Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  213 członków

Arcam Klub
IGNORED

Klub miłośników ARCAMA


gabler
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam parę pytań do klubowiczów i posiadaczy wzmacniacza ARCAM A38.

 

1. Czy w tym wzmacniaczu jest możliwość korekcji barwy wysokich i niskich tonów? Gdyż gdzieś w testach czytałem że jest a w innych że nie ma. SPRZECZNOŚĆ!

 

2. Czy miał ktoś możliwość posłuchania ARCAMA A38 oraz CREEK DESTINY jakie różnice dźwiękowe?

 

3.Wiecie coś na temat nowej serii ARCAMA, bo zauważyłem że sklepy zaczęły robić wyprzedaże ARCAMA A38 i także promocje.... sugerowało by to iż przygotowują się do nowych modeli?

 

Pzdr.

Witam

Mam Arcama A38 od kilku miesiecy i mogę Ci go z czystym sumieniem polecić.Gra ciepło,rozdzielczo,ogólnie bardzo przyjemnie.Co do korekcji barwy dzwieku to spędziłem dwa dni szukając w menu takowego.Sugerowałem się równiez testami w których korekcja była ujęta.Wynika z tego ze wszelkie testy należy traktować z bardzo duzym dystansem.W rzeczywistości korekcja nie jest potrzebna.Jak ma być wykop to jest wykop jak ma byc słodko to jest słodko.Nie porównywałem wzmaka z Creek Destiny ale z Primare I21.Primare również był dobry ale Dzwiek Arcama bardziej mi sie spodobał.

 

Żeby była pełna informacja to u mnie to wyglada tak:Arcam A38+CD37+Kolumny Avance K3.Polecam takie zestawienie

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Arcam A32 i korekcję dzwięku ma w menu ukrytym.

A32 gra ciepło,dynamicznie i dokładnie jak piszę kolega wyżej.

Wzmacniacz ma szybkie tempo i wyraznie głębszy bas niż Denon PMA1500AE.

Porównywałem je dokładnie u siebie.

Edytowane przez arcam-a32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nikt chyba mi nie doradzi który wzmacniacz wybrać :).

Może więc ktoś coś powie na temat Arcama Alpha 7r czy jest godnym zamiennikiem mojego Pioneera A-616 oraz który lepiej kupić Alpha 5 czy 7r, pozdrawiam.

 

Jeżeli mogę doradzić to już raczej Arcam 7r to konstrukcja ok 10 lat młodsza od Pioneera A-616. Miałem kiedyś ten wzmacniacz, kupiłem w 1997 r. Na odsłuchu w salonie porównywałem z wzmacniaczami Sony, Denon, Onkyo, Pioneer, Creek w podobnej cenie. Brzmienie Arcama zdecydowanie się wyróżniało. Dźwięk ciepły, detaliczny i selektywny. Muzykalny, sprawdza się heavy metalu, klasyce jak i jazzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam

Dołączam do klubu z Arcam cd37 + Arcam a38 + Monitor Audio GS20.

Niestety jakość dźwięku zależy bardzo mocno od nagrania. W połowie utworów zbyt mocno wyostrzony jest wokal.

Kolumny i wzmak graja jakieś 50godzin a CD 15. Najbardziej dziwi mnie moc zestawu. Podobno Arcam a38 to dosyć mocny wzmacniacz a u mnie na 27metrach gra cicho. Głośniej robi sie dopiero przy volume 40-45/72, czyli znacznie powyżej połowy a i tak nie jest to trzesienie ziemi. Staram się jednak nie przekraczać połowy czyli 36/72 bo boję sie przesterować mojego arcama.

Pytanie do posiadaczy wzmacniaczy arcama czy to normalne że graja tak cicho a może to przez kolumny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arcamy FMJ i nie tylko mają niską czułość dla maksymalnej mocy.

Arcam A32 ma np. 0.74V.

Dlatego trzeba mocniej gałkę przekręcić,żeby było głośniej niż w innych wzmacniaczach.

Spokojnie możesz kręcić dużo wyżej niż 36.

Ja w swoim kręcę nawet czasem do ponad 60 i nigdy nie czułem przesterowania i słabości wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dołączam do klubu z Arcam cd37 + Arcam a38 + Monitor Audio GS20.

Niestety jakość dźwięku zależy bardzo mocno od nagrania. W połowie utworów zbyt mocno wyostrzony jest wokal.

Kolumny i wzmak graja jakieś 50godzin a CD 15. Najbardziej dziwi mnie moc zestawu. Podobno Arcam a38 to dosyć mocny wzmacniacz a u mnie na 27metrach gra cicho. Głośniej robi sie dopiero przy volume 40-45/72, czyli znacznie powyżej połowy a i tak nie jest to trzesienie ziemi. Staram się jednak nie przekraczać połowy czyli 36/72 bo boję sie przesterować mojego arcama.

Pytanie do posiadaczy wzmacniaczy arcama czy to normalne że graja tak cicho a może to przez kolumny?

Witam

Nic się nie bój że coś przesterujesz.U mnie również poziom wysterowania oscyluje ok.40 i wyżej.Jeżeli chcesz to mozesz podkręcić poziom głosności sygnału na wejściu żródła.(INPUT TRIAS).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nic się nie bój że coś przesterujesz.U mnie również poziom wysterowania oscyluje ok.40 i wyżej.Jeżeli chcesz to mozesz podkręcić poziom głosności sygnału na wejściu żródła.(INPUT TRIAS).

 

Podkręcenie poziomu głośności sygnału na wejściu zródła ma jedną wadę a mianowicie po ściszeniu vol. na min.słychać nadal muzykę.

Irytujące podczas cichszych nocnych odsłuchach,gdzie trzeba na nowo wyzerować bo na 1,2,3 słychać o wiele za głośno.

Poza tym nie rozwiązuję sprawy do końca bo gałką i tak trzeba kręcić do ponad 50.

Edytowane przez arcam-a32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkręcenie poziomu głośności sygnału na wejściu zródła ma jedną wadę a mianowicie po ściszeniu vol. na min.słychać nadal muzykę.

Irytujące podczas cichszych nocnych odsłuchach,gdzie trzeba na nowo wyzerować bo na 1,2,3 słychać o wiele za głośno.

Poza tym nie rozwiązuję sprawy do końca bo gałką i tak trzeba kręcić do ponad 50.

Zgadzam sie z Tobą to nie rozwiązuje sprawy.Swoją droga to wysoko kręcisz tą gałką.U mnie powyżej 50 to jest juz nie do wytrzymania a 60 to nigdy nie miałem.Oczywiście zależy dużo od jakości nagranych płyt.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z Tobą to nie rozwiązuje sprawy.Swoją droga to wysoko kręcisz tą gałką.U mnie powyżej 50 to jest juz nie do wytrzymania a 60 to nigdy nie miałem.Oczywiście zależy dużo od jakości nagranych płyt.

Pozdrawiam

 

Dokładnie jak piszesz.Zależy od jakości płyt,wielkości pomieszczenia i kolumn tzn ich skuteczności.

60 na vol.nie daję często,ale moje monitorki rozpędzają się dopiero przy 45 około

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam miłośników Arcama,

Chciałbym kupić sobie wzmacniacz Arcam Alpha 5 lub 6 lub 7 lub 8 lub 9. Lub jeszcze wersje z plusami. Chciałbym żebyście powiedzieli mi, który z tych wzmacniaczy posiada pilota i który będzie najlepszy do Dali 505..

Dziękuje za ewentualne zainteresowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam miłośników Arcama,

Chciałbym kupić sobie wzmacniacz Arcam Alpha 5 lub 6 lub 7 lub 8 lub 9. Lub jeszcze wersje z plusami. Chciałbym żebyście powiedzieli mi, który z tych wzmacniaczy posiada pilota i który będzie najlepszy do Dali 505..

Dziękuje za ewentualne zainteresowanie

 

Pilota ma na pewno Alpha 9, 8r i 7r, Wersje 8 i 7 bez "r" pilota nie posiadają. Co do Dali 505 się nie wypowiem, bo nie słuchałem.

hififreak.wordpress.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Koledzy,

poszukuję w miarę dobrego odtwarzacza cd, którego będę chciał podpiąć pod amplituner Onkyo 875 i kolumny KEF iQ7. Zarówno amplituner jak i kolumny jadą do mnie właśnie z UK. Mój wybór padł na ten model Onkyo ponieważ jestem fanem kina domowego, ale również uwielbiam słuchać muzykę w stereo - i to jest taki kompromis na teraz, a docelowo może dokupię jakiś wzmak stereo.

Moje pytanie do Was - mam możliwość kupić odtwarzacz Arcam cd82 chyba w niezłej cenie 1,3 tys pln (oczywiście używany i z UK z tego samego źródła co reszta sprzętu. właściciel twierdzi że używa go od około roku ze wzmacniaczem również arcama) - czy to jest wg. Was dobra cena za taki cedek i czy warto w niego zainwestować po to żeby podpiąć go pod (tylko) onkyo? czy to nie będzie trochę strzelanie z armaty do muchy...?

Zaznaczam że wolę wydać trochę więcej kasy na dobry (używany) sprzęt niż kupić coś tańszego co za chwilę będę chciał wymienić. Może macie jakieś inne tańsze typy w budżecie ok 1 tys pln?

Będę wdzięczny za Wasze opinie:)

Pozdrawiam

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie: czy ktos porownywal Dac-a Arcam rdac z cd-playerem Arcam 9 cd?

jesli tak to co jest lepsze i jakie sa roznice dzwiekowe tych urzadzen?

pytam sie gdyz zastanawiam sie nad wymiana 9cd na daca ale warunek to dac nie moze byc slabszy

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam, mam problem. Mój CD Arcam przestał grać, po włożeniu płyty wyświetla się no - disc - i słychać rytmiczny stukot jakby coś w mechanizmie przeskakiwało. Co może być przyczyną. Z góry dziękuję za odpowiedzi, Pozdrawiam

Zależy co to za odgłos. Jeżeli takie delikatne tykanie (kilkukrotne, po którym zapada cisza) to znaczy, że laser dokonał żywota i nie może zogniskować się i niczego odczytać.

 

Jeżeli to jakieś inne odgłosy, to może silnik padł, który kręci płytą. Bez kręcenia laser też nie może niczego odczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam.

 

Posiadam od pewnego czasu komplecik Arcama Alpha 8 (Tuner Alpha 8, CDek Alpha 8, Amp Alpha 8r i koncowke Alpha 8p) polaczany Audioquestami. To wszystko chodzi na bi-ampingu. Mam jednak problem z nierownomiernym wzmacnianiem obu kanalow na niskiej glosnosci. Mial juz ktos podobny przypadek? Czy to wina potencjometru glosnosci bo jak go poruszam w jego osi do gra rownomiernie. Czy Kontakt w sprayu cos pomoze?

 

Pozdrawiam

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.