Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  213 członków

Arcam Klub
IGNORED

Klub miłośników ARCAMA


gabler
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak trzeba Mikson. Ale jak kobieta idzie na zakupy to np. kupuje czerwony samochód bo był najładniejszy. A radio takie, bo miało budzik i było srebrne :) To oczywiście tylko takie generalizowanie, ale nie każdy - jak my - wczytuje się w parametry bądź w ogóle porównuje brzmienie przed zakupem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

a co chcesz kupić? :)

 

 

gra neutralnie jak dla mnie z doświetleniem średnicy, dobra rozdzielczość dźwięku i lekko zaokrąglonym ale dość nisko schodzącym basem urozmaiconym

potrafi zagrać dynamicznie jak na swoje gabaryty ale raczej gra kulturalnie bez epatowania niekontrolowanymi wyskokami, jak dasz jasne w barwie monitory to może być troszkę ostro ,

może brakować troszkę podbicia wyższego basu jaki jest w piano i przez to jest wyczuwalna mniejsza motoryczność brzmienia

np w popie ale moim zdaniem robi to bardziej uczciwie nie przerysowuje muzyki, dobrze wypada jazz klasyka i akustyczna.

trzeba uważać z doborem monitorów ma tylko 2x25W ciągłej mocy ale w testach wychodzi prawie 2x tyle.

gdzieś pisałem w porównaniu do piano e410 jak gra bo miałem oba przez miesiąc.

warto posłuchać jak możesz dla ciekawości.

Edytowane przez mikson

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ARCAM wreszcie wymęczył pierwszy odtwarzacz BluRay: BDP-100. Niby pasuje do reszty linii FMJ, ale nie do końca przekonuje mnie wykończenie szufladki i wyświetlacza. Pozostaje oczywiście obejrzeć na żywo, poczekać na kilka rzeczowych recenzji (nie poetów z What Fi-Fi i podobnych, tylko użytkowników na sieci ;) i poczekać na cenę w PL. Chociaż dobrze nie będzie, w UK startuje obecnie od 1000 GBP.

 

Niby to sprzęt AV, ale reklamy oczywiście zapewniają o audiofilskiej jakości z płyt CD. Nie wierzę w takie zapewnienia, ale chętnie porównam z FMJ CD17. Nie powinno być źle, DAC Wolfsona są, Arcam sprzęt robi dobry. Ciekawe jak wypadnie takie porównanie, ponieważ DVD zawsze wypadały gorzej (nie dziwi, nie jest to sprzęt do słuchania CD).

 

Są tutaj jacyś miłośnicy Arcama z Wysp, może już szczęśliwi posiadacze tego odtwarzacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam klubowiczów Arcama.mam pytanie dotyczące cd arcama alpha 9 jaki tam laser siedzi bo nigdzie nie mogę doszukac się jednoznacznej odpowiedzi sony czy philips cdm 4 ??ile jest wart ten cd z padniętym laserem i jak się ma np. do CA 640v2.sorry jeśli zanudzam ;-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten z allegro niekoniecznie musi mieć padnięty laser,chociaż dla potencjalnego kupującego-byłoby najlepiej.Źródła podają że tam siedzi KSS-240A.

Potwierdzam wypowiedź @masera,to na pewno nie są odtwarzacze z jednej półki.

Edytowane przez octavarium

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ARCAM wreszcie wymęczył pierwszy odtwarzacz BluRay: BDP-100. Niby pasuje do reszty linii FMJ, ale nie do końca przekonuje mnie wykończenie szufladki i wyświetlacza. Pozostaje oczywiście obejrzeć na żywo, poczekać na kilka rzeczowych recenzji (nie poetów z What Fi-Fi i podobnych, tylko użytkowników na sieci ;) i poczekać na cenę w PL. Chociaż dobrze nie będzie, w UK startuje obecnie od 1000 GBP...

 

Sprzęt jest do kupienia np tu:

http://www.skapiec.pl/site/cat/3320/comp/1472257

koszt 4999PLN.

 

 

Mam zamiar obejrzeć sprzęt na AudioShow. Również chętnie poczytam opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

fajny grajek dla dzieciaka do pokoju ;)

 

znalazłem pomiary arcama solo mini i jestem nawet pozytywnie zaskoczony bo ma 60W na kanał dynamicznej mocy (ciągłej 35W) przy 8omach a przy 4 omach dynamicznej 96W (ciągłej 45W) jest jeszcze pomiar przy 2omach ma 133W dynamicznej :) mały ale daje radę :)

post-21279-073886900 1290757108_thumb.jpg

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Witam i pozdrawiam w Nowym Roku.

Zamieściłem tego posta w klubie Monitor Audio, ale klub Arcama może jest nawet bardziej odpowiedni.

Do rzeczy.

Obecnie posiadam MA RX8 zasilany z amplitunera Arcam AVR300 w bi-amplingu.

Po dłuuuugim okresie wygrzewania kolumn i adaptacji akustycznej pomieszczenia nadszedł czas na poszukiwanie wzmacniacza stereo.

Wspomniany amplituner gra na poziomie jakościowym wzmacniacza Arcam A18 (porównywałem bezpośrednio)

Szukam lepszej kontroli basu i dynamiki, przy czym w kinie domowym wzmak ma napędzać fronty (pre out AVR300 pod main in wzmacniacza)

Sprawa z pozoru wydawała się prosta, bo przecież większość konstrukcji takowe wejście posiada.

Jedno ALE .... CD + rDAC-a nie chcę podpinać do amplitunera, integra powinna mieć przecież lepszego preampa.

Przy takiej konfiguracji byłbym zmuszony do ręcznego "pstrykania" w wyłącznik zlokalizowany przeważnie na tylnej ściance - np. Arcam A90, FMJ A32, Creek Destiny.

Póki co rozważam 2 modele, które nie mają tego problemu (konfigurowalne dowolne wejscie lub przełączane z pilota wejście MainIn) i potencjalnie "pasują" mi brzmieniowo:

- Yamaha A-S2000

- Krell S-300i (raczej z drugiej ręki ze względu na cenę)

Pytanie/prośba o weryfikację powyższych założeń (może sie jednak się mylę ? )+ ewentualne propozycję uzupełnienia mojej krótkiej listy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich!

od około roku mam zestaw Diva A85 i cd82. Kolumny Akustyka, wolnostojące średniaki, bodajże hdx na peerlessach. Pod wpływem wielu pozytywnych opinii kupiłem kable głośnikowe i interkonekty La Grange 107 Klotz od Rogoza. Pisali o nich dobrze, były bardzo tanie a ja wówczas nie miałem za dużo kasy. Ciągle jednak zastanawiam się nad wymianą okablowania na coś markowego z rynku wtórnego np. Tara Labs, a może coś polskiego: Audionova lub Argentum. Zupełnie nie wiem jak do tego podejść. Pożyczanki z salonów na odsłuchy nie wchodzą w grę. Zawierzenie opiniom na forach już bardziej, ale może któryś z Kolegów ma ten lub podobny zestaw Arcama i zadał sobie trud by sprawdzić jakie kabelki są w tym wypadku optymalne. Oczywiście słowo optymalne może nie jest tu najwłaściwszym. Ciekawi mnie jak mając ten lub podony zestaw doszliście do tego momentu kiedy stwierdziliście, że tym razem to jest właśnie to o co wam chodziło. Na temat kabli Klotza jest mnóstwo skrajnych opinii a zatem trudno jest na ich podstawie wyrobić sobie sensowny pogląd. Owszem jak słucham jest niby (a może fatycznie) o.k. Nie mam możliwości porównania gdyż wśród moich znajomych niema pasjonatów sprzętu hi-fi. Mogę oczywiście metodą prób i błędów podczepiać różne kable ale traktuję to ze zrozumiałych względów jako rozwiązanie ostateczne za którym nie tęsknę. To na czym najbardziej mi zależy to dobrze poukładana, głeboka scena, żeby instrumenty były na swoich miejscach i nie nakładały się na siebie. Oczywiście inne aspekty brzmienia też są istotne ale przecież po to jest stereofonia żeby przede wszystkim cieszyć się trójwymiarowością przekazu. Słucham głównie jazz akustyczny i muzykę poważną ale nie tylko. Zdaję sobie sprawę, że mój sprzęt to żaden hi end i dlatego tym bardziej chciałbym z niego wycisnąć maximum jego możliwości. Pozdrawiam.

 

Witam, możne ktoś napisać ile obecnie są warte Arcama Diva 90 , Alpha 10 ? Pozdrawiam.

 

 

Arcamy miało być oczywiście ;)

Poszperaj na http://www.ebay.co.uk/ Ja tam kupiłem od anglika swoją Divę A85 w idealnym stanie za około 260 funtów. Często przegłądam brytyjskiego Ebaya i naprawdę jest w czym wybierać. A90 bywa może trochę rzadziej ale można trafić. Alphę 10 też wiele razy widziałem za niewielkie pieniądze.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i to jest to o czym piszę że w lepszych klockach najtańsze ofc potrafią mocno degradować sygnał!! ale większość na forum używa najtańszych ofc bo ma gumowe ucho i taka jest prawda ,

 

polecam do odsłuchu chord odyssey i atlas hyper 2.0 lub 3.0 , w obu będzie duża scena i głębia się pojawi nie wymuszona, bardziej poukładana scena , będzie więcej detali przy mniejszej ostrości i lepszej kontroli

przetestuj oba są warte swojej ceny, można kupić z rolki i nie bije mocno po kieszeni!

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arcama A90 miałem niedawno ofertę za 2800 z dodatkową kartą 7.1 - nowy z gwarancją, ostał się jeszcze w magazynie.

Jeśli jesteś zainteresowany, to daj znać, poszukam namiarów w mailach.

Na aukcji jest widzę wystawiony taki sam za 3,3k

W temacie kabli głośnikowych, to obecnie jestem wielce zadowolony z zestawienia w bi-amplingu Audioquest Bedrock na LF oraz TaraLabs Entra na HF (ten kabel mam na zbyciu 2x3m po wymianie LF na Bedrocka)

Edytowane przez remlik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.mam pytanie odnośnie Arcama FMJ CD 23T.otóż zaintrygowała mnie mrugająca (nieregularnie)czerwona dioda z lewej strony odtwarzacza(.czy któryś z posiadaczy w/w orientuje się co oznacza owo mruganie czerwonej diody.dodam ze cd zachowuję się normalnie i gdyby ta dioda nie zaczęła mrugać nie zwróciłbym na nią uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.