają więc płacą za taką usługę , a jeszcze inni wolą pozostać przy oryginale .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

Piszesz że zaśmiecili to forum a tym czasem sam to robisz nic nie wnoszącymi postami.

 

Ja nie śmiecę , przedstawiam fakty !

 

Teraz coś o tobie .

Poniżej w linku do twojej aukcji sprzedałeś Nada z jakże barwnym opisem dla jelonka , bo niby kupiłeś już przerobionego , gratuluję ! :)

 

http://allegro.pl/nad-c320-i5894997041.html

 

Widać na fotkach które zrobileś do aukcji jakieś DVD ? kolumna po prawej przytulona do szafeczki i ściany ale kolce ma Panie , musi grać takie ustawienie że hoho :)

Większość z was naganiaczy poklepujących się po pleckach , którzy śmiecą na forum nigdy nie słyszalo dobrze zestawionego budżetowego audio , tak tak budżetowego !

Gdybyście takiego posluchali na przerobionego nada byście nawet nie splunęli . :)

 

Poniżej jeszcze link do aukcji gdzie kupiłeś sobie jednak Rotelka . :)

 

http://allegro.pl/rotel-ra-970-bx-i5874941471.html

Edytowane przez rydz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że chłopaki muszą chwalić (czyt. kłamać) spartolone przez mudyfikatora nad-y, żeby to komuś potem wcisnąć. Smutne jest tylko to, że tak łatwo dają sobą manipulować osobie, która nie ma nic wspólnego z konstruktorem wzmacniaczy, ten samozwańczy "konstruktor" wzmacniaczy NAD oraz kolumn i odtwarzaczy strumieniowych (co za uzdolniony człowiek....) wmówił im, że końcówka mocy w NAD c 356 jest wybitnej klasy (a przynajmniej takiej jak we wzmacniaczach 4 krotnie droższych od NAD-a....heh) i zrobi z każdego NAD-a sprzęt grający tak, że każdego zachwyci bez względu jakie ma preferencje, po prostu każdy w jego śmiesznym "modzie" znajdzie to czego oczekuje (fantastyczna sprawa!!!). Dla podniecenia naiwnych chłopców rzuci im nazwy kondensatorów bo wie jaki wzwód to u nich powoduje (chłopcy nie mają pojęcia o czym gada mudyfikator ale sama nazwa kondensatora już powoduje u nich, że potem słyszą niesamowita "poprawę" w spartolonym wzmacniaczu). Chłopcy poczytajcie jak powstają wzmacniacze u naszych rodzimych konstruktorów (nie mylić z mudyfiaktorem umysłów naiwnych osób) a potem po prostu POMYŚLCIE i nie klepcie zasłyszanych od mydyfikatora bzdetów na lewo i prawo, bo wystawiacie się na niepotrzebne pośmiewisko.

 

I niech każdy we własnym zakresie wyciągnie wnioski ze stwierdzeń chłopców typu - NAD c 320 po zmudyfikowaniu (czyli ten cudownie odmieniony) gra na poziomie porównywalnym z niegrzebanym NAD-em c 356, po czym po chwili chłopcy meczą ile sił, że niegrzebany NAD c 356 to ostatnie, zmulone, sucho grające, itd., itd. gó-no . To jak to w końcu jest? Była mudyfikacja i dalej okaleczony piecyk gra jak niegrzebany i gó-wniany NAD c 356???

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ rydz Gdybyś zadał sobie choć troszkę trudu to bez szukania po allegro wiedziałbyś z tego tematu że posiadałem jednocześnie przerobionego jak i nie C320 w domu i obydwa kupiłem z ciekawości jak grają tak samo zresztą jak rotela którego naotabena również sprzedaję . Lubię słuchać różnych klocków i bawi mnie ich kupowanie posłuchanie i sprzedanie. Zdjęcia z aukcji są z sypialni i za przeproszeniem ch... Ci do tego . To jaki mam zestaw podstawowy do słuchania to również nie Twój temat i nie mam zamiaru Ci się z tego tłumaczyć. Masz jeszcze pytania znawco tematu???? Tak sprzedaję jeszcze C325Bee w oryginale bo zrobiło mi się zbyt pełno w domu . Być może wystawię jeszcze kilka wzmacniaczy co pewnie znaczy Twoim zdaniem że promuję kogoś lub coś. Aha DVD jest z CACD jeżeli już ogladasz i się czepiasz to patrz uważniej.

Edytowane przez kucykall
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

za przeproszeniem ch... Ci do tego .

 

Słoma z gumiaków wyłazi , i to jest cala o tobie i paru innych prawda co sobą reprezentujecie , macie pojęcie o audio zerowe .

 

Ps , trollom / naganiaczom / bezczelnym laikom mówię NIE.

Edytowane przez rydz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słoma z gumiaków wyłazi , i to jest cala o tobie i paru innych prawda co sobą reprezentujecie , macie pojęcie o audio zerowe .

 

Ps , trollom / naganiaczom / bezczelnym laikom mówię NIE.

Jedno pytanie do was obu. Słyszeliście kiedykolwiek przerobionego nada czy to po prostu sposób na nabijanie licznika postów???? Jeżeli słyszeliście to chętnie zarówno ja jak i wielu innych użytkowników przeczyta wasze opinie w tym zakresie. Jeżeli jednak nie słyszeliście to chyba raczej nie powinniście zabierać głosu w tej dyskusji no chyba że ma to na celu jedynie poprawę licznika postów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumcie mnie źle ja nie namawiam nikogo na robienie modyfikacji.Wprost przeciwnie uważam że każdy ma prawo do własnego zdania.Tylko trochę nie w porządku jest pisanie o czymś czego się nie słyszało. Literówka chodzi oczywiście o SACD.@rydz a jak to się ma do wzmacniaczy lampowych też powinny grać jak je zaprojektowano? Przecież Ty ani wielu innych użytkowników nie zna się na tym bardziej niż ich projektanci.Widzisz nie tylko Ty potrafisz poszukać w necie info ale zakończmy już tą nic nie wynoszącą dyskusję.Napadłeś trochę na mnie a ja dałem się podkręcić jak szczeniak. Przepraszam wszystkich których uraziłem swoimi wpisami.

Edytowane przez kucykall
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adam38 czekam dalej na odpowiedź tu na forum od Ciebie. Wypowiadasz się z taką pewnością, jakbyś słuchał tych nadów z i bez modyfikacji, więc proszę o szczegóły. A jeżeli nie, to bardzo proszę przestań 'szczekać' w tym temacie. Nie odpowiedziałeś też na wiadomości pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kucykall nie karmić trolli przecież na tę bandę szkoda czasu na pisanie na klawiaturze.

Trzeba być ostatnim skończonym głąbem żeby oceniać coś z czym się nigdy nie miało styczności.

A jak widać znalazłoby się tu kilka przykładów.

I pomijam już aspekty czy modyfikacja poprawia czy nie chodzi mi o czysty aspekt ludzki.

Już niedługo będę porównywał z jednym z naszych użytkowników który ma Hegla h200 chyba że już go sprzedał plus lampę Cayin .

Będą porównania z Nadem moim po wspaniałym tuningu jak i kolumny Kef vs VA Mozart Grand.

I będzie bardzo obiektywne spojrzenie na temat bo sam jestem ciekaw moich Kef z lampą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze masz zmudyfikowany umysl i nie potrafisz zrozumiec tego co napisalem wyzej. Masz tam przyklady porownan swoich kolegow i z nimi sie zgadzasz, wiec coz moge ci wiecej napisac??? Nad c 320 po zmudyfikowaniu beretu i portfela gra jak nad c 356 bez grzebania waszego idola, czyli sucho i do tego zamula, tak sami napisaliscie. Moim zdaniem nad c 356 jest bardzo muzykalny i z suchym graniem nie ma nic wspolnego, oczywiscie pisze o niespartolonym wzmacniaczu bo jak gra spartolony to osoby, ktore posiadaja ten bezwartosciowy klamot dobrze wiedza. Co teraz kaze ci odpisac twoj idol??? Czekam z niecierpliwoscia? A i synek nie zapedzaj sie z tym "szczekaniem", "poszczekaj" sobie we wlasnym domu, ok?. Do Lukasz.

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Panowie,

Czytam od dwóch tygodni Wasze przemyślenia na temat NAD-ów z racji faktu poszukiwania jednego.

Przepraszam również, iż wtrącę się w trakcie tak napiętej wymiany zdań aczkolwiek poszukuje czegoś na początek dla moich B&W DM 302. Istotną kwestią jest również dla mnie wejście phono pod RP1.

Od blisko dwóch tygodni przeglądam fora internetowe i poszukuje czegoś konkretnego. Skupiłem się na NAD-ach gdyż wyczytałem, iż nieźle brzmią z głośnikami od B&W.

 

Na start nie musi to być nic z najwyższej półki. Zastanawiałem się nad leciwymi 7020e oraz 7130.

W późniejszym terminie mogłoby posłużyć jako przedwzmacniacze dla C315BEE/320BEE.

Jeżeli chodzi o słuchaną muzykę to przekrój od klasycznej po ambient/elektronikę.

Posiadam również zmieniarkę Technics SL-PD688 - nie jest to najwyższa półka i tutaj również pytanie - czy zmiana na coś innego przyniesie znacząco zmianę?

 

Będę zobowiązany za odpowiedź od tak zacnego towarzystwa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Panowie,

Czytam od dwóch tygodni Wasze przemyślenia na temat NAD-ów z racji faktu poszukiwania jednego.

Przepraszam również, iż wtrącę się w trakcie tak napiętej wymiany zdań aczkolwiek poszukuje czegoś na początek dla moich B&W DM 302. Istotną kwestią jest również dla mnie wejście phono pod RP1.

Od blisko dwóch tygodni przeglądam fora internetowe i poszukuje czegoś konkretnego. Skupiłem się na NAD-ach gdyż wyczytałem, iż nieźle brzmią z głośnikami od B&W.

 

Na start nie musi to być nic z najwyższej półki. Zastanawiałem się nad leciwymi 7020e oraz 7130.

W późniejszym terminie mogłoby posłużyć jako przedwzmacniacze dla C315BEE/320BEE.

Jeżeli chodzi o słuchaną muzykę to przekrój od klasycznej po ambient/elektronikę.

Posiadam również zmieniarkę Technics SL-PD688 - nie jest to najwyższa półka i tutaj również pytanie - czy zmiana na coś innego przyniesie znacząco zmianę?

 

Będę zobowiązany za odpowiedź od tak zacnego towarzystwa :)

Ile chcesz/możesz wydać ? Skąd jesteś? Mam w domu ze starszych serii NAD 7155 i NAD 3150 (dual mono) oraz końcówkę NAD 2100 z pre NAD 1600 z Monitor Series .Jeżeli chcesz to zapraszam na odsłuch do bełchatowa (znajdzie się też coś nowszego do porównania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się wczoraj w nocy okazyjnie dorwać NAD 315BEE. Wybierając go pozostało znalezienie przedwzmacniacza - pozostaje aktualne więc pytanie apropo możliwości użycia jako przedwzmacniacz amplitunerów 7020e lub 7130 - czy takie rozwiązanie jest możliwe i ma jakikolwiek sens?

Kwota pozostała mi na przedwzmacniacz bądź wyżej wymienione amplitunery to około 400 zł.

 

Dzięki wielkie za zaproszenie, ale niestety jestem z Gdańska więc do Bełchatowa kawałek drogi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się wczoraj w nocy okazyjnie dorwać NAD 315BEE. Wybierając go pozostało znalezienie przedwzmacniacza - pozostaje aktualne więc pytanie apropo możliwości użycia jako przedwzmacniacz amplitunerów 7020e lub 7130 - czy takie rozwiązanie jest możliwe i ma jakikolwiek sens?

Kwota pozostała mi na przedwzmacniacz bądź wyżej wymienione amplitunery to około 400 zł.

 

Dzięki wielkie za zaproszenie, ale niestety jestem z Gdańska więc do Bełchatowa kawałek drogi :)

Troche nie rozumiem , przeciez nabyles wzmacniacz to po co Ci ten ew przedwzmacniacz ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem w pierwszym poście - mam gramofon Rega RP1 i potrzebuje wejścia phono. Z tym też związane jest moje pytanie - czy istnieje możliwość podłączenia któregoś z tych amplitunerów (posiadających phono) do 315 czy lepiej nie bawić się w takie kombinacje i od razu nabyć przedwzmacniacz? Czytałem, że gramofony całkiem przyjemnie grają z tymi dwoma amplitunerami stąd pomysł na podłączenie ich do 315. Jeżeli jednak pomysł mija się z celem to będę zobowiązany za propozycję jakiegoś przedwzmacniacza do 400 zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

mam gramofon Rega RP1 i potrzebuje wejścia phono.

 

Proponuję ci zakup preampa z aukcji poniżej , nie ustępuje jakościowo sporo droższym popularnym pre Nad czy Cambridge .

Posiada dodatkowo niewielką regulację wzmocniania sygnału , w zależnosci od napięcia zastosowanej wkładki , być może nawet ustawisz sobie sygnał na poziomie Cd , nie musisz wtedy kręcić galą we wzmacniaczu by osiągnąć poziom głośności jak ze żródla .

 

Jaką masz wkładeczkę , jakie kolumny grają .

 

http://allegro.pl/przedwzmacniacz-gramofonowy-art-dj-pre-ii-i5939554049.html

 

Jak chcesz wiedzieć coś więcej , poczytaj sobie w zakladce analog o tym pre .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem w pierwszym poście - mam gramofon Rega RP1 i potrzebuje wejścia phono. Z tym też związane jest moje pytanie - czy istnieje możliwość podłączenia któregoś z tych amplitunerów (posiadających phono) do 315 czy lepiej nie bawić się w takie kombinacje i od razu nabyć przedwzmacniacz? Czytałem, że gramofony całkiem przyjemnie grają z tymi dwoma amplitunerami stąd pomysł na podłączenie ich do 315. Jeżeli jednak pomysł mija się z celem to będę zobowiązany za propozycję jakiegoś przedwzmacniacza do 400 zł :)

Racja - nie doczytalem.Bylem w podobnej sytuacji gdzie do C 320 nabylem preamp Cambridge Audio.Zabawne , ze rowniez mialem gramofon Rega Planar 3. Bardzo ladnie to gralo ( igle mialem MM).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję ci zakup preampa z aukcji poniżej , nie ustępuje jakościowo sporo droższym popularnym pre Nad czy Cambridge .

Posiada dodatkowo niewielką regulację wzmocniania sygnału , w zależnosci od napięcia zastosowanej wkładki , być może nawet ustawisz sobie sygnał na poziomie Cd , nie musisz wtedy kręcić galą we wzmacniaczu by osiągnąć poziom głośności jak ze żródla .

 

Jaką masz wkładeczkę , jakie kolumny grają .

 

http://allegro.pl/przedwzmacniacz-gramofonowy-art-dj-pre-ii-i5939554049.html

 

Jak chcesz wiedzieć coś więcej , poczytaj sobie w zakladce analog o tym pre .

 

Cenowo wygląda bardzo przystępnie. Przewinął mi się ten preamp już w jakiś budżetowych porównaniach na zagranicznych portalach. Wielkie dzięki!

 

Wkładka to któryś z modeli Ortofona, nie mam możliwości niestety teraz sprawdzić, oczywiście MM.

Głośniki: B&W DM 302.

 

Bardzo Wam dziękuję za pomoc, rozjaśniliście mi trochę sytuację i zbliżam się ku końcowi w kompletowaniu audio.

 

Pozostały jedynie dwie ostatnie kwestie. Napisałem w pierwszym poście o moim odtwarzaczu CD - Technics SL-PD688. Czy od razu skazać go na porażkę i szukać czegoś innego?

Jeżeli tak to jakiś starszy NAD do kompletu czy raczej rozejrzeć się za czymś świeższym?

 

Jest jeszcze kwestia kabli RCA. Czy połączenie wzmacniacza z przedwzmacniaczem oraz odtwarzacza CD wymaga kabli RCA wysokich jakościowo? Pytam, aby nie popełnić jakiegoś błędu składając to wszystko do całości, kwestie finansowe w tym przypadku nie mają znaczenia.

 

Kable do głośników już zakupione - jest to któryś z modeli QED, 39 zł za metr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.