Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  213 członków

Arcam Klub
IGNORED

Klub miłośników ARCAMA


gabler
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No i zamówiłem w poznańskiej audiostrefie (a mieszkam w Warszawie :) zestaw arcama fmj A 28 plus CD 17 i niecierpliwie czekam na klocki :) - mają być jutro lub najpóźniej pojutrze. Małżonka mnie chyba zabije, ale mam nadzieję, że jak usłyszy dźwiek to obejmie mnie amnestia. Pozdrawiam Arcamowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden i drugi dobry;) Ja kupiłem 23 i jestem bardzo zadowolony.

Jeden z inżynierów Arcama pisał mi o nim tak: "It is however a very good player and the DAC stage was based around the DSC Ring Dac from the £12’000 DCS Elgar D to A convertor – at this point laser optics are still available for the CD23T". Więc cyba warto...chociaż nie słuchałem 36.

Pzdr, Tomek.

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam klubowiczów i proszę o przyjęcie w poczet członków z dość nietypowym zestawem. Jest nim mianowicie zestaw kina składający się z amplitunera AVR 350 i DVD DV 139. To już drugi zestaw Arcama, pierwszym był AVR 280 i DV 135, które wymieniłem na aktualnie posiadane.

 

Wyca,

jeśli nadal szukasz odtwarzacza wieloformatowego do swoich klocków, to gorąco zachęcam Cię do zapoznania się właśnie z Arcamem DV139. Kiedy kupowałem kino to cele były dwa: kino na w miarę niezłym poziomie, ale jednocześnie bardzo dobry dźwięk dwukanałowy (na tyle, na ile to możliwe z kina). To naprawdę jest bardzo dobry odtwarzacz sonicznie, obraz oceniany jako referencyjny (choć ja jestem ostrożniejszy w opinii i powiem: bardzo dobry). Dodatkowo pasuje wizualnie do Twojego zestawu - o ile to w ogóle ma dla Ciebie znaczenie. Niestety nie jest to tani odtwarzacz.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Klimek. Na CD planuję wydać ok. 5 tys. zł. Zastanawiam się nad Yamahą 2000, jakimś Primare , Marancem i oczywiście Arcamem.O wyborze zdecyduje odsłuch. DVD na razie zostaje te które mam (HK DVD 49). No ale nie wszystko na raz, musiał bym wpakować się w kredyt. Teraz walczę z kolumnami i najprawdopodobniej stanie na Chario Pegasus. Zaczarowały mnie te paczki. Z Arcamem zgrywają się znakomicie. Dla mnie poezja - nigdy nie słyszałem tak brzmiącego Tool i Opeth.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyca, przepraszam w takim razie - nie wiedziałem, że masz DVD i sądziłem, że chodzi o w pełni uniwersalny odtwarzacz. To trochę zmienia postać rzeczy, choć w moim poprzednim poście chciałem powiedzieć, że po podłączeniu DV139 odeszła mi chęć do poszukiwania oddzielnego CD playera. Inna sprawa, że mam dedykowany zestaw do stereo.

Mimo ultrapochlebnych opinii Yamaha mi się nie podoba. Słuchałem zarówno w zestawieniu ze dedykowanym wzmacniaczem, jak i w trochę cieplejszym zestawieniu: z Muscal Fidelity i Audio Analogue. Jeśli cenisz precyzję i kontrolę, to myślę że jednak może Ci spodobać. Mi trochę brakowało muzycznego ciepełka i dlatego bardziej podobał mi się Primare serii 3x. Marantza nie praktykowałem. Sprawdziłbym też Arcama.

Jeśli chodzi o Chario, to nie słyszałem osobiście takiego zestawienia, ale obiegowe opinie mówią, że te dwie marki to synergiczne połączenie. Napewno warto spróbować.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chario są muzykalne i grają bardzo ciepło i plastycznie. Mają dużo dobrze kontrolowanego basu. Na moje ucho miód. Myślę że warto będzie posłuchać ich z jakimś bardziej analitycznym cd. Generalnie nie chodzi mi o testowanie ścieżek dżwiękowych, tylko o przyjemność płynącą ze słuchania muzyki. Posłucham

mojego zestawienia z CD Yamahy, ciekaw jestem to zabrzmi. Jak wszystko dobrze pójdzie to Chario znajdą

się u mnie pod koniec przyszłego tygodnia i wtedy zacznę poszukiwania CD.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyca,

opisz koniecznie Twoje zmagania z Chario. Jestem bardzo ciekawy jak to zagra razem. Mój Arcam napędza Dali Evidence 470, które też mają sporo ciepłego basu, z kontrolą jednak gorzej. Nie jestem zwolennikiem chirurgicznej precyzji, więc taki sposób grania odpowiada mi. Ciekawe, że kiedy podłączyłem Totemy Hawk, to basu nie ubyło, a kontrola poprawiła się zdecydowanie. Myśle sobie, że ciekawym rozwiązaniem mogłyby być też Vienny lub Dynaudio.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam do kolegów pytanie techniczne - podłączyłem do wzm. Arcama Alpha 9 dwie pary kolumn, które grają równocześnie. Niestety, raz dałem trochę za duzo czadu i wzmak się wyłączył z przegrzania na parę sekund. Czy jak bedę go dalej katował, to zrobie mu jakieś większe kuku, czy sie tym nie przejmować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo zależy od przebiegu impedancji. Przy bardziej prądożernych i niskoimpedancyjnych głośnikach na pewno nie pograsz głośno. W każdym razie niedługo. Poza tym podłączanie 2 par kolumn do jednego wzmacniacza jakoś mnie nie przekonuje, chyba że chcesz nagłośnić 2 strefy. Czy nie lepiej byłoby podłączyć jedną parę lepszych kolumn? Pzdr, Tomek.

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimek - Chario Pegasus słuchałem w salonie. Klamka zapadła, wpłaciłem zaliczkę i będą u mnie pod koniec przyszłego tygodnia. Ale do rzeczy, podzielę się tym co mnie w nich urzekło.

Na pierwszy ogień na odsłuchu poszły Monitor Audio GS 20, podpięte do końcówki P1000 i procesora AV700, żródło Marantz SA 15 S-1. Jako pierwszy na odstrzał poszedł Tool. No i niestety porażka, zero mięcha, basu, straszne kłucie w uszy a jak zaczęła się gitarowa jazda - bałagan i chaos. Generalnie wszystko brzmiało bardzo kiepsko poza Norah Jones SACD i jakąś audiofilską płytką będącą w salonie. Tutaj scena była na poziomie ale ta analityczność, to nie dla mnie. Nie zagrało to tak jak bym chciał, nie te brzmienie, zero klimatu.

No ale przyszła pora na Chario. Tool jako pierwszy. No to jest to czego oczekiwałem. Keenan już nie skrzeczy, bas schodzi nisko, jest dobrze kontrolowany, punktowy a zarazem bardzo plastyczny, jakby trochę zaokrąglony. Gitary rewelacja, żadnego chaosu. Góra szczegółowa ale nie natarczywa - tak jak lubię. Opeth też w porządku. Ale przyszła pora Norkę. Nie rozczarowałem się - piękny basik, super kontrola i ten aksamitny głos -super. Przeleciało jeszcze parę innych kawałków i poprosiłem o podpięcie procesora AV9. Jako pierwszy tradycyjnie Tool. Dużych zmian w brzmieniu nie zauważyłem, tylko jakby Keenan wysunął się do przodu i precyzyjniej lokalizowałem instrumenty. Następnie Opeth, no

i bomba nie miałem ochoty wyłączać tej płyty. Scena niesamowicie precyzyjna, bas szybki i punktowy, no i ten wokal-dla mnie rewelacja.

Teraz Norka. No jaka miła niespodzianka, scena się poszerzyła a Norah wysunęła się odrobinę do przodu, czułem że stoi przedemną i śpiewa tylko dla mnie - miłe uczucie. Scena poprawiła się niesamowicie w porównaniu do poprzedniego procesora. Zastanawiałem się czy nie uległem jakiejś dziwnej auto sugestii, w końcu ten procesor kosztuje trzy razy tyle co poprzedni, więc ma prawo działać na wybrażnię. Żeby rozwiać wątpliwości wszystkie płyty poleciały jeszcze raz. Tylko mnie to utwierdziło w przekonaniu, że procesor ma ogromne znaczenie.

Nie potrafię opisywać swoich wrażeń audiofilskim językiem, więc użyłem własnych słów.

Jak wszystko będzie podpięte u mnie w domu i będziesz zainteresowany to skrobnę kilka słów.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Tomek dzięki za zainteresowanie, ale poradziłem już sobie. Po prostu żle podłączyłem kable wychodzące z procesora do końcówki mocy. Niby banalnie proste ale się zakręciłem.

Człowiek uczy się całe życie.

Już wszystko gra, teraz muszę tylko kupić jakieś CD i DVD lub BR, bo posiadanego wcześniej Harmana Kardona pozbyłem się w całości. Na razie bzyka tylko TV z cyfry.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę może nie na temat, ale pozwolę sobie na dopisanie do wątku.

Mam A32 i CD36. Chciałbym skorzystać z biwiringu i biampingu. I tu pojawia się problem. Chciałbym dokupić końcówkę mocy P35, ale nie wiem czy to jeszcze możliwe. Mieszkam w Anglii więc zakupu chciałbym dokonać na terenie UK. Macie może jakiś namiar na sklep który jeszcze sprzedaje P35? Od razu mówię że nie chcę P38 bo ma taką samą konstrukcję stopnia mocy co integra A38, a brzmienie tej ostatniej zupełnie mi się nie podoba. A32 jest moim zdaniem lepszy. Ale to tylko moja subiektywna opinia. Jeśli macie jakieś informacje gdzie jeszcze można kupić nowy P35 to proszę o info.

 

Pozdrawiam - Romek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć Tomek!

 

Szukam wersji czarnej. Dosłownie 2 miesiące temu umknęła mi na eBay okazja kupienia brand new p35 black finish z Lintone Audio. Tam kupiłem swojego A32 i Cd36. Poszła za 549 funtów. Do dziś nie mogę przeboleć straty tej szansy. Napisałem maila do Lintone Audio i odpisali że jak coś dostaną z Arcama to dadzą znać. Ale wątpię czy jeszcze będzie jakaś dostawa, bo już wszędzie na półkach wstawili P38. Szukałem przez angielskie wyszukiwarki typu Skąpiec itp. ale bez rezultatu. Jutro jak wrócę z pracy napiszę obszerniej o swoich planach upgrade mojego sprzętu audio.

Bardzo liczę na Twoją pomoc Tomku. Przeczytałem Twoje posty tutaj i na AVforums i widzę że masz spory zasób wiedzy i znasz się na tym o czym piszesz. Mam nadzieję że mi pomożesz.

 

Pozdrawiam - Romek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.