Skocz do zawartości
IGNORED

Kable sygnałowe Velum


electro

Rekomendowane odpowiedzi

Jak się czyta ten wątek to można uwierzyć, że audiofilizm to czasami ciężka choroba. No to i metody promowania i sprzedaży co droższych produktów nie mogą być zdrowe. Co widać na załączonym obrazku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Wydaje mi się że choroba jest najpierw, a potem dopiero patrzymy przez jej pryzmat na świat, również na swoje audiofilskie zainteresowania. Nie wiem jaka choroba tutaj nam tyle bruździ, ale z nadaktywności i rozgrzebywaniu tematu sto razy omówionego przy pełnej satysfakcji ogółu można wnioskować, że to tarczyca albo owsiki. Współczuję, posiadanie obrazu świata zmodyfikowanego faktem hodowania owsików musi być ambarasujące.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...

Podgrzejemy atmosferę.

 

A może jest tak że: NBS -> Heaven's Gate -> Velum

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Na dole gdzieś już podobne zdjęcie było :)

 

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Lolo

 

Tylko, że miałem Beldena w domu (taki czerwony) i niestety tak jak Velum i Heavens Gate nie gra. Gra jak dobry interkonekt do 1000 Pln. Ma dobry bas ale jest agresywny w górce i nie jest za nic kulturalny.

 

Więc tajemnica może tkwi w skręcaniu. Czy jest u Amerykanów coś o tym?

 

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym skręcaniem to czysta perfidia.

Chcecie najslynniejszą firmę kablarską na forum marki Velum,a i przy okazji NBS doprowadzić do upadlości ??

:))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arek... problem w tym, że Beldenów jest od groma... to jest firma która ma ogromną ofertę. Więc są także lepsze i gorsze Beldeny. Na AA podają konkretne numery katalogowe. Krótko mówiąc: odpowiedni Belden + pomysłowa skrętka + izolacja = NBS. Ale to także oznacza że każdy sam jest w stanie sobie zrobić NBSa :) A jeśli podda jeszcze takiego Beldena jakiemuś kryo-treatment to już ma niemalże kosmiczny kabel :) ... A tak bardziej na serio to wiele osób używa właśnie zwykłych Beldenów tylko odpowiednio skręconych i właśnie czasem poddanych jakiemuś krio-procesowi (nie wiem na czy to polega - kąpiel w azocie czy co???)

 

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gonarek

w historii velum jest sporo takich zbiegow okolicznosci:), ale kto robi te kabelki klasy hi-hi end zapoczatkowanej w polsce przez pokahontasa nigdy sie nie dowiesz:)

dla tych co skrecaja polecam do odsluchu arrested development mtv unplugged, fajna , bujajaca plytka:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arek

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

a poza tym jeden kabel głośnikowy na Beldenie #89259 ma na swojej stronie Jon Risch

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

"Historia powstania kabli VELUM sięga początków lat dziewięćdziesiątych. Wtedy to jeden z instytutów w Hamburgu ..."

 

Zapewne chodzi o Tajny Instytut Doświadczalny Rakiet Samosterujących Z Napędem Bezodrzutowym. Ten z dowcipu Jana Pietrzaka. Dobry dowcip ale długi, prawie tak jak historia Velum. Jak chcecie to opowiem podczas Audio Show :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem okazję (w miłym audiofilskim gronie) posłuchać swojego systemu z wpiętym najtańszym konektem Veluma NF-S. Jako punkt odniesienia wykorzystywany był dobrze spasowany z resztą systemu Fadel AeroLitz. Do porównania mieliśmy też Audioquesta Jaguar. Wychwycenie i określenie różnic jak to w przypadku kabli wymagało chwili skupienia. Mimo że audiofilskie grono miało sprzęt na podorędziu - odsłuchy były prowadzone przy niskim poziomie elektrolitów we krwi;)))

Na pierwszy ogień poszedł Jaguar - w porównaniu do Fadela pierwszą różnicą była większa ilość basu, niestety ilość nie szła tutaj w parze z jakością - bas był wyraźnie poluzowany, brakowało faktury i jędrności. Średnica nie ustępowała tej z Fadela - czysto, gładko ale bez jakichś specjalnych fajerwerków brzmienie instrumentów było jednak całkiem dobrze różnicowane, wokale bez śladu podbarwień. Były jednak momenty gdy część słuchających stwierdzało pewne wyostrzenie i podbicie gdzieś w wyższych rejestrach tonów śrenich. Wysokie tony prezentowały się z kolei skromnie pod względem ilości muzyce brakowało, blasku i powietrza - trochę cierpiała na tym stereofonia - całościowo miałem wrażenie że Jaguar jest niezłym kablem do jaśniej i ostrzej grających systemów - zestawienie ze źródłem w stylu Rotela 991AE, czy kolumnami JMLaba pewnie wyszłoby mu na zdrowie.

Wpięcie "Golluma" spowodowało, że poziom muzycznego przekazu uległ wyraźnej poprawie. Bas nabrał ciała - odzyskał swoją fakturę, rozwibrowanie i puls. Instrumenty takie jak gitara, harfa, czy blaszane dęciaki brzmiały bardzo dobrze - był to poziom spokojnie porównywalny ze znanym mi z Fadela. Z utworu na utwór jednak dało się coraz wyraźniej określić charakter brzmienia. Pierwszym symptomem tego były nieco nosowe wokale żeńskie - równowaga średnicy zdawała się być przesunięta ku górze. Na bardziej wyraziśce nagranych utworach owe lekkie rozjaśnienie przechodziło w podbicie sybilantów. W przypadku gdyby reszta pasma nie prezentowała wyrównanego i nie ukrywam że dość wysokiego poziomu nie byłby to może duży problem, ale w tym przypadku była to jedyna ale bardzo poważna wada. Wokalistki psykały i pszczykały zdecydowanie za głośno. Mój system nie należy do szczególnie jasnych, jestem ciekaw w jakich systemach NF-S grałby optymalnie - chyba dość trudno o takie, może droższe modele są pozbawione tej przypadłości. Żaden kabel jeszcze u mnie takiego efektu nie dał - koniec końców powrót do Fadela okazał się ukojeniem dla uszu. Velum okazał się być mimo wszystko lepszy od AQ. Ceny AQ i Veluma są podobne (odpowiednio 1,0 i 1,2 kzł - oficjalna cena NF-S - podobno 2,4kzł - zakrawa na żart, a że można kupić za 1,2kzł to tą biorę pod uwagę).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Historia: nie mialem bladego pojecia, ze kable velum budza takie ogromne emocje i przyciągają do dyskusji tak miernych ludzi. Dla tych jednak, co odbrobinę klasy zachowali i fascynują się audiofilizmem chcę krótko powiedzieć jak kupiłem interkonekt velum. Wszedłem do komisu w którym czasami z wielką stratą dla siebie zazwyczaj kupuję lub sprzedaję to i owo, przywiozłem swój wzmacniacz lampowy SE na tetrodach z kablami Nykla (Nykiela?) i zabrałem się do odsłuchu cd coplanda. No i na warsztat poszły wszystkie drogie łaczówki i kable głośnikowe na składzie. Ciekawe, że nic nie pobiło w moich uszach nawet powyżej 2500-3500 głośnikowych kabli Nykla, które są naprawdę wyjątkowe za swoją cenę choć w sumie ich proweniencja mniej tajemnicza niż veluma to jednak żadna to firma ale miły Pan z kompetencjami, co do czego wszyscy się godzą. Natomiast zmiana intekonektu Nykiela na każdy drogi dawała fundamentalne różnice na lepsze. Sprzedawca włączał po kolei co mi do głowy przyszło XLO, NBS i wreszcie veluma - a nie miałem pojęcia ani o nazwie, ani o takiej hosterii wobec tych kabli, nic w ogóle - który naprawdę spodobał mi się najbardziej. No i go kupiłem za tę "okazyjną cenę", bo mnie stać, podobał mi się najbardziej w tym akurat dniu w tym nastroju i po odsłuchu wielu wielu innych. Może i bład ale nawet nie popatrzyłem jak jest wykonany.

Co do opinii na temat marketingu wytwórcy czy dystrybutora nie wiem nic, bo nie uległem psychozie, której sporo na tym forum. Przyszedłem głupi i nieświadomy, właczyłem, posłuchałem i kupiłem

Pozdrawiam

Oskar

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i słusznie, olewaj fanatyków. Ja sobie teraz odsłuchuje sieciówę V. i w prównaniu z innymi szanowanych marek jest bardziej udana i może sobie kupię :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.