Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  213 członków

Arcam Klub
IGNORED

Klub miłośników ARCAMA


gabler
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

W takim razie co wniosła modyfikacja ? Porównywaliście wasze zmodyfikowane modele A90 i A10 do egzemplarza w stanie fabrycznym na czas testów ? Chciałbym się dowiedzieć ( i zapewne inni forumowicze ) jak odebraliście różnicę .

Modyfikacja wniosła naszym zdaniem pewne zmiany na plus. Wieczorem postaram się w szczegółach to opisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak dobrze juz dobrze , jaki finisz ?

Więc do rzeczy …… Nasuwa się pytanie dlaczego porównanie A10 z a90 ? Cała modyfikacja nie odbyła by się gdyby nie to, że jakiś czas temu Tomek pojawił się u mnie ze swoją a10 zachowaną w oryginale w celu porównania z modyfikowaną a90. Niestety stwierdziliśmy wspólnie, że są spore różnice między wzmacniaczami in plus dla a90. Pierwszą różnicę jaką zauważyliśmy to lepsza separacja i więcej detali. W graniu a10 trochę brakowało nasycenia, oraz głębi sceny. Podobnie było z budowaniem przestrzeni, minimalnie lepiej robiła to a90. Pod względem niskich tonów zagrały wzmacniacze na podobnym poziomie. Bas był kiedy powinien być, typowy „arcamowski” bez żadnych podbić w stylu audiolaba czy nada.

Co po modyfikacji

Pierwszą rzeczą która przykuła naszą uwagę to poprawa na średnicy, pojawiło się brakujące nasycenie, wypełnienie tzw. „mięsko”. Nie odbyło się to kosztem ocieplenia całej prezentacji.

Pod względem separacji i ilości detali zauważalna minimalna poprawa.

Pod względem budowania głębi sceny oraz przestrzeni nie zauważyliśmy zmiany względem oryginału. Niskie tony również pozostały na podobnym poziomie.

Czy modyfikacja miała sens ?

Naszym zdaniem tak. Być może dałoby radę jeszcze coś poprawić, ale miejmy na uwadze to, że Krzysztof miał tylko dwa tygodnie na modernizację wzmacniacza w przeciwieństwie do a90, gdzie modernizacja trwała wiele miesięcy.

Edytowane przez LukRin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W alpha 10 praktycznie zachowując jego arcamowski charakter nic się już nie da zrobić , każda większa zmiana zmieniłaby już jego charakter. W alphie 10 w modyfikacji zmieniane był 3 różne warianty , został wybrany najlepszy gdyż podstawą w modyfikacji jak i każdym innym " leczeniu" jest zasada aby " nie szkodzić" . Natomiast Arcam A90 i jego schemat - budowa pozwala na większe możliwości modyfikacji , mój były egzemplarz , który ma teraz forumowicz LukRin modyfikowałem wiele miesięcy , dobór podzespołów jest kluczowy , w A90 jest kilka elementów , które diametrialnie zmieniają całe brzmienie wzmacniacza i nie mam na myśli wzmacniaczy operacyjnych lecz kilka innych elementów znajdujących się w preampie jak i płytce z końcówką mocy. Mówiąc szczerze jestem chyba jedyną osobą, która bawi się w Arcamach, modyfikacja nie jest łatwa, modele te mają specyficzny schemat i rozwiązanie całego toru .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Krzysztofie tak naprawde to szydlo wyjdzie z wora kiedy porownam swojà 10 z alpha 10 od kolegi z Bielska ....ktos tutaj na Slasku całkiem z głowa rzezbi arcamy....tyle ze on rowniez siedzial przy niej sporo czasu,takze wierz mi nie jestes osamotniony he he a tak na powaznie dam znac we wrzesniu co w trawie piszczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Krzysztofie tak naprawde to szydlo wyjdzie z wora kiedy porownam swojà 10 z alpha 10 od kolegi z Bielska ....ktos tutaj na Slasku całkiem z głowa rzezbi arcamy....tyle ze on rowniez siedzial przy niej sporo czasu,takze wierz mi nie jestes osamotniony he he a tak na powaznie dam znac we wrzesniu co w trawie piszczy

Edytowane przez KrzysztofPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzimy i to....zrobimy podmianke he he....nie chce byc zlym prorokiem ... czas pokaze ....czlowiek robił te alphe dla siebie wiec włozyl w to zapewne cale swoje serce tak jak Pan w swoja a90������������������

 

Zgadzam się w 100 % ;)

Edytowane przez KrzysztofPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam go jak tylko pojawił się w sprzedaży Arcam CD Alfa 5. Potem dokupiony moduł 5+ jak tylko wyszedł upgrade minimalna poprawa potem lata modyfikacji aż osiągną szczyt najlepszych a nawet lepszy od cd typu Marantz cd7, czy Naim cd2 które są wzorem barwnego analogowego brzmienia Osobiście odsłuchane i porównane . Jest tak dobry jak Audionote Signature w wersji specjalnej dla przedstawiciela na Polskę , fabrycznie srebrne okablowanie w środku , seryjnie ma zwykłe . Z moim napędem philips cdc882 DIY grał podobnie dobrze. Zostanie zemną aż do mojego albo jego końca ;) wzorzec barwy i muzykalności czysty analogowy dźwięk. W kolekcji miałem dziesiątki odtwarzaczy łącznie z tymi z najwyższej półki zwłaszcza te starsze modele na dobrych kościach dac , są takie które gają tym charakterem i taką barwą , ale żaden nie był lepszy . Ten po lewej mój po prawej oryginał . Drugie zdjęcie moduł lampowy wyjściowy nie mieścił się już w środku.i jest dodpinany.

post-2707-0-83014200-1503077801_thumb.jpg

post-2707-0-31022300-1503077820_thumb.jpg

Edytowane przez gregaudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez chwilę chodziło mi po głowie żeby go kupić (tego czarnego za 1200zł). Miałem go wziąć dzień przed Tobą wieczorem. Jednak odpuściłem bo mam już tuner i cd 73 w kolorze srebrnym także zostaje przy swoim A85. Co do srebrnego A90 który był wystawiany dwukrotnie wcześniej za ok 1600zł to wynikła jakaś dziwna sytuacja. Pisałem ze sprzedającym i chciałem zbić cenę do 1500zł (zanim kupiłem swojego A85) ale się nie udało. Po kilku dniach napisał do mnie, że sprzedał go za tyle ile chciał czyli 1600zł. Minęło kilka dni i ten wzmacniacz znowu wrócił na allegro u tej samej osoby bodaj o 50zł droższy i z dodatkowym opisem. Wynikało z niego, ze oddawał go do jakiegoś serwisu żeby sprawdzić czy nie był nigdy naprawiany itp. Po jakimś czasie znikł. Może było z nim coś nie halo.

Edytowane przez Mesiah1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też rozmawiałem z tym panem od srebrnego za 1600pln ,ale to ciężka klima była ,gość mocno uparty na cenę był ,a w opisie był to przeciez egzemplarz nie do pobicia mega stan itp itd , ale ja nie lubie takich uparciuchów bo on nawet 50pln nie chciał zjechać , a tego strzeliłem kup teraz bo sie bałem że ktoś mnie właśnie wyprzedzi ,choc miałem myśli hee ,przyjdzie będziem wiedzieć czy to taki złoty grall był ha

 

http://allegro.pl/arcam-a-90-i6934032202.html?snapshot=MjAxNy0wOC0yMlQwODoyOToyMy4xODJaO2J1eWVyOzBhOTk1MjYwNDk3MzI2MDdlOGY0ODViZTUwYmRmOGUxNmFiMjRkYzljMDc3OGNmMjRmNDRhZTE2ZjFiODk1MTY%3D#thumb/5

macie tu aukcje nieczego nie ukrywam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie z tego samego powodu nie kupiłem tego srebrnego. Nie chodziło o kasę tylko zasady. Gość uparty na maksa. Z rozmowy wynikło, że to taksówkarz. Może dlatego:)

 

Ogólnie gratuluje tego czarnucha. Jeśli wszystko z nim ok to bdb deal zrobiłeś. Koleś raczej pewny (tak wynika z komentarzy). Nie wiem czy nie powinieneś rozważyć CD 92 do koloru z innej jego aukcji.

Edytowane przez Mesiah1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uparty do bólu ,ale jak mówisz taxi hee ,no comment :) , cd nie używam juz od kilku lat ,leczę to dac wszystko

 

http://www.sklep.mundorf.com.pl/mundorf-mlytic-ag-mlgo-15000-uf-63v-p-743.html

Krzysztof jak wymienie same te dwa kondy to jest już szansa na jakąś poprawe , czy to juz bedzie jakiś progress ?

 

A tego cd już dawno nie ma , a był wystawiony do tzw lania (licytacja ) ,zniknął zaraz po moim zakupie pieca

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uparty do bólu ,ale jak mówisz taxi hee ,no comment :) , cd nie używam juz od kilku lat ,leczę to dac wszystko

 

http://www.sklep.mundorf.com.pl/mundorf-mlytic-ag-mlgo-15000-uf-63v-p-743.html

Krzysztof jak wymienie same te dwa kondy to jest już szansa na jakąś poprawe , czy to juz bedzie jakiś progress ?

 

A tego cd już dawno nie ma , a był wystawiony do tzw lania (licytacja ) ,zniknął zaraz po moim zakupie pieca

 

 

Jakiś będzie choć niewielki w zależności od stanu fabrycznych BHC, które masz. Zrób fotkę wnętrza to powiem Ci czy masz dobrą wersję :) Zrób zdjęcia obu płytek abym widział oznaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś będzie choć niewielki w zależności od stanu fabrycznych BHC, które masz. Zrób fotkę wnętrza to powiem Ci czy masz dobrą wersję :) Zrób zdjęcia obu płytek abym widział oznaczenia.

No i dotarł dzisiaj , jest cały w bardzo dobrym stanie ,nie widzę żadnych rys wgniotek itp , gość bardzo solidnie zapakował go ,nawet wyciągnał gałę z niego ,bo mówił mi że raz gościowi wysłał piecyk i gałę volumena miał wciśniętą do pieca po transporcie kurierskim , wstępnie go zapiąłem gra nie słyszę jakiś niepokojących dzwięków , powiem że nawet fajnie to gra ,faktycznie jest po cieplejszej stronie grania , chwilę tak przypitoliłem mu bo nie mogę teraz za bardzo hee , to muszę powiedzieć że dobrze sie zapowiada , nie mogłem mu dac moich rca bo mam za krótkie i takie srednie mu zapodałem , ale dobrą sieciówke mu dałem od bazodruta i hegla hd25 mu zapodałem ,nie zauwazyłem żeby miał zadyszkę jakąś ,myśle że przy tych pieniądzach to dobry strzał , Krzysiek foty nie dzisiaj już się za bardzo umęczyłem przy spinaniu tego dzisiaj ,ale zrobie , ktoś coś pisał wcześniej że on ciemny jest w przekazie , ja tak nie sądze ,moim zdaniem otwarty piecyk jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A90 to słodziak z piaskowym sopranem , lekki suchotnik . Trzeba lubieć takie granie . Przynajmniej nawet nie męczy przy dłuższym słuchaniu . To jeden z najlepszych Arcamów . Ale jak mu się wymieni elementy na wejściu gniazd RCA oraz wejścia na końcówkę to można wykrzesać definitywną zmianę brzmienia ustawiając pod swój gust . Dlatego tutaj trzeba uważać i dobierać pod siebie, komuś w ciemno nie polecam . Mam nadzieje, że przed zakupem sprawdziłeś jaki firmware ma ta A90? Choć zgaduję, że tego telefonicznie u sprzedawcy nie zrobileś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.