Skocz do zawartości
IGNORED

Phast SE Triode i lampy typu NOS


whitesnake
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

VISTO,

 

Nie kombinuj. Jak ma grać to zacznij i zakończ na tych co ma Piotrek i ja. Lepiej już raczej nie będzie - przynajmniej nie za te pieniądze.

 

EE tam - a kolega kombinowal...tak ? :-) :-) :-)

A powaznie - no nie wiem co kto lubi... a jak mamy "rozne uszy i sluch"... ?

Jest okazja zeby cos dopasowac do swoich upodoban - jesli mozesz - napisz szerzej jak graly "przerobione" przez Ciebie lampki.

W przyszly wekend pewnie juz bede mial 2-3 komplety - z checia podziele sie info co i jak mi zagra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

EE tam - a kolega kombinowal...tak ? :-) :-) :-)

A powaznie - no nie wiem co kto lubi... a jak mamy "rozne uszy i sluch"... ?

Słusznie, trzeba zawsze samemu popróbować.

Swoja drogą ciekawe na jakich skończysz, czy się pokryje z moimi spostrzeżeniami?

esli mozesz - napisz szerzej jak graly "przerobione" przez Ciebie lampki.

 

Ja kombinowałem razem z pre. Ty jedziesz na pre maka. Burdzej kompetentny w związku z tym będzie stary audiofil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do tematu lamp - zaczalem porownania od wymiany 6H8C na.... 6H8M i 6H9C na 6H9M... - no niby to samo (rozna pdstawa w M - metalowa)ale wyglada na to,ze ruscy w latach 50' robili calkiem dobre lampy - w porownaniu do lamp z lat 70' (takie mialem zamontowane oryginalnie) - stare graja lagodniej, z bardzo dobrym srodkiem i gora pasma - bas jest nieco wolniejszy, ale schodzi nisko - moze sie taka prezentacja podobac - u mnie fajnie slucha sie winyli w takim zestawieniu.

 

Bede pozniej sluchal RCA, RCA TallBoy (wysoka banka)i Sylwanii chrome dome.

Zastanawiam sie czy wymiana 6C5S (dioda prostownicza) moze tutaj cos zmienic - mozna jako zamiennik uzyc 6X5GT albo EZ35 - sa latwo dostepne - czy ktos moglby cos podpowiedziec w tym wzgledzie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko nie mów,żę radzieckie lampy są niezłe-one nie grają dla mnie,tylko jazgoczą,albo tak grają ile kosztują.

założ normalnie lampy usa z czasów wojny,łącznie z diodą prostowniczą-szt 2-gdzie cena 100zl za dwie z przesyłką to max,i dopiero coś napisz.pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Zastanawiam sie czy wymiana 6C5S (dioda prostownicza) moze tutaj cos zmienic - mozna jako zamiennik uzyc 6X5GT albo EZ35 - sa latwo dostepne - czy ktos moglby cos podpowiedziec w tym wzgledzie ?

dioda prostownicza też ma wpływ na dźwięk i wymiana jej skutkuje nie mniejszymi zmianami jak wymiana innych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko nie mów,żę radzieckie lampy są niezłe-one nie grają dla mnie,tylko jazgoczą,albo tak grają ile kosztują.

założ normalnie lampy usa z czasów wojny,łącznie z diodą prostowniczą-szt 2-gdzie cena 100zl za dwie z przesyłką to max,i dopiero coś napisz.pozdr.

 

No te "mlode" graja cokolwiek.."piaszczyscie" tak bym to ujal.

Ale stare,mozesz wierzyc badz nie, maja zupelnie inny charakter - w mojej ocenie nie maja wlasnie nic z "jazgotu" - no a porownywalem je do ruskiej "mlodziezy" na tym tle zagraly dobrze - napisze jak to wypadlo w porownaniu z lampami usa.

 

Kupilem je w kijowie po faktycznie niskiej cenie - ale jesli chodzi o e-bay, to tutaj juz tak tanio nie jest... :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dioda prostownicza też ma wpływ na dźwięk i wymiana jej skutkuje nie mniejszymi zmianami jak wymiana innych

 

Dzieki za info - w takim razie sprobuje jakiegos amerykanskiego NOS'a.

 

Musze przyznac, ze lampowy sprzet daje znakomita mozliwosc ksztaltowania brzmienia poprzez wymiane lamp - latwo i bezbolesnie mozna uzyskac co sie lubi (no ale calkiem tanio to juz nie jest)- tego tranzystor nie oferuje.

 

Ciekaw jestem jak proces zuzywania sie lamp bedzie wplywal na dzwiek i czy wymienione lampy z tej samej serii zagwarantuja powrot do uzyskanego wczesniej brzmienia.

 

No, jak juz znajde co gra najlepiej, pozostaje zlokalizowanie i zakup kompletu lamp na zapas...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ciekaw jestem jak proces zuzywania sie lamp bedzie wplywal na dzwiek i czy wymienione lampy z tej samej serii zagwarantuja powrot do uzyskanego wczesniej brzmienia.

zmiany dot. głównie lamp mocy, zmienia się prąd lampy i dżwięk się wyostrza - w pewnych granicach można korygować

lampki poprzednich stopni żyją znacznie dłużej

dopóki nie powymieniasz elementów na "rasowe" (kondensatory, rezystory) barwa się nie zmieni

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O cholercia-to te ruskie prawie tak drogie-jak amerykańskie-nie wiem czy warto było-to pytam Ciebie i siebie

jednocześnie.Natomiast,jesli chodzi o prostownicze,to kup te na ebay-u 220423115655-na pewno warto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O cholercia-to te ruskie prawie tak drogie-jak amerykańskie-nie wiem czy warto było-to pytam Ciebie i siebie

jednocześnie.Natomiast,jesli chodzi o prostownicze,to kup te na ebay-u 220423115655-na pewno warto.

 

 

nie takie znowu drogie...... :-) - na kijowskiej gieldzie tubylcy sprzedaja znacznie taniej - moze bedzie kiedys okazja sie spotkac - zabiore ze soba - sadze, ze moga zaskoczyc swoim brzmieniem, na pewno jesli chodzi o pozniejsza sowiecka produkcje.

 

wybiore cos z prostownikow i poslucham co nowego wniosa w porownaniu z ruskimi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bardziej ufam lampom RCA - jeszcze się na nich nie zawiodłem. Parkę tych prostowniczych kupiłem za 15$ + wysyłka.

 

Ostatecznie tez wybralem RCA 4 sztuki za 39 usd -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

no to chyba koniec zakupow lampowych - zanim to wszystko przeslucham minie troche czasu.....potem mam nadzieje,ze bede mogl dokupic te same lampy na zapas...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem.

Wracam do sprawy kondensatorów w nowym przedwzmacniaczu Phast

Korci mnie żeby wymienic kondy na lepsze. V-capy czy Audio Note troszku kosztuja wiec nie chcialbym ryzykować.

W tej chwili jade na standardowych zaaplikowanych przez wytwórce ( nie wiem co to jest bo zafoliowane ponownie przez Vladimira)

PYTANIE: ma ktos doswiadczenia ze zmianami w dzwieku jakie powoduja lepsze kondensatory? - chodzi mi raczej konkretnie o ten model przedwzmacniacza

 

Z góry dzieki

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem.

Wracam do sprawy kondensatorów w nowym przedwzmacniaczu Phast

Korci mnie żeby wymienic kondy na lepsze. V-capy czy Audio Note troszku kosztuja wiec nie chcialbym ryzykować.

W tej chwili jade na standardowych zaaplikowanych przez wytwórce ( nie wiem co to jest bo zafoliowane ponownie przez Vladimira)

PYTANIE: ma ktos doswiadczenia ze zmianami w dzwieku jakie powoduja lepsze kondensatory? - chodzi mi raczej konkretnie o ten model przedwzmacniacza

 

Z góry dzieki

Pozdrawiam

Nie mam preampu i doswiadczenia z wymiana kondow w tym sprzecie - pytalem Wolodymyra w tym temacie - po krotce - twierdzi, ze monotowane standardowo "ruskie" kondy spisuja sie O.K - wg niego Audio Note ociepla (wokale)dzwiek w tej konstrukcji a np.Mundorf idzie w strone neutralnosci i precyzji.

U mnie w koncowce siedzi Audio Note (Anniversary Edition)- i odpowiada mi brzmienie jakie koncowka prezentuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info - w takim razie sprobuje jakiegos amerykanskiego NOS'a.

 

Musze przyznac, ze lampowy sprzet daje znakomita mozliwosc ksztaltowania brzmienia poprzez wymiane lamp - latwo i bezbolesnie mozna uzyskac co sie lubi (no ale calkiem tanio to juz nie jest)- tego tranzystor nie oferuje.

 

Ciekaw jestem jak proces zuzywania sie lamp bedzie wplywal na dzwiek i czy wymienione lampy z tej samej serii zagwarantuja powrot do uzyskanego wczesniej brzmienia.

 

No, jak juz znajde co gra najlepiej, pozostaje zlokalizowanie i zakup kompletu lamp na zapas...

 

 

HMMM jakby to napisac.... ostatecznie w koncowce graja : 6H8c (1957 NOS) i...... ruskie 6H9c (1958 NOS),prostownicze - RCA, o ktorych pisalem wczesniej.

Porownywalem (w roznych konfiguacjach 6SLN7 i 6SN7) Sylavanie,RCA,GE, GE Tall Boy.

Ruskie stare lampy graja bardzo podobnie do zestawu Sylvania 6sl7 i rca 6sn7 Tall Boy - bardzo dobra srednica (lampowa)lagodne wysokie(ale wciaz szczegolowe)bas schodzi nisko w miare szybki - ruskie prostowniki graly jakby wolniej (szczegolnie na basie) od RCA.

 

Zostalem przy ruskich NOS'ach bo mam ich 3 komplety (sadze,ze latwo bedzie uzyskac powtarzalnosc przy wymianie lamp) i w porownaniu do "zachodnich" kosztowaly nie wiele.

 

No pewnie sie naraze wszystkim zwolennikom lamp amerykanskich ale naprawde stara (jeszcze radziecka) produkcja gra naprawde dobrze(i zupelnie inaczej od lamp z lat 70tych i pozniejszych) - na pewno jest warta posluchania i porownania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

No i nie wszystko złoto co się świeci...

 

Przyszły oczekiwane lampy prostownicze z za wielkiej wody - RCA 6X5GT NOS. Wsadziłem i... z kwaśną miną wytrzymałem trzy dni. Zupełnie sponiewierana scena. Wąska i płytka - od kolumny do kolumny. Szybki powrót na ruskie wsadzone przez producenta przyniósł ulgę i powrót banana na twarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech pograją ze 100 godzin-będzie lepiej-gwarantuję.

- może raczej 250 godzin, będzie pewniejsze... - 100 godzin po 5 godzin dziennie grania - to TYLKO 20 dni ....idzie wytrzymać...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak dalej pójdzie to okaże się że dobrze zagrają dopiero...na godzinę przed wyzionięciem ducha;-)

Chociaż nie sposób zaprzeczyć,być może ta ostatnia godzina będzie magiczna,wyjątkowa i zrekompensuje te miesiące (lata?) oczekiwania;-)

 

 

@masza

 

Z Twoich wpisów wynika,że jesteś z Phasta zadowolony,zaczynasz przebierać w lampach,czy to konieczne?

Lepsze jest wrogiem dobrego...jak mawiają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- może raczej 250 godzin, będzie pewniejsze... - 100 godzin po 5 godzin dziennie grania - to TYLKO 20 dni ....idzie wytrzymać...

EXCEL

Bez przekomarzania proszę-mówię sto to 100-ok)))))

u mnie diody prostownicze siedzą takie-44rok rca jan crc 6x5gt-vt-126-w znacznej mierze poprawiły separację kanałów i kontrolę basu.

wymienione 8 lamp-wszystkie wojenne)))-ponad 500 lat mają-bez nich lipa.Wzmak zrobiony bardzo dobrze,a lampy włożone były po prostu takie-do

jakich mają najłatwiejszy dostęp i pewnie cena też miała tu kluczowe znaczenie.Włożone u mnie lampy podniosły wartość wzmaka o około 30 procent.

w pre mcintosha 2200 są włożone chinolki-tylko brendowane logo mcintosh-pre owszem odzywa się ,ale jakoś tak dla mnie płytko,bez wyrazu,bo niby

wszystko jest na miejscu,ale za delikatnie,za mało namacalnie,nie ma poczucia przekazu live.

Zmiana na mullardy,amperexy ukazuje pełnie możliwości tego pre-który uznany zostal najlepszym pre maka w porównaniu jakości do ceny.

Robili ich sporo-więc gdyby tak zakładali lampki firmowe-to skąd je brać w tych ilościach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- ja tam mam taką lampę, a gram na tranzystorze - czego i Wam życzę :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze napisz na jakim tranzystorze grasz, a wszystko będzie jasne dla każdego.

TO NIEŚMIAŁY CHŁOPIEC JEST I MA KOMBAJN UNIVERSUM))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nie wszystko złoto co się świeci...

 

Przyszły oczekiwane lampy prostownicze z za wielkiej wody - RCA 6X5GT NOS. Wsadziłem i... z kwaśną miną wytrzymałem trzy dni. Zupełnie sponiewierana scena. Wąska i płytka - od kolumny do kolumny. Szybki powrót na ruskie wsadzone przez producenta przyniósł ulgę i powrót banana na twarzy.

 

masza1986 - daj szanse ruskim NOS'm (w miejsce 5sn7 i 6sl7) - mam na mysli sowiecka produkcje z lat 50 - 60 tych - mozna je kupic za niewielkie pieniadze (oprocz wersji z metalowa podstawa - te sa drogie)- proba wiele kosztowac nie bedzie a maja potencjal te banki - ciekaw jestem tez Twojego zdania na ten temat....

moje RCA akurat zagraly lepiej od ruskich prostownikow.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

Wszystkie lampy sterujące (6SN7 i 6SL7) mam NOSy CRC RCA w końcówce szare szkła i red base, w pre tez RCA (najmłodsze czerwoniaki z 56r) i te deklasują ruskie lampy i nawet nie ma co dyskutować na ten temat.

 

Jedynie te prostownicze RCA to u mnie duży krok do tyłu ale te co ja kupiłem to chyba jakaś nowsza produkcja?

VISTO, Ty przypadkiem nie kupiłeś więcej tych prostowniczych?

 

Ja kupiłem takie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie te prostownicze RCA to u mnie duży krok do tyłu ale te co ja kupiłem to chyba jakaś nowsza produkcja?

VISTO, Ty przypadkiem nie kupiłeś więcej tych prostowniczych?

Ja kupiłem takie:

 

dobre kupiłeś; jest jedno ale - za dużo rca ma prawo za mocno rozjaśnić całość i dojdzie do przegięcia

jeśli się nie zgrają po wygrzaniu to czeka Cię rundka z podmiankami a nazbierałeś już tego trochę -:))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.