Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz na GM70


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Do tego przetestuje jeszcze raz jak GM70 wchodzi w A2. Kiedys doszedlem do 48W przy 850V/120mA/-65V.

 

 

Naprawdę?

Moje lampy gm-70 mają moc admisyjną 150 wat........nawet Amplifon to wie)

 

Panie Maćku.........proszę nie iść ta drogą-bo 48 wat przy 850V/120mA-65V...........to są bajki proszę mi wierzyć

Przy tym napięciu 30 wat jak Pan ma to niestety wszystko.

Kazdy pomiar jest przy generatorze i oscyloskopie na stalym obciazeniu rezystororowym. Pomiar napiecia na rezystorze miernikiem uniwerslanym w zakresie czestotliwosci dla prawidlowego pomiaru dla miernika. Do tego weryfikacja na oscyloskopie. Moj kolega pomierzyl na gm dokladnie tyle samo z dokladnosvia do 1W, czyli 35-36w na trafie 6-7k.

 

Przy sterowaniu interstage lampa wchodzi w A2 w pozytywne napiecie na siatce i siatka zaczyna pomierac prad i dlaczego zakladacie ze moc sie nie zwiekszy?

 

Zmierzylem wlasnie....

Na it wyszlo tak samo jak na kondensatorze czyli 36W.

Na rezystorze 8 ohm, widoczne znieksztalcenia sinusa zaczynaly sie od 17V na wyjsciu. Granica rozsadku byla przy 19V czyli 45w.

Dla purystow jednak mozna przyjac 17V.

Oczywiscie ktos moglby zauwac zmiany juz przy 16V, stad 32w.

Nie bede kruszyl kopii o kilka W.

Prawdopodobnie nie przekraczam 10W przy glosnym sluchaniu

Gość Father_PiO

(Konto usunięte)

Czyli w sumie nie wiadomo, przy jakim THD ten pomiar, a więc nie ma jak porównać z innymi pomiarami. Bo oczywiście co innego 30W @ 1% THD, a co innego 30W @ 10% THD. Na oscyloskopie zniekształcenia zaczynają być widoczne dopiero od 5-6% THD, czyli właściwie już poza granicą "sensowności".

Ja to inaczej liczę 850V minus około 150V z początkowej charakterystyki lampy zostaje 700V x 0,12A =84 84/2=42W i to jest max co można wycisnąć.

Od tych 42W należy jeszcze odjąć jakieś 1 W strat na tarfie. Ale to nadal czysta teoria bo patrząc na charakterystykę lampy to aby popłynął prąd 240mA przy napięciu 150V napięcie na siatce musi wynosić +50V zatem aby to wszystko działało amplituda napięcia na siatce musi wynosić 230V PP!!!!!!

przy impedancji 6-7k natąpi znacznie wcześniej odcięcie bo przy układzie działającym w A2 całkowite wyłączenie lampy musiało by nastąpić aż przy napięciu 180V (przy założeniu że masz na siatce -65V) co przy tak niskiej impedancji jest nierealne.

Zatem bez zmiany napięcia zasilania i ogólnie punktów pracy lampy oraz impedancji trafa niewiele uzyskasz wchodząc w klasę A2.

Prąd siatki nie ma nic do rzeczy bo płynie od siatki do katody i nie ma wpływu na moc wyjściową która jest pobierana z anody.

 

Mało tego przy 850V i 0,12A pracując w A1 masz tylko około 23W a realnie na oko nie więcej niż 21W.

Moj kolega pomierzyl na gm dokladnie tyle samo z dokladnosvia do 1W, czyli 35-36w na trafie 6-7k.

 

Zmierzylem wlasnie....

 

 

Prosty wniosek-kolega miał popsuty miernik.

 

pozdr.

Muszę sprostować to co wcześniej napisałem bo myślałem tylko o mocy teoretycznej do uzyskania bez patrzenia na charakterystykę lampy (z pamięci)

W wyliczeniu 700V x 0,12A =84 84/2=42W miałem na myśli pełną amplitudę prądu i realnego napięcia. Co jest nierealne. Nie brałem pod uwagę impedancji a ta powoduje że amplituda prądu jest dużo mniejsza. Chciałem tylko pokazać że 48W przy 850V i 120mA to czysta abstrakcja. Zresztą to nawet na oko widać ze to kompletna bzdura 850V x 0,12A = 102 W "idealny" wzmacniacz w klasie A może mieć sprawność teoretyczną 50% zatem 102/2=51 !!!!!!!! Tu mówimy o 48W a to niewiele brakuje do 51 jeszcze 3W i byłoby perprtum mobile:)

 

Jutro siądę na chwilę dokładnie policzę i puszczę konkretne dane. A powyższy wpis proszę traktować jako tylko orientacyjny.

 

36w mierze teraz przy kondensatorze

 

Przy jakim kondensatorze?

Edytowane przez amplifon

Pytanie o poziom znieksztalcen przy ktorym mierzymy moc. Oczywiscie ciezko zauwazyc typowe 3% ,szczegolnie kiedy przy prawie pelnej mocy normalnie poeuszamy sie w zakresie procentowym anie dziediatych czy setnych procenta jak w tranzystorach.

Kiedy ucho slyszy clipping parzystych harmonicznych?

Wspomnie przeze mnie 19V mierxone na rezystorze obciazajacym jest momentem ewidentnego splaszczenia przebiegu granicy, gdzie nie nastepuje juz zwiekszanie napiecia. 17v jest momentem startu i prawdopodovnym momentem gdzie zaczniemy cos slyszec, stad 36W.

Kruszenie kopii o detale.

 

Mam teraz wiekszy problem.

Pomierzony za maly voltage swing na interstage na niskich czestotliwosciach. Niby realna czesc mocy przy tych czestotliwosciach jest niewielka ale sztuka cierpi.

Kiedy prosisz o min 150v rms @ 20Hz a dostajesz 30v to niesmak pozostaje. Sprobuje zmniejszyc DC lampy. Albo wiec zle dobrana szczelina albo za maly rdzen. Finemet nasyca sie chyba przy ok 1.25T, wiec sporo mniej niz stal silikonowa

Obiecałem policzyć to zamieszczam wyniki

 

Dla Ua=850V Ia=0,12A

 

A1 Ra=6000 P=16-17W

A1 Ra=7000 P=17-18W

 

A2 Ra=6000 P=30-31W

A2 Ra=7000 P=28-29W

 

Wszystkie dane do obliczeń zaokrąglane w górę i nawet trochę naciągane. W przypadku pracy w A2 dość głębokie sterowanie szczytowe dodatnie napięcie siatki +40V amplituda napięcia siatki ponad 200V PP. Ostatnie kilka watów to spore zniekształcenia.

Tak z doświadczenia to należy jeszcze te wyniki ściągnąć w dół o 1-2W na straty na trafie.

Kolega Maciek chyba podawał moc sumarycznie dla dwóch kanałów. Wtedy prawie by się zgadzało. Czy nie prościej odwiedzić Andrzeja w Staszowie i zmierzyć wzmacniacz zgodnie z obowiązującymi normami?

 

Jeżeli z GMki koledzy "wyciskają" 20W to lepiej się przerzucić na 6S33S, szkoda marnować potencjał tej triody.

Maćku, kto nawijał Ci trafo wyjściowe?

Edytowane przez Szymon

Mozecie sobie zartowac oczywiscie. Takie prawo forum.

Skonczylem wlasnie przerabiane wzmacniacza pod interstage i po raz kolejny mierzylem moc. Na rezystorze 8ohm (sprawdzone), sinus na wyjsciu dla 1khz jest niezmieniony do 17v na mierniku, ktory wskacuje dobrze w zakresie 100hz-kilka khz. Potwierdzone przez oscyloskop,

 

Lampa wyjsciowa pracuje na 920v a-masa w autobias przy -65v na siatce, wiec ok 860v a-k.

 

Szykuje elaborat na blogu.

Powodzenia

 

...a trafo wyjsciowe Tribute amorph

Szymon tu nie trzeba jakiś wielkich filozofii natomiast jest gdzieś jakiś błąd pomiarowy.

Proste przeliczenia to ukazują no chyba że stał się kolejny cud.

Zresztą 48W (co było czystą abstrakcją) o których była mowa na początku już stopniało do 36 co jest bardziej realne ale nadal bardzo mało prawdopodobne w świetle dostępnych wykresów charakterystyk.

Jest właśnie możliwość że wykresy dostępne w necie do GM70 są przekłamane w zakresie dodatnich napięć siatki i to by wiele tłumaczyło bo nawet niewielka odchyłka powoduje spore błędy potem w obliczeniach.

Ale dla mnie to nadal jest niejasne bo w świetle tego co napisał MaciekP

Lampa wyjsciowa pracuje na 920v a-masa w autobias przy -65v na siatce, wiec ok 860v a-k.

Wnioskuję że jego trafo ma 500ohm rezystancji uzwojenia pierwotnego zatem przy prądzie 0,12A traci na nim 3,6W mocy z czystej rezystancji a to sporo.

 

Macku nie traktuj tego personalnie po prostu coś mi się w tym wszystkim nie zgada i tyle.

Tak jak pisałem są dwie opcje masz gdzieś jakiś błąd pomiarowy albo wykresy są do bani trzeciej opcji nie widzę.

Gm70 liczyłem wielokrotnie i moje obliczenia zawsze w 100% (z dość dużą dokładnością) się pokrywały potem w raelu zawsze trochę w dół niż w górę ale to było w klasie A1. Być może że wykres który mam ma przekłamania.

Edytowane przez amplifon

Możliwe że charakterystyki lampy niezbyt dokładnie odzwierciedlają rzeczywistą lampę ale nie ma to nic do rzeczy ponieważ moc jest obliczona z napięcia wtórnego i rezystancji obciążenia. Można zatem potraktować cały wzmacniacz jak czarną skrzynkę (bez wnikania co tam jest) z której wychodzą dwa druty do których podłączony jest rezystor 8 Ohm na którym występuje napięcie 17V. Sam miernik może i nie mierzy dokładnie ale jeśli to napięcie jest jednocześnie widoczne na oscyloskopie to gdzie jest błąd? Zakładam że oscyloskop jest poprawnie skalibrowany. Pytanie jest takie, Co to jest te 17V, RMS? Peak?

"A little knowledge inclineth men's minds toward atheism, but greatness of knowledge bringeth men's minds back again to God" Lord Bacon

Widze ze banalny problem rozpalil emocje:)

 

Zmierzylem dokladnie.

 

Rdc poerwotnego trafa wyjsciowego to 167ohm

Prad dc przez lampe to 111mA

Napiecie anoda-karoda lampy to 860v

Polaryzadja siatki 65.5v

 

Napiecie zmierzone na oporniku 8ohm dobrym miernikiem uniwersalnym 17v dla 1khz.

Potwoerdzone z oscyloskopowego vpp na rms jako 0.3535 x vpp=17v

 

Clou programu to okreslenie poczatku clippingu, bo jak wiadomo clipping w lampach narasta powoli i moich pomiarach zawiera sie pomiedzy 17 a 19v na wyjsciu

W takim razie na oporniku 8 Ohm wydzieli się 36W przy 17V, skądkolwiek to 17V by nie pochodziło.

"A little knowledge inclineth men's minds toward atheism, but greatness of knowledge bringeth men's minds back again to God" Lord Bacon

Gość Father_PiO

(Konto usunięte)

Po prostu podłącz wreszcie miernik zniekształceń. To tylko dwa głupie oporniki i demo pakietu ARTA z netu za darmo. Komputer już masz, skoro piszesz na forum :-)

=>MaciekP

Nie doczytałem że masz autobias i pomyślałem że te 60V tracisz na trafie:) stąd te 500ohm

 

Może faktycznie tyle z tego wychodzi zatem wykresy mogą być do niczego przynajmniej dla dodatnich napięć bo dla ujemnych są ok na pewno. Kiedyś mierzyłem charakterystykę lampy 833A i niestety sporo ona odbiegała od tego co jest na wykresach właśnie w zakresie nap dodatnich. Aż z ciekawości to zmierzę.

Edytowane przez amplifon

Także reasumując,aż strach pomyśleć jaka moc będzie miał wzmak gdy napięcie po wyprostowaniu będzie mieć 1500 volt.

Panie Amplifonie proszę nawet nie próbować tego liczyć.

Także reasumując,aż strach pomyśleć jaka moc będzie miał wzmak gdy napięcie po wyprostowaniu będzie mieć 1500 volt.

Panie Amplifonie proszę nawet nie próbować tego liczyć.

Przelicznik jest bardzo prosty tysiąc pinćset dwa dziewińcet. Oj kolega chyba na wagary chodził.

Także reasumując,aż strach pomyśleć jaka moc będzie miał wzmak gdy napięcie po wyprostowaniu będzie mieć 1500 volt.

Panie Amplifonie proszę nawet nie próbować tego liczyć.

 

A tak na oko to ze dwa razy tyle:)

 

A tak poważnie to trochę się wyjaśniło po pomiarach w kilku punktach już widzę że te wykresy dostępne w necie nijak się mają do rzeczywistości. Nie chciało mi się zbytnio bawić ale raczej na pewno wszystko jest bardziej liniowe niż na wykresach.

Edytowane przez amplifon
Gość jt211

(Konto usunięte)

 

 

A tak na oko to ze dwa razy tyle:)

 

A tak poważnie to trochę się wyjaśniło po pomiarach w kilku punktach już widzę że te wykresy dostępne w necie nijak się mają do rzeczywistości. Nie chciało mi się zbytnio bawić ale raczej na pewno wszystko jest bardziej liniowe niż na wykresach.

Panowie tak prosto to chyba nie będzie bo przy 1500V na anodzie trafo

wyjdzie dużo więcej jak 6-7kohm :>)

Oporność GM70 wzrośnie a trafo wyjdzie 12-14kohm czyli zmieni się przekładnia.

To nie perpetuum mobile niestety ...

Panie Andrzeju czy w Amplifonie GM70 jest trafo międzystopniowe ?

Pytam tak z ciekawości.

Nie ma trafa międzystopniowego. Układ działa w A1 ale na wysokim napięciu.

Robiłem próby kiedyś z trafami między stopniami i były z tym same problemy. Prawda jest taka że często trafo międzystopniowe gorzej się spisywało niż wyjściowe. Zresztą ja chciałem zrobić integrę co niejako wymuszało pewne rozwiązania bo nie miałem np miejsca na jakąś 300B czy 2a3 do sterowania.

Ale nawet jakby to były monobloki to nie wiem czy bym się na to zdecydował. Ja jestem zwolennikiem prostych konkretnych rozwiązań których często nie uznajecie. O ile jeszcze trafo międzystopniowe to bym jeszcze dopuścił (nawet myślę o czymś takim w preampie) to np nigdy nie zastosuję dławika w zasilaniu bo to dla mnie jedno wielkie nieporozumienie.

Polecam symulacje zmiennego obciazenia w psu designerze. Wiadc dokladnie jak reaguje uklad przy zastosowaniu filtrowania RC, czy nawet LC ale z duzymi kondensatorami. Stad tak wielu stosuje kilka dlawikow w PSu z malymi pojemnosciami.

 

Moj eksperyment w zasilaniu DAC pokazal o ile lepiej brzmi obciazanie rectifiera dlawikiem a nie kondensatorem, ale tego akurat nie zrobilem w gm70 ze wzledow praktycznych, gdyz nie znalazlem dlawika, ktory by nie brumil przy LC na takim napieciu.

 

Wzgledy komercyjne: kosztowe, objetosciowe, wagowe itp wymuszaja pewne rozwiazania, ale zeby od razu dopasowywac do tego teorie? :)

Gość jt211

(Konto usunięte)

Nie ma trafa międzystopniowego. Układ działa w A1 ale na wysokim napięciu.

Robiłem próby kiedyś z trafami między stopniami i były z tym same problemy. Prawda jest taka że często trafo międzystopniowe gorzej się spisywało niż wyjściowe. Zresztą ja chciałem zrobić integrę co niejako wymuszało pewne rozwiązania bo nie miałem np miejsca na jakąś 300B czy 2a3 do sterowania.

Ale nawet jakby to były monobloki to nie wiem czy bym się na to zdecydował. Ja jestem zwolennikiem prostych konkretnych rozwiązań których często nie uznajecie. O ile jeszcze trafo międzystopniowe to bym jeszcze dopuścił (nawet myślę o czymś takim w preampie) to np nigdy nie zastosuję dławika w zasilaniu bo to dla mnie jedno wielkie nieporozumienie.

Panie Andrzeju pytałem o to trafo bo to jedyne logiczne wytłumaczenie uzyskania

mocy 42W z lampy GM70.Resztę pominę dyplomatycznym milczeniem.

Jedna rada przy tych cenach może warto się dowiedzieć kto to taki np. Dave Sladge.

 

 

Polecam symulacje zmiennego obciazenia w psu designerze. Wiadc dokladnie jak reaguje uklad przy zastosowaniu filtrowania RC, czy nawet LC ale z duzymi kondensatorami. Stad tak wielu stosuje kilka dlawikow w PSu z malymi pojemnosciami.

 

Moj eksperyment w zasilaniu DAC pokazal o ile lepiej brzmi obciazanie rectifiera dlawikiem a nie kondensatorem, ale tego akurat nie zrobilem w gm70 ze wzledow praktycznych, gdyz nie znalazlem dlawika, ktory by nie brumil przy LC na takim napieciu.

 

Wzgledy komercyjne: kosztowe, objetosciowe, wagowe itp wymuszaja pewne rozwiazania, ale zeby od razu dopasowywac do tego teorie? :)

Jedyna rada na LC powyżej 1000V to stare induktory zalewane w puszkach

z WV powyżej 2500V ani to małe ani tanie i waży ...

Moje wytrzymały LC z 1350VDC na wyjściu bez brumienia i nagrzewania się.

Collins idealne do rtęciowych prostowników .... może kiedyś :)

Edytowane przez jt211

jest jeszcze jeden problem...

Przy CLCLC mam 0-700V na trafie, mostek hybrydowy.

Zabezpieczniem w przypadku padu lampy GM70 jest bleeder, ktory pobiera jakies 10mA.

Jest to potrzebne, gdyz mam w szeregu dwa kondensatory na 500V, wiec jezeli utracimy GM70, obciazenie ukladu zasilania spadnie ze 120-130mA do...10mA.

Napiecie na kondensatorach podkoczy do rowno 1000V, wiec bezpiecznie.

 

Kiedy jednak przejdziemy na LCLC, trzeba dac juz 1200V AC, co przy normalnej pracy da ok 950V przed trafem wyjsciowym ale juz przy utracie GM70 i spadku obciazenia do 10mA podniesie napiecie do >1500V...i wystrzeli drogie elektrolity.

 

Albo wiec zrobimy np zenery na tyle duze ze np przy 1000V (spotkalem je maksymalnie na 200V) zaczna pobierac tyle pradu aby ustabilizowac napiecie, ale zmienimy kondensatory na takie na 1500V, albo jakis inny wynalazek zabezpieczajacy.

 

przyklad ukladu LCLC w zalaczeniu i pokazana zmiana obciazenia ze 150mA na 10mA.

 

...mozna jeszcze laczyc zenery szeregowo (co juz dawno robilem we wzmacniaczu na 300B) lub pomyslec o jakims przekazniku. Sadze ze wtedy jednak cewka powinna byc szeregowo z lampa...nie za fajny pomysl bo bedzie w torze sygnałowym.... jakies pomysly?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A gdyby tak Transil + Rezystor mocy ?

Albo jeszcze lepiej: Transil + sznurek żaróweczek 230V / 15W ?

Albo jeszcze lepiej: Transile (łącznie na 1000V) + rezystor mocy (shunt do masy) + bezpiecznik przed kondami filtra.

Edytowane przez zjj_wwa

dzieki, przeanalizuje....

 

Przy okazji policzylem zenery....:-(

 

Napiecie dochodzi ochodzi do 1000V, przez zenera idzie prad tyle mA ile potrzeba aby uklad się zatrzymal na 1000V. Normalnie jest 950V, wiec dlawiki i lampa wytrzymaja, bo pobor pradu bedzie nizszy niz normalnie.

Prawdopodbnie ok 100mA

 

 

MOC wydzielana na zenerach=V*A=1000*0.1=100W…ooops….

Niedobrze. Trzeba dac od cholery duzych zenerow....nierealne zupelnie....

Zenery wiec odpadaja....

 

..ale transile dzialaja jak Zenery tylko na bardzo krotkie wyladowania, np przepiecia. Tutaj chodzi stale zabezpiecznie ukladu zasilajacego przez jakis czas, poki sie nie zorientuje ze cos padlo i nie gra. Moze to trwac kilkanascie minut, bo np. jestem w lazience:-)

Transil (jeden lub więcej, tak aby suma wyniosła 1000V) ... wyzwoli działanie typu "shunt" do masy ... lawinowo.

Ale nad tą lawiną będziesz mógł zapanować stosując np. pięć termistorów typu PTC, czyli żarówki 15W/230V. Żarówki z pozoru są głupawe, ale za to OD RAZU widać będzie, że coś jest mocno nie tak jak trzeba.

Wizualnie.

Układ transil-żarówki popadnie w samoregulację. Żarówki, czyli elementy typu PTC, zahamują prąd do wartości w najgorszym przypadku nie wyższej niż 15W/230V. (Czyli 65mA?). Transil się nie spali. Przynajmniej nie powinien. Oporność żarówek samoczynnie dostosuje się tak, aby napięcie na układzie transil - żarówki było równe wartości wyzwalania transila. "Chyba". Jedyna słabość tego rozwiązania polega na tym, że działa ono tak długo, .... dopóki jedna z żarówek się nie przepali.

W sytuacji gdy się przepali żarówka - to przy okazji wybuchną kondensatory.

 

Dlatego też alternatywnie proszę rozważ rezystor mocy (a raczej sznurek takich rezystorów) ... oraz bezpiecznik przed kondami filtra. Będzie to strategia typu "crow-bar" -- czyli zrobienie z premedytacją zwarcia w celu wysadzenia bezpiecznika.

 

Alternatywnie: Opornik pomiarowy prądu katody lampy mocy, komparator, potem mały układzik sterowania, sprzężony z obwodami przekaźnikowymi dbającymi o wieloetapową sekwencję załączania zasilania po pierwotnej stronie uzwojeń transformatorów zasilających.

Edytowane przez zjj_wwa

Panie Andrzeju pytałem o to trafo bo to jedyne logiczne wytłumaczenie uzyskania

mocy 42W z lampy GM70.Resztę pominę dyplomatycznym milczeniem.

Jedna rada przy tych cenach może warto się dowiedzieć kto to taki np. Dave Sladge.

 

Nie możliwe to jest dla mnie uzyskanie 48W z założeń Ua=860V i Ia=0,12A bo to perpetum mobile zaczyna się robić i zaczyna przeczyć fizyce. Również uzyskanie 36W jest mało prawdopodobne ale może jednak możliwe bo jaki zmierzyłem kilka punktów to wskazuje że lampa ta zachowuje sie bardziej liniowo niż wskazują to dostępne wykresy.

A jak uzyskać 42W odsyłam do 9 strony tego wątku. Wszystko tam napisałem choć wtedy nieźle mi się dostało za to że burzę ogólnie przyjęte teorie.

Masz tam założenia wystarczy kalkulator i wykres żeby sprawdzić:)

To co wtedy okrzyknięte że niemożliwe jest w moim wzmacniaczu a obliczenia i założenia które wtedy podałem się w 100% potwierdziły.

Była niezła jazda z trafem ale to co miało też być niemożliwe dało się zrobić.

 

Kto to jest Dave Sladge? Co to za guru? Zresztą nieważne i tak średnio mnie to interesuje:)

 

 

 

Polecam symulacje zmiennego obciazenia w psu designerze. Wiadc dokladnie jak reaguje uklad przy zastosowaniu filtrowania RC, czy nawet LC ale z duzymi kondensatorami. Stad tak wielu stosuje kilka dlawikow w PSu z malymi pojemnosciami.

 

Moj eksperyment w zasilaniu DAC pokazal o ile lepiej brzmi obciazanie rectifiera dlawikiem a nie kondensatorem, ale tego akurat nie zrobilem w gm70 ze wzledow praktycznych, gdyz nie znalazlem dlawika, ktory by nie brumil przy LC na takim napieciu.

 

Wzgledy komercyjne: kosztowe, objetosciowe, wagowe itp wymuszaja pewne rozwiazania, ale zeby od razu dopasowywac do tego teorie? :)

 

Wiesz ja nie dorabiam teorii tylko wychodzę z założenia że po co stosować rozwiązania które są dość anachroniczne skoro można to zrobić całkiem inaczej. Ja po prostu jestem zwolennikiem bardziej nowoczesnych rozwiązań.

A co do zasilacza to nie ma dławika i go nie będzie bo u mnie wszystkie napięcia są stabilizowane również anodowe 1430V.

Wręcz idaealna sztywność układu i praktycznie niemierzalne tętnienia. Nic nie brumi i nie zmula basu.

Szum+przydźwięk na wyjściu wzmacniacza poniżej 0,5mV rms.

Cos w tym stylu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

(Regulator HV)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cos w tym stylu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

(Regulator HV)

 

Mniej więcej tak samo tylko z dodatkowymi zabezpieczeniami. Ogólnie układ bardziej rozbudowany ale idea działania taka.

Ten z tego schematu poleci przy zwarciu tak ze uważaj. Po drugie nie wiem jak ten gościu mierzył szum ale te wartości wydają mi się dość wysokie.

 

Dodatkowy + całej zabawy to kompletna niewrażliwość na zmiany napięcia w sieci. A przy 1400V przeskok o 5V z nominalnych 230V powodował zmianę 30V a u mnie w domu to mam czasem 243-244V czyli miałem na anodzie dodatkowo nawet ponad 60V. Oczywiście coś za coś te dodatkowe 60V jest zamieniane na ciepło w tranzystorze ale w najgorszym przypadku 10W dodatkowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez amplifon
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • Biuletyn

      Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi naszymi najnowszymi wiadomościami i informacjami?
      Zapisz się
    • KONTO PREMIUM


    • Ostatnio dodane opinie o sprzęcie

      Ostatnio dodane opinie o albumach

    • Najnowsze wpisy na blogu

    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

     

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.