Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  213 członków

Arcam Klub
IGNORED

Klub miłośników ARCAMA


gabler
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wersja softu 3.4 powinna być . Gdzieś miałem historię softu . Chyba 3.3 miała coś z defektem pamięci już nie pamiętam .

Co do rewizji preampa i końcówki mocy jesli chcesz zerknij do środka na tabelki nadrukowane białym drukiem na płytce preampa i końcówki mocy .

Co do roku produkcji - ten rok produkcji jest własnie w tych tabelkach opisany . Podobnie warto też odczytać tydzień i rok produkcji głównych kondensatorów zasilających końcówkę czyli BHC . Mówię dlatego iz A85 i A90 miały również wady fabryczne .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie szukam oryginalnego lasera na zapas do mojego CD 73. Czy jest szansa, że mechanizm z tej aukcji to oryginał? Według mnie nie ale różnie bywa. Jeśli to podróbka to może gdzie indziej idzie jeszcze kupić oryginał?

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=6931184235&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62

 

Ewentualnie jest jeszcze to:

 

https://www.impelshop.com/?item=12999

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Jakiś przestój w klubie więc może ja odświeżę temat . Jestem w trakcie modyfikacji swojego kolejnego egzemplarza A90 , zmieniłem trochę topologię modyfikacji , miałem użyć osobnej analogówki , ale porzuciłem to . Teraz zapewne niedługo potestuję trochę dyskretnych wzmacniaczy operacyjnych wraz ze zmianą samej aplikacji ( czego wcześniej nie robiłem) . Zobaczę jakie będą efekty . Nie ma ktoś może A32 lub A90 w stanie fabrycznym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest trochę wlaścicieli A90 na polskim rynku .

 

Może byłby ktoś chętny zakupić zmodyfikowany model A90 ?

 

To już kolejny egzemplarz A90 szykuje się na sprzedaż . Zainteresowanym przedstawię zarys modyfikacji/odnowienia .

Edytowane przez KrzysztofPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kolejny egzemplarz A90 ma tę przewagę nad poprzednim A90 , którego posiada forumowicz LukRin iż posiada mozliwosc zmiany brzmienia pod swoje preferencje poprzez podmianę kluczowego wzmacniacza operacyjnego bez lutowania . W miejsce wylutowanego wzmacniacza w wersji powierzchownej ( SMD) została wlutowana podstawka z możliwością aplikacji wzmacniaczy operacyjnych w wersji przewlekanej DIP8 co czyni go bardzo uniwersalnym . Aby dostroić brzmienie pod swój gust należy używać 1 szt wzmacniacza operacyjnego podwójnego ( dual) mogącym pracować przy napięciu 15V symetrycznym ( -+) . Zmienia to dość mocno całoksztalt brzmienia .

Należy oczywiscie miec na uwadze jeszcze kilka kwestii, ale to wyjaśnię już konkretnemu zainteresowanemu . Ten egzemplarz posiada wymienione całe zasilanie przedwzmacniacza oraz koncówki mocy ( tak, Mundorf Mlytic, które bardzo cenię).

Reasumując wzmacniacz został odświeżony wraz z możliwoscia zmiany brzmienia bez lutowania ( kwestia wyjęcia starego i włożenia nowego opampa - 1 minuta pracy a otrzymujemy inny wzmacniacz).

Edytowane przez KrzysztofPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kolejny egzemplarz A90 ma tę przewagę nad poprzednim A90 , którego posiada forumowicz LukRin iż posiada mozliwosc zmiany brzmienia pod swoje preferencje poprzez podmianę kluczowego wzmacniacza operacyjnego bez lutowania . W miejsce wylutowanego wzmacniacza w wersji powierzchownej ( SMD) została wlutowana podstawka z możliwością aplikacji wzmacniaczy operacyjnych w wersji przewlekanej DIP8 co czyni go bardzo uniwersalnym . Aby dostroić brzmienie pod swój gust należy używać 1 szt wzmacniacza operacyjnego podwójnego ( dual) mogącym pracować przy napięciu 15V symetrycznym ( -+) . Zmienia to dość mocno całoksztalt brzmienia .

Należy oczywiscie miec na uwadze jeszcze kilka kwestii, ale to wyjaśnię już konkretnemu zainteresowanemu . Ten egzemplarz posiada wymienione całe zasilanie przedwzmacniacza oraz koncówki mocy ( tak, Mundorf Mlytic, które bardzo cenię).

Reasumując wzmacniacz został odświeżony wraz z możliwoscia zmiany brzmienia bez lutowania ( kwestia wyjęcia starego i włożenia nowego opampa - 1 minuta pracy a otrzymujemy inny wzmacniacz).

Pytanie czy modyfikacja poprawia znacząco jakość brzmienia, czy tylko zmienia brzmienie ,w sensie czy gra inaczej a to nie oznacza że gorzej tylko inaczej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od gustu , jesli ktoś woli bardziej neutralne brzmienie z większą dynamiką , powietrzem i szczegółami w tle w porównaniu do fabryki to jest to lepsze brzmienie . Są osoby, które wolą bardzo ciepłe słodkie granie jakim jest stan fabryczny . Ja natomiast wolę go trochę ostudzić , zmniejszyć słodkość , zwiekszyc dynamike i różnorodność basu , zmniejszyć piaskowość sopranu itp . Już za kilka dni otrzymam dużą dawkę opampów więc zrobi się ostatnie szlify .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO niby tak ,tylko wtedy on już się robi znacząco droższy :) i pytanie czy już w tej wyższej kwocie nie można kupić tego co piszesz w innej marce i pewnie nawet i wyższej półce , na to pytanie to już każdy musi sobie samemu odpowiedzieć :)

 

Najlepiej by to wypadło jakby się zepsuł :) i chociaż połowa tych elementów co ty wymieniasz była by do wymiany , wtedy na pewno warto zainwestować w taki progress , bo orginalne graty pewnie by nie były dużo tańsze ,tak mniemam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO niby tak ,tylko wtedy on już się robi znacząco droższy :) i pytanie czy już w tej wyższej kwocie nie można kupić tego co piszesz w innej marce i pewnie nawet i wyższej półce , na to pytanie to już każdy musi sobie samemu odpowiedzieć :)

 

Najlepiej by to wypadło jakby się zepsuł :) i chociaż połowa tych elementów co ty wymieniasz była by do wymiany , wtedy na pewno warto zainwestować w taki progress , bo orginalne graty pewnie by nie były dużo tańsze ,tak mniemam :)

Dobrze rozumujesz, wszystko to kwestia końcowej ceny wzmacniacza po modyfikacji i dlatego ponawiam pytanie czy ktoś w okolicach Łodzi posiada w oryginale a90 ? Do 100km jestem w stanie dojechać ze swoim wzmakiem w celu porównania. Jak to mówią ciekawość pierwszy stopień do piekła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kolejny egzemplarz A90 ma tę przewagę nad poprzednim A90 , którego posiada forumowicz LukRin iż posiada mozliwosc zmiany brzmienia pod swoje preferencje poprzez podmianę kluczowego wzmacniacza operacyjnego bez lutowania . W miejsce wylutowanego wzmacniacza w wersji powierzchownej ( SMD) została wlutowana podstawka z możliwością aplikacji wzmacniaczy operacyjnych w wersji przewlekanej DIP8 co czyni go bardzo uniwersalnym . Aby dostroić brzmienie pod swój gust należy używać 1 szt wzmacniacza operacyjnego podwójnego ( dual) mogącym pracować przy napięciu 15V symetrycznym ( -+) . Zmienia to dość mocno całoksztalt brzmienia .

Należy oczywiscie miec na uwadze jeszcze kilka kwestii, ale to wyjaśnię już konkretnemu zainteresowanemu . Ten egzemplarz posiada wymienione całe zasilanie przedwzmacniacza oraz koncówki mocy ( tak, Mundorf Mlytic, które bardzo cenię).

Reasumując wzmacniacz został odświeżony wraz z możliwoscia zmiany brzmienia bez lutowania ( kwestia wyjęcia starego i włożenia nowego opampa - 1 minuta pracy a otrzymujemy inny wzmacniacz).

Koleś kiedys się bawił w swoim dac z tymi wzmacniaczami operacyjnymi ,mielił mielił i koniec końców zostawił ten co był w oryginale ,one chyba też są odpowiednio do pieca dobierane ,ale dokładnie sie na tym nie znam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy opampie wazna jest aplikacja a nie tylko sam opamp. Sam wzmacniacz operacyjny choćby nawet kosztowal kilkaset zlotych cudow nie zdziala jesli jego aplikacja bedzie słaba. Ja natomiast przy doborze opampa od jutra bede zmienial aplikacje . OPA1612 ktory masz kolego LukRin nie wymagala zmiany aplikacji ( ale zawsze mozna sprobowac) , ja natomiast w moim kolejnym egzemplarzu bede testowal opampy o takich parametrach ktore wymagaja zmiany jego aplikacji aby np sie nie wzbudzaly itd.

Edytowane przez KrzysztofPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy opampie wazna jest aplikacja a nie tylko sam opamp. Sam wzmacniacz operacyjny choćby nawet kosztowal kilkaset zlotych cudow nie zdziala jesli jego aplikacja bedzie słaba. Ja natomiast przy doborze opampa od jutra bede zmienial aplikacje . OPA1612 ktory masz kolego LukRin nie wymagala zmiany aplikacji ( ale zawsze mozna sprobowac) , ja natomiast w moim kolejnym egzemplarzu bede testowal opampy o takich parametrach ktore wymagaja zmiany jego aplikacji aby np sie nie wzbudzaly itd.

Czekamy na efekty, czyli chwilowo nie sprzedajesz swojej a90

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od gustu , jesli ktoś woli bardziej neutralne brzmienie z większą dynamiką , powietrzem i szczegółami w tle w porównaniu do fabryki to jest to lepsze brzmienie . Są osoby, które wolą bardzo ciepłe słodkie granie jakim jest stan fabryczny . Ja natomiast wolę go trochę ostudzić , zmniejszyć słodkość , zwiekszyc dynamike i różnorodność basu , zmniejszyć piaskowość sopranu itp . Już za kilka dni otrzymam dużą dawkę opampów więc zrobi się ostatnie szlify .

Górą faktycznie nie zachwyca ten piecyk , jest dobrze ale do hegla h200A mu daleko , z resztą pasm raczej też przegrywa , hegel jest bardziej dojrzały nic nie wywala nic nie chowa ,niby też niczym się nie chwali jest zrównoważony tonalnie i po dłuższym słuchaniu arcama chce się wracać spowrotem do hegla , aczkolwiek wiadomo to nie ta półka ,i dalej uważam że za te 1300-1600pln do dobry wybór ,napewno lepszy niż Nad w tych pieniądzach :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hegla 200 nie słyszałem, natomiast H80 już tak , niczym mnie nie zaskoczył , tzn zaskoczył posiadaniem wejść XLR a wewnątrz układ niezbalansowany ( a powinien) . Co ciekawe H200 tak patrze również nie jest w pełni zbalansowany, różnicowy . Dziwie sie, ze w takich pieniadzach nie można mieć wszystkiego . Patrzę na główny potencjometr głośności czyli drabinkę rezystorową jest układ PGA2311, który miałem w Arcamie A38 , którego sprzedałem . To już lepszy jest w starszym Arcamie A90 ( MAS9116) . Generalnie A90 to bardzo dobry tani wzmacniacz, który wygrywa z niejednym w swojej klasie cenowej, a po modyfikacji potrafi pogonić niejeden droższy ( w ramach rozsądku) . Generalnie w starszych arcamach jest sposób na diametralną zmianę " góry" . Modyfikacja w trakcie i już mogę powiedzieć iż są bardzo pozytywne rezultaty, ale ingerencja w układ juz jest większa niż tylko podmiana samego " opampa" .

Edytowane przez KrzysztofPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bym nie miał obu to bym ci pewnie zawierzył :)

 

h80 to taki cieniasek mocowy, w ogóle hegle nie ładują tak powerem od razu jak np A90 volumen chodzi tu zdecydowanie wolniej ,ale to nie o to chodzi jak przypitole na arcamie to w pewnym momencie robi sie nie ciekawie , hegla mogę dosłownie wywalić na maxa i przy dobrych realizacjach nic sie nie dzieje w sensie nie bałagani , gra dalej dobrze tylko że głośno hee a to sztuka jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bym nie miał obu to bym ci pewnie zawierzył :)

 

h80 to taki cieniasek mocowy, w ogóle hegle nie ładują tak powerem od razu jak np A90 volumen chodzi tu zdecydowanie wolniej ,ale to nie o to chodzi jak przypitole na arcamie to w pewnym momencie robi sie nie ciekawie , hegla mogę dosłownie wywalić na maxa i przy dobrych realizacjach nic sie nie dzieje w sensie nie bałagani , gra dalej dobrze tylko że głośno hee a to sztuka jest :)

Ja mam inne spostrzeżenia co do a90, aby zagrała muszę ją jednak trochę rozkręcić. Ostatnio byłem w posiadaniu audiolaba 8200, który pomimo, że słabszy szybciej "startował". Niestety to nie ta liga co a90 made in "KrzysztofPL" sprzedałem. Arcam a22 podobne spostrzeżenia jak przy a90. Być może to urok potencjometrów cyfrowych.

Edytowane przez LukRin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Krzysztofie dzisiaj bylem u znajomego ktory posiada 10 po modzie Pana z Bedzina.Obiecalem ze dojdzie do pojedynku moja alpha 10 po tuningu made by Krzysztof vel arcam 10 mojego kumpla.I teraz Panowie ....sensacja rewelacja wzmaki ten sam poziom jeden i drugi ....pomimo tego iz od kolegi ponoc lezał na stole operacyjnym znacznie dłuzej anizeli mój....minimalna roznica na szerokosci sceny ale to doprawdy niuanse.Barwa i detale na tym samym poziomie ale basik w mojej by Krzysztof

lepiej kontrolowany i duzo głebszy.Reasumujac jeden i drugi wzmak to kawał porzadnej roboty.Pan Krzysztof sie przylozyl do upgrade chociaź nie miał zbyt wiele czasu ....widac takiemu fachowcowi jak Pan Krzysztof wystarcza niecale dwa tygodnie by stworzyc w pelni neutralny wzmak z odrobina ciepełka i swietnym basem.Panie Krzysztofie Wielki Szacun

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Krzysztofie dzisiaj bylem u znajomego ktory posiada 10 po modzie Pana z Bedzina.Obiecalem ze dojdzie do pojedynku moja alpha 10 po tuningu made by Krzysztof vel arcam 10 mojego kumpla.I teraz Panowie ....sensacja rewelacja wzmaki ten sam poziom jeden i drugi ....pomimo tego iz od kolegi ponoc lezał na stole operacyjnym znacznie dłuzej anizeli mój....minimalna roznica na szerokosci sceny ale to doprawdy niuanse.Barwa i detale na tym samym poziomie ale basik w mojej by Krzysztof

lepiej kontrolowany i duzo głebszy.Reasumujac jeden i drugi wzmak to kawał porzadnej roboty.Pan Krzysztof sie przylozyl do upgrade chociaź nie miał zbyt wiele czasu ....widac takiemu fachowcowi jak Pan Krzysztof wystarcza niecale dwa tygodnie by stworzyc w pelni neutralny wzmak z odrobina ciepełka i swietnym basem.Panie Krzysztofie Wielki Szacun

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie cieszę się, że sie podobają . Odnośnie rozkręcania Arcama , kwestia jakiej efektywności ma się kolumny . Moje mają ok 93dB , natomiast sam przetwornik niskośredniotonowy Seasa o średnicy 22 cm potrafi mocno przygrzmocić w Arcamie już powyzej vol 35 z 72 stopniowej skali . Co do drabinek rezystorowych w Arcamie - układ MAS9116 ma to do siebie iż trzeba go dość mocno podkręcić skalę ( cała aplikacja razem ze wzmacniaczami operacyjnymi mającymi swoją wartość wzmocnienia ma wpływ na wartość volume). Poza tym ja tym bardziej sobie cenię takie narastanie głośności gdyż w nocy gdy córka zasypia łatwiej mi ustawić głośność .

Dziś mam w domu wzmacniacz Creeka oraz bardzo mocny NAD 375BEE o mocy 2x200W przy 8Ohmach i niemal 2x400W przy 4 Ohmach . Jutro fotki wam pokażę i coś opisze w porównaniu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie cieszę się, że sie podobają . Odnośnie rozkręcania Arcama , kwestia jakiej efektywności ma się kolumny . Moje mają ok 93dB , natomiast sam przetwornik niskośredniotonowy Seasa o średnicy 22 cm potrafi mocno przygrzmocić w Arcamie już powyzej vol 35 z 72 stopniowej skali . Co do drabinek rezystorowych w Arcamie - układ MAS9116 ma to do siebie iż trzeba go dość mocno podkręcić skalę ( cała aplikacja razem ze wzmacniaczami operacyjnymi mającymi swoją wartość wzmocnienia ma wpływ na wartość volume). Poza tym ja tym bardziej sobie cenię takie narastanie głośności gdyż w nocy gdy córka zasypia łatwiej mi ustawić głośność .

Dziś mam w domu wzmacniacz Creeka oraz bardzo mocny NAD 375BEE o mocy 2x200W przy 8Ohmach i niemal 2x400W przy 4 Ohmach . Jutro fotki wam pokażę i coś opisze w porównaniu .

Którego creeka masz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.