Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  213 członków

Arcam Klub
IGNORED

Klub miłośników ARCAMA


gabler
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, panowie i być może panie zastanawiam się nad zakupem cd arcama i chciałbym się dowiedzieć jaka jest różnica (poza wygladem i latami produkcji) pomiedzy alpha 8 i diva 82,92,192. Czy warto dołożyć do np divy 92 czy jednak arcam alpha 8 zagra lepiej i czy jest różnica w brzemieniu tych odtwarzaczy?? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich klubowiczów. Jestem posiadaczem wzmaka A90, a własciwie byłem, bo pewnego pięknego dnia padł. Nie chciał się w ogóle włączyć. Pobiegłem przeto pędem do serwisu - Audio Center w Krakowie - dystrybutor Arcama. I tu bardzo niemiła niespodzianka. Po zdiagnozowaniu okazało się, że padł procesor sterujący. Panowie z serwisu napisali do Anglii do firmy o części i okazało się, że do A90 nie ma żadnych części zamiennych.

W związku z powyższym ostrzegam wszystkich posiadaczy ww. wzmacniacza - dbajcie o swoje sprzęty. Pozdrawiam serdecznie Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zwolenników arcama. Sam posiadam 2 klocki z w/w stajni, jednakże na obu ostatnio troche się zawiodłem.

1. ARCAM RDAC - brzmienie i cała reszta ok, jednakże pojawił się problem / usterka. Po włączeniu przetwornika działa przez 5-10 sekund w porywach do 15-20 sekund i przestaje grać... :[

2. CD ARCAM alfa 7 upgradowany do CD DIVA 82 przez Arcama w UK. (posiadam dokumenty potwierdzające tą zmianę) Tu problem jest taki: zasilanie nawet przy wyłączonym cedeku jest słyszalne i z dnia na dzień robiło sie coraz głośniejsze (cos jak brumienie trafa) od wczoraj gdy włączam go guziczkiem niemiłosiernie coś piszczy - co zdecydowanie uniemożliwia słuchanie (przeszkadza) bo cała mechanika i dźwięk jak przystało na arcama bez zarzutu.

 

pomocy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie mieszkasz (UK czy Polska) ani jak wygląda "pochodzenie" tego sprzętu. Skoro jednak przeróbka CD jest oficjalna i masz na to papiery, to przypuszczam, że i na rDACa masz gwarancję.

 

Więc wal do dystrybutora (jeżeli kupiłeś oficjalnie w PL) albo do producenta (może być szybciej i sprytniej). Pamiętaj, że jako osoba fizyczna (chyba, że kupiłeś "na firmę") masz 2 lata na zwrot towaru w związku z niezgodnością z umową.

 

W przypadku kontaktów z Arcamem poślij maila - mogą nie odpowiedzieć od razu, mają trochę korespondencji - więc warto powtórzyć albo zaatakować ich telefonicznie. Nawet wysłanie rDACa do UK nie będzie stanowiło problemu, bo jest mały. Gorzej z CD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w Polsce, sprzęt kupiłem na allegro. CD oczywiście gwarancji brak - wiekowy to już sprzęt. rDAC również z allegro z tym że nowy bez gwarancji (tj. paragonu / faktury).

Wiec pewnie będzie trzeba płacić, nie wiem tylko gdzie z tym problemem się udać najlepiej. Do przedstawiciela ARCAMA w Krakowie czy może do Katowic (mieszkam w Sosnowcu), gdzie oficjalnie tym sprzętem handlują.

 

dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalny dystrybutor w Polsce: http://www.arcam.co.uk/dealers,country,PL,na.htm

Kontakt do Arcama w UK: http://www.arcam.co.uk/contact.htm

 

Spróbuj u dystrybutora, zobaczysz co Ci powiedzą (i ile sobie zażyczą). Równocześnie możesz napisać do Anglii - może to jakieś znane im usterki, z którymi już się spotkali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam kolegów bardziej doświadczonych. Jaki wzmacniacz do FMJ CD17 i kolumn Phoebe III? Ma być dynamiczny z dużą dozą powietrza i rozdzielczy. Z rytmicznym i mocnym dołem. Muzyka jak w "o mnie". Może uda się jakiś komplet stworzyć? Budżet 2k-3k. Może być używka, ale stan idealny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Ok czyli rozumiem że w serii alpha im wyższy model tym lepszy. Niestety alpha 10 dość rzadko wystepuje na ebayu. Najwiecej jest 7 i 8.

 

A z divy ktore wzmaki i cd warte uwagi?? Czytalem sporo dobrych opinii o cd73 ale moze jeszcze jakieś są niezłe?

 

A i jeszcze jedna sprawa jaka jest rożnica pomiędzy cd z dopiskiem "T" i bez dopisku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok czyli rozumiem że w serii alpha im wyższy model tym lepszy. Niestety alpha 10 dość rzadko wystepuje na ebayu. Najwiecej jest 7 i 8.

 

A z divy ktore wzmaki i cd warte uwagi?? Czytalem sporo dobrych opinii o cd73 ale moze jeszcze jakieś są niezłe?

 

A i jeszcze jedna sprawa jaka jest rożnica pomiędzy cd z dopiskiem "T" i bez dopisku

 

 

Bardzo dobre recenzje zbierał CD192, ale to już poważniejsza kasa. Niemniej 2 x DAC upsampling do 24bity BurrBrown'a na każdy kanał... Gra Hi-Endowo podobno, choć sam nie słyszałem. Może kiedyś się pokuszę..

Edytowane przez romekjagoda

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z divy ktore wzmaki i cd warte uwagi?? Czytalem sporo dobrych opinii o cd73 ale moze jeszcze jakieś są niezłe?

 

A i jeszcze jedna sprawa jaka jest rożnica pomiędzy cd z dopiskiem "T" i bez dopisku

"T" = obsługuje CD text

CD192 to świetny odtwarzacz, ale (jeśli koniecznie potrzebujesz CD) kupiłbym jakiś najtańszy (np. CD72) + rdac.

Z serii diva najlepszy model wzmacniacza to Arcam A90 (przedział cenowy 5-6k, poziom odniesienia w testach Cambridge Audio Azur 840 i Creek Destiny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki panowie za wszelkie porady. Z racji że mieszkam w UK sprzęt z drugiej ręki kupuję głownie na ebayu gdzie jest jednak tańszy niż w Polsce ( tak mi się wydaje )

 

Arcam A90 również rzadko spotykany na ebayu ale czasem można trafić ( tylko kurcze żona mi zakomunikowała że jak chcę zmienić obecny sprzęt to na coś w czarnym kolorze bo obecne srebrne azury jej się nie widzą :) ) , więc kolejne utrudnienia w poszukiwaniach.

 

Mi po głowie chodziło coś takiego A80/85 i cd73T/82T ( te jeszcze dość często są na ebayu i pasowałyby mi cenowo ) jeśli zdecyduję się na przesiadkę na arcama. Ta sprawa jest dalej otwarta bo biorę też inne firmy pod uwagę. Najlepiej byłoby posłuchać ale nie ma gdzie używek posłuchać i wybieram raczej w ciemno...

Edytowane przez bartek_bart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"T" = obsługuje CD text

CD192 to świetny odtwarzacz, ale (jeśli koniecznie potrzebujesz CD) kupiłbym jakiś najtańszy (np. CD72) + rdac.

 

 

Remlik, nie słyszałem CD 192 ale jestem b. ciekaw porówniania tego odtwarzacza vs. CD72 + rDac...Gdyby rDac brzmiał lepiej, byłoby to niezłe osiągnięcie (ale nie zasakakujące).

 

Tutaj dobra recenzja Cd192 i porównanie do systemu za 11 000 dolarów.

http://www.positive-feedback.com/Issue17/arcamcd192.htm

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Remlik, nie słyszałem CD 192 ale jestem b. ciekaw porówniania tego odtwarzacza vs. CD72 + rDac...Gdyby rDac brzmiał lepiej, byłoby to niezłe osiągnięcie (ale nie zasakakujące).

Też jestem ciekaw, jakby to wypadło. Jeśli ktoś aktualnie posiada jeszcze CD192, to możemy zorganizować bezpośrednie porównanie.

Lepiej raczej nie zagra, ale nie wydaje mi się, aby zestaw CD72+rdac zabrzmiał znacząco gorzej z płyty CD. Jestem natomiast przekonany o przewadze przy graniu z plików.

Edytowane przez remlik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się dopisuje z piecykiem alpha8, możecie polecić jakiś dobry potek do niego który nie spowoduje bankructwa, na razie wstawiłem tymczasowo dużego telpoda, ale nierównomierność kanałów jest wyraźnie słyszalna, a niestety używam kolumn o wysokiej efektywności więc najczęściej na samym początku skali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się dopisuje z piecykiem alpha8, możecie polecić jakiś dobry potek do niego który nie spowoduje bankructwa, na razie wstawiłem tymczasowo dużego telpoda, ale nierównomierność kanałów jest wyraźnie słyszalna, a niestety używam kolumn o wysokiej efektywności więc najczęściej na samym początku skali.

 

Może jakieś pre z serii alpha? Rozumiem, że masz alpha 8p (końcówkę)? Ja moją 8p steruję z pre 9C Arcama.

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się dopisuje z piecykiem alpha8, możecie polecić jakiś dobry potek do niego który nie spowoduje bankructwa, na razie wstawiłem tymczasowo dużego telpoda, ale nierównomierność kanałów jest wyraźnie słyszalna, a niestety używam kolumn o wysokiej efektywności więc najczęściej na samym początku skali.

Mnie do Alpha 9 udało się zaadaptować Alpsa RK27 z silnikiem, wymagało to zmiany tej płytki na której jest potek (w 9tce to mała osobna płyteczka połączona z płytą głowną taśmą). Niestety bardzo trudno jest dostać potrzebną wartość 20kAX2 i w rezultacie wsadziłem 50kAx2. Oryginalny ALPS RK16 z silnikiem jest niestety praktycznie nie do zdobycia.

hififreak.wordpress.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.