Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  719 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kriss 73

(Konto usunięte)

Czy ty aby na pewno słuchałeś RA-1570? zbezcześciłeś w tym klubie1070 a one nie wiele od siebie odbiegają brzmieniowo, szczegółów ci nie napiszę abyś je w przyszłości nie przypisał sobie

Miałem 1070 i słuchałem 1570 w top hifi i jak dla mnie te dwa wzmacniacze brzmieniowo się różnią. Nie odsłuchiwałem ich w tym samym miejscu i w tym samym systemie więc o co chodzi? Szczegółów nie musisz mi opisywać wiem co słyszałem. Napisałem tylko,że 1570 nie był suchy na średnicy jak 1070 i tyle. A 1070 odsłuchiwałem swoją drogą też na innych kolumnach kiedy to poszukiwałem kolumn do niego. Słyszymy inaczej? czy ty miałeś możliwość odsłuchania obu wzmacniaczy w tym samym pomieszczeniu i tym samym systemie? Jeśli tak to masz szczęście, bo ja takiej możliwości nie miałem. Więc opisałem to tak jak pamiętam. Czy zbezcześciłem 1070? Nie wydaje mi się. Zbyt dużo bierzesz sobie do serca,

 

moja wersja Krissa :)

Bardzo ładnie :)

 

Bolth ta twoja wersja limahl'a chyba jest nowsza co? Moja pierwotna :))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Kolega ma Naima Nait 5i, wzmacniacz fajnie oddaje średnice, zwłaszcza wokale.

Dla mnie jednak brak mu energii i trochę wieje nudą.

Kumpel pożyczył moją 06 i zgodnie z przewidywaniami stwierdził, że barwa gorsza.

Rotel pobił jednak Naima pod względem dynamiki , niskich tonów i co ciekawe przestrzenności i stereofonii.(Ja nie byłem przy odsłuchach).

Po sesji Naim trafił na all, a kolega zaczyna poszukiwania choć raczej nie wybierze nic ze stajni Rotela.

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglądają na oryginalne, tylko ktoś chyba widły zębami dokręcał ;)

Odkręć pokrywę i sprawdź.

Fajny piec!

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

Miałem wcześniej 980bx i tam były takie http://img.canuckaudiomart.com/uploads/large/98282-rotel_ra_980_bx__integrated_amplifier.jpg Prawdopodobnie były dwie wersje gniazd mocowania kabli bo tu już są takie jak w moim http://www.audiounion.jp/stock_images/52317_2.jpg dochodzę do wniosku że wersie młodsze mają mocowanie takie jak w moim obecnym porównując po numerze seryjnym

co do Rotela to piec jest świetny dynamika wykop miażdży Atolla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

To są oryginalne zaciski. Były dwie wersje jedna ta pierwsza, którą pokazałeś gdzie kable owija się na druty i druga z gniazdami gdzie wkłada się kable do środka i dokręca. Ale kurdę kto tak dokręcał terminale... Kombinerkami?

A nie wiesz jak je całkowicie odkręcić bo koleś od którego kupiłem zaproponował mi wymianę z innego Rotela RA-930AX ale dochodzą do końca i dalej nie idzie

Stan wizualny w skali 1-10 to daje mu 9 i mam wrażenie że gra lepiej niż mój poprzedni jednak sprzęt też się starzeje, chyba że to złudzenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kriss 73

(Konto usunięte)

Więc coś ci powiem na temat 980 BX, bo miałem dwa modele. I każdy grał inaczej poszukaj post gdzie nawet ciebie się pytałem czy jest możliwe by dwa te same modele grały inaczej. I grały inaczej. Pierwszy miał więcej góry i więcej basu a ten drugi, pamiętasz który miał uszkodzone wejście Phono ( gdzieś to tu jest wszystko na forum) miał mniej góry i mniej basu. Dlatego się go pozbyłem tracąc na nim 2 stówy. Ale nie o kasę tu chodzi. Wiek robi swoje. I podejrzewam, że nie jest to Twoje złudzenie. Ale jak gra lepiej niż tamten to się ciesz. Nie wiem jak się odkręca te cholerne terminale, bo pamiętam sam chciałem wymienić kiedy to kupiłem bez gniazd. Też nie mogłem sobie poradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kriss 73

(Konto usunięte)

wole te stare pudła niż nowe wynalazki które grają nijako i po gwarancji padają

Bo tak teraz jest, takie jest założenie a nawet zamiar nie tylko ze sprzętem audio. Jak ci coś padnie po gwarancji a paść ma, to musisz kupić nowy albo nowe części i to od producenta. Dwie rzeczy w tym życiu są tylko pewne.

Śmierć i podatki. Nie mówiła ci tego mama aqs ? :-)))

 

Po krótkiej przygodzie z Atollem wracam do klubu z Rotelem RA980bx

aqs a co z tym Atollem taki kiepski był? Ja miałem zamiar też odejść od Rotela i kupić inny wzmak, ale jak jeździłem na odsłuchy to żaden mi się nie podobał. Nie, po tylu latach słuchania jednej marki. Miałem w domu Hegla 80 wypożyczonego i w salonie słuchałem na różnych kolumnach i... Co tu dużo gadać to jest pewnego rodzaju już nie przywiązanie ale raczej opętanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

co z tym Atollem taki kiepski był?

nie miał dynamiki zwłaszcza mikro słaba przestrzeń bas też słabszy, w moim systemie zamulał miał tylko lepszą średnicę od Atolla grał trochę jak lampa miał ładne wokale, to była końcówka ponoć integra gra zupełnie inaczej

Przymierzałem się też do Hegla ale trzeba dać 5tyś przepaści nie ma po między Rotelem za 1,2tyś, za 4 koła zaoszczędzone to będą super wakacje albo kupie sobie jakieś super kolumny np Infinity R90

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Chciałbym się też zapisać do klubu.Nabyłem wczoraj drogą zakupu ROTEL RMB-1075 +PROCESOR ONKYO PR-SC5507.wielka poprawa w stosunku do mojego poprzednigo denona,i od razu pytanie czy warto by jeszcze dokupić np.rotel 990bx na fronty,czy będzie poprawa w stereo adekwatna do sumy wydanej(1075 grałaby central i surrandy)tylko czy warto przy procesorze kina?.kolumny to monitor audio silwer 10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kriss 73

(Konto usunięte)

I dobrze, że hegla nie kupiłeś. Głębia i przestrzeń jest po jego stronie. Jest jasny, gra kulturalnie chłodno i jest dynamiczny. Ale cóż z tego? Brak mu tej ikry którą posiada Rotel tej drapieżności, pazura w gitarach ektrycznych i konturowego punktowego basu. Hegla bas jest zaokrąglony choć tak samo szybki ale brak mu tej konturowości, którą ja lubię i którą posiada Rotel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

Witam.Chciałbym się też zapisać do klubu.Nabyłem wczoraj drogą zakupu ROTEL RMB-1075 +PROCESOR ONKYO PR-SC5507.wielka poprawa w stosunku do mojego poprzednigo denona,i od razu pytanie czy warto by jeszcze dokupić np.rotel 990bx na fronty,czy będzie poprawa w stereo adekwatna do sumy wydanej(1075 grałaby central i surrandy)tylko czy warto przy procesorze kina?.kolumny to monitor audio silwer 10

RB990bx to wydatek ponad 2tyś ale piec jest nie ziemski, w stereo jak ma się tą kasę to warto, w kinie nie wiem bo się wyleczyłem z tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kriss 73

(Konto usunięte)

dokupić np.rotel 990bx na fronty,czy będzie poprawa w stereo adekwatna do sumy wydanej(1075 grałaby central i surrandy)tylko czy warto przy procesorze kina?.kolumny to monitor audio silwer 10

Rotel 990 z Monitor Audio? Nie będzie za ostro?

 

Miałem Monitor Audio RX1 z RA 11 ale z serią 9xx to było nie do słuchania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RB990bx to wydatek ponad 2tyś ale piec jest nie ziemski, w stereo jak ma się tą kasę to warto, w kinie nie wiem bo się wyleczyłem z tego

to był właśnie mój wielki dylemat,ale lubię oglądnąć też koncert więc chciałem to jakoś pogodzić(muzyka 50% koncerty i filmy 50% dla tego oddzielny procesor i końcówka.jeżeli rb990bx taka dobra to chyba spróbuję.

 

silwer 10-ki grają inaczej niż starsze serie przy tym co teraz mam nie grają ostro więc sama końcówka raczej nie powinna popsuć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.