Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  576 członków

NAD Klub
IGNORED

Klub NAD


mariuszdab
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych Klubowiczów

Jestescie w posiadaniu albo byliscie Dali ikon 6 Jestem ciekawy jak graja z NADem? Pozdrawiam

 

Witam. Miałem ikon 6 i nada 352 po modzie. W mojej ocenie grało to bardzo fajnie. Obecnie ikony 6 można kupić poniżej 2 tysi co jest wg mnie jest doskonałą jakością w stosunku do ceny.

 

Panowie. Mam 352 po modzie i zaczął szwankować. Gra Ok ale w pewnym momencie wyłącza się jakby ktoś wcisnął off w pilocie. Nie ma żadnej regularności. Ktoś spotkał się z takim problemem?Jeśli tak to jaki przybliżony może być koszt naprawy? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

Panowie. Mam 352 po modzie i zaczął szwankować. Gra Ok ale w pewnym momencie wyłącza się jakby ktoś wcisnął off w pilocie.

Nie martw się , nie Ty pierwszy - nie ostatni .

 

Poniżej link do aukcji , też po modzie i chyba ten sam problem .

Cena 650 , czy ktoś to kupi ? jeżeli nawet to trzeba odliczyć za modyfikację 500 i zostanie 150 " na waciki ", dobry interes :)

 

 

http://allegro.pl/wzmacniacz-nad-c350-mod-by-muda44-i6902006269.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie martw się , nie Ty pierwszy - nie ostatni .

 

Poniżej link do aukcji , też po modzie i chyba ten sam problem .

Cena 650 , czy ktoś to kupi ? jeżeli nawet to trzeba odliczyć za modyfikację 500 i zostanie 150 " na waciki ", dobry interes :)

 

 

http://allegro.pl/wzmacniacz-nad-c350-mod-by-muda44-i6902006269.html

 

Na marginesie, poruszałem ten problem wielokrotnie. Koszt modyfikacji plus elementu bazowego (wzmacniacz), plus wysyłki oraz ewentualne ryzyko związane z uszkodzeniem sprzętu, jego żywotnością to zupełnie nietrafiony pomysł, wręcz idiotyczna zabawa bo biorąc wszystkie powyższe pod uwagę...można kupić, po prostu, znacznie lepszy wzmacniacz, czy bardziej rozbudowany...a i odsprzedanie czegoś, w czym nikt nie grzebał, jest łatwiejsze.

 

BTW - inny miał tego samego C350, też z modem, za 1300, albo 1350 - no bez żartów (za mniej da się kupić świetne C370, a w podobnej cenie C372, nie mówiąc o tym, że jak ma się szczęście to 319 i C370 dostanie się za od 600 do 900 zł - tak, wiem co napisałem tutaj).

 

Witam. Miałem ikon 6 i nada 352 po modzie. W mojej ocenie grało to bardzo fajnie. Obecnie ikony 6 można kupić poniżej 2 tysi co jest wg mnie jest doskonałą jakością w stosunku do ceny.

 

Panowie. Mam 352 po modzie i zaczął szwankować. Gra Ok ale w pewnym momencie wyłącza się jakby ktoś wcisnął off w pilocie. Nie ma żadnej regularności. Ktoś spotkał się z takim problemem?Jeśli tak to jaki przybliżony może być koszt naprawy? Pozdrawiam.

Zwróć się do moddera w sprawie gwarancji...rękojmi itd...wszak chyba wziął za to pieniądze, nie robił tego za darmo? Edytowane przez firekage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z przedmówcą:-) Zadzwoń do osoby która wykonywała moda, jeżeli nie jest to odosobniony problem to powinna wiedzieć o co chodzi a jeśli nie to myślę że się tym zainteresuje żeby uniknąć tego typu niespodzianek w przyszłości.

Pozdrawiam!

 

Modyfikacja była robiona kilka lat temu więc gwarancja jak wszędzie wygasła. Oczywiście kontaktowałem się z moderem ale rozłożył ręce. Podobno mód nie ingerował w kwestie sterowania zasilaniem. Ja nie znam się na tym w ogóle. Dlatego pytam. Wzmacniacz służy mi kilka ładnych lat. Nie wiadomo czy modyfikacja w jakiś sposób przyczyniła się do usterki. W poniedziałek jestem umówiony na odsłuchy wzmakow bo tez niedawno zmieniłem kolumny na dali opticon 6. Będę słuchał Nad c368 i marantz 8005 plus coś co mi poleci sprzedawca. Dodatkowo porównam z tym uszkodzonym nadem który jak wspomniałem wyłącza się ale jeszcze gra czasem bez przerwy Ok 5 godzin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zrozumiałe jeśli chodzi o gwarancje :-( Kąśliwymi uwagami kolegów na temat moda się nie przejmuj :-) Jeżeli wyłącza się raz na pięć godzin to nie tragedia tym bardziej że chcesz go wymienić. Co do serwisu to niestety Ci nie pomogę. Ja bym oddał do jakiegoś najbliższego od miejsca zamieszkania. Ostatnio zepsuł mi się aparat i wzięli mi 30zł za wycenę naprawy więc nie jest drogo.

Edytowane przez Kejup
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zrozumiałe jeśli chodzi o gwarancje :-( Kąśliwymi uwagami kolegów na temat moda się nie przejmuj :-) Jeżeli wyłącza się raz na pięć godzin to nie tragedia tym bardziej że chcesz go wymienić. Co do serwisu to niestety Ci nie pomogę.

 

Wiesz. Chcę wymienić na coś lepszego. Jeśli coś zagra dużo lepiej od tego nada w cenie katalogowej Ok 7 tysi to wymienię ale wcześniej porównywałem z paroma wzmagania w cenie Ok 5 tysi i ten stary nad po modzie grał po prostu lepiej. Mimo uwag kolegów dam go do serwisu i zobaczymy. Boję się niestety ze c368 zagra gorzej choć dla mnie to byłoby idealne rozwiązanie. Dokupiłbym moduł bluesounda i wszystko w jednej skrzynce. Słucham tylko strumieniowo. I proszę nie komentujcie tego. Mój problem dotyczy teraz tylko wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wiesz. Chcę wymienić na coś lepszego. Jeśli coś zagra dużo lepiej od tego nada w cenie katalogowej Ok 7 tysi to wymienię ale wcześniej porównywałem z paroma wzmagania w cenie Ok 5 tysi i ten stary nad po modzie grał po prostu lepiej.

No to teraz podpadłeś:-)

Ja też mam nada po modzie i jestem zadowolony. Ostatnio też porównywałem go z innym wzmakiem i wyszedł z pojedynku zwycięsko więc Cię rozumiem. Do 7 tyś jest już mega wybór a jeśli dorzucisz do tego używki to już będzie grubo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zrozumiałe jeśli chodzi o gwarancje :-( Kąśliwymi uwagami kolegów na temat moda się nie przejmuj :-) Jeżeli wyłącza się raz na pięć godzin to nie tragedia tym bardziej że chcesz go wymienić. Co do serwisu to niestety Ci nie pomogę. Ja bym oddał do jakiegoś najbliższego od miejsca zamieszkania. Ostatnio zepsuł mi się aparat i wzięli mi 30zł za wycenę naprawy więc nie jest drogo.

Przypomina mi się pewien Arcam, gdzie sprzedający nie napisał całej prawdy o tym, że w trybie stand-by wzmacniacz przestaje reagować na polecenia/sterowanie pilotem...ot. taki drobny feler, jak u kolegi wyżej - niech ktoś inny kupi i..."się nie przejmuje tym, że się wyłączą".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomina mi się pewien Arcam, gdzie sprzedający nie napisał całej prawdy o tym, że w trybie stand-by wzmacniacz przestaje reagować na polecenia/sterowanie pilotem...ot. taki drobny feler, jak u kolegi wyżej - niech ktoś inny kupi i..."się nie przejmuje tym, że się wyłączą".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomina mi się pewien Arcam, gdzie sprzedający nie napisał całej prawdy o tym, że w trybie stand-by wzmacniacz przestaje reagować na polecenia/sterowanie pilotem...ot. taki drobny feler, jak u kolegi wyżej - niech ktoś inny kupi i..."się nie przejmuje tym, że się wyłączą".

Na szczęście kolega nie zamierza tak zrobić tylko oddać go do naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście kolega nie zamierza tak zrobić tylko oddać go do naprawy.

Znasz to powiedzenie o naprawach rzeczy już "naprawianych" czy też "modyfikowanych"? Część serwisów, elektroników, zwyczajnie tego nie lubi, bo często następuje sytuacja nazywana: "nie wiadomo co autor miał na myśli".

 

Ps - oby się udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dadzą radę :-)

Każde urządzenie jeśli może się zepsuć na pewno się kiedyś zepsuje - jak to kiedyś ktoś powiedział. Ten wzmacniacz ma kilkanaście lat. W poniedziałek zawiozę do serwisu. Dam wam znać co i jak. Już wiem że część ludzi nie chce się podjąć bo to czasochłonne. (najlepiej jakby w ogóle się nie włączał). Przeciwników informuję, że mój następny wzmak to też będzie najprawdopodobniej modyfikowany Nad 356. :) 352 pójdzie na sprzedaż jeśli będzie naprawiona i z pełną informacją o naprawie i modzie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i moja przygoda z Nadem się skończyła. W poniedziałek wziąłem pod pachę mojego uszkodzonego Nada 352 z modem i udałem się do jednego ze sklepów na odsłuchy. Jak pisałem wcześniej chciałem posłuchać nowego Nada c368, Marantza 8005 i czegoś co wg sprzedawcy zmiazdzy mojego Nada i zgra sie z Opticonami. Na początek poszedł NAD 368 i powiem wam to jest totalna porażka ta nowa linia. Stary 326 jest o niebo lepszy a mój 352 nie dał mu szans. Pan sorzrdawca powiedział żebym odpuścił Marantza i przyniósł Vincenta SV-237. No i szczęka upadła na podłogę. Nie będę tu opisywał brzmienia tej hybrydy bo można te opisy znaleźć w necie ale przy nim mój modyfikowany Nad po prostu wyglądał brzmieniowo jak tanie radio tranzystorowe. Potem przystąpiłem do negocjacji i teraz już czekam na nówkę sztukę tego Vincenta która przyjedzie w poniedziałek lub wtorek. Reasumując, miałem przez pare ładnych lat W sumie dwa modele Nada + ten drugi z modem i stwierdzam ze modyfikowany 352 gra lepiej od fabrycznego. Spokojnie można go postawić obok wzmacniaczy za 4-5 tysi ale niestety wzmacniacz za 8000 nie dał mu już żadnych szans. Oczywiście jest to moja subiektywna ocena choć poparta jeszcze dwoma parami uszu kolegów którzy byli na tych odsłuchać i Vincent po prostu nas oczarował. Z pewną nostalgia ale żegnam się z marką Nad. A i jeszcze ciekawostka od sprzedawcy. Nowe nady sprzedają się 1:10 w stosunku do starych modeli. Pozdrawiam i nadal uważam ze w pewnym przedziale cenowym NAD to dobry wzmacniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję zakupu :-) Kolumny jakie posiadasz to dali ikon 6? Jeżeli tak to teraz czas na nie.

 

P.S.

Napaliłem się żeby posłuchać Twojej nowej zabawki i porównać ją z moim złomkiem ;-)

 

Moje kolumny to Dali Opticon 6 nie ikon. Te opticony tez niedaw o kupiłem. Między nimi a ikonami jest przepaść. Ok jesteśmy w kontakcie. Ja uruchomię wszystko na początku przyszłego tyg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pisałem o nim nieco wyżej. Dla mnie totalna porażka w stosunku do starych nadów. Słaby dół, średnica. W zasadzie tylko góra gra. To mimo akcji marketingowej nada nieudany wg mnie produkt. Szkoda czasu. To jest cyfrowka i brzmi jak cyfrówka. Stary 326 gra o niebo lepiej. Nie wiem ile oni płacą za te pozytywne opinie na jego temat w necie. Ale najlepiej posłuchać i samemu ocenić. Mój 352 po prostu wciągnął jedną dziurką nosa tego 368. Już pisałem wyżej nowe nady sprzedają się teraz wg starych w stosunku 1 do 10. Czyli w ogóle się nie sprzedaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój 352 po prostu wciągnął jedną dziurką nosa tego 368. Już pisałem wyżej nowe nady sprzedają się teraz wg starych w stosunku 1 do 10. Czyli w ogóle się nie sprzedaje.

Hm tak myślałem, patrząc jeszcze na flaki, brak toroidala, mała płytka główna i po bokach audiofilskie powietrze no i klasa D. Cyfrówka. Czyli muszę błądzić gdzieś między lampą a jakąś Hybrydą. No i chyba padnie też na Vincenta. Ale dzięki za szczerą wypowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem wyżej nowe nady sprzedają się teraz wg starych w stosunku 1 do 10. Czyli w ogóle się nie sprzedaje.

Oczywiście, dysponujesz globalnymi danymi sprzedażowymi firmy NAD i wiesz, że nowa seria nie sprzedaje się...

 

Nie odnoszę się do tematu różnic w dźwięku między nimi - rozumiem, że miałeś możliwość słuchania obu, u siebie w domu, przez kilka/naście godzin...a to jego "uszkodzenie", jak rozumiem...to określenie "moda"...

Hm tak myślałem, patrząc jeszcze na flaki, brak toroidala, mała płytka główna i po bokach audiofilskie powietrze no i klasa D. Cyfrówka. Czyli muszę błądzić gdzieś między lampą a jakąś Hybrydą. No i chyba padnie też na Vincenta. Ale dzięki za szczerą wypowiedź.

Co z tego, że może być mała płytka, brak toroida. Moce mają takie, jak poprzednie serie - kwestia jedynie wykonania konstrukcyjnego. To na tym forum podawano pewien artykuł z ciekawym testem, w którym muzycy filharmonii nie odróżnili prawdziwych skrzypiec, od nowych, elektronicznych, więc bez żartów. Odpowiednio zrobiony produkt sprzeda się. Znając życie, spora grupa ludzi będzie je wychwalać w momencie, gdy kupi tanio używkę...to jest za 10 lat, bo obecnie, najtańszy, 40W "nowy" NAD to mniej więcej cenowy odpowiednik starszej 80-siątki, jak 356BEE...czyli, z tego co pamiętam, jakoś lekko ponad 3000 i to dodatkowo z ledwo 1 parą wyjścia na kolumny...

 

Ps - cenę bije też moduł DAC + wifi...

Edytowane przez firekage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, dysponujesz globalnymi danymi sprzedażowymi firmy NAD i wiesz, że nowa seria nie sprzedaje się...

 

Pisałem że są to dane jednego sklepu. No ale pewnie może w tym jednym nie sprzedaje się Nowy NAD gdzie dotychczas stare modele sprzedawały się bardzo dobrze. Klienci na pewno kupują je w odwrotnym stosunku w innych sklepach

Co do jakości dźwięku - pisałem o subiektywnych odczuciach, W tym przypadku nie trzeba kilkunastu godzin, wystarczy kilkanaście minut. Przynajmniej mnie i osobom które tam ze mną były.

Pozdrawiam i polecam posłuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przez kilka miesięcy C368, a teraz gram na C388 i jestem zadowolony. Nie jestem audiofilem, ale lubię posłuchać dobrej jakościowo muzyki. Po wielu odsłuchach wybrałem właśnie NADa z BluOS. Z poprzedniego zestawu miałem Klipsche Rp-260, ale planuję je wkrótce wymienić na coś lepszego. Choć poszukiwania są w trakcie mam już kilku faworytów.

 

Zgadzam się z Kejupem, to nam ma się podobać. Specjalistyczni recenzenci też mają swoją manierę i świadome lub podświadome preferencje dotyczące dzwięków i być może nawet marek.

Edytowane przez jaxcek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

No i wbrew życzeniom niektórych NADa udało się naprawić. Usterka drobna nie miała żadnego związku z modem. Zresztą rozmawiałem bezpośrednio z właścicielem NADa który był tu podawany jako przykład awarii w wyniku modyfikacji i przyznał, że wzmacniacz wyłączał się jeszcze przed modem. Nieważne. Najważniejsze że mój sprzęt jest juz w pełni sprawny i przy okazji naprawy przeszedł kompleksowy przegląd i wszystko jest w najlepszym porządku. Jak wspominałem przesiadłem się na Vicka więc Nad zostanie przeze mnie wystawiony na sprzedaż jako pełnosprawny sprzęt.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na marginesie, poruszałem ten problem wielokrotnie. Koszt modyfikacji plus elementu bazowego (wzmacniacz), plus wysyłki oraz ewentualne ryzyko związane z uszkodzeniem sprzętu, jego żywotnością to zupełnie nietrafiony pomysł, wręcz idiotyczna zabawa bo biorąc wszystkie powyższe pod uwagę...można kupić, po prostu, znacznie lepszy wzmacniacz, czy bardziej rozbudowany...a i odsprzedanie czegoś, w czym nikt nie grzebał, jest łatwiejsze.

 

BTW - inny miał tego samego C350, też z modem, za 1300, albo 1350 - no bez żartów (za mniej da się kupić świetne C370, a w podobnej cenie C372, nie mówiąc o tym, że jak ma się szczęście to 319 i C370 dostanie się za od 600 do 900 zł - tak, wiem co napisałem tutaj).

 

Zwróć się do moddera w sprawie gwarancji...rękojmi itd...wszak chyba wziął za to pieniądze, nie robił tego za darmo?

Oj chętnie kupie 370 nie mówiąc o 319 nie grzebane za 600 czy 800 zł każdą ilość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio byłem na odsłuchach w salonie audio i pierwszy raz słuchałem NAD-a.A dokładnie C316.To maleństwo mile mnie zaskoczyło energią,wykopem.Przez co zainteresowałem się tymi wzmacniaczami.Napiszcie proszę jakimi modelami(nowe,stare)warto się zainteresować,a jakich unikać i dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.