Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  719 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Forumowicze, ponawiam swoje pytanie...poniżej:

 

rozglądam się za jakimś tunerem. I tutaj mam

pytanie, który ze starszych typów RT850AL, RT940AX, RT950BX, a może inny wyróżniał się na plus spośród pozostałych?

A możne coś nowoczesnego z DAB-em na pokładzie...tylko w jakich pieniądzach można coś dostać?

Pozdrawiam, Jacek.

SL-6 + OM40,RX-505 UDAR,NS-6170,RCD991AE,RC-995/RB990BX, DIY na SS "jedwabna kopułka z węglową osiemnastką w betonie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podłączysz RCD 991 do RC 995 przez XLR ( w RC995 są wyjścia XLR a nie wejścia)

Tak, wiem już spostrzegłem swoją wtopke.

 

Jak myślisz jest sens podłączania RB-981do RA-985?

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie nie ma sensu, zwiększenie mocy z 2x100W na 2x130W w odsłuchu bezpośrednim niewiele da.

 

 

Moze i być 200 W a prądu jak na lekarstwo ;) Na szczęście Rotel nadal obecnie stosuje jako takie trafa .

 

Popieram jak najbardziej pomysł z RA 1570 . Gdyby jeszcze marketing He.la ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sittek:"Jak dla mnie nie ma sensu, zwiększenie mocy z 2x100W na 2x130W w odsłuchu bezpośrednim niewiele da"

 

To skad się wzięły opinię o przewadze dzielonki nad intergrą?

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Forumowicze, ponawiam swoje pytanie...poniżej:

Jeżeli chodzi ci tylko o zwykły tuner to nie ma znaczenia, szukaj modelu w lepszej kondycji technicznej. Wszystkie one jak na tunery grają nieźle. Gdy idzie ci już o DAB to zauważ, że modele RT-02, RT-06 czy RT-09 dekodują tylko DAB, nie DAB+, więc u nas będą bezużyteczne. DAB+ jest dopiero od modelu RT-11, RT-12 czy RDG-1520v2.

 

Ze starszych modeli najbardziej podobał mi się RT-961.

Świetnie pasował do RCD-971 :-)

 

To skad się wzięły opinię o przewadze dzielonki nad intergrą?

Przewaga dzielonek zazwyczaj nie wynika z potęgi końcówki mocy i watów, a raczej lepiej dopracowanego przedwzmacniacza.

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewaga dzielonek zazwyczaj nie wynika z potęgi końcówki mocy i watów, a raczej lepiej dopracowanego przedwzmacniacza.

OK, dzięki.

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze starszych modeli najbardziej podobał mi się RT-961.

Świetnie pasował do RCD-971 :-)

 

 

Dziekuję za cenne informacje, zwłaszcza o DAB+ :)

 

OK, następne z trudnych pytań, jak koledzy oceniają model RC/RB 960BX zwłaszcza w kontekscie polecanych tutaj RC/RB 980, 990.

Wiadomo moc inna, ale co jeszcze? Ten komplet Roteli jest jedynym jaki kiedykolwiek posiadalem i nie mam punku odniesienia.

Pozdrawiam, Jacek.

SL-6 + OM40,RX-505 UDAR,NS-6170,RCD991AE,RC-995/RB990BX, DIY na SS "jedwabna kopułka z węglową osiemnastką w betonie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu piszę, że nie słyszałem.

 

Dziekuję za cenne informacje, zwłaszcza o DAB+ :)

Spoko.

 

jak koledzy oceniają model RC/RB 960BX zwłaszcza w kontekscie polecanych tutaj RC/RB 980, 990.

Wiadomo moc inna, ale co jeszcze?

Poprawa w lepszej przestrzeni, różnicowaniu planów, dźwięk oderwany od kolumn, ciekawsza barwa, większa łatwość napędzania głośników, bardziej zdecydowany bas, swobodniejszy dźwięk. Zdecydowanie ciekawszy efekt w przypadku 990 i 995 niż 980.

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Poprawa w lepszej przestrzeni, różnicowaniu planów, dźwięk oderwany od kolumn, ciekawsza barwa, większa łatwość napędzania głośników, bardziej zdecydowany bas, swobodniejszy dźwięk. Zdecydowanie ciekawszy efekt w przypadku 990 i 995 niż 980.

 

OK, jest to przekonywujące do zmian, zwłaszcza że wrodzone lenistwo każe mi rozglądać sie za preampem z pilotem.

Ale...czy z modelem RC/RB960BX jest tak zle? Jak go oceniacie?

Pozdrawiam, Jacek.

SL-6 + OM40,RX-505 UDAR,NS-6170,RCD991AE,RC-995/RB990BX, DIY na SS "jedwabna kopułka z węglową osiemnastką w betonie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kriss 73

(Konto usunięte)

Ale...czy z modelem RC/RB960BX jest tak zle?

Dziwne pytanie jak dla mnie. Jeśli ci się podoba to jak gra taki zestaw to dlaczego miałoby być coś źle. Jak mi coś odpowiada to sobie to zostawiam, jeśli nie to zmieniam. Ja miałem ostatnio RA-1070 i mi się nie podobało jego brzmienie, więc go sprzedałem. Jeśli by mi się podobał to bym go sobie zostawił i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no...podoba mi się, długie lata grał u mnie, ale jak mowiłem, innych nie słuchałem, stąd pytanie o opinie znawców tematu na temat tego zestawu.

Motywator do zmian jest w postaci pilota, jeśli również zyska się muzycznie, to OK. Pewnie na pierwszy ogień pójdzie preamp. Końcówka będzie musiała na razie pozostać ta co jest.

Pozdrawiam, Jacek.

SL-6 + OM40,RX-505 UDAR,NS-6170,RCD991AE,RC-995/RB990BX, DIY na SS "jedwabna kopułka z węglową osiemnastką w betonie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kriss 73

(Konto usunięte)

To sittek ci odpowiedział. Jak masz kasę to kupuj. A co do pilota to jeśli regulacja w innych modelach jest taka sama jak w 1070 to niewiele pożytku z tego pilota. Ja musiałem i tak robić to ręcznie. Za duży skok głośności, zupełnie jak w Nadzie czy Vincencie. Dużo ludzi narzeka na to. A jak na ironię zwykła budżetówka Denon czy Marantz ma ładną delikatną regulację. Chyba mieli to gdzieś inżynierowie. Pilot jest? Jest. Działa? Działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

Nic nie jest idealne :)

Dzięki w każdym razie za odpowiedzi, na razie będę znów cieszył ucho serią 960, a jak się trafi preamp z czasem, będzie podmianka.

Cóż, kolejne pytanie, tym razem trudniejsze. Wygląda że oczko w RCD971 powoli zaniemaga. Czego szukać jako zamiennika lasera dla tego cedeka?

Jest jakaś opcja na lepsze światełko?

Pozdrawiam, Jacek.

SL-6 + OM40,RX-505 UDAR,NS-6170,RCD991AE,RC-995/RB990BX, DIY na SS "jedwabna kopułka z węglową osiemnastką w betonie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, kolejne pytanie, tym razem trudniejsze. Wygląda że oczko w RCD971 powoli zaniemaga. Czego szukać jako zamiennika lasera dla tego cedeka?

Jest jakaś opcja na lepsze światełko?

Eeee tam, łatwizna.

Siedzi w nim bardzo popularny i dość tani laser Sony KSS-213B.

Kupić, wymienić i starczy na długo :)

Przydatny link:

http://www.dutchaudioclassics.nl/the_complete_d_a_dac_converter_list/

 

Pamiętać tylko, by wylutować zworke!

 

Acha, oryginał SONY jest praktycznie nie do dostania (i drogi) więc lepiej kupić zamiennik niż dać się naciągnąć na niby Made In Japan.

Edytowane przez klecha

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kriss 73

(Konto usunięte)

Widzę, forum stoi. Nikt nie ma pytań, żadnych odpowiedzi ? Pozwólcie moi drodzy forumowicze, że ja coś od siebie dodam. Testowałem ostatnio dwa modele integry Rotka. 930AX i 820 AX. oczywiście w porównaniu do 931 980 i 1070, a także Hegla 80. 1070 to dla mnie wielki niewypał. Nawet zgrywałem ten wzmak z proac studio 118 nie dało się zniwelować tej suchości i tej k**ewskiej góry. Ale do rzeczy. 930 AX miałem podłączony do gramofonu Pioneer bardzo dobry model na tamte czasy przez przedwzmacniacz Projecta. Z ciekawości podłączyłem go pod DVD Denon - 3000 swego czasu niebagatelna suma bo 4,5 tysiaka kosztował. W między czasie szukałem innego wzmaka, który odda mi kształt i plastyczność. Wypadło na Hegla 80. Oczywiście głębia i przestrzeń po stronie Hegla, ale... W moim pokoju 12M2 na starych kolumnach mission Rotel 930AX, jak i również 820AX zdeklasował zupełnie Hegla pod względem dynamiki. Niesamowita szybkość z RA 930 AX. Perkusja brzmi jak na żywo, uderzenia stopy czy werbli niesamowite. Hegel tego nie miał. Twardość przede wszystkim i niesamowita kontrola nad basem. Seria 8xx bardziej stonowana, mniej ostrości. 930AX jest zdecydowanie ostrzejszy, lecz przewaga na stronę 820AX ze względu na mniejszą ostrość przekazu, lecz mniej basu. Nigdy nie słyszałem w Rotelu budżetowego mienia takiej kontroli i twardości basu. 1070 sucha średnica i te jeżdżące po mózgu wysokie tony Fuj!!! RA 931 w porównaniu do w/w modeli podrasowany bas i gubi się w niektórych składach typu Slayer i nawet Iron Maiden, brak instrumentów np. Dżem. RA 980 zupełnie nie przypadł mi do gustu ze względów chyba technicznych, jak to powiedział ktoś tutaj z forum z kim się liczę i ma niesamowitą wiedzę na temat Roteli... On wie i pozdrawiam go mocno. Stare modele nie mogą brzmieć tak samo jak 30 lat temu!!! Miałem ten problem z 980 BX na dowód strona 237 i post 7102, gdzie pytałem się czy te same modele mogą brzmieć inaczej. Nie mogę się pogodzić z utratą tej marki. A słuchałem już exposure i Creek i Roksan Candy i to nie to!!! Fuck!!! Chyba jednak wezme Rotela.

 

Co jeszcze mogę dodać to to, że Rotel to niesamowita elektrownia. 30 W na kanał na godzinie 9 z mission o skuteczności 89DB wyrywa się drapieżca. I to cenię w Rotelach po słuchaniu tej marki przez 7 lat. Dla ludzi nie za znajomionych z tą marką pod względem Heavy Metal polecam stare modele Rotela z kolumnami o wycofanej górze i misiowatym brzmieniem. Zobaczycie co potrafi ten wzmacniacz, lub wzmacniacze:-)

 

Pzdr dla Jacola :)

 

Acha zapomniałem odsłuch także się odbył wzmak Marantz 7005 od mojego braciszka. Nie był zadowolony jak posłuchał Rotela:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem oba modele (930, 820), to wszystko prawda co napisałeś.

Dynamika znakomita, 820 łagodniejszy w barwie, ale za to bardziej nasycony.

Brak dobrej sceny to jedyny mankament tych modeli.

Edytowane przez jarex

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kriss 73

(Konto usunięte)

I jeszcze jedno 1070 przy godzinie 11 ma wielkie przesterowanie. Muzyka nie nadaje się do odsłuchu.... Ale to już strasznie głośno szyby wypadają z okien -:)

 

Sittek w tym tygodniu jadę na odsłuch 1570

 

Brak dobrej sceny to jedyny mankament tych modeli.

No niestety lecz w metalu to mi nie przeszkadza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kriss 73

(Konto usunięte)

to zostaje jeszcze rotel ra-860 i..... rotel rb-1010

A zagwarantujesz mi Szymek, że będzie to grało z zamiarem inżynierów po tylu latach :) No chyba, że kwota nie będzie zbyt wysoka, wtedy to nawet nie ma się co zastanawiać jak grało to kiedyś. Na razie sprawdzę 1570 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.