Skocz do zawartości
IGNORED

Kable sygnałowe Velum


electro

Rekomendowane odpowiedzi

Lolo - jesli ktoś kupuje sprzęt za kilkaset tysięcy zł. to ma w dupie opinie z tego forum. Stać go na to zeby być kompletnie głuchym. W tym samym miejscu ma również garażowe kable o dziwacznych nazwach.

 

Kupuje to, o czym może przeczytac w największych pismach albo co mu znany i reklamujący się dystrybutor poleci - a potem sprowadzi na specjalne zamówienie.

 

A takie rózne "lumy-velumy" wciska się frajerom, którzy chcą się poczuć bliżej, hi-endu, bogactwa i lepszego stylu.

 

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz "Analog" - napisałem że usłyszysz same "achy" i "ochy" o velumach - zobacz powrót Fanthomasa :)))

 

Jaki ten "hi-end" robi sie przewidywalny

- aż do znudzenia :))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qubric

czy dobrze zrozumieli czytelnicy forum twoj wpis???

1.klient kupujacy sprzet za kilkaset tys.zl ma w dupie zdanie innych,bo zwisa mu,ze wypiepsza kase w bloto,

2.bywa,ze jest gluchy,(bogaty,a skapi na aparat sluchowy,lub operacje)

3.kable moga nosic nazwy Cordial,Cardas,Mit, Transparent,itp,inne sa okreslane mianem dziwaczne,

4.kupujacy musi czytac najwieksze pisma,calkowity zakaz kupywania sprzetu pod wplywem lektury mniejszych pism,(generalnie jak nie czytales -nie kupujesz).kupno tylko po przeczytaniu np.STEREOPHILA(czego nie wyczytales w tym pismie tego nie ma)

 

5.jesli dystrybutor sie nie reklamuje,nie mozna u niego nic kupic,jesli tez nie ma czegos w swojej ofercie zakaz kupna.jesli nie jest duzym dystrybutorem zakaz kupna,jesli nie bedzie to specjalne zamowienie,zakaz kupna

6.ludzie kupujacy wyroby firmy VELLUM to biedni,sflustrowani,niedocenieni frajerzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesujący dialog. Tylko ciekawe, że oponęci Veluma nie mają racjonalnej podstawy do krytyki bo go nie słuchali.

 

Jeszcze raz przypomnę, że Velum już jest z dwa lata na rynku i paru "frajerów" w Polsce go ma. Pragnę zauważyć, że jest podaż na Veluma co może oznaczać, że istnieje też popyt. Czyli nowi "frajerzy" jednak są.

 

A już tak racjonalnie analizując sytuację właśnie zastanawiam się czy np. CD za 8 kpln + Velum za 2800 pln nie zagra lepiej niż CD powiedzmy za 15 kpln ?

 

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fantomas sie rozmnaza :)))) klonie, spadaj na drzewo banany prostować i nie udawaj tu Greka.

 

Klient wydający 100-200tys. na klocki przychodzi do dystrybutora i każe sobie dobrać sprzęt - np. ma być amerykański i hi-endowy. I nie bedzie pieprzyć przez kilkaset wpisów na temat splatanych w garażu drutów, o których nikt nie słyszał.

Maniaków audiosyfilisu jest niewielu, a bogatych maniaków jeszcze mniej. Więc szansą dla veluma jest naciąganie frajerów i wmawianie im kabli.

 

Co też robi przez liczne swoje forumowe wcielenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qubric

a co Ty wiesz o klientach wydajacych 100-200tys.zl na sprzet,asystowales im w zakupach?

a ja znam kilku osobiscie(sa to normalni,zwyczajni,kulturalni,ludzie),i powiem Ci ze idac do dystrybutora,z gory wiedzieli po co ida.

sa rowniez bywalcami tego forum,

czytaja pisma w kilku jezykach(np.moj kolega z KIJOWA),nie omijajac tych mniejszych typu AUDIO,HI-FI MUZYKA,

 

powiniens staranniej dobierac koks...,ktory jarasz(chodz bardziej wygladasz mi na wachacza kleju,koks dla Ciebie raczej za drogi,...dla frajerow),bo dziury w mozgu daja niepokojace objawy.mozesz nawet zostac posadzony o chorobe psychiczna,i stracic resztki szacunku jaki miales na tym forum z racji ilosci wpisow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Qubric

 

Nie będę prowadził z Tobą dialogu bo do niego nie dorosłeś. Przypomnę tylko coś Tobie. Ostatni wpis z wątku 9042. Jesteś typowym przykładem oczytanego, "oświeconego" intelektualisty, któremu brak mądrości życiowej.

 

"tHEIL!!! - i żebys zdechł na wieki!

 

czyli dobranoc i bez Jazzów - niech zostaną tam gdzie są"

 

Bez pozdrowienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co - jestes palant jakich mało. Jakbym przy tym nie był to bym nie pisał.

 

Rozumiem ze asystujesz codziennie przy zakupach róznych bogaczy i czasem dadzą ci potrzymac Veluma i ponosic za sobą paczki - tacy ogólnie z nich kulturali goscie.

 

Zejdz już może do piwnicy i skręć jakiegos iC za 8tys. bo klienci sie pchają drzwiami i oknami :))))))))

 

I kończe temat. Dośc już tego nawadniania bagienka pseudoproducenta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qubric

Velluma kupilem dzieki temu forum,po przeczytaniu kilkuset wpisow,poprosilem kogos o przeslanie do testu(jest to we wpisach) NF-G XLR,juz wygrzanego.gral u mnie pare dni i powiem Ci,ze ze wzgledu na cene chcialem go zwrocic,lecz gdy wpiolem swoje poprzednie interconecty(dosc kosztowne,ktore przez rok uwazalem za doskonale),moj sluch zaprotestowal,oba dzwieki dzielila klasa roznicy.

sorry,takie sa fakty.

byly wpiete pomiedzy CD AUDIO RESEARCHA a dzielony preamp SONIC FRONTIERSA SFL-2

obecnie poszukuje w dobrej cenie drugiej pary(narazie do odsluchu,) aby wpiac pomiedzy SF a koncowke BRYSTONA 4ST.

czy masz cos merytorycznego do dodania??

oprocz zapluwania sie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście przesłał ci je Thomas, Fanthomas, Broda itd. - z pokoju obok???

 

Dobrze ze napisałeś - "w dobrej cenie", to mówi już wszystko o sposobie sprzedaży.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qubric

zdecyduj sie na jedna wesrje:

1.czy ja te kabelki skrecam w garazu?

2.czy bogaci ludzie daja mi je potrzymac w zamian za ponoszenie paczek?

 

radze,przestan sie dopalac tym klejem,zacznij pic mleko,mniej czasu przy kompie,na swieze powietrze,spacery,troche sportu,magnez w kroplowce tez wskazany.a najlepiej zrob badanie krwi na poziom elektrolitow,bo jakiegos masz za malo,a i sprawdza czego masz za duzo.poprawa gwarantowana,i wroci spokoj,i dobry sen.a i wyjazd wskazany.widzisz zaoszczedzilej kase za porade,u mnie masz ja zawsze za FREE.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jescze wersja 3. żeś palant - i przy niej pozostańmy. A poza tym - klonie - jesteg d... nie handlowiec jesli cie nawet na prostą reklame na forum nie stać :))))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qubric

nie czytasz dokladnie tego co pisze,ale coz organizm wycienczony.wiec pisze raz jeszcze.

kabelki podeslal mi arek67,nie wiem skad je mial,nie pytam o takie sprawy.

jak zauwazylem jego opinie sa bardzo rzetelne,obiektywne,bardzo miarodajne.dzieki niemu byc moze zainteresuje sie MIT-em,jako alternatywa dla Velluma.

 

zycze szybkiego powrotu do zdrowia,fizycznego rowniez.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następny porównywacz gówna do twarogu - jakie to wiejskie powietrze jest zdrowe :))))

Nie czytam palantów z zasady. I spadaj juz z tym gównianym wątkiem bo sie spokojnie czytać się nie da.

 

Nie odpisuj już - ok. nawet kupie tego Veluma, bo to najwspanialszy kabel swiata - tylko juz nie pisz o nim.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie ten dialog to żenada. To tak na wstepie:)

 

Arek

 

Dotknales waznego problemu. Pytanie, czy lepiej zagra system za powiedzmy 20kzl (srednio po 6-7 kzl za klocek) spięty kablami za 10kzł ( powiedzmy po rowno na glosnikowe i interkonekt) czy system za 28 kzl za kablami za 2kzl...Delikatnie mowiac warto posluchac i samemu ocenic.

 

O ile kupowanie drogich, dobrych kabli do drogich systemow wydaje mi sie koniecznie i wysoce uzasadnione, o tyle kupowanie takowych do tanszych systemow (powiedzmy po 2-3kzl za część) wydaje mi sie czystym bezsensem i strata pieniedzy. O wiele wieksza poprawe uzyska sie wtedy wlozeniem pieniedzy w klocek zamiast kabli.

 

Broda - jesli polecasz czlowiekowi kabel warty tyle co jego wzmacniacz, to naprawde jest to porada "od serca".

Dobry kabel owszem, wyciagnie co najlepsze (hmm, a moze z tanszego klocka co najgorsze?), ale smiem twierdzic, ze lepiej zagra system ze wzmacniaczem za 6kzl i zwyklym kablem niz z tym arcamem za 3 i Velumem za 3kzl. Co do tego nie powinno byc zadnych watpliwosci.

 

 

Thomas, Fantomas czy inny klon

 

Nie jestem sprzedawca starych czesci komputerowych:), to byly po prostu czesci z mojego starego komputera.

Prosilem o przeczytanie moich komentarzy, poniewaz ponad 100 transkacji przeprowadzonych przez ponad dwa lata cos swiadczy o czlowieku.

Oczernianiem, nasmiewaniem popularnosci tu nie zdobedziecie. Wrecz przeciwnie - to "delikatne" forum, na ktorym trzeba posiąść umiejętność "poruszania sie". Dla Ciebie/dla Was to jest zdecydowanie za trudne.

 

Swoja drogą to czytajac Wasze wpisy zastanawiam sie, jak mozna robic tak "zla robote" produktowi, ktory samemu sie sprzedaje. To naprawde niezrozumiale dla mnie.

 

Konczac prosze Velumy:) o podniesienie poziomu rozmowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qubric

wlasnie widze,ze nie czytasz swoich wpisow,

nadwatliles swoja reputacje na tym forum,oj nadwatliles.

a jakie eleokwentne porownania,moze czyms jeszcze zaskoczysz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hiena - niepotrzebnie się ustosunkowujesz do takich pseudo filozoficznych dywagacji. Lepiej zagra dobry sprzęt spiety dobrymi kablami niż kiepski sprzet spiety kiepskimi kablami. Więcej "prawd" nie widzę.

A dyskusja w tym wątku na co lepiej wydać kasę słuzy tylko jednemu celowi. Ze straganiarzami nie można dyskutowac na poziomie. I najlepiej nie dyskutować wcale.

 

Tomcio - prosiłem żebyś nie odpisywał. Nie rób rzeczy z którymi sobie nie radzisz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>hiena wlasnie dzis Zolty mi wyjasnil, czemu jest hiena-podrobka lol :) zawsze mnie zastanawial ten nick.

co do kabelkow to do i od pewnej granicy cenowej chyba jest pewna rozsadna prawidlowosc, jesli chodzi o stosunek ceny kabla do cen reszty klockow w stystemie. jelsi mamy, dajmy na to, wzmak za 6k. cd za 6k, zacne kolumny moze nawet na wyrost za 10k, to inter do tego winien kosztowac ok.2000,a glosnikowe w sumie ok 4-5kzl jelsi jest po 2 lub 3m. tak chyba mozna wyciagnac optimum z samych klockow, wydac na kable mozna i wiecej, ale to z mysla o tym by kable zostaly, a klocki sie powymienia :) moze faktycznie warto kubic kabel raz a dobrze, i potem sukcesywnie klocki poprawiac. pozostaje kwestia roznic miedzy samymi kabelkami w danej kategorii cenowej...

czesto w systemie w kotrym klocki kosztuja tyle co juz wyzej pisalem, ludzie maja interkonekt za 400-600zl, glosnikowe za 60-100zl za metr. to chyba blad w wiekszosci przypadkow, zamiast kombinowa cz klockami lepiej chyba poprawic okablowanie, by naprawde uslyszec te 6-8kzl za urzadzenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, nie interesuje mnie to w sumie... opieram sie na wlasnych doswiadczeniach, a studia nagraniowego nie posaidam :)

dodam, ze generalnie jestem sceptykiem jesli chodzi o rozne czary mary, przemozny wplyw kabli i wogole, ale wiem tez co slyszalem. byc moze uslysze jeszcze wiele roznych rzeczy :) w kazdym razie opieram sie na zaobserwowanych faktach, nie wierze we wszystko co slysze i czytam od razu

 

odnosnie studia, warunkow studyjnych oraz obecnego tam sprzetu to lepiej podpytuj fadeovera, on w tym siedzi. ja robie w innym biznesie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zreszta po co pytasz? w studiach pewnie sa cale kilometry kabli, sila rzeczy musze te kabelki kosztowac niewiele. my tu mowimy o zupelnie innym rynku, i o innych dlugosciach lol

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie. wspomnialem przeciez o kosztach.

jesli mi sie uda zlozyc cos z tanim kabelkiem , bede niezmiernie zadowolony. jednak jesli znowu uslysze to co uslyszalem, to coz - pozostaje podejscie takie, ze kabelki traktuje sie jako rownorzedny element calego toru. na to narazie wychodzi.

naprawde wolalbym mniej wydac na kawalek druta :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zyzio - jak się dowiaduję z Twojego wpisu , Ty tylko widziałeś kabel Veluma , natomiast niczego nie słuchałeś :(

Dlatego w dalszym ciągu proponuję Ci spotkanie , uczciwą i spokojną ( :)) ) dyskusję , oraz przesłuchanie niektorych modeli :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BRODA

on wielu tematow nie przerabial osobiscie,czerpie wiedze z netu.pewnie z niektorymi kolesiami zalozyli sie o ilosc wpisow na forum.

za moment odezwa sie glosy,ze pojawiamy sie rownoczesnie,HAHA.

NIE ZNAM BRODY!!!ale jak widze to rzetelny czlowiek.troche dziwne,ze nasz kochany GURU nie chce sie zgodzic,aby BRODA zafundowal mu za darmoche odsluch VELLUMOW.

ale coz na jego wirtualnym sprzecie nic nie uslyszymy.

.I TO JEST odpowiedz na to dlaczego w nim taka agresja do ludzi,ktorych stac na drozsze klocki i okablowanie do nich.

GURU

jak sie ma twoj superbolid lepszy od FERRARI???(czyzbys smigal jakas HONDA NSX?jesli tak to zwracam szacuneczek)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.