Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  719 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kriss 73

(Konto usunięte)

Dla tych wszystkich, którzy chcieli by wejść w świat Rotela jak i muzyki na jakimś tam poziomie nie wydając kroci na dobre stereo i wahają się nagrałem filmik z 30w- wym RA 930 AX i jedną z piosenek z lat 80-tych, którzy wszyscy oczywiście znają. Wybrałem ją by pokazać dynamikę tego niepozornego wzmacniaczyka. Nie jestem profesjonalnym kamerzystą i jest to mój pierwszy filmik :)

Mi to oczywiście już nie starcza i szukam dalej czegoś poważniejszego:)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kriss 73

(Konto usunięte)

Ech są lepsze piecyki Rotela. I właśnie tutaj pytanie do starych wyjadaczy serii 8xx. Miałem dwa wzmaki z tej serii jednakże były to budżetówki, jednego mam jeszcze do dzisiaj 820ax. Ale zastanawiałem się nad zakupem 870BX. Wiadomo wiekowy sprzęt i można się przejechać. Ale jak wcześniej opisywałem w Audioklanie dokonują renowacji takich wzmacniaczy. Jeśli by koszt naprawy i wymiany niektórych części nawet był zbliżony do ceny samego piecyka to nie dbam o to, bo mnie na to w tej chwili stać. Nie stać mnie natomiast na Rotela za 6500. Znaczy mógłbym tyle wyłuskać ale co dalej? Kolumny także musiały by być w tej cenie, a na to niestety pozwolić sobie już nie mogę. Więc moje pytanie jest takie, czy ktoś miał styczność z tym wzmakiem i cokolwiek może o nim napisać. Przesłuchałem już parę wzmacniaczy z wyższej półki i nie podoba mi się i przekaz dźwięku. Chcę przesłuchać 1570 ale jakoś nie mam czasu wjechać do tophifi, no i poza tym ta cena nawet gdyby mi się spodobało. Więc dawać swoje opinie na temat tego pieca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Kriss

 

No nieźle zapiernicza ten Rotel,ostatnio kupiłem kumplowi wzmak Pioneer A9 mk2 i podobnie gra do Rotela.

Podłączyłem pod Quadrale i kurczę jak to fajnie gra,ale po czasie zmęczyło mnie takie granie następnie przepinka pod AA i to jest mój świat- definitywnie :)

Łokmen Saba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

Ech są lepsze piecyki Rotela. I właśnie tutaj pytanie do starych wyjadaczy serii 8xx. Miałem dwa wzmaki z tej serii jednakże były to budżetówki, jednego mam jeszcze do dzisiaj 820ax. Ale zastanawiałem się nad zakupem 870BX. Wiadomo wiekowy sprzęt i można się przejechać. Ale jak wcześniej opisywałem w Audioklanie dokonują renowacji takich wzmacniaczy. Jeśli by koszt naprawy i wymiany niektórych części nawet był zbliżony do ceny samego piecyka to nie dbam o to, bo mnie na to w tej chwili stać. Nie stać mnie natomiast na Rotela za 6500. Znaczy mógłbym tyle wyłuskać ale co dalej? Kolumny także musiały by być w tej cenie, a na to niestety pozwolić sobie już nie mogę. Więc moje pytanie jest takie, czy ktoś miał styczność z tym wzmakiem i cokolwiek może o nim napisać. Przesłuchałem już parę wzmacniaczy z wyższej półki i nie podoba mi się i przekaz dźwięku. Chcę przesłuchać 1570 ale jakoś nie mam czasu wjechać do tophifi, no i poza tym ta cena nawet gdyby mi się spodobało. Więc dawać swoje opinie na temat tego pieca :)

 

zmień kolumny to one wnoszą największą zmianę dzwięku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kriss 73

(Konto usunięte)

zmień kolumny to one wnoszą największą zmianę dzwięku

Kolumny swoją drogą to wiem, ale ja chcę wzmaka z serii 8xx. Więc najpierw wzmacniacz kolumny potem. Czekam na opinię 870 BX :)

 

tak jak aqs pisze,popieram i potwierdzone z autopsji

Wiem o tym Bolth, ale ja njpierw kupuję wzmaka a jak mi odpowiada to dokupuję pod niego kolumny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kriss 73

(Konto usunięte)

rozważ te http://allegro.pl/harpia-accoustics-amstaff-mini-i5677606646.html rewelacyjne kolumny z Rotelem zagrają zajebiście

aqs dzięki za propozycję nie wątpię, że grają zajebiście ale do 12 M2 ? Rozwalą mi budę.

 

Grałem Rotelem RA-870 , bardzo dobry wzmacniacz nie tylko do rocka .

Dzięki rydzu.

 

Jutro jak wypali jadę na odsłuch 1570 podzielę się wrażeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam Rotel'a RA-931 słucham metalu Doom, Black, Folk zespoły takie jak Ensiferum, Moonsorrow a także i starszego grania Judas Priest, Accept. Poszukuje budżetowych kolumn które dobrze by zagrały w tego typu muzyce, powiedzmy do 700zł, co byście polecili, mam na oku Dali 5005. Wcześniej założyłem temat w tym miejscu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kriss 73

(Konto usunięte)

Witam, posiadam Rotel'a RA-931 słucham metalu Doom, Black, Folk zespoły takie jak Ensiferum, Moonsorrow a także i starszego grania Judas Priest, Accept. Poszukuje budżetowych kolumn które dobrze by zagrały w tego typu muzyce, powiedzmy do 700zł, co byście polecili, mam na oku Dali 5005.

Spróbuj z Acoustic Energy. Miałem spięte z 301 i metal brzmiał nieźle.

 

Jestem ciekaw co napiszesz i jak go porównasz do RA-1070 ;-)

Porównam go na pewno do 1070:)

 

Wcześniej założyłem temat w tym miejscu

Z tego rotka nie wyciśniesz tego co chcesz usłyszeć niestety. Nie spodziewaj się za wiele nawet na droższych kolumnach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego rotka nie wyciśniesz tego co chcesz usłyszeć niestety. Nie spodziewaj się za wiele nawet na droższych kolumnach.

Tak zdaje sobie z tego sprawę, po prostu chce kolumn które poprawnie zagrają, mam dość tonsili które nie mają basu tylko dudnią, wszystko się zlewa, brak szczegółowości. Patrzyłem AE 301 trochę jednak za drogie, chciałem przeznaczyć trochę mniej pieniędzy, w niedługim czasie wymieniam podzespoły w kompie, to kolumny chciałem tak do +/-700zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 700 pln kupisz Aegis One lub nowsze Evo , pomiędzy tymi monitorkami a 301 różnice brzmieniowe są bardzo male , szkoła dżwięku jaką firma przyjęła zachowana .

 

Kupować, potargować się trochę, mam 20km http://olx.pl/oferta/acoustic-energy-aegis-one-CID99-IDbVuQ1.html#9ee3f8b874;promoted

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak maskownic , odrapane , ja bym nie kupił nawet za 300 .

Często przeglądam znany portal i zapewniam cię , jak będziesz cierpliwy kupisz za 500-600 pln niemal w idealnym stanie , nie ma potem problemu z odsprzedaniem takich kolumn .

 

Dzięki poczekam i poszukam jeszcze, nie śpieszy mi się. Wcześniej polecono mi kilka kolumn Dali, upatrzyłem sobie 5005, mogą się sprawdzić, czy raczej dać sobie spokój?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

 

Mam pytanie ...laika, nie zabijajcie ;)

Jak podłaczyc subwofer pod RB960BX? Głowne kolumny wciaż w remoncie i trochę to potrwa. Slucham na jakiś malych sanyo, jakość taka sobie

i permanentny brak basu. Pomyslalem ze moze chwilowo podratuję się subem tylko nie wiem jak podlaczyc

i jakiego szukac. Pasywnego? Aktywnego?

Helpunku !!

Pozdrawiam, Jacek.

SL-6 + OM40,RX-505 UDAR,NS-6170,RCD991AE,RC-995/RB990BX, DIY na SS "jedwabna kopułka z węglową osiemnastką w betonie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

subwofera aktywnego szukać

jak podłączyć?

musisz szukać subwofera z "wejściem wysokopoziomowym"

czyli takiego który z tyłu ma wejśćia sygnału który jest podawany z tych samych zacisków głośnikowych w twym wzmacniaczu co wychodzi na kolumny.

http://www.subwoofery.pl/page14.php

W skrócie subwofer podpinasz do TYCH SAMYCH złącz co głośniki we wzmacniaczu (po dwa przewody w każdym złączu będą)

nic sie nie stanie - bez obaw

Edytowane przez szymek20

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kriss 73

(Konto usunięte)

RA-1570. Jest to zupełnie inna szkoła grania od serii 12. Wzmacniacz jest mocny czuć ten Power. Odsłuch z kolumnami B&W CM6 s2, B&W CM5 s2, Elac FS 147, Vienna Acoustic Haydn, Proac Studio 148. Odtwarzacz Audioanalogue oraz odtwarzacz strumieniowy. Wzmacniacz jest dynamiczny, ma pazur gitary brzmią naturalnie tak jak i perkusja. Praktycznie nadaje się do każdego rodzaju muzyki. Na B&W detaliczny i przestrzenny. Nie ma w nim żadnego ciepła i gra jasno. Jak dla mnie za jasno. Najlepiej zagrał z B&W CM5 s2. Ma kopyto potrafi przypierdaczyć basem ( odsłuch na zero) jest energiczny. W porównaniu do RA 1070 jak pytał Tomasz nie jest taki suchy na średnicy i górą nie syczy. Choć jak wyżej pisałem jest jasny, potrafi na niektórych nagraniach podrażnić ucho wysokimi. Podejrzewam, że gdyby go spiąć z innymi kolumnami ciemniejszymi zagrałby przyjemnie. Jest to moja subiektywna opinia innym mógłby się na pewno spodobać taki jasny przekaz. Pytałem się o ciemniejsze kolumny jednakże nic nie znaleźli. A druga sprawa jest taka, iż w warunkach domowych zagrałby na pewno inaczej i może nie wydawałby się tak jasny jak w pokoju odsłuchowym. Moje zdanie jest takie. Brać go do domu na sprawdzenie i testować w warunkach domowych. Co do DAC'a to jest na wysokim poziomie. Ogólnie rzecz biorąc kawał dobrej maszynki, tylko drogi. Dobrać tylko do niego odpowiednie kolumny jak w moim przypadku i sprzęt na lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

subwofera aktywnego szukać

jak podłączyć?

musisz szukać subwofera z "wejściem wysokopoziomowym"

czyli takiego który z tyłu ma wejśćia sygnału który jest podawany z tych samych zacisków głośnikowych w twym wzmacniaczu co wychodzi na kolumny.

http://www.subwoofery.pl/page14.php

W skrócie subwofer podpinasz do TYCH SAMYCH złącz co głośniki we wzmacniaczu (po dwa przewody w każdym złączu będą)

nic sie nie stanie - bez obaw

OK, wydaje mi się że wszystko jasne.

Ale dopytam, ten sub pasywny z linka zeby dobrze dzialal wymaga wzmaka z osobnym sterowaniem/zasilaniem suba?

 

http://olx.pl/oferta/subwoofer-cat-berlin-2059-CID99-IDaLs4P.html#301c476d67

 

Dzieki za odpowiedz :)

Pozdrawiam, Jacek.

SL-6 + OM40,RX-505 UDAR,NS-6170,RCD991AE,RC-995/RB990BX, DIY na SS "jedwabna kopułka z węglową osiemnastką w betonie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kriss 73

(Konto usunięte)

Jeśli chodzi o 1570 wyżej pisałem, że najlepiej wypadł z B&W CM5s2, ale patrzyłem pod kątem moich 12M2. Z Proac Studio 148 także zagrał bardzo dobrze, przede wszystkim podstawa basowa i pierdolnięcie niezłe. No ale wiadomo, że bas to fundament dobrego stereo, a 1570 bas ma dobry, twardy i konturowy, szybki i dobrze kontrolowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ty aby na pewno słuchałeś RA-1570? zbezcześciłeś w tym klubie1070 a one nie wiele od siebie odbiegają brzmieniowo, szczegółów ci nie napiszę abyś je w przyszłości nie przypisał sobie

Edytowane przez tomaszE

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.