Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  719 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Satori napisał:

Pierdolnięcie jest mocne, twarde, punktualne, petarda szczególnie sparowane z dzielonką RB 1582 + RC 1590. Jeśli ktoś słyszał kiedyś jakiś DAC, który gra podobnie z takim wykopem jak RCD 1072 z miejsca kupię.

Theta dspro basic 3 ma to czego szukasz, trochę odbiega od neutralności, ale pierdyknie konkretnie, jak na sterydach. Ja z początku podpiąłem ją pod rcd-1072 i już więcej nie używałem zintegrowanego cdplayera, myślę że tańsza progeny też by zrobiła mniejszą, ale jednak robotę. Nie zauważyłem braku basu w tym rotelu, ale może dlatego, że w moim systemie raczej walczyłem z jego dominacją, niż brakiem. Oczywiście byli u mnie i tacy, co twierdzili, że basu w ogóle nie ma, kiedy mi w tym momencie czacha podskakiwała od dudnienia jak na dyskotece /głośniki infinity kappa nieznanej bliżej wersji i w kiepskim stanie optycznym/, moje ówczesne scorpio 2 ponoć " ...w ogóle nie mają basu...", każdy ma inne wyobrażenie.

Edytowane przez baksiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Satori napisał:

Szkoda, że nie ma wejścia pod kompa.

Nie takie rzeczy kolega @mol01 umie dołożyć do starego sprzętu, więc pewnie inni też by dali rady, USB do ogarnięcia, a dla purystów światłowód. O ile jestem dobrze poinformowany, to u kolegi w tej thecie jest jedno i drugie🤪, a za napęd cd dotychczas służył rotel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jedynym z wątków przeczytałem:

Quote

Naturalnym wyborem powinien być 980bx ale żeby używać tego z głośnikami droższymi niż kilka stówek to trzeba być odważnym (brak zabezpieczeń na wyjściu).

Może ktoś rozwinąć tę wypowiedź? Faktycznie w RA-980BX/RB-980BX owych zabezpieczeń nie ma? Kolega ma rację z tą odwagą, czy trochę demonizuje? 

Od którego modelu/linii zaczęły być stosowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Panowie, taki problem... Mam RT-1080, na którym ostatnio w przypływie kiepskiego humoru trochę psy wieszałem, ale do wieczornego słuchania jego barwa jest jednak całkiem przyjemna... Od jakiegoś czasu zaczął mi gubić sygnał stereo i RDS, typowy zabieg z przestrojeniem o 0,05 MHz (w moim przypadku w dół) działa. Co ciekawe, nie zawsze tak jest -- czasami po włączeniu jest OK, potem gubi, czasami "nie stroi" od razu po włączeniu. I teraz dwa pytania:

1. Czy bez specjalistycznych narzędzi typu generator częstotliwości, oscyloskop itd. jestem w stanie sam coś z tym zrobić?

2. Czy fakt, że nie zawsze gubi częstotliwość, może sygnalizować głębszy problem?

Coraz trudniej niestety znaleźć lokalnie kumaty serwis...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni, mam dużą rozkminę, bo w sieci mało opinii jak i testów, czy warto wejść w model przedwzmacniacza RC-1590MKII.

Ktoś ma używa lub miał okazję używać, by wypowiedzieć się na temat zalet i wad zarówno funkcjonalnych jak i dźwiękowych (np. kości AKM na DAC zostały zastąpione przez TI).

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, testuję u siebie Rotela Ra-940Bx w połączeniu z Mission 763 oraz Wiim Pro Plus. Jedna kwestia mnie nurtuje, wzmacniacz po włączeniu od razu pobiera ponad 40w prądu - niezależnie od tego czy gra cicho, głośniej, czy w ogóle. Porównałem z kilkoma innymi wzmacniaczami i pobór jest podobny przy głośniejszym słuchaniu ale zwiększa się wraz z podgłaśnianiem muzyki. O ile przy cichym słuchaniu Onkyo Yamaha i Amc są chłodne i biorą mniej prądu, o tyle Rotel jest wyraźnie ciepły już na wstępie. Pytanie czy one tak mają? To cecha konstrukcji, większych prądów spoczynkowych czy wada egzemplarza?

Edytowane przez lemon87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, lemon87 napisał:

Dzień dobry, testuję u siebie Rotela Ra-940Bx w połączeniu z Mission 763 oraz Wiim Pro Plus. Jedna kwestia mnie nurtuje, wzmacniacz po włączeniu od razu pobiera ponad 40w prądu - niezależnie od tego czy gra cicho, głośniej, czy w ogóle. Porównałem z kilkoma innymi wzmacniaczami i pobór jest podobny przy głośniejszym słuchaniu ale zwiększa się wraz z podgłaśnianiem muzyki. O ile przy cichym słuchaniu Onkyo Yamaha i Amc są chłodne i biorą mniej prądu, o tyle Rotel jest wyraźnie ciepły już na wstępie. Pytanie czy one tak mają? To cecha konstrukcji, większych prądów spoczynkowych czy wada egzemplarza?

Nie miałem, moze typ tak ma. Można sprawdzić bias, powinno być ustawione na ok. 10mV. Przy okazji sprawdzić czy główne kond. się grzeją, czy jakiś zamienników tranow nie ma wstawionych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, lemon87 napisał:

o czym informuje dopisek BX?

O niczym 

 

4 godziny temu, lemon87 napisał:

No i jak taki 940BX ma się np. do RA-972 albo RA-06? Czy poza pilotem i większą mocą są istotne różnice w brzmieniu? 

Wszystkie trzy grają inaczej. 972 ma ostrą nieprzyjemną górę, seria 0 to inne granie z poluzowanym basem. Ten Twój 940 będzie chyba najłagodniejszy, chyba że kondy powysychały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Satori napisał:

O niczym 

 

Wszystkie trzy grają inaczej. 972 ma ostrą nieprzyjemną górę, seria 0 to inne granie z poluzowanym basem. Ten Twój 940 będzie chyba najłagodniejszy, chyba że kondy powysychały.

Nie mam porównania do innych Roteli ale faktycznie 940 z moimi kolumnami nie brzmi ostro, szybko, detalicznie, z wyraźnymi sopranami ale nie ostro. Na pewno bardzo dynamicznie. Czyli RA-06 i inne z serii 0 będą miały trochę bardziej miękki bas? A jak reszta pasma? Czy oznacza to jakieś ocieplenie albo dociążenie dźwięku? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.01.2024 o 15:25, tym napisał:

Panowie, taki problem... Mam RT-1080, na którym ostatnio w przypływie kiepskiego humoru trochę psy wieszałem, ale do wieczornego słuchania jego barwa jest jednak całkiem przyjemna... Od jakiegoś czasu zaczął mi gubić sygnał stereo i RDS, typowy zabieg z przestrojeniem o 0,05 MHz (w moim przypadku w dół) działa. Co ciekawe, nie zawsze tak jest -- czasami po włączeniu jest OK, potem gubi, czasami "nie stroi" od razu po włączeniu. I teraz dwa pytania:

1. Czy bez specjalistycznych narzędzi typu generator częstotliwości, oscyloskop itd. jestem w stanie sam coś z tym zrobić?

2. Czy fakt, że nie zawsze gubi częstotliwość, może sygnalizować głębszy problem?

Coraz trudniej niestety znaleźć lokalnie kumaty serwis...

Wypieprz na śmietnik i kup drugi, jak ci brzmienie pasuje, fortuny nie stracisz, a i serwisów nie będziesz musiał odwiedzać. Nikt kumaty w zarobkowej elektronice nie będzie tracił czasu na naprawianie tunera za 350zł, by zarobić 150zł... lub stracić cenny czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, lemon87 napisał:

Czyli RA-06 i inne z serii 0 będą miały trochę bardziej miękki bas?

Nie miękki bas, tylko poluzowany, nie wiem jak to ująć takie miałem wrażenie słuchając tych wzmacniaczy serii 0 jak gdyby mniej zdyscyplinowany. Poprzednie i następne serie wzmacniaczy głośniki bardziej w ryzach trzymają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Satori napisał:

Nie miękki bas, tylko poluzowany, nie wiem jak to ująć takie miałem wrażenie słuchając tych wzmacniaczy serii 0 jak gdyby mniej zdyscyplinowany. Poprzednie i następne serie wzmacniaczy głośniki bardziej w ryzach trzymają.

Potwierdzam obserwację co do RA-06, bas mocno bułowaty – nie miękki, tylko rozlazły. Do tego górna część basu napompowana, ale w nieprzyjemny sposób (zupełnie inne wrażenie niż "kop" znany z serii 10). Co ciekawe, np. RA-02 zupełnie nie ma tego problemu. Poza tym w RA-06 nie podobała mi się góra, jakaś taka "przydymiona".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.01.2024 o 09:27, Addeo napisał:

Szanowni, mam dużą rozkminę, bo w sieci mało opinii jak i testów, czy warto wejść w model przedwzmacniacza RC-1590MKII.

Ktoś ma używa lub miał okazję używać, by wypowiedzieć się na temat zalet i wad zarówno funkcjonalnych jak i dźwiękowych (np. kości AKM na DAC zostały zastąpione przez TI).

Z góry dzięki.

Miałem RC-1590 + RB-1590 w zestawieniu do RA-1592 pod jednym dachem. Był to planowany upgrade do RA-1592, kupiłem nowy zestaw. Dobre dwa/trzy miesiące męczyłem temat i zostawiłem Integrę RA-1592. Jest tak dobra./.

Zestrojenie tej integry jest idealne. Uzyskanie tego z zestawu dzielonego jest trudnym wyzwaniem i mi się to nie udało, odpuściłem po trzecim zestawie kabli XLR. Żeby to miało sens, trzeba na takie kabelki wydać ok. 2500 zł i wciąż będziesz kręcić nosem.

Jeśli masz case typu: Salon +35 m2 i potrzebujesz bardzo indywidualnego wzmacniacza mocy, wtedy może warto pomyśleć o przedwzmacniaczu i końcówce.

Moim skromnym zdaniem każda z tych integr: 1592 MK I, RA-6000 i 1592 MKII (w tej kolejności), jest świetnym rozwiązaniem. Wszystkie te integry są budowane na tej samej bazie i różnią się strojeniem. RA-6000 ma wyższej klasy toroid, ale nieznacząco. RA-1592 MKI ma najlepszy DAC spośród tej trójki i tą różnicę słychać bardzo.

Jest jeszcze Michi X3, który ma problemy z głośnością - gra dość cicho względem RA-1592, podobno coś tam zmienili w ostatniej aktualizacji ("strategia pogłaśniania"), ale nie testowałem.

Jeśli potrzebujesz więcej watów niż daje 1592, powinieneś zainteresować się X5.

RC-1590 ma dziwne problemy z czułością, w konsekwencji czego moje kolumny głośnikowe generowały "pyknięcie" podczas włączania sprzętu. Problem znany na forach w US, znany producentowi. Nie został on rozwiązany przy edycji MK II. Natomiast przy odpowiednim podejściu i włączaniu zestawu w odpowiedniej kolejności, problem nie występuje. Poza tym jednostka jest fantastyczna, osobna sekcje zasilania dla analogu, ilość przyłączy i jakość sygnału - sztos. MK I ma zarąbistego DAC-a i sama sekcja cyfrowa jest świetna. Mając takiego DACa nie musisz kupować nić więcej, tylko skomplikuje system i więcej stracisz niż zyskach. Sam Preamp jest bardzo, bardzo dobry.
Z odpowiednimi kablami jesteś w stanie dużo wyciągnąć z takiego zestawu. Tylko trzeba mieć czas i bawić się z tym. Ja stwierdziłem, że wysiadam z tego pomysłu i wezmę sobie X5, chociaż bardziej podoba mi się klasyka Rotela. Ta końcówka mocy RB-1590 wygląda tak dobrze..... Jest mega. Tylko te kable. Jestem po testach RA-6000 i MKII. Wiem, że nie warto zawracać sobie tym głowy mając 1592.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, pawel.pl napisał:

Miałem RC-1590 + RB-1590 w zestawieniu do RA-1592 pod jednym dachem. Był to planowany upgrade do RA-1592, kupiłem nowy zestaw. Dobre dwa/trzy miesiące męczyłem temat i zostawiłem Integrę RA-1592. Jest tak dobra./.

Zestrojenie tej integry jest idealne. Uzyskanie tego z zestawu dzielonego jest trudnym wyzwaniem i mi się to nie udało, odpuściłem po trzecim zestawie kabli XLR. Żeby to miało sens, trzeba na takie kabelki wydać ok. 2500 zł i wciąż będziesz kręcić nosem.

Jeśli masz case typu: Salon +35 m2 i potrzebujesz bardzo indywidualnego wzmacniacza mocy, wtedy może warto pomyśleć o przedwzmacniaczu i końcówce.

Moim skromnym zdaniem każda z tych integr: 1592 MK I, RA-6000 i 1592 MKII (w tej kolejności), jest świetnym rozwiązaniem. Wszystkie te integry są budowane na tej samej bazie i różnią się strojeniem. RA-6000 ma wyższej klasy toroid, ale nieznacząco. RA-1592 MKI ma najlepszy DAC spośród tej trójki i tą różnicę słychać bardzo.

Jest jeszcze Michi X3, który ma problemy z głośnością - gra dość cicho względem RA-1592, podobno coś tam zmienili w ostatniej aktualizacji ("strategia pogłaśniania"), ale nie testowałem.

Jeśli potrzebujesz więcej watów niż daje 1592, powinieneś zainteresować się X5.

RC-1590 ma dziwne problemy z czułością, w konsekwencji czego moje kolumny głośnikowe generowały "pyknięcie" podczas włączania sprzętu. Problem znany na forach w US, znany producentowi. Nie został on rozwiązany przy edycji MK II. Natomiast przy odpowiednim podejściu i włączaniu zestawu w odpowiedniej kolejności, problem nie występuje. Poza tym jednostka jest fantastyczna, osobna sekcje zasilania dla analogu, ilość przyłączy i jakość sygnału - sztos. MK I ma zarąbistego DAC-a i sama sekcja cyfrowa jest świetna. Mając takiego DACa nie musisz kupować nić więcej, tylko skomplikuje system i więcej stracisz niż zyskach. Sam Preamp jest bardzo, bardzo dobry.
Z odpowiednimi kablami jesteś w stanie dużo wyciągnąć z takiego zestawu. Tylko trzeba mieć czas i bawić się z tym. Ja stwierdziłem, że wysiadam z tego pomysłu i wezmę sobie X5, chociaż bardziej podoba mi się klasyka Rotela. Ta końcówka mocy RB-1590 wygląda tak dobrze..... Jest mega. Tylko te kable. Jestem po testach RA-6000 i MKII. Wiem, że nie warto zawracać sobie tym głowy mając 1592.

może błędem było łączenie ich kablem XLR? Nie od dziś wiadomo, że Rotel nie jest zbalansowany i lepiej wypada po RCA, nawet super duper kabel XLR nie naprawi dzwięku po przejściu przez tandetne op-ampy symetryzacji i desymetryzacji sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Leszek67 napisał:

Mam RC1590 z RB1590 (połączone RCA Neotecha - 1220) oraz RA 1592. Jak dla mnie Dzielonka gra lepiej.

Mam również RC1590 z RB1590, a RA 1592 słuchałem w top-hihi, dzielonka dla mnie gra dynamiczniej, podczas odsłuchu stwierdził to również sprzedawca. Zestaw dzielony jest lepszy moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za uwagi. Martwi mnie ten tor zbalansowany, który wg waszej opinii niewiele wnosi, no cóż, mam dwa tygodnie na sprawdzenie czy spełni moje oczekiwania. Nie ukrywam, że to początek przygody i nie mam osobiście żadnego porównania (jedynie dokonam do posiadanej Yamaha C4) i opieram się na waszych opiniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pawel.pl napisał:

Dzielonka gra z większą sceną, większym bassem. Ale ma wycofaną górę i brakuje jej detalu względem RA1592. 

RCA też sprawdzałem 😉.

Rca nie powinieneś też sprawdzać, tylko skupić się na tym połączeniu. Wszystkie twoje obserwacja na xlr są o kant dupy...

Może dzielonka gra kulturalniej i góra w niej nie irytuje? Bo ja mam raczej takie doświadczenie z topowymi rotelowymi wzmakami. I dlatego uważam końcówkę serii 1090 za przedsionek hiendu, tu już zacząłem słyszeć o co kaman: spokój wodzą, czarne tło, spokojny spacer po parku, który może w każdej chwili skończyć się mordobiciem, słuchanie godzinami to miód dla ucha, chyba w tym czasie moje sesje odsłuchowe trwały najdłużej, teraz kiedy potencjał jest znacznie większy, to i dystans możliwy do pokonania skraca się do 2h prawdziwego misterium...

Edytowane przez baksiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@baksiu - jeśli dobrze kojarzę Twoje posty, to nie słuchałeś niczego z serii 15 (ani RA1592, ani RC/RB-1590). Piszesz o czymś, obok czego nawet nie stałeś?

@Leszek67 - RA gra cieplej od RB-1590? Może mylisz z 1582?

Panowie co to mają śliniąca górę na RB-1590, jakich kabli używacie? Prośba o Markę i model. Jestem super ciekawy i będę chciał to zweryfikować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, pawel.pl napisał:

@baksiu - jeśli dobrze kojarzę Twoje posty, to nie słuchałeś niczego z serii 15 (ani RA1592, ani RC/RB-1590). Piszesz o czymś, obok czego nawet nie stałeś?

@Leszek67 - RA gra cieplej od RB-1590? Może mylisz z 1582?

Panowie co to mają śliniąca górę na RB-1590, jakich kabli używacie? Prośba o Markę i model. Jestem super ciekawy i będę chciał to zweryfikować.

Nie mylę : mam też RB1582mk2, RA1572, A14. U mnie na tych samych kolumnach (Focal) czym wyższy numerek tym cieplej. Wczoraj podmieniłem sobie ampli przy biurku z  1572 na 1592. 1592 jest świetny do takiego właśnie słuchania przy pracy - jest detal, przejrzystość ale nie męcząca. Jak podłączałem go, co prawda na krótko do głównych kolumn, to dzielonka grała "ostrzej/detaliczniej" - co mi bardziej pasuje. Ale jak bym miał polecać Rotela mniej przekonanemu do marki to pewnie wskazałbym RA 1592. Co w tej chwili potrafi pokazać na małych Focal Aria 905 (mniejsze od 906), to sam mocno jestem zaskoczony.

Co do kabli : RC1590 - rca Neotech NEMOI 1220 - RB 1590 - głośnikowe teraz Qed Genesis Silver Spiral, ciut cieplej było na Neotech nemos 3005 i VdH Revelation. Pewnie Revelation będzie jako docelowy (jestem w trakcie zmiany widełek i trochę się schodzi).

Bardzo sobie też chwaliłem rca Neotech NEI 3001 mk3. Świetny detal kontrola basu, z nitkami srebra, ale brzmiący "elegancko" bez przejaskrawień.

Edytowane przez Leszek67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Leszek67 Jakie numerki... RB-1590 jest wyżej od RA-1592 pod względem mocy. To jest najcieplej grający ROTEL w tej generacji. Problem jest taki, że te wszystkie wielkie końcówki o duzej mocy mają za mocny dół i środek/góra w paśmie ginie. 

RA1572 też gra Tobie cieplej od RA-1592?
Może pomyliłeś urządzenia? Albo nigdy ich nie słuchałeś?

 

@Top Hi-Fi & Video Design Panowie, czy 1592 może zagrać cieplej od RB-1590? Jeśli Panowie powiedzą, że tak - to sypię głowę popiołem i wyloguję się z forum 🙂

Edytowane przez pawel.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.