Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  718 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki wielki

e.

Dzięki wielkie,i kolejeczka ode mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jest jakaś różnica w brzmieniu/budowie pomiędzy wzmacniaczami zintegrowanymi a zestawem preamp+końcówka tego samego modelu?

Bo patrząc po cenach jest spory rozrzut pomiędzy wzmacniaczem zintegrowanym (tańszym) a takim zestawem tego samego modelu (droższym) pomijając kwestię możliwości zestawiania różnych modeli preamp lub końcówka.

Sam mam 840bx2 i myślę o ew wymianie (jeśli trafi się okazja) na wyższy model bo brzmienie mi bardzo odpowiada ale nie wiem czy uzasadniony jest sens dopłacania do zestawu dzielonego jeśli by się taki trafił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jest jakaś różnica w brzmieniu/budowie pomiędzy wzmacniaczami zintegrowanymi a zestawem preamp+końcówka tego samego modelu?

Bo patrząc po cenach jest spory rozrzut pomiędzy wzmacniaczem zintegrowanym (tańszym) a takim zestawem tego samego modelu (droższym) pomijając kwestię możliwości zestawiania różnych modeli preamp lub końcówka.

Sam mam 840bx2 i myślę o ew wymianie (jeśli trafi się okazja) na wyższy model bo brzmienie mi bardzo odpowiada ale nie wiem czy uzasadniony jest sens dopłacania do zestawu dzielonego jeśli by się taki trafił.

 

Wystarczy ze preamp i koncowka maja oddzielne zasilania ...To jest juz przewaga nad integra . W moim przypadku zamiana RA-980 BX na RB980BX + RC995 BX to był duzy krok do przodu ...Raczej do integr nie wrócę .

 

Co do samego zasilania np. to jestem w szoku co potrafi dać sama wymiana kabla zasilajacego z fabrycznego komputerowego na porządny... Podchodziłem do tego bardzo sceptycznie ale wczoraj z kolega wpięliśmy do Nad-a 375 BEE kabel Gigawatta i różnica była znacząca na tyle ze po ponownym wpieciu komputerowego nie chciało sie juz słuchać :) Dosłownie jak wymiana kabli glosnikowych na dużo lepsze.. Ja juz zamówiłem do swojego misia taka sieciówkę. Zasilanie w audio to bardzo ważna rzecz .

Edytowane przez Lucass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do samego zasilania np. to jestem w szoku co potrafi dać sama wymiana kabla zasilajacego z fabrycznego komputerowego na porządny... Podchodziłem do tego bardzo sceptycznie ale wczoraj z kolega wpięliśmy do Nad-a 375 BEE kabel Gigawatta i różnica była znacząca na tyle ze po ponownym wpieciu komputerowego nie chciało sie juz słuchać :) Dosłownie jak wymiana kabli glosnikowych na dużo lepsze.. Ja juz zamówiłem do swojego misia taka sieciówkę. Zasilanie w audio to bardzo ważna rzecz .

Oooo święta i niepodważalna racja!

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest nic, jeśli ktoś ma możliwości niech zrobi tak jak ja, wymieni całą instalację w ścianach, najlepiej od skrzynki elektryki (zazwyczaj stoi przy chodniku) i puści to zasilaniem na oddzielną fazę do gniazdka audio. Oczywiście potrzebne są uprawnienia elektryczne lub ktoś kto je ma. Wtedy dopiero zabawa ma sens, gdy mamy całą linię zasilania zabezpieczoną, trzeba podejść do sprawy kompleksowo. Ale jak ludzie mają w ścianach zazwyczaj aluminiowe 1mm przekroju zasilanie bez uziemienia, poplątane w puszkach gdzie część leci pod zasilanie pralki, piekarnika i światła na korytarzu to wtedy ja wątpię czy metr „magicznej audiofilskiej sieciówki” za XXXX$ coś mu pomoże ;] Ja by zrobić remont audio w skład którego wchodziło prócz burzenia ścian dla powiększenia pokoju i wygłuszenia, również wymiana instalacji, sprzedałem stare klocki, m.in. moje podstawkowe Dynki 52SE. Było warto, bo mimo że na kolejny sprzęt musiałem odkładać kilka lat to nigdy nie doszedłbym do takiego poziomu jak teraz.

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />to wtedy ja wątpię czy metr „magicznej audiofilskiej sieciówki” za XXXX$ coś mu pomoże ;] <br />

Pomoże, pomaga i to dużo, uwierz, jak masz możliwość wypożyczenia, albo pożyczenia kabli sieciowych plus kondycjonera to potestuj, polecam.

Jeśli chodzi o instalację

http://www.audiostereo.pl/klub-milosnikow-rotela_44719.html/page__view__findpost__p__2981426

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki nie idźcie ta drogą ......bo zaraz rozpęta się wojna, no może wojenka. :-)

 

Ja próbowałem bawić się z kablami sieciowymi, i przyznam szczerze, że niewiele usłyszałem, na granicy percepcji. Większą różnicę zaobserwowałem w przypadku integra-pre/power, ale o aż tak dramatycznych zmianach też nie można mówić. Na pewno im sprzęt mocniejszy/droższy tym słychać bardziej, ale dla tych budżetowych modeli to już nie. Nie ulega jednak wątpliwości, że kontrola niskich tonów oraz rozdzielczość i stereofonia są zauważalnie lepsze ( RB/RC-06 w porównaniu do RA-06). Jednakże gdy pod RA-06 dodatkowo podłączyłem RB-06 to przyznam szczerze, że niewiele to zmieniło.

 

Może aby to usłyszeć pomieszczenie było za małe ( 20m2) i były to tylko małe kolumny podstawkowe (Paradigm Monitor 3.v.4. B&W CM5, Dynaudio Audience 50)? No nie wiem.

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od drogich kabelków i kondycjonerów wolałbym już kupić dobrego suba do muzyki albo dołożyć do lepszego DACka bo cały czas nie mogę się na żadnego zdecydować ;]

 

Kabelki mam przyzwoite i to wystarczy. Może głośnikowe trochę za krótkie, jak słuchałem na dwóch 971 to nie było problemu bo stały obok siebie i droga od gniazd we wzmakch do kolumn była krótsza, a teraz to mam takie zasieki przez środek pokoju, każdy kto wchodzi musi patrzeć pod nogi ;] Sieciówkę zrobiłem sobie sam, sugerując się opiniami o szybkości i przejrzystości kabelka z którego powstała. Poza tym chciałem przede wszystkim zachować standard solid-core we wszystkich połączeniach, wywaliłem nawet króciutkie połączenia dziadowską plecionką miedzianą w środku wzmaka.

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy warto zmienic dm 2/7 na audience 52se, jesli tak to co mi dadza lepszego ?

Nie słuchałem 52SE, ale jeśli z moimi jest mała przepaść to z tamtymi będzie pewnie Wielki Kanion. Potrzebują tylko mocnego i wydajnego prądowo wzmacniacza, bo DM dadzą radę nawet z amplitunerami, ale nie będą miały tego czegoś co często trudno opisać słowami.

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie porównywałem bezpośrednio 52se z innymi dynkami, tylko z contour 1.

Generalnie 52se to jedne z lepszych podstawek jakich słuchałem, a trochę tego było.

Faktycznie jest tak, że czym bardziej wydajny prądowo wzmacnaicz tym grają one z wiekszym "czarem".

Czy warto ?

To zależy ile musisz dopłacić. Ale są to bardzo dobre podstawki.

Słucham muzyki - nie sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie to doplacic nic nie musze, po prostu kupilem przed chwilka to

 

 

dynaudio Audience 52SE Speakers with stands

 

a najwyzej dm 2/7 sprzedam, ciekawe co to za standy, wygladaja jak drewniane ?

 

nie kupowalem wczesniej uzywanych, mozecie doradzic na co zwrocic uwage przy odbiorze ?

Edytowane przez Melodic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim w jakim stanie są przetworniki, zwłąszcza wysokotonowy. Obejrzyj dokładnie czy na kopułce nie ma skaz nie mówiąc o wgniecionej kopułce.

Często spód kolumienki jest porysowany od przestawiania i standów.

Cena jest OK, jeśli są w fajnym stanie.

Możesz isę potargować.

Standy wolałbym opryginalne od dynaudio, model 4.

Słucham muzyki - nie sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw i tak musisz zapłacić, ale po tym proponuję przy kurierze otworzyć pakę i sprawdzić ich stan, czy nie mają uszkodzeń i jak wyglądają głośniki. Trzymam kciuki.

 

 

kuriera nie bedzie, fajnie ze szybko odpisaliscie, wlasnie bede jechal do goscia po te kolumny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
nie kupowalem wczesniej uzywanych, mozecie doradzic na co zwrocic uwage przy odbiorze ?

Najpierw i tak musisz zapłacić, ale po tym proponuję przy kurierze otworzyć pakę i sprawdzić ich stan, czy nie mają uszkodzeń i jak wyglądają głośniki. Trzymam kciuki.

 

nie mówiąc o wgniecionej kopułce.

Kilkuletnie czy nawet kilkunastoletnie kolumny, a w szczególności kopułki z Dynaudio, ktore są duże i mocno wystają, przeważnie są trochę pogniecione. Ale tym bym się nie przejmował bo są tekstylne i nie wpływa to na jakość dzwięku. Gdyby takie drobne uszkodzenia byłyby w tweeterach metalowych, to bym się już bał.

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilkuletnie czy nawet kilkunastoletnie kolumny, a w szczególności kopułki z Dynaudio, ktore są duże i mocno wystają, przeważnie są trochę pogniecione. Ale tym bym się nie przejmował bo są tekstylne i nie wpływa to na jakość dzwięku. Gdyby takie drobne uszkodzenia byłyby w tweeterach metalowych, to bym się już bał.

Sittek masz rację. Na dzwięk to nie wpływa, ale to jest zawsze pretekst do targowania.

Za 500€ powinny być one w ładnym stanie :)

 

Uważam, że powinieneś być zadowolony, choc nei znam dm2/7.

Słucham muzyki - nie sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do sprzedajacego, poproś o dokładne fotki.

Ja sprzedałem 52se w jedną wgniecioną kopułką (wyciągnięta, ale zostały slady) z kilkoma rysami na obudowie za 1400pln.

Ale uważam, że te paczki są więcej warte niż 2tyś pln, choć wiekowe.

Słucham muzyki - nie sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />a w szczególności kopułki z Dynaudio, ktore są duże i mocno wystają, przeważnie są trochę pogniecione. Ale tym bym się nie przejmował bo są tekstylne i nie wpływa to na jakość dzwięku.<br />

Nie rozumie! dlaczego by miały być pogniecione? jeśli tak faktycznie jest, to tylko jedno świadczy o sprzedającym, lub użytkowniku, który to nie dba o sprzęt...., ja osobiście bym tego nie kupił.

 

<br />jaki przedwzmacniacz bądź regulowane źródło polecacie do rb 1582 <br />

RC- 1580

Ja mam RB-1080 i RC-1082 takie zestawienie klocków Rotela, uważam jest OK.

Edytowane przez tomaszE

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomasz, akurat w tym modelu często się zdaża, że kopułka jest wgnieciona.

Niestety wystaje dość mocno i jest bardzo delikatna.

Od maskownicy dzieli ją niewiele. Chwila nieuwagi i .... .

Co nie znaczy, że musi być.

 

 

Z ciekawości, gdzie można kupić powercord na metry ?

Edytowane przez Croowab

Słucham muzyki - nie sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.