Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  213 członków

Arcam Klub
IGNORED

Klub miłośników ARCAMA


gabler
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

sargon,

w instrukcji do CD23T piszą tak:

 

HDCD INDICATOR

The presence of an HDCD-encoded disc is recognised automatically

by the CD player and is indicated by a red LED positioned just below

the FMJ badge.

 

 

... kłaniam się wszystkim klubowiczom. od ponad 1,5 roku gram na arcamie cd23t. myślę, że to bardzo interesujący odtwarzacz ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem w historii klubowego wątku zbyt wiele na temat stosowanych przez Was IC.

Pytanie o doświadczenia dobre/złe i w jakich konfiguracjach.

Obecnie wykorzystuję dosyć przypadkowo zestawiony XLO HT1. Planuje przetestować conieco z Chorda.

Ciekaw też jestem, jak sprawdziłyby się kable van den hul (szczególnie w połączeniu pre-końcówka)

Niektóre mają (z mojego punktu widzenia) zaletę polegającą na możliwości wykorzystania również jako kabel cyfrowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem w historii klubowego wątku zbyt wiele na temat stosowanych przez Was IC.

Pytanie o doświadczenia dobre/złe i w jakich konfiguracjach.

Obecnie wykorzystuję dosyć przypadkowo zestawiony XLO HT1. Planuje przetestować conieco z Chorda.

Ciekaw też jestem, jak sprawdziłyby się kable van den hul (szczególnie w połączeniu pre-końcówka)

Niektóre mają (z mojego punktu widzenia) zaletę polegającą na możliwości wykorzystania również jako kabel cyfrowy.

Witam! Też mnie ten temat interesuje, zresztą coś tam wcześniej o tym pisałem ale bez szczególnego odzewu. Trochę zamącę i może nawet pogrzebię patyczkiem w mrowisku ( taką mam cichą nadzieję ). U mnie wygłada to tak: mam A85, cd82 i kolumny Akustyka HD1, osobny pokój tylko do słuchania muzyki. Podłaczyłem dwa kpl tanich IC jednocześnie, pierwszy przez wielu wychwalany pod niebiosa KLOTZ Lagrange 107 pod gniazda cd, drugi stary dziesięcioletni ale w idealnym stanie też niedrogi Sonik Link Message pod aux. Zasiadłem wieczorkiem wygodnie w fotelu i zacząlem odsłuchy samplera Naim Label true stereo. (dla niezorientowanych płyty Naim Label są zrealizowane od strony realizacji dźwięku znakomicie. Oprócz samplera mam cd Naim Label Jima Gailloreto Shadow Puppets. Mam dużo cd orginałow głównie jazz i klasyka ale nie tylko, i wierzcie mi ta płyta Naima to jakieś realizacyjne arcydzieło. Kto mie wierzy niech zaryzykuje i kupi. Wcześniej można posłuchać fragmentów utworów tej i innych płyt na stronie http://www.naimlabel.com/ więc jeśli muzyka się spodoba to ryzyko żadne a jeśli nie to można sobie odpuścić choć warto jest mieć jedną z płyt Naima dla samej jej realizacji, żeby usłyszeć jak brzmi prawdziwe stereo).Wracając do rzeczy, nikt mi nie przeszkadzał, żadnych dźwięków z zewnątrz, relaks cisza i spokój ducha. Muszę koniecznie dodać, że dobrze umyłem uszy i nie mam kłopotów ze słuchem. Korzystając z pilota wielokrotnie przełączałem z Klotza na Sonic Link i uwierzcie mi nie zauważyłem pomimo dużego skupienia żadnej nawet najsubtelniejszej, wyczuwalnej różmicy. Takie same wysokie, tyle samo basu taka sama scena na szerokość , głebokość itp a podono KLotz jak wielu z was twierdzi z głebokim przekonaniem to prawdziwy Hi End za grosze. Co wy na to?. Nie mogę wykluczyć, że akurat miałem pecha i przypadkowo podłączyłem dwa identycznie grająe IC. Myślę, że jednak cudów niema i żeby naprawdę grało inaczej (lepiej) musi być naprawdę duża różnica w cenie ale może moje wnioski są zbyt pochopne gdyż wyciągnięte na podstawie tylko jednego doświadczenia. Ciekaw jestem waszych opinii na temat zabaw z różnymi IC i czy żeczywiście były różnice a może to tylko autosugestia? Temat kabelków pojawia się dosyć często i wiem, że wywołuje sporo kontrowersji. Dlatego pozwoliłem sobie mimo małego doświadczenia zabrać głos w temacie kabelki z nadzieją, że głos zabiorą ludzie ze sprzętem średniej klasy i nie będący starymi wyjadaczami aczkolwiek opinie takowych też będą mile widziane.Dużo zdrowia i pięknej muzyki a z całą resztą jakoś to będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem w historii klubowego wątku zbyt wiele na temat stosowanych przez Was IC.

Pytanie o doświadczenia dobre/złe i w jakich konfiguracjach.

Obecnie wykorzystuję dosyć przypadkowo zestawiony XLO HT1. Planuje przetestować conieco z Chorda.

Ciekaw też jestem, jak sprawdziłyby się kable van den hul (szczególnie w połączeniu pre-końcówka)

Niektóre mają (z mojego punktu widzenia) zaletę polegającą na możliwości wykorzystania również jako kabel cyfrowy.

Witam !

Nie za bardzo wierzę w to, że IC z podobnego przedziału cenowego mogą wprowadzić jakies istotne zmiany na plus. Jednak z ciekawością zapoznam się z uwagami kolegów. Prawdę mówiąc to chciałbym ażeby ci co słyszą różnice mieli rację. Moje przeświadczenie oparte jest na prostym doświadczeniu które opisałem wcześniej i które wykazało iż pomiędzy dwoma IC: tanim Sonic Link Message a bardzo tanim ale niemalże kultowym Klotz Lagrange niema żadnej słyszalnej różnicy ale chętmie wyłoże kilka stówek jeśli to może polepszyć moj system. Nawet przymierzałem się do zakupu Chorda Chameleon lub Qeda Signature czyli średniaków cenowych cieszących się dobrą opinią ale czy nie będą to pieniądze wyrzucone w błoto? Czy żeby poprawa była odczuwalna a nie iluzoryczna nie trzeba czasem wydać na IC dużo, dużo więcej? Ile?. Szkoda, że koledzy tak niewiele piszą o swoich przygodach z kablami IC a przecież jestem przekoany iż wielu z was ma o niebo większe doswiadczenie w tej materii od np. mojego i mogłoby się nim podzielic. Zachęcam piszcie. Czy wszyscy po kolei musimy odkrywac Amerykę? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Arcamowców i dołączam z moim cd17, mam zatem pytanie- z jakim wzmakiem połączyć tego cedeka? mam Rotela Ra-5, ale jest trochę jazgotliwy.No i sprawa najważniejsza- czy którykolwiek ze wzmaków Arcama steruje moim cd- chodzi mi o funkcję standby.

Witam!

Cd17 niema funkcji standby jak zresztą większość cd Arcama ( chyba ). Tę funkcję mają wzmacniacze np moja Diva A85. Czy zatem można ze wzmacniacza sterować funkcją której nie posiada cd? Według mnie nie można. Mogłem jednak źle zrozumieć pytanie więc może ktoś potwierdzi to co piszę lub wyprowadzi mnie z błędu. Co do wzmacniacza pasująceo do cd17 to oczywiście fmj z aktualnej produkcji czyli a18 a28 lub a36 lub starsze a22 lub a32. Jest też seria Diva wzorniczo nieco zbliżona do fmj lecz mniej prestiżowa lub starsze, cenione alpha8, alpha9, alpha10. Jest w czym wybierać szczególnie na ebay uk. Który wzmacniacz będzie optymalny tego nie wiem ale napewno bardziej doświadzceni koledzy doradzą. Radziłbym zakup sprzętu używanego najlepej z pewnego źródła a jeśli takowego brak to zaryzykowałbym jednak na ebay. Sam tak zrobiłem i nie żałuję. Zakup sprzętu używanego oczywiście wtedy jeśli liczymy się z kasą.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Pilot od wzmacniaczy obecnej linii (czyli: FMJ A18/A28/A38) to model CR90. Jest on preprogramowany do obsługi całej linii urządzeń Arcama (oraz innych producentów). Przy jego pomocy możesz przełączać CD17 w tryb standby. Niestety pilot od odtwarzacza (CR10) jest pod tym względem wybrakowany.

 

Odnośnie zestawienia, to zależy co lubisz. Proponuję w miarę możliwości posłuchać różnych zestawień. Ja mam A28+CD17 i takie zestawienie mi odpowiada ale nie każdemu może się podobać. To takie szczegółowe granie średnicą, jakbym to określił, ale nie męczące. Oczywiście w odpowiednim ustawieniu i pomieszczeniu z dobrą akustyką basu też mi nie brakuje. Ale dla niektórych może być za mało (nie wszystkim moim gościom się podoba, że nie ma Super Hiper Extra Bass jak w popularnych miniwieżach ;). Dodatkowy plus to jednolity wygląd (ale mam też inne klocki) i obsługa jednym pilotem.

 

Sam musisz posłuchać, nikt za Ciebie decyzji nie podejmie. Uważam, że zestawienie Arcam-Arcam jest bardzo bezpieczne i krzywdy sobie nie sprawisz. Chociaż na pewno można - po odrobinie dobierania - zestawić bardziej ekscytujący i ciekawy system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na stronie Arcama napisali,ze A18 ma pilota cr10, więc odpada, pozostaje A28, tyle,że jest on wyrażnie droższy.Przy okazji, gość sprzedaje Arcama A75+, pilot jest z funkcja standby,a gość pisze,iż wyłaczyć można tylko mechanicznie,nic z tego nie kumam....ię

Witam!

Moim zdaniem sprawa jest dziwna gdyż A18 istotnie ma pilota CR10 a w jego insrukcji wyraźnie piszą, że może byż w stanie standby. Tak więc musi być możliwe przełączanie na standby właśnie z tego pilota gdyż w przeciwnym razie nie miałoby to sensu. Z drugiej strony w instrukcji CD17 który również jest wyposażony w pilota CR10 słowem nie wspominają o tym, że może być w stanie standby. Dlaczego? przecież jest to dosyć istotna informacja. Tak samo jest w przypadku wyższego CD37 który co prawda ma innego pilota czyli CR90 ale też nic nie piszą o standby. Sam mam A85 i CD82 i opcja standby dotyczy tylko wzmaka. Człowiek ma rację, A75 nie dotyczy opcja standby mimo, żę pilot taką funkcję ma. http://www.arcam.co.uk/advice-and-support/discontinued-products/A75PlusIntegratedAmplifier. Jest to wszystko nieco pogmatwane i najprościej będzie jeżeli wypowiedzą się posiadacze poszczególnych modeli. A tak na koniec ciekawostka. Mojemu cd82 jest przypisany pilot CR314 z zielonym guziczkiem power co wyrażnie sugeruje iż można przełaczyć do stanu standby ale jest to niewykonalne gdyż włcznik cd82 jest mechaniczny. Jeżeli chcesz coś kupić z serii Diva to radzę A85 lub A90.

Pozdrawiam.

 

na stronie Arcama napisali,ze A18 ma pilota cr10, więc odpada, pozostaje A28, tyle,że jest on wyrażnie droższy.Przy okazji, gość sprzedaje Arcama A75+, pilot jest z funkcja standby,a gość pisze,iż wyłaczyć można tylko mechanicznie,nic z tego nie kumam....

http://www.arcam.co.uk/_ugc/file/a65+e_manual.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za instrukcje, w której wyrażnie jest napisane,iż standby nie jest osiągalny dla modeli A65,A75, więc po co on jest? ten pilot obsługuje tez inne wzmaki Arcama? groch z kapustą! a mi tylko zależy na tym, aby leniuchem obsługiwać oba urządzenia!

 

witam!

Ten pilot obsługuje również A85 a ten ma standby ( wiem bo mam ). Pilotem który masz można obsługiwać wmacniacz i cd, ich podstawowe funkcje. Nie musi to dotyczyć standby. Na twoim miejscu nie przywiązywałbym takiej wagi do tego drobiazgu. Znajdź dobrą okazję na wzmaka i ciesz się muzyką. W najgoszym razie będziesz korzystał z dwóch pilotów, to nie boli. Uważaj na tzw. super okazje. Podejżanie niska cena może świadczyć o tym, że coś było grzebane.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/arcam-delta-2-i1451710556.html

 

czy ktoś może coś napisać o tych monitorach? :)

 

 

Pamiętam, że dawno temu w Magazynie Hi-Fi (chyba około roku 93-94) były te monitory recenzowane, autorzy recenzji zachwycali się tymi zestawami, ale cena jak na nasze ówczesne warunki była wysoka niestety, może ktoś ma ten numer Magazynu Hi-Fi i mógłby ci podesłać skan

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było odpowiedzi na moje pytanie dotyczące arcam A80 pojechałem posłuchałem i kupiłem jestem z wami :

Witam!

Mam A85 więc nie zabierałem głosu. Do czego podepniesz to A80? chodzi mi o pozostały sprzęt. Czy masz IC i kable głosnikowe czy też może planujesz jakieś zmiany a jesli tak to na co? ja wciąż przymierzam się do zmian ( kable ) ale trochę liczyłem na jakieś sugestie kolegów, na wymianę opinii na forum i jakoś nie wyszło. No cóż, dzisiaj wszyscy sa zabiegani i może brakuje czasu na pisanie. Trochę szkoda bo przecież to forum jest idealnym miejscem do dzielenia się spostrzeżeniami, doświadczeniami. Diva A80 cieszy się niezłą opinią a zatem powinieneś być zadowolony. http://audio.com.pl/pdf/testy/wzmacniacze/arcamdivaa80.pdfhttp://www.audioreview.com/cat/amplification/integrated-amplifiers/arcam/a80/PRD_299818_2717crx.aspx

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ze swoim solo mini i chario mam głośnikowe synergistic research speaker decor , bardzo fajny kabel z rolki i nie drogi w sumie

energetyczny minimalnie ocieplający ale zwinny i wyparł mi chorda odysseya i rumour

 

http://www.synergisticresearch.com/alpha-series/alpha-series-speaker-wire/speaker-decor/

 

chce jeszcze przetestować alpha i quad http://www.synergisticresearch.com/home-theater/in-wall-speaker-wire/tesla-quad-2/

ale w przyszłości, dystrybutor http://www.audiofast.pl/main.asp?idm=24&ids=254&idsu=725&r=0&wersja=0

 

natomiast jak chcesz minimalnie bardziej ocieplającego i detaliczniejszego w przekazie to polecam przetestować atlas hyper 1.5 2.0 lub 3.0 (mam na sprzedaży)

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mój A80 gra z Monitor Audio Bx2 na kablach ultralink C2SC-12 i sygnałowych klotz a źródłem jest audiotrak 7.1. Jestem zadowolony z sprzętu tym bardziej że według mnie lepiej gra niż Nad 355 bee. I jakiś tam innej firmy wzmacniacz której nazwy nie zapamiętałem ale cena jego była ok 4000PLN.

Niestety mam skopaną akustykę w pokoju i nie da się nic z tym zrobić bez wywalenia kilku mebli które są mi potrzebne, zastosowałem suba heco victa 25 gdyż basu nie było takiego jak oczekiwałem. Razem teraz wszystko gra pięknie jak dla mnie. Brakuje wzmakowi do helixa A4 ale już jest oka. No i plus dla A80 za ciepłe brzmienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ze swoim solo mini i chario mam głośnikowe synergistic research speaker decor , bardzo fajny kabel z rolki i nie drogi w sumie

energetyczny minimalnie ocieplający ale zwinny i wyparł mi chorda odysseya i rumour

 

http://www.synergisticresearch.com/alpha-series/alpha-series-speaker-wire/speaker-decor/

 

chce jeszcze przetestować alpha i quad http://www.synergisticresearch.com/home-theater/in-wall-speaker-wire/tesla-quad-2/

ale w przyszłości, dystrybutor http://www.audiofast.pl/main.asp?idm=24&ids=254&idsu=725&r=0&wersja=0

 

natomiast jak chcesz minimalnie bardziej ocieplającego i detaliczniejszego w przekazie to polecam przetestować atlas hyper 1.5 2.0 lub 3.0 (mam na sprzedaży)

 

Witam!

150zł/1m za speakera to nie tanio a 240zł/1m za alphe to tymbardziej sporo. No ale co dla jednego dużo to dla drugiego mało, cóż... .Ciekawi mnie czym się kierowałeś przy wyborze tych kabelków, może kupiłeś je po prostu w ciemno a może wypożyczyłeś do przetestowania zwłaszcza, że piszesz, iż chcesz testować kolejne. Rozumiem, że wyparte chordy okazały się mniej satysfakcjonujące.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Witam!

150zł/1m za speakera to nie tanio a 240zł/1m za alphe to tymbardziej sporo. No ale co dla jednego dużo to dla drugiego mało, cóż... .Ciekawi mnie czym się kierowałeś przy wyborze tych kabelków, może kupiłeś je po prostu w ciemno a może wypożyczyłeś do przetestowania zwłaszcza, że piszesz, iż chcesz testować kolejne. Rozumiem, że wyparte chordy okazały się mniej satysfakcjonujące.

Pozdrawiam.

 

ja dałem za 4mb lekko powyżej 200pln czyli ok 55 za mb i warty jest tych pieniędzy drucik, alpha jest troszkę droższa z rolki ale dynamiczniejsza i z mocniejszym basem ,

jeżeli jest możliwość warto te kable przetestować,,

 

testowałem go wcześniej zanim kupiłem z rolki, ja tak mam że lubię tasować kablami w sumie poruszając się w tańszym przedziale ale w którym potrafią być ciekawe druciki, wyparł mi chorda bo nie był tak rozjaśniony może jest mniej detaliczniejszy minimalnie ale ma więcej ciepełka i zwinności i basu niż chord za te same pieniążki

Edytowane przez mikson

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dałem za 4mb lekko powyżej 200pln czyli ok 55 za mb i warty jest tych pieniędzy drucik, alpha jest troszkę droższa z rolki ale dynamiczniejsza i z mocniejszym basem ,

jeżeli jest możliwość warto te kable przetestować,,

 

testowałem go wcześniej zanim kupiłem z rolki, ja tak mam że lubię tasować kablami w sumie poruszając się w tańszym przedziale ale w którym potrafią być ciekawe druciki, wyparł mi chorda bo nie był tak rozjaśniony może jest mniej detaliczniejszy minimalnie ale ma więcej ciepełka i zwinności i basu niż chord za te same pieniążki

 

Witam!

U załączonego dystrybutora cena jest nie za metry a za ft czyli stopy ( nieco dziwne ) czyli przyjmując, że trzy stopy to około 1m cena jest jakieś 150zł/1m. Skąd ta rozbieżność cenowa? Może wpisali stopy pomyłkowo? ta jednostka miary obowiązuje w USA. No albo masz jakąś metę na te kable gdzie jest dużo taniej, aż trzy razy...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam parę pytań do klubowiczów i posiadaczy wzmacniacza ARCAM A38.

 

1. Czy w tym wzmacniaczu jest możliwość korekcji barwy wysokich i niskich tonów? Gdyż gdzieś w testach czytałem że jest a w innych że nie ma. SPRZECZNOŚĆ!

 

2. Czy miał ktoś możliwość posłuchania ARCAMA A38 oraz CREEK DESTINY jakie różnice dźwiękowe?

 

3.Wiecie coś na temat nowej serii ARCAMA, bo zauważyłem że sklepy zaczęły robić wyprzedaże ARCAMA A38 i także promocje.... sugerowało by to iż przygotowują się do nowych modeli?

 

Pzdr.

Edytowane przez Patryk-1980

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam parę pytań do klubowiczów i posiadaczy wzmacniacza ARCAM A38.

 

1. Czy w tym wzmacniaczu jest możliwość korekcji barwy wysokich i niskich tonów? Gdyż gdzieś w testach czytałem że jest a w innych że nie ma. SPRZECZNOŚĆ!

 

2. Czy miał ktoś możliwość posłuchania ARCAMA A38 oraz CREEK DESTINY jakie różnice dźwiękowe?

 

3.Wiecie coś na temat nowej serii ARCAMA, bo zauważyłem że sklepy zaczęły robić wyprzedaże ARCAMA A38 i także promocje.... sugerowało by to iż przygotowują się do nowych modeli?

 

Pzdr.

Witam!

A38 niema możliwości korekcji tonów niskich i wysokich. Przy tej klasie sprzętu to raczej normalne. Po prostu po co poprawiać coś co brzmi dobrze.

Pozdrawiam.

http://www.ultraaudio.com/equipment/arcam_fmj_a38.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nikt chyba mi nie doradzi który wzmacniacz wybrać :).

Może więc ktoś coś powie na temat Arcama Alpha 7r czy jest godnym zamiennikiem mojego Pioneera A-616 oraz który lepiej kupić Alpha 5 czy 7r, pozdrawiam.

 

witam!

Nic nie doradzę bo nie zetknąłem sie z żadnym z wymienionych ale przyłączam się do apelu kolegi. Korzystajmy z tego, że jest takie fajne forum i doradzajmy sobie nawzajem, dzielmy się opiniami o sprzęcie inaczej to forum będzie nudne i kopnie w kalendarz.

Pozdrawiam.

http://www.audioreview.com/mfr/arcam/amplifiers/alpha-7/PRD_115560_1583crx.aspx

http://www.audioenz.co.nz/2005/archive_arcam-alpha7.shtml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.