Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  719 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na stronie 4 instrukcji do RB-993 jest dział "Protection Circuitry", w ostatnim akapicie jest mowa o tym, że jeśli zabezpieczenie nieustannie się załącza, a my nie możemy zdiagnozować przyczyny (instrukcja jako przyczyny wymienia przegrzewanie się urządzenia w wyniku niedostatecznej wentylacji lub zwarcie przewodów głośnikowych, choć w bardzo rzadkich przypadkach mogą to być, wg instrukcji, głośniki o b. niskiej impendacji, co nie ma w tym wypadku zastosowania, bo jak mówisz, nie ma podłączonych kolumn), to należy skontaktować się z serwisem.

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, przed chwilą to znalazłem - przeczytałem wcześniej pierwsze 3 akapity i uznałem że nie znajdę tam informacji o prawidłowej procedurze "rozruchu" wzmacniacza, a tylko wypadkach zadziałania zabezpieczenia spowodowanego przyczynami zewnętrznymi...

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mol, zerknij jeszcze na ostatnią stronę instrukcji, przed specyfikacją.

 

Wskaźnik zabezpieczenia świeci się

Dioda wskaźnika na przednim panelu świeci się, gdy obwody zabezpieczające wyłączyły wzmacniacz. Dzieje się tak, gdy zablokowano otwory wentylacyjne, źle podłączono przewody głośników lub po okresie użytkowania wzmacniacza blisko wartości granicznych. Wyłącz system i poczekaj, aż wzmacniacz się schłodzi. Następnie włącz/wyłącz urządzenie przyciskiem zasilania na przednim panelu, by zresetować układ zabezpieczenia.

 

Może to?

 

edit: sam nie wiem, czy chodzi o włączenie/wyłączenie, instrukcja mówi "push the front panel power switch in and out", to może znaczyć włącz/wyłącz, ale też wciśnij i puść, no ale tak przecież normalnie się włącza wzmacniacz, więc to trochę bez sensu.

Edytowane przez krzysiek

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No szkoda, chciałem sobie zrobić set kino/stereo: RSP-976>RC-995>RB-990BX+RB-993...

 

W RC-995 już brakuje wejść do mojego rozbudowanego systemu, więc RSP-976 robił by też za swego rodzaju "powielacz wejść"...

 

Ale RB-993 i tak mi się nie podoba z wyglądu - idealnie do w/w pasowałaby RB-976 z pomostkowanymi parami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W RC-995 już brakuje wejść do mojego rozbudowanego systemu

 

Też lubię ten przedwzmacniacz, bo ma dużo wejść. Może kiedyś przejdę na Krella albo coś innego, ale zawsze jak patrzę na inne produkty, to jakoś mało tych wejść.

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do pokoju masz drzwi stalowe? - czy chodzi o drzwi wejśćiowe do mieszkania?

Do mieszkania oczywiście. Pokój ze sprzętem, kuchnia i przedpokój to jedna kubatura.

 

Podłączyłem właśnie CDP-X505ES->RB-1080->TL260. Gdyby nie to, że to świetnie gra ale głośno a ja mieszkam w bloku i potrzebuję przedwzmacniacza do innych źródeł to pewnie bym sobie takie układ zostawił. A może zrobię sobie kabelki do wejścia zbalansowanego? To jest jakiś pomysł.

Sony CDP-557ESD -> Inakustik Monitor Lemnos ->; Sony HAP-Z1ES -> Inakustik Excellence -> Sony TA-E80ES -> Inakustik Excellence -> Sony TA-N55ES/N80ES (bi-amp) -> Kimber Kable 8TC -> Jbl TL260.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Około 28-30. Przychodzi Ci coś do głowy?

Edytowane przez slawek-r

Sony CDP-557ESD -> Inakustik Monitor Lemnos ->; Sony HAP-Z1ES -> Inakustik Excellence -> Sony TA-E80ES -> Inakustik Excellence -> Sony TA-N55ES/N80ES (bi-amp) -> Kimber Kable 8TC -> Jbl TL260.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , czy ktoś z kolegów używał lub używa RC-1570 ?

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy uwaga na Rotel RA-1070 z numerem seryjnym 051-5151044. Jeśli pojawi się w sprzedaży. To szrot. Kolor czarny.

 

Reflektuję na RA-931 lub RA-940 a także RA-1070 w nienagannym stanie technicznym jak i wizualnym. Gdyby ktoś coś widział, wiedział proszę dać znać. Dzięki.

Edytowane przez Satori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do do dalekich podróży... jakie u Was "zakątki" zostały odwiedzone i szczyty zdobyte?

Ja trochę żartem , zależy na którym piętrze w danym tygodniu robię więc i taki szczyt zdobyty , nie ma lekko , a kolega co ostatnio odwiedził i gdzie był , nie mów że w firmie Rotel ? :)

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sensie, że zbierałem na Focusy F160, ale w połowie zbierania pojawiła się oferta na Contoury 1.3 mk2, które właśnie zakupiłem. Słyszałem już kiedyś te paczki u forumowicza i bardzo mi się podobały. Na tyle, że jak wróciłem do domu to cierpiałem na syndrom odstawienny ;) No jest konkretna różnica względem serii DM :)

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To: "po blisko siedmiu latach z Dynaudio DM2/7 wczoraj podłączyłem stare Contoury 1.3 MK II...." zabrzmiało, jak byś wytargał od siebie z piwnicy, tudzież strychu, odstawione tam dawno temu Contoury i dźwięk sprzed lat spowodował opad szczeny :D

 

A u mnie, od ostatnich wypocin w klubie trochę się zmieniło - udało mi się upolować RCD-991AE (choć szukałem RCD-990), RC-990BX zmieniłem na RC-995 (jakościowo raczej to krok w tył, ale człowiek przyzwyczaja się do wygody sterowania z pilota wejściami), no i 2x RB-980BX zmieniłem na RB-990BX (obecnie mam 3szt.). Poza tym, o mało nie kupiłem Krella KRC-2, testuję Micromegę Stage 3 i Micromegę AMP (nie MyAMP!), a do RDD-980 zamiast RDP-980 podłączyłem PS Audio DL Three...

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny wygląd tego RB 990 już tyle razy miałem to kupić ale... jednak sprzęt ponad 20 letni to jednak duże ryzyko przekonałem się już nie raz na własnej skórze. I nie chodzi tu o zimne luty czy stan kondensatorów czy też innych podzespołów, ale głównym czynnikiem jest to czy komuś do łba nie przyszło grzebać w takim urządzeniu. Niedawno mocno się przejechałem i podchodzę teraz do takich spraw z wielką rezerwą. Kupiłbym owszem tę końcówkę ale tylko od zaufanego człowieka lub gdybym spał na forsie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy może ktoś z forumowiczów miał do czynienia z wzmacniaczem model RA-1570? Wygląda obiecująco ale nie mogę znaleźć żadnych testów z odsłuchu...

Widzę, że podobne pytanie zadałeś w klubie AA. Otóż mam RA-1570 który gra z Audio Academy Rhea. RA-1570 niestety nie miałem okazji porównać z przyzwoitymi wzmacniaczami w moim systemie oprócz leciwego Pioneera A-604R.

Jak gra ten Rotel? Jak dla mnie główne zalety to: 1. bas - zwarty szybki, energetyczny, twardy, głęboki i zróżnicowany, dobry rytm, potrafi zejść naprawdę nisko ale nie dominuje. 2. wysokie tony takie jak trzeba, nie dominują nad przekazem, nie syczą. 3. Średnica ładnie wpasowana pomiędzy skraje pasma z odpowiednią masą i chropowatością, teksturą. Jeśli chodzi o stereofonię jest całkiem przyzwoicie na szerokość, dźwięk w zależności od nagrania potrafi wyjść daleko poza kolumnę na lewo i prawo, również dobrze zróżnicowanie wysokości (dźwięk tuż przy podłodze, lub wysoko ponad kolumną). Głębia wyczuwalna, określił bym na średnim ale przyzwoitym poziomie. Znakomita punktowa lokalizacja źródeł dźwięku. W moim systemie sprawdza się znakomicie w muzyce akustycznej, elektronicznej, wszelkiej maści plumkania dają niesamowitą frajdę (Jan Garbarek, Antonio Forcione, Agnes Obel, Dead Can Dance i temu podobne klimaty jak również Vangelis, J.M. Jarre, Yello). W charakterze grania tego wzmacniacza wyczuwam pewnego rodzaju klasę, coś co odróżnia "zwykłe" wzmacniacze od wzmacniaczy "audiofilskich". RA-1570 ma to coś w sobie.

Wady - w moim systemie słabe nagrania wypadają naprawdę słabo, jest duże zróżnicowanie pomiędzy rodzajami nagrań.

Poza walorami brzmieniowymi jest to świetna wielofunkcyjna maszynka - ilość wejść jest imponująca. Możesz podpiąć CD kablem RCA, XLR, coxialem lub optykiem, podłączyć np. telewizor, komputer, grać bezpośrednio z pendrivea utwory zapisane w mp3, przesyłać sygnał bluetoothem np z telefonu i robić kupę innych nieaudiofilskich rzeczy ;). Jeszcze jedna rzecz która szczególnie mi się podoba to regulacja głośności - precyzyjna z wyświetlaczem, startuje zawsze z tego samego poziomu (ustawione fabrycznie 45 ale można to zmienić w ustawieniach).

Wady techniczne: może to nie wada ale zdziwiłem się na początku kiedy po włączeniu wzmacniacza słychać w głośnikach delikatny szum, nie spotykałem się z tym dotychczas wśród japończyków. Szumu nie słychać z pozycji odsłuchowej i nie stanowi on jakiegoś problemu nie mniej jednak przy tego typu sprzęcie jest to dla mnie niedociągnięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.